Esileht Tööelu, raha ja seadused. Avalik sektor – kandideerimine

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Avalik sektor – kandideerimine

Postitas:

Tere,

Kandideerisin avaliku sektori tööpakkumisele. Tööpakkumine on avalik selle nädala lõpuni. Kandideerisin päris alguses, 2 nädalat tagasi, kuid seni pole mingit tagasisidet. Kuidas on teie kogemused olnud.. Kas olen juba ilmselt maha kantud sobivate kandidaatide nimekirjast või üldiselt hakataksegi peale kandideerimisperioodi lõppu ühendust võtma ja vestlusele kutsuma?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See võib olla täitsa seinast seina nagu ka erasektoris.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oodatakse alati lõpuni ära ja siis läheb ju mingi aeg, et personalispetsialist oma eelvaliku teeb ja siis ülemus intervjuule kutsutavate valiku teeb. Lootusetutele kandidaatidele antakse siis kohe eitav vastus ära.  Ca 3-5 kõige paremat kutsutakse intervjuule ja mõned jäetakse igal juhuks ootele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudel juhtudel on avaliku sektori konkursid pokazuha. Tegelikult on muid kanaleid pidi sobiv inimene leitud, aga seadus nõuab avalikku konkurssi. Siis tehakse see ära ja peale seda vormistatakse juba leitud inimene tööle.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil samamoodi saadetakse personaliosakonnast osakonna juhatajatele info alles peale konkursi lõppu. Nii palju kui mul on erasektoriga kogemusi, siis ka erasektoris üldiselt oodatakse konkursi lõpptähtaeg ära. Mõnes ettevõttes ehk väga hea kandidaadiga lepitakse ka enne konkursi lõppu juba vestluse aeg kokku, kui kiirem on, aga üldjuhul ikkagi oodatakse lõpuni välja, et võimalikult palju häid kandidaate saada.

Avaliku sektori ja avaliku konkursi kohustuse osas ütleks, et päris palju siiski võetakse avalikus sektoris inimesi tööle ka ilma avaliku konkursita. Ja ma ei mõtle siin all ainult sisekonkursi teel värvatuid, vaid ka täiesti teisest asutusest võetakse ikkagi valitud inimene ilma mingi konkursita tööle. Olen seda korduvalt näinud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 11:18; 21.04 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avaliku sektori ja avaliku konkursi kohustuse osas ütleks, et päris palju siiski võetakse avalikus sektoris inimesi tööle ka ilma avaliku konkursita. Ja ma ei mõtle siin all ainult sisekonkursi teel värvatuid, vaid ka täiesti teisest asutusest võetakse ikkagi valitud inimene ilma mingi konkursita tööle. Olen seda korduvalt näinud.

Riigiasutustes on ametnikud ja töötajad. Ametnike jaoks on avalikud konkusid, töötajaid (IT, raamatupidaja, personalitädi jms) kohta on samad reeglid nagu erasektoris. Võta keda tahad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avaliku sektori ja avaliku konkursi kohustuse osas ütleks, et päris palju siiski võetakse avalikus sektoris inimesi tööle ka ilma avaliku konkursita. Ja ma ei mõtle siin all ainult sisekonkursi teel värvatuid, vaid ka täiesti teisest asutusest võetakse ikkagi valitud inimene ilma mingi konkursita tööle. Olen seda korduvalt näinud.

Riigiasutustes on ametnikud ja töötajad. Ametnike jaoks on avalikud konkusid, töötajaid (IT, raamatupidaja, personalitädi jms) kohta on samad reeglid nagu erasektoris. Võta keda tahad.

Tean ka juhuseid, kus just ametniku kohale on võetud inimene ilma konkursita.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 11:18; 21.04 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis tagasisidet sa siis praegu tahaks? et saime sinu kirja kätte vms? pole ju midagi öelda veel enne kui aeg lukku läheb.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on (mitte küll eriti suur), et kui nädala jooksul ühendust ei võeta, ruleb hiljem äraütlev vastus. Ehk siis vestlema hakatakse konkursi toimumise ajal juba, mitte ei koguta CVsid algul hunnikusse ja peale kella kukkumist hakatakse neid lugema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Avalik sektor – kandideerimine