Esileht Kodunurk kanafilee

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: kanafilee

Postitas:

mul on umbes 1 kilo, ahjus küpsetada.
Mismoodi on kõige parem, madala temeratuuri peal või umbes 200C ? Kaua võib neil minna muide?
Vaatasin et küpsetuskotti ei mahu..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.05 11:27; 25.05 13:03; 25.05 13:44; 25.05 18:26;
To report this post you need to login first.

Alustuseks niipalju, et tuimemat ja puisemat lihatükki, kui kanafilee, annab otsida. Ma hästi isegi ei kujuta ette, mis see tulemus oleks, kui seda ahjus küpsetada.
Mina isiklikult ei hakkaks seda niigi s*tta lihatükki rikkuma ahjus küpsetades, vaid tõenäoliselt teeksin kas paneeringuga praetud shnitsliks. Või siis täidaksin maitsevõiga, keeraksin rulli, pruunistaksin veidi pannil, siis ahjuvormi ja peale mingisugune kaste.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

näh, ära tegin, panin ahjuvormi, maitseained peale ja fooliumiga katsin ära.
torkasin paar auku kahvliga fooliumisse ja panin 40 min 200C ahju.
väga mahlased ja maitsvad on..
tean et shnitslid ja paneeringuga kana on hea aga tahtsin lihtsalt asja kaelast ära, see aeg tegin aias tööd.
teab keegi kuidas lehetäide vastu võidelda..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.05 11:27; 25.05 13:03; 25.05 13:44; 25.05 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vot mul on jube raske uskuda, et kanafilee peale 40min ahjus veel üldse midagi on…
Kui sul just mingi mutantkana pole, millel üks filee terve kilo kaalub.
Pole mina suutnud vaest kana ahjus hoida kauem kui 15min, peale seda on täiesti küps ja veel nii, et väike eluvaim (loe: mahlad) ka sees on.

Samuti loen siit imestusega, kuidas majoneesi jms kattega lõhefilee on ahjus 40min-1h, minul vist mingi imeahi, sest maksimum 20min, pigem 15 ja hõrk, mahlane kala on valmis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]vot mul on jube raske uskuda, et kanafilee peale 40min ahjus veel üldse midagi on…
Kui sul just mingi mutantkana pole, millel üks filee terve kilo kaalub.
Pole mina suutnud vaest kana ahjus hoida kauem kui 15min, peale seda on täiesti küps ja veel nii, et väike eluvaim (loe: mahlad) ka sees on.

Samuti loen siit imestusega, kuidas majoneesi jms kattega lõhefilee on ahjus 40min-1h, minul vist mingi imeahi, sest maksimum 20min, pigem 15 ja hõrk, mahlane kala on valmis.[/tsitaat]

no tuli hea ja mahlane, ja põhjas oli veel mahl mida liha peale kallasin.
pole vaja isiklikuks minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.05 11:27; 25.05 13:03; 25.05 13:44; 25.05 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tean, kuidas täide vastu võidelda – rohelise seebi lahusega pritsida. ja nii regulaarselt suvi läbi. viljapuudele tasub ymber panna ka see kleeplint mis sipelgad ja muud tegelased kinni pyyab kes neid täisid sinna otsa veavad…avastasin ka juba noore õunapuu võrsetel, niiet läheb pitsimiseks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katariina333 kirjutas:[/small]
[tsitaat]tean, kuidas täide vastu võidelda – rohelise seebi lahusega pritsida. ja nii regulaarselt suvi läbi. viljapuudele tasub ymber panna ka see kleeplint mis sipelgad ja muud tegelased kinni pyyab kes neid täisid sinna otsa veavad…avastasin ka juba noore õunapuu võrsetel, niiet läheb pitsimiseks[/tsitaat]

ma käisin poes ja võib olla polnud müügil rohelist seepi või ei oska ma otsida, nägin vedelat seepi, kas see ongi roheline seep?
mis vahekorras teed lahust?
ja veel see kleeplint, need ollused kleepuvad sinna kinni, kuidas sa teda siis lahti harutad..muide kasutasin siin perekooli nippi soolaga tõrjuda ja igatahes mõjus, panid kohe ajama..mul on nad ka igalpool, pottide all terrassi peal ja nägin ka põõsaste ja ploomide peal. kasutasin peensoola.
tänud ette juba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.05 11:27; 25.05 13:03; 25.05 13:44; 25.05 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

panen umbes 20 ml 1 l vee kohta. arvan, et igasugune vedelseep sobib, ka Fairi pidi aitama. Kleeplint on spets aianduspoodides, ca 10 cm laiune, selle keerad vaksakõrgusel maapinnast ymber tyva ja lilletraadiga tõmmatakse siis kummastki otsast tihedalt vastu puud, kleepuv pool jääb ikka väljapoole. [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]katariina333 kirjutas:[/small]

ma käisin poes ja võib olla polnud müügil rohelist seepi või ei oska ma otsida, nägin vedelat seepi, kas see ongi roheline seep?
mis vahekorras teed lahust?
ja veel see kleeplint, need ollused kleepuvad sinna kinni, kuidas sa teda siis lahti harutad..muide kasutasin siin perekooli nippi soolaga tõrjuda ja igatahes mõjus, panid kohe ajama..mul on nad ka igalpool, pottide all terrassi peal ja nägin ka põõsaste ja ploomide peal. kasutasin peensoola.
tänud ette juba.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina suudan ka mahlast kana ahjus teha, meisterkokk ma pole, aga midagi keerulist nüüd ka selles pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma teen kanafileed ahjus nii: tambin ära, viskan pannile, peale ananassitükid ja maitseained. Ja kõige peale paksemad juustutükid.
Ca 20 minutit ahjus 200 juures.

Mulle väga meeldib – olen ka suur juustusõber.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fairyga küll ei tasu pritsida, ma kord tegin seda – lehetäid ainult irvitasid, aga lehed läksid inetuks.
Kui mürki (Fastac, Actara, Decis) ei taha kasutada, siis pidi mingi öko-tõrjevahend ka olema…
Aga minul on õunapuu lehtede sees hoopis sellised vastikud väikesed paksud ussid, kes siis lehe endale justkui ümber mässivad. Täitsa jube, ei tea, kuidas neist küll lahti saada. Spetsid ütlevad, et selleks, et neid tappa, tuleb neile vahendiga pihta saada, aga no ei saa ju kui nad lehe sees peidus on. Pihlaka peal proovisin, kõik jäid rõõmsalt ellu.

Kanafileest teen ise tavaliselt pastat 🙂 Saab kibekähku valmis. 1kg-st 5-liikmelisele perele päris normaalne ports, saab järgmisel päeval soojendada ka: kanafilee tükkideks ja pannile koos sibula, küüslaugu ja maitseainetega (natuke soola-pipart) ja küpsetamise lõpuks karrit. Pasta potti keema(Panzani, 1 pakk omale meeldivat). Siis kanavärgile juurde 1 suurem pakk vahukoort ja kui kerge mull hakkab tekkima, siis tuli alt ära ja 1 karp kukeseene-merevaiku sekka sulatada. Lõpuks pasta kastmega kokku valada, ma segan veel värsket peterselli ka sisse. Max 15 minutit võtab selle toidu tegemine aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kanafileest ma teen tavaliselt kastet: shampinjonid, kanafilee tükid, kohvikoor, maitseained… kuigi kanafilee asemel ma kasutan pigem kintsuliha

ahjukotis või fooliumis tehes ei lähe ka kana kuivaks… ma tavaliselt lisan porgandit ka, hea mahlane jääb… või siis kanafilee mille sisse on keeratud virsikut ja sinihallitusjuustu 🙂

aga üle 20 minuti ei hoia mina ka ahjus ei kanafileed ega lõhet… ja pigem isegi 175 kui 200 kraadi

lehetäidest ei tea kahjuks midagi, korterielanikel neid rõõme vist ei ole

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ära sa Fairyga kindlasti tee. ma kolm a tgasi tegin, sain koos lehetäiga lahti ka puu lehtedest, j a siiani üsna niru see puuke. kusjuures panin poole l veepudeli kohta tõesti paar tilka fairyt vaid. roheline seep on täitsa olemas igas ehituspoes jne. kas tahkes või vedelas olekus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lehetäide vastu meelita lepatriinusid, kuidas kahjuks ei tea, aga mul on kõik puud põõsad paksult lepatriine täis 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk kanafilee

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.