Esileht Hobinurk Kannalaka kudumise alustamine, palun abi!

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kannalaka kudumise alustamine, palun abi!

Postitas:

Olen kudunud soki sääreosa valmis. Nüüd on vaja hakata tegema kannalakka: mustri järgi jaotasin 11 silmust 1. vardale, siis tuli 25 silmust panna silmusehoidjale ja viimased 27 silmust jätsin vardale.
Aga nüüd on ju lõng 2 varda keskel??
Mustri järgi pean kuduma põhvärviga 1 rea, aga nüüd ma olen nagu 2 varda vahel. Kui mustriga jätkata, siis on ühel vardal kõrgem muster kui teisel.
Kannalakka muidu oskan teha, aga alustada ei oska. Aidake palun, kudujad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mäletan, et see küsimus vaevas mind 4.klassis.
Minu arvates tulebki ühel vardal lisarida teha. Kuidas mustrit kohandada, eks see sõltub mustrist ja Sinust.
Kui oled sääreosa ringselt kudunud ja muster võimaldab, siis võib kannalaka suva kohta ka teha, näiteks alustadki rea algusest kannalaka silmuste lugemist. Aga kui sul mingi ekstra muster, mis kindlas kohas kannale peab jääma, siis nii ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 21:31; 04.10 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina koon neljal vardal ja kannalakaks koon lihtsalt 2 vardatäit silmi. Lõng on juba seal alguses ju….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 09:45; 24.10 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustage see nõukaaja stiilis kanna kudumine, tänapäeval kasutatakse palju lihtsamaid meetodeid, lühendatud ridadega. Youtube on õpetusi täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.09 10:10; 25.10 14:48;
To report this post you need to login first.

Unustage see nõukaaja stiilis kanna kudumine, tänapäeval kasutatakse palju lihtsamaid meetodeid, lühendatud ridadega. Youtube on õpetusi täis.

Minu eestiaegne vanaema kudus ka miskipärast samamoodi, kui nõuka ajal koolis õpetati.
Ja väga mõnus on seda kanda nii kududa.
Uute meetodite vastu ma pole, aga vanaemade tarkust ka ei põlga ja ei kavatse ka unustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 21:31; 04.10 23:16;
To report this post you need to login first.

Unustage see nõukaaja stiilis kanna kudumine, tänapäeval kasutatakse palju lihtsamaid meetodeid, lühendatud ridadega. Youtube on õpetusi täis.

See on küll uus ja huvitav lähenemine, et kõik mis oli enne Youtube -i on nõukaaegne!!? Ja tuleks lausa unustada!!?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustage see nõukaaja stiilis kanna kudumine, tänapäeval kasutatakse palju lihtsamaid meetodeid, lühendatud ridadega. Youtube on õpetusi täis.

Mina õppisin kannakudumist oma vanavanaemalt, kes sündis üle-eelmisel sajandil ning kudus selles stiilis juba esimese vabariigi ajal.

Nõukogude inimesed kasutasid üldsegi jalarätte 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.09 09:45; 24.10 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, osavnäpud las koovad keerulisemalt, algaja võib aga lihtsama variandi valida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.09 10:10; 25.10 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lühendatud ridadega kand ongi palju lihtsam variant. Ma alles kaks paari sellise kannaga sokke teinud ja enam teistmoodi teha ei taha kuna nii jääb kand ilusam ning minu arust saab kiiremini valmis ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Hobinurk Kannalaka kudumise alustamine, palun abi!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.