Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kandideerimine töökohale, kus töötasu suurus selgub nö. lõppvoorus.

31 postitus (kokku 31)

Teema: Kandideerimine töökohale, kus töötasu suurus selgub nö. lõppvoorus.

Postitas:
Kägu

Tunnistan, et olen samasugune tööandja – palgaläbirääkimised toimuvad kandideerimise lõpus nende kandidaatidega, keda ma olen valmis tööle võtma. Mul on loomulikult olemas oma lagi, mida ma sel ametikohal pakkuda saan. CV-d kus on ebarealistlikud palgasoovid, jäävad kõrvale. Kui CV-s palgasoovi ei ole, siis esimesel vestlusel küsin seda, aga rõhutan, et palgaläbirääkimisi selles faasis ei pea ja tahan vaid teada inimese ootust. Jällegi, kui nimetatav number ületab minu lage märkimisväärselt, ei ole meil samad ootused ja järelikult ei ole vastastikust sobivust. Vestlusel või CV-s nimetatud numbrist pakun üsna tihti läbirääkimisel ka rohkem – heale inimesele ei ole kahju rohkem maksta, et ta ei hakkaks kohe uuesti ringi vaatama. Aga ametikoha palka mul ei ole, sest ma ei maksa sama palju 10+ aastat alal töötanud spetsialistile ja aastajagu seda tööd nuusutanud juuniorile. Vahel võtan tööle selle juba välja kujunenud spetsialisti, vahel selle särasilmse entusiastliku juuniori. Juuniori tööst ma sama kasu ei saa, seega tema palk jääb spetsialisti omast madalamaks. Aga kui ta ennast tõestab, siis ei ole ka 25% palgatõusu esimese aasta jooksul haruldane nähtus.

Mingeid massiivsete voorude hulgaga konkursse ka ei pea. CV, vestlus, läbirääkimised. Vahel väga harva kui on pärast vestlust kõhklusi ja kahtlusi, siis annan kodutöö, aga see on sellises mahus, mille tegemine kvalifitseeritud kandidaadil üle 15 minuti ei tohiks võtta.

Seni negatiivset tagasisidet saanud ei ole.

Valdkond IT, palganumbrid algavad 2 ja 3ga.

+7
-1
Please wait...

31 postitus (kokku 31)

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kandideerimine töökohale, kus töötasu suurus selgub nö. lõppvoorus.