Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kalmistul hauaplaat pooleks

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kalmistul hauaplaat pooleks

Postitas:
Kägu

Kas annab parandada kuidagi,uued plaadid küllaltki kallid.

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mismõttes, et liimid “hauakiviliimiga” ta kokku tagasi?
Teoreetiliselt ehk võimalik, aga kuna sa juba küsima tulid, siis sinu jaoks liiga keeruline. Ehita mingeid rakiseid, tõsta, kraanata, tungi, mölla ja lõpuks jääb murdekoht ikka näha.

Mis need selle asja kohta arvasid? (pildid murdekohast ja hinnapäringu juba pani neile meilile).
Reklaamivad ju suurelt, et “HAUAKIVIDE RESTAUREERIMINE”

+1
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jälle pead sa ülbe näoga lollusi suust välja ajama, kuule mees, tõmba mokk maha, kui sa asjast midagi ei tea. Kiviliim justnimelt on olemas https://www.k-rauta.ee/p/montaaziliim-ravus-metal-300-ml-metall-ja-kivi/36ca ainult selle kasutamisega ootaks sooje ilmu, kui pole väikese kiviga tegemist, mida teisaldada saab.

https://lossikivi.ee/sisu/stonemate-lt-susteemi-kirjeldus

https://espak.ee/hinnakiri/toode/liim-penosil-stonefix-827-750ml/

ja muidugi on iga suurema kalmistu juures hauakiviraidur, kelle käest saab nõu küsida.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Millest see plaat tehtud? Graniit, marmor, betoon, teras, roostevaba teras, liivakivi, lubkakivi, vineer,klaas,papp, ?! Kurat ei saa kohe kirja pandud või äää?

+1
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

tõmba mokk maha, kui sa asjast midagi ei tea. Kiviliim justnimelt on olemas https://www.k-rauta.ee/p/montaaziliim-ravus-metal-300-ml-metall-ja-kivi/36ca ainult selle kasutamisega ootaks sooje ilmu,

Sellist iba võid oma “perekoolikate kokkutulekul” vaid suust välja ajada, sa kiviliimijast tola.

Üks asi on montaaziliim – mis on tegelikult tavaline 1 komponentne silikoon, lihtsalt hästi nakkuv ja millega paigaldatakse ülikergeid liiste ja plaate – ja ABSOLUUTSELT TEINE ASI on hauakivi kokkuliimimine.

Kui mõnda hauakivi varemalt kähedalt näinud oleksid, siis teaksid, et mõni võib lausa mitu tonni kaaluda.
Uskumatu lihtsalt, et mõni läheb montaazisilikooniga hauakivi kokku kleepima.
Võimalik vaid anonüümses perekoolis. (tõesti, pigem lollikool juba)

+3
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest ei ole teema pealkirjas juttu hauaKIVIST, vaid hauaPLAADIST. Need on hoopis erinevad asjad ja ei näe põhjust, miks plaati liimida ei peaks saama. Iseasi, kui ilus see pärast välja näeb.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest ei ole teema pealkirjas juttu hauaKIVIST, vaid hauaPLAADIST.

Sul õigus, jah.
Ma oma lolluses ilmselt eeldasin, sry, et plaat ei lähe ise puruks, (plaat lüüakse/kukub puruks)
Plaat on ca 400x300x30 lihvitud kivitükk – selle liimid suvalise kahekomponentse läbipaistva EPO-ga kodus kokku tagasi.
Kivi aga võib küll ise puruks minna, külmunud vesi lõhub raudbetoonist majugi ära.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma oma lolluses ilmselt eeldasin, sry, et plaat ei lähe ise puruks, (plaat lüüakse/kukub puruks)

Ja kus on üldse täpsustatud, kuidas see puruks läks või et ta ise läks? Eeldamine on kõigi ämbrite ema, aga oma suursugususes sa vist seda ei teadnud.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mis vahet selle parandamisel on, kuidas see pooleks läks- löödi, astuti kogemata peale vms?

(“Eeldame” siis, et tegu on plaadiga ja mitte 30tonnise monumendiga ja seda saab nt töökotta tõsta.) Eposiidliim sobib graniidi (levinuim hauaplaadimaterjal, keegi ei tee hauaplaati liivakivist) liimimseks väga hästi, sellega saab igaüks hakkama. Kui pole kunagi keraamikat vms liiminud, siis tasuks viia ikkagi kiviraidurite juurde (küsid nt kalmistu kontorist kontakte). Pane kokkusegatud epoksiliim murdekohale nt puupulgaga, nii saad kogust paremini kontrollida, et seda liiga palju ei saaks ja kivipooli kokku pressides ülejääk vahelt välja voolama ei hakkaks, samuti peab olema surve, millega pooli koos hoida liimi kõvastumise ajaks (vt pakendi pealt, võib kivistuda minutitest kuni mitme ööpäevani, kui saab lõplik kõvadus). Liim võiks olla värvitu-selge ja külma ilmaga õues ei liimita, kivi peab olema ka kuiv.  http://www.kiilto.ee/ee/tooted/kiilto-pikaepoksi-epoksu-liim/

Kui hetkel pole võimalik uut plaati tellida vms, sobib see lahendus ajutiseks paranduseks väga hästi. Osava käega tehtuna ei pruugi keegi isegi lähivaatlusel kohe pragu märgata.

See nõmeröökur on mingi peessekukkunud automehhaanik, kes iga parandamise teema juures pistab esimesena räuskama, vohh, kus ma nüüd ikka panen kanadel suu kinni! Ja siis ajab suust välja iba stiilis “a kes ütles, et veekeetja on just roostevabast terasest ja kes loll terast värvib!?” (nagu poleks ühtegi autovärvi näinud) ja samas stiilis, see kunstnahatooli teema on tal ka veel valusalt meeles. Tüütu oss.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellist iba võid oma “perekoolikate kokkutulekul” vaid suust välja ajada, sa kiviliimijast tola. Üks asi on montaaziliim – mis on tegelikult tavaline 1 komponentne silikoon, lihtsalt hästi nakkuv ja millega paigaldatakse ülikergeid liiste ja plaate – ja ABSOLUUTSELT TEINE ASI on hauakivi kokkuliimimine. Kui mõnda hauakivi varemalt kähedalt näinud oleksid, siis teaksid, et mõni võib lausa mitu tonni kaaluda. Uskumatu lihtsalt, et mõni läheb montaazisilikooniga hauakivi kokku kleepima. Võimalik vaid anonüümses perekoolis. (tõesti, pigem lollikool juba)

Jubejälk mees. Igal pool vaja halvustavalt kommenteerida.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jubejälk mees. Igal pool vaja halvustavalt kommenteerida.

Ma ju kommenteerisin seda HALVUSTAVAT KANA vastu.
Lugeda ei osanud või?

Eeldamine on kõigi ämbrite ema, aga oma suursugususes sa vist seda ei teadnud.

Minu viga, korra juba ütlesin ju.
Ma tean väga hästi, mida tähendab “ASS-U-ME”. Eks seekord tuligi see “ass”.
Rõõmusta.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mis vahet selle parandamisel on, kuidas see pooleks läks- löödi, astuti kogemata peale vms?

(“Eeldame” siis, et tegu on plaadiga ja mitte 30tonnise monumendiga ja seda saab nt töökotta tõsta.) Eposiidliim sobib graniidi (levinuim hauaplaadimaterjal, keegi ei tee hauaplaati liivakivist) liimimseks väga hästi, sellega saab igaüks hakkama. Kui pole kunagi keraamikat vms liiminud, siis tasuks viia ikkagi kiviraidurite juurde (küsid nt kalmistu kontorist kontakte). Pane kokkusegatud epoksiliim murdekohale nt puupulgaga, nii saad kogust paremini kontrollida, et seda liiga palju ei saaks ja kivipooli kokku pressides ülejääk vahelt välja voolama ei hakkaks, samuti peab olema surve, millega pooli koos hoida liimi kõvastumise ajaks (vt pakendi pealt, võib kivistuda minutitest kuni mitme ööpäevani, kui saab lõplik kõvadus). Liim võiks olla värvitu-selge ja külma ilmaga õues ei liimita, kivi peab olema ka kuiv. http://www.kiilto.ee/ee/tooted/kiilto-pikaepoksi-epoksu-liim/

Kui hetkel pole võimalik uut plaati tellida vms, sobib see lahendus ajutiseks paranduseks väga hästi.

See nõmeröökur on mingi peessekukkunud automehhaanik, kes iga parandamise teema juures pistab räuskama, vohh, kus ma nüüd ikka panen kanadel suu kinni! Ja siis ajab suust välja iba stiilis “a kes ütles, et veekeetja on just roostevabast terasest ja kes loll terast värvib!?” (nagu poleks ühtegi autovärvi näinud) ja samas stiilis, see kunstnahatooli teema on tal ka veel valusalt meeles. Tüütu oss.

Kus sa neid teadmisi oled kogunud, et tead kirjutada nagu liivakivist ei tehtakse hauakive/plaate?! Mina näiteks olen Vastseliina kandis ka liivakivist hauatähiseid näinud.
Siiani pole Eestis sasnud osta sellist epoksiidliimi, mis liimib kivi ja peab meie ilmastikule vastu. Vähemalt poole aastaga laguneb uuesti lahti.
Kui TA suvatseb siia täpse materjali kirja panna siis saaks ka nõustada. Ei hakka siin kõikide materjalide taastamisprotsesse kirjeldama. Targematki teha. Uued ja põnevad teemad ootavad kommenteerimist!:-)

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen töötanud surnuaia kontoris, kus oli kiviraiumistöökoda ja müüdi hauaplaate. On veel küsimusi? Mind ei huvita tegelikult, mida sa kuskil näinud oled, ma rääkisin, kuidas ON, ja et ülisuure tõenöosusega on hauaplaat graniidist (ise ju targutasid, et äkki on papist).

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen töötanud surnuaia kontoris, kus oli kiviraiumistöökoda ja müüdi hauaplaate. On veel küsimusi? Mind ei huvita tegelikult, mida sa kuskil näinud oled, ma rääkisin, kuidas ON, ja et ülisuure tõenöosusega on hauaplaat graniidist (ise ju targutasid, et äkki on papist).

Keda huvitab kus sa töötanud oled! Mina väidan, et on ka teistmoodi kui sina ilmaelu ette kujutad. Kui sa midagi muud mujal näinud pole on ikka sinu probleem mitte teiste.
Mina võin kindla teadmisega väita, et Eestis on paljudel ka valgest marmorplaadist hauaplaat ja mitte mingi 30mm paksne vaid lausa 100mm paksune ja 500x500mm kõrguslaius mõõdus. Mõnedel on haual raudrist millel küljes pronksplaat ja peale graveeeitud nimi sünni- ja surma aastaga jne.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paari foorumi teemat vaadates on mul kahtlus, et lisaks koroonale levib massiline hullumeelsus.

+2
-1
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kalmistul hauaplaat pooleks