Esileht Kodunurk Kamina klaas must

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kamina klaas must

Postitas:

No mina ei tea kudias seda puhtana hoida. Või ongi nii, et nii kui tuli all siis aken must? Tuli suure leegiga põleb siis teeb akna puhtaks aga kui natuke vaiksemalt hõõgub ja päris suurt tuld ei tee siis aken süsimust ja ei paista üldse väljagi, et tuli all:( Siis kui tuld all pole siis ka aken tahmane kogu aeg. Mismoodi ma seda kaminat hooldama peaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 12:17; 26.02 08:08;
To report this post you need to login first.

Väga lihtsalt: tee ajaleht märjaks, kasta sellesama kamina külma tuha sisse ja hõõru. Pärast kuivata klaasid köögipaberiga üle. Teen seda ülepäeva, klaas kogu aeg puhas. Poes on müügil spets puhastusvahendit ka, aga see on väga kallis, pole mõtet osta. Ja veel – et see must möks hõõrudes maha ei tilguks, panen ukse serva alla kah ajalehte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui klaas on pidevalt must, siis on sul puud märjad või ei toimu põlemine korralikult. Kuivade puude ja piisava õhu juurdevoolu korral ei tahmu see klaas nii kiiresti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]kogenud metsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat]Väga lihtsalt: tee ajaleht märjaks, kasta sellesama kamina külma tuha sisse ja hõõru. Pärast kuivata klaasid köögipaberiga üle. Teen seda ülepäeva, klaas kogu aeg puhas. Poes on müügil spets puhastusvahendit ka, aga see on väga kallis, pole mõtet osta. Ja veel – et see must möks hõõrudes maha ei tilguks, panen ukse serva alla kah ajalehte.[/tsitaat]
Ei ole see spetsvahend nii hirmus kallis ja oma töö eeb ära ülikorralikult. Mina kasutan ja kiidan. Ainult et vahend on mürgine ja sissehingamist ei kannata, tuulutada tuleb tuba.
Ma ei kujuta ette, et mule oleks aega ülepäeva oma kaminate ja ahjude klaase pesta. Uskumatu virkus, respect!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fairy + nuustik ja saab kenasti puhtaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TAHMAKOLL-ongi kohe sellise nimega spray ja väga väga hea! Ca 5 euri maksab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle tahma variandi proovisin praegu ära. Sain puhtaks ja praegu- ptui, ptui, ptui on seisnud ka peale mitut mitut kütmist puhtana. Kas see sama Tahmakoll on see vahend, mis hirmsasti haiseb ja mürgine? Ma lapseootel ja igast jura praegu sisse hingata ei tahaks:)
Järgmine kord katsetan ka fairy ära:)
Tänud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 12:17; 26.02 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klaasi teeb tõesti mustaks mittetäielik põlemine. kuumusega puudest eralduv tõrv ning lõpuni põlemata osakesed teevadki sellise korraliku tahmakihi, mis väga vintskelt klaasi külge kinni jääb.

Räägitakse mingeid muinasjutte , et pannes kohe õhu sissetõmbe miinimumi peale toimub põlemine pikemalt, kuni hommikuni ning et soojust eraldub rohkem tuppa, selle asemel et korstnasse läheb.

Arvestades kehtivaid füüsika ja keemia seadusi, ei ole mina küll kuulnud mingist ilma õhuta põlemisest. Sellist vinduvat põlemisskeemi kasutatakse puutõrva tootmisel ning ka puugaasi tootmisel , kus eesmärk on see põlemata gaas ära kasutada.

Õhku võib vähendada või hoopis kinni keerata põlemise lõppfaasis, kus sisuliselt hõõguvad ainult söed või toimub väga väike põlemine , kuna enamik põlevmaterjali on juba puudest eraldunud ja ära põlenud. Siis ei eraldu enam tuntavat tahma ja pigi ning ka leegi põlemiseks vajalik õhuhulk on kordades väiksem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MIna kasutan ka spetsiaalset kaminaklaasi puhastusvahendit. Seda kulub tegelikult korraga vähe ja ma ei pea seda liiga suureks väljaminekuks. Pihustan seda klaasidele, lasen paar minutit seista ja siis pühin salvrätikuga maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Kamina klaas must

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.