Esileht Ilu ja tervis kannalõhed igal suvel

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: kannalõhed igal suvel

Postitas:

nii pea, kui jalad sukkadest-sokkidest väljas, on ka kannalõhed platsis. mida teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 11:30; 17.06 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õlitad, leotad, riivid, kreemitad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 12:08; 24.05 21:06; 12.06 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

leotad, kuivatad, riivid kannaraspliga, loputad, kuivatad, kreemitad – vähemalt nii teeb minu supertööd tegev pediküürija ja nii teen edukalt ka kodus. raspeldamise suund oli ka oluline, kui õigesti mäletan, siis tuli raspeldada lõhega paralleelselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 12:18; 23.05 11:41; 23.05 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega olegi midagi teha. Vanusega see aina süveneb. Varudki suure koguse jalakreemi ja muudkui riivid ja kreemitad. Paljajalu käimine, eriti liivarannas, on peamine kandade kuivamise tegur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.05 10:11; 21.05 00:03; 21.05 12:22; 22.05 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riivida ei tohi, katsu ainult kreemitamisega piirduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riivida ei tohi, katsu ainult kreemitamisega piirduda.

Mis mõttes ei tohi. Loomulikult tohib ja peab. Ka pediküürijad lõikavad või riivivad. Sul pole vist õrna aimu, millised näevad välja lõhkised kannad. Ainult kreemiga ei tee seal mitte midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.05 10:11; 21.05 00:03; 21.05 12:22; 22.05 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riivida ei tohi, katsu ainult kreemitamisega piirduda.

Mis mõttes ei tohi. Loomulikult tohib ja peab. Ka pediküürijad lõikavad või riivivad. Sul pole vist õrna aimu, millised näevad välja lõhkised kannad. Ainult kreemiga ei tee seal mitte midagi.

Ei tohi jah riivida, kahjustad oma nahka. Esiteks soojas vees leotada ja siis kreemitada.Soovitaks esmalt jalgu leotada soojas vees eeteliku õliga, koorida ja kreemida.
Või määri enne magamise minekut nahka sidrunimhlaga ja pane sokid jalga, see toimib ka nagu keemiline koorimine, eemaldab surnud naha, hommikul määrid kreemiga ja kordad kui vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida paksem “kabi” kanna alla kasvatatud, seda kergemini lõhed tekivad, sest see paks sarvestunud kiht ei ole elastne ja rebeneb.
seega tuleb kannanahk võimalikult õhuke ja elastne hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suuremat sorti raspeldamisega ma oleks väga ettevaatlik ja kasutaks ainult neid kuiva jala viile/liivapaberi moodi. Mida rohkem raspeldad, seda kiiremini sarvkest tekib, kui naha liiga õhukeseks rapsid. Tasahaaval, aga pidevalt, mitte nii et kuus korra kraabid kannanaha valusaks.

Jah, selles paksus sarvkestas tekivadki lõhed, viili ja kreemita, igal õhtul, kanna 66seks sokke kreemitatud jalgadel või lausa jalamaske. Nahk on kuiv, sarvkest rebeneb ja ei ole elastne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 11:00; 21.05 11:30; 21.05 11:53; 22.05 11:59;
To report this post you need to login first.

Riivida ei tohi, katsu ainult kreemitamisega piirduda.

Mis mõttes ei tohi. Loomulikult tohib ja peab. Ka pediküürijad lõikavad või riivivad. Sul pole vist õrna aimu, millised näevad välja lõhkised kannad. Ainult kreemiga ei tee seal mitte midagi.

Ei tohi jah riivida, kahjustad oma nahka. Esiteks soojas vees leotada ja siis kreemitada.Soovitaks esmalt jalgu leotada soojas vees eeteliku õliga, koorida ja kreemida.
Või määri enne magamise minekut nahka sidrunimhlaga ja pane sokid jalga, see toimib ka nagu keemiline koorimine, eemaldab surnud naha, hommikul määrid kreemiga ja kordad kui vaja.

Kõik on õige, aga ainult normaalse kannanaha puhul, siis aitab tõesti mingi sidrun ja sokid.

Mul on lapsest saati kannalõhed (ja muidugi ka ülikuiv liigsarvestunud nahk üle kogu keha). Mu kannad hakkaks naerma mingi sidruni peale. Loomulikult tuleb see mitmemillimeetri paksune kõva nahk kõigepealt õhemaks riivida. Nipp on selles, et riivida tuleb kuivalt, nagu puitu. Vees leotades muutub see kannanahk paksuks nätskeks kihiks kust mitte ühegi vahendiga seda enam ei eemalda. On olemas spetsiaalne lõikur kandadelt naha eemaldamiseks, aga sellega peab väga osav olema, on suur oht liiga palju lõigata, aga sellega saab jah ka leotatud nahka eemaldada. Kuivalt riivimist on ka spetsialistid soovitanud, ei mõelnud ise väja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 11:19; 22.05 10:35; 22.05 10:41; 22.05 12:18; 24.05 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kannanaha lõikuriga peab olema väga ettevaatlik ja tagasihoidlikult ja harva lõikuma, muidu saavutatakse vastupidine- nahk kasvab “enesekaiseks” järjest paksemaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 11:00; 21.05 11:30; 21.05 11:53; 22.05 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kasutan paksu kihi eemaldamiseks multitööriista ja liivapaberit. Sellist põhimõtteliselt: http://www.lender.ee/wp-content/uploads/2017/09/Makita-Multit%C3%B6%C3%B6riist.jpg Ainus asi, mis hingeldama ei võta ja töö reaalselt ära teeb. Mingid scholl patareiga asjad või veel hullem, käsiriivikesed, on s**anikerdised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga võta siis juba selline selle lihvimiskiirus on 14000 sinu nikerduse 6000 vastu, kergem ja väsitab vähem kätt 😀
Tegelikult muiudgi loll jutt, asi ei ole naha paberõhukeseks suristamises, käsiviil t66tab väga hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 11:00; 21.05 11:30; 21.05 11:53; 22.05 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tohi jah riivida, kahjustad oma nahka. Esiteks soojas vees leotada ja siis kreemitada.Soovitaks esmalt jalgu leotada soojas vees eeteliku õliga, koorida ja kreemida.
Või määri enne magamise minekut nahka sidrunimhlaga ja pane sokid jalga, see toimib ka nagu keemiline koorimine, eemaldab surnud naha, hommikul määrid kreemiga ja kordad kui vaja.

Saa aru, sellest ei ole mitte mingit kasu, kui kanna nahk on korralikult paks.
Ja valusaks pole mul küll kordagi õnnestunud kanda riivida. Teil pole vist (teie õnneks) aimugi, milline on paks kannanahk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.05 10:11; 21.05 00:03; 21.05 12:22; 22.05 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsi ta on, et lõhed saavad tekkida vaid paksu nahka, seega tuleb nahk õhuke hoida. Kuidas? Unustage riiv, sajand on vahetunud vahepeal! Kannaviil on kabjamaterjali jaoks ja viilida on mõtet vaid kuiva nahka. Pärast seda jalavann ning kookosõli või astelpajuõliga sisse määrida – sellised asjad on spetsiaalselt lõhede jaoks, mitte mingi suvaline jalakreem. Lõpuks sokid jalga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 12:45; 22.05 11:06; 23.05 11:06; 23.05 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poes müüdavate koormissokkidega regulaarselt. Baby Foot kõige kindlam, aga isegi Maximas on mingi toimiv, ca 6 eur. Valad kilekotti happekoorija, hoiad tunnikese jalas, surnud nahk koorub paari päeva pärast maha.
Kõige paksemat kanda ei pruugi hästi võtta.

Scholli masin+kõige jämedam otsak vastavalt vajadusele või nii palju, kui aega/jaksu (kasutage akusid, patareid tõmbab see masin nii ruttu tühjaks). Kuivalt muidugi.

Siis (lihvitud pinnale) keemiline koorija. No kas küünenaha eemaldajat mingit, kunagi oli kaubamajas veel mingi spetsiaalne toode ka, aga ma panen seda: https://www.kaubamaja.ee/dr-konopka-s-regenereeriv-naomask-75ml-h0356043 . On näol ka hea, aga kannale jätad peale, mitte ei pese maha.

Lasta mõjuda, kõige peale lõpuks rasvane kreem. See on absoluutselt kõige parem https://www.apotheka.ee/ccs-jalahooldussalv-175ml-pmm0095287ee.

Minu hästi paksu naha (suuri lõhesid ei ole küll) hoiab enamvähem korras kui kord-paar nädalas teha. Raskemal juhul siiski ravipediküür. Mida õhemaks ja pehmemaks hooldusega kand saab, seda kergem on tulemust hoida (läbi paksu kannakooriku ei mõju kreem, mis nahka sarvestumise ärahoidmiseks pehmena hoiab).
Üle tasub vaadata ka jalatsid ja menüü.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 19:31; 22.05 19:06;
To report this post you need to login first.

Scholli masin+kõige jämedam otsak vastavalt vajadusele või nii palju, kui aega/jaksu (kasutage akusid, patareid tõmbab see masin nii ruttu tühjaks). Kuivalt muidugi.

See scholli masin jääb seisma kui ma selle vastu oma “puust” kanda panen, vahet ei ole kas patareid või aku. Kui kannal on sügavad paksu servaga lõhed siis kiilub see jäme liivapaberikene kohe kinni.
See masin on mõeldud neile, kellel põhimõtteliselt polegi vaja midagi eemaldada sealt kannalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 11:19; 22.05 10:35; 22.05 10:41; 22.05 12:18; 24.05 11:09;
To report this post you need to login first.

Tõsi ta on, et lõhed saavad tekkida vaid paksu nahka, seega tuleb nahk õhuke hoida. Kuidas? Unustage riiv, sajand on vahetunud vahepeal! Kannaviil on kabjamaterjali jaoks ja viilida on mõtet vaid kuiva nahka. Pärast seda jalavann ning kookosõli või astelpajuõliga sisse määrida – sellised asjad on spetsiaalselt lõhede jaoks, mitte mingi suvaline jalakreem. Lõpuks sokid jalga.

Mina mõtlen vist kannariivi ja viili all täpselt ühte ja sama asja. Seda augulist porgandiriivi moodi plekist asjandust vist tõesti keegi enam ei kasuta. Riivin ikka selle liivapaberit meenutava instrumendiga. Või peaks siis ütlema – viilin?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 11:19; 22.05 10:35; 22.05 10:41; 22.05 12:18; 24.05 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsi ta on, et lõhed saavad tekkida vaid paksu nahka, seega tuleb nahk õhuke hoida. Kuidas? Unustage riiv, sajand on vahetunud vahepeal! Kannaviil on kabjamaterjali jaoks ja viilida on mõtet vaid kuiva nahka. Pärast seda jalavann ning kookosõli või astelpajuõliga sisse määrida – sellised asjad on spetsiaalselt lõhede jaoks, mitte mingi suvaline jalakreem. Lõpuks sokid jalga.

Mina mõtlen vist kannariivi ja viili all täpselt ühte ja sama asja. Seda augulist porgandiriivi moodi plekist asjandust vist tõesti keegi enam ei kasuta. Riivin ikka selle liivapaberit meenutava instrumendiga. Või peaks siis ütlema – viilin?

Siis sa viilid, mitte ei riivi. Vaat miks ikka eesti keelt koolis õppima peab. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 12:45; 22.05 11:06; 23.05 11:06; 23.05 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kannariiv – selline oli juba mul kodus lapsena 40a tagasi, aga ema ütles juba siis, et sellega ei ole hea, kahjustab nahka ja tõmbab tallanaha liiga õhukeseks.
Kannaviil on kuival nahal kasutamiseks, igati õrnem. No ma ei tea, mul pole (kas nüüd just tänu selle viilile või niisama) mingeid erilis kapju ka, kuid ikka lähevad jalad suvel (aiat66d jms) käest ära, niiet ainult kreemitamine jääb lahjaks. Siin hiljuti soovitas oma pediküüri õpetust: tehke iga päev, aga ainult 1 minut jala kohta:

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 11:00; 21.05 11:30; 21.05 11:53; 22.05 11:59;
To report this post you need to login first.

Kannalõhede teemast sai keeleteema!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 11:19; 22.05 10:35; 22.05 10:41; 22.05 12:18; 24.05 11:09;
To report this post you need to login first.

Kannalõhede teemast sai keeleteema!

ei saanud. Viil ja riiv on täiesti erinevad riistapuud, see pole keeleküsimus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Scholli masin+kõige jämedam otsak vastavalt vajadusele või nii palju, kui aega/jaksu (kasutage akusid, patareid tõmbab see masin nii ruttu tühjaks). Kuivalt muidugi.

See scholli masin jääb seisma kui ma selle vastu oma “puust” kanda panen, vahet ei ole kas patareid või aku. Kui kannal on sügavad paksu servaga lõhed siis kiilub see jäme liivapaberikene kohe kinni.
See masin on mõeldud neile, kellel põhimõtteliselt polegi vaja midagi eemaldada sealt kannalt.

Võimalik – nagu ütlesin, siis ikkagi ravipediküür. Või Stokker:) Ega muud varianti ei olegi, natuke paremaks ikka saab.
Tõsi, masina võimsus ongi selline, et võid seda sõrmede vahel kinni hoida ja suriseb kurvalt ainult. Abrasiivne on ka siis, kui surve on nõrk, tuleb lihtsalt kauem teha (no ja vajadusel rulli puhastada), mitte kõvemini vajutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 19:31; 22.05 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kannalõhede teemast sai keeleteema!

ei saanud. Viil ja riiv on täiesti erinevad riistapuud, see pole keeleküsimus.

Antud kontekstis on nad tegelikult ikka üsnagi samatähenduslikud. Kannaviil on lihtsalt tänapäevane kannariiv, kõik on ju tegelikult sama, lihtsalt materjal on teine. Paljude asjadega on ju nii, et kunagine nimi jääb esemele külge, kuigi ese ise on vahepeal arenenud ja muutunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.05 10:11; 21.05 00:03; 21.05 12:22; 22.05 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole küll õnneks siiani lõhenemisega probleeme olnud, aga eks ikka aeg-ajalt lähevad kannad liialt karedaks või paksuks. Seega vabandan ette, kui tõeliselt lõhende käes piinlejad mu postitust mõttetuks peavad, aga selle viili-riivi jutu peale tahaksin ma küsida, kas keegi kasutab ka seda nn pimsskivi? Olen ise seda eluaeg kasutanud – lähen vanni, mõnulen seal tükk aega, ja kui hakkan kanda pimsskiviga nühkima, siis tuleb see pealmine läbileotatud paksem nahk ilusti ühtlaselt maha. Pärast vanni kuivatan, kreemitan, panen ööseks sokid jalga ja kannad on korras. Kassutan ka taldade niisutmaiseks tihti apteegis müüdavat kätemääret, see desinfitseerib ja pehmendab ka.
Minu arust on pimsskivi eelis just see, et see võtab ühtlaselt siledaks. Kui ma proovisin kunagi ühel suvel seda “kuivalt riivimist/viilimist”, siis tulemus oli selline, et juba järgmisel päeval nahk kõik narmendas, ei mingit siledust. Jube ebameeldiv oli.
Kas kannalõhede jaoks pole mingit retseptiravimit olemas? Lõhed on jubedad asjad, võib tekkida põletik ja teab mis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on pimsskivi eelis just see, et see võtab ühtlaselt siledaks. Kui ma proovisin kunagi ühel suvel seda “kuivalt riivimist/viilimist”, siis tulemus oli selline, et juba järgmisel päeval nahk kõik narmendas, ei mingit siledust.

Riivimine panebki narmendama, viilimine teeb siledaks. Pimsskivi jääb viilile alla, on minu kogemus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 12:45; 22.05 11:06; 23.05 11:06; 23.05 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kannalõhede teemast sai keeleteema!

ei saanud. Viil ja riiv on täiesti erinevad riistapuud, see pole keeleküsimus.

Antud kontekstis on nad tegelikult ikka üsnagi samatähenduslikud. Kannaviil on lihtsalt tänapäevane kannariiv, kõik on ju tegelikult sama, lihtsalt materjal on teine. Paljude asjadega on ju nii, et kunagine nimi jääb esemele külge, kuigi ese ise on vahepeal arenenud ja muutunud.

Eespool keegi pani lingid riivile ja viilile, need on eri asjad ja tulemus on ka erinev. Riivides jääb järgi riivitud ehk narmendav pind. Viilides jääb järgi sile pind.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 12:45; 22.05 11:06; 23.05 11:06; 23.05 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina teen sellist tüüpi kannariiviga, sobib vähemalt mulle ideaalselt: https://www.hairline.ee/media/catalog/product/cache/1/image/700×700/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/4/5/455.jpg

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 12:18; 23.05 11:41; 23.05 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmine link ei tööta, pidasin silmas sellist kannaviili: https://www.prokosmeetika.ee/et/product/4833
minu arust töötab väga hästi, aga kindlasti on vaja viilida eelnevalt leotatud ja kuivatatud nahka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 12:18; 23.05 11:41; 23.05 16:41;
To report this post you need to login first.

Kas kannalõhede jaoks pole mingit retseptiravimit olemas?

On küll, aga seda ei kirjutata kannalõhede puhul. Roaccutane (akne ravim, väga tõhus, väga tervisele ohtlik, väga kardetud) ravi ajal kadusid koos punnidega näost ka lõhed kandadelt. Olid elu kõige ilusamad kannad, ei mingit riivimist või viilimist, kreemitada polnud ka vaja, elu oli lill! Istusin õhtuti teleka ees ja silitasin oma jalataldu, ma ei mäleta et ka lapsena seal nii pehme nahk oleks olnud. Ravikuur oli pikk, üle poole aasta sain muretut kannanahka nautida. Kahjuks mõne aja pärast peale tabletikuuri lõppu tulid lõhed tagasi ja on seal tänaseni, ükskõik kui palju ma ei riivi, viili, kreemita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.05 11:19; 22.05 10:35; 22.05 10:41; 22.05 12:18; 24.05 11:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Ilu ja tervis kannalõhed igal suvel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.