Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kannapööre (õpetaajametist kuhu edasi)?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Kannapööre (õpetaajametist kuhu edasi)?

Postitas:

Mõlgutan mõtteid õpetajaamet maha jätta ja hakata midagi muud tegema. Samas on natuke hirm ka, sest olen terve elu õpetajana töötanud ning selle töö ja rutiiniga harjunud. Mida rohkem aga mõtlen sügisele, seda ebameeldivamaks muutub mõte tööle tagasi minna. Olen seda tunnet tegelikult juba mitu aastat tundnud, seega ma ei usu, et see on lihtsalt väsimus, mis puhkuse järel taandub. Vastupidi, olen mitu aastat juba võtnud hoogu, et koolist lahkuda, peamine põhjus on lõppematu tööpäev (parandan töid mõnikord kella kümneni õhtul, lisaks tundide ettevalmistamine, teen ettevalmistusi sageli ka nädalavahetustel, nii et mõjutab juba pereelu ja mees toetab mu otsust koolist lahkuda ja inimlikum töö otsida).

Palun rääkige oma kogemusest, kes te olete õpetajaametist loobunud ja läinud mujale tööle. Kellena nüüd töötate? Kas alguses oli raske uut tööd leida? Kas olete otsusega koolist lahkuda rahul? Kas kahetsete, et varem koolist ära ei tulnud? Kas on ka neid, kes on mingi aja pärast kooli tagasi läinud? Heameelega kuulaksin teiste kogemusi.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 13:24; 30.06 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ainet õpetad, et isegi mitmete aastate järel igapäev tundide kaupa ette valmistad?

+8
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 13:28; 30.06 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlgutan mõtteid õpetajaamet maha jätta ja hakata midagi muud tegema. Samas on natuke hirm ka, sest olen terve elu õpetajana töötanud ning selle töö ja rutiiniga harjunud. Mida rohkem aga mõtlen sügisele, seda ebameeldivamaks muutub mõte tööle tagasi minna. Olen seda tunnet tegelikult juba mitu aastat tundnud, seega ma ei usu, et see on lihtsalt väsimus, mis puhkuse järel taandub. Vastupidi, olen mitu aastat juba võtnud hoogu, et koolist lahkuda, peamine põhjus on lõppematu tööpäev (parandan töid mõnikord kella kümneni õhtul, lisaks tundide ettevalmistamine, teen ettevalmistusi sageli ka nädalavahetustel, nii et mõjutab juba pereelu ja mees toetab mu otsust koolist lahkuda ja inimlikum töö otsida).

Palun rääkige oma kogemusest, kes te olete õpetajaametist loobunud ja läinud mujale tööle. Kellena nüüd töötate? Kas alguses oli raske uut tööd leida? Kas olete otsusega koolist lahkuda rahul? Kas kahetsete, et varem koolist ära ei tulnud? Kas on ka neid, kes on mingi aja pärast kooli tagasi läinud? Heameelega kuulaksin teiste kogemusi.

Pendeldasin kahe eriala vahel paar korda, kuid nüüd jäänud ikkagi õpetajaks.
MIks sa nii palju tunde ette valmistad? Ja miks sa oma tööd lihtsamaks ei tee? Pole vaja pidevalt töid parandada, vaata asjad ümber.
Raske oli õpetaja siis olla, kui oma lapsed veel koolis ei käinud – nad jäid tihti haigeks, see segas töörütmi vägagi. Nüüd on aga õpetaja olla puhas õnn.
Ma tean, et õpetajad on läinud tööle kirjastustesse, sekretärideks, assistentideks, ürituste korraldajateks.
Võimalused edasi töötamiseks sõltuvad ju erialast.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 13:29; 30.06 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska kaasa rääkida, aga igal juhul toetan mõtet ametist loobuda, kui see endale enam ei meeldi!
Oma kooliajal tuli üle elada liiga mitu õpetajat, kes ilmselgelt (enam) seda tööd teha ei tahtnud, aga muud ametit ka ei otsinud, see ei ole meeldiv kogemus ühelegi osapoolele.

Võib-olla mingi hariduskorralduslik amet oleks lahendus?

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 13:30; 30.06 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ainet õpetad, et isegi mitmete aastate järel igapäev tundide kaupa ette valmistad?

Võib-olla tundide kaupa jah ei pea ette valmistama, aga kõige kohutavam on õpilase seisukohalt õpetaja, kes aastast aastasse vana rasva peal laseb, midagi muuta ja uuendada ei viitsi kunagi. Metoodika muutub, võimalused muutuvad, aga õpetaja on ikka kümne või kahekümne aasta taguses ajas kinni oma tundide ülesehitusega.

+24
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 13:30; 30.06 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ainet õpetad, et isegi mitmete aastate järel igapäev tundide kaupa ette valmistad?

Võib-olla tundide kaupa jah ei pea ette valmistama, aga kõige kohutavam on õpilase seisukohalt õpetaja, kes aastast aastasse vana rasva peal laseb, midagi muuta ja uuendada ei viitsi kunagi. Metoodika muutub, võimalused muutuvad, aga õpetaja on ikka kümne või kahekümne aasta taguses ajas kinni oma tundide ülesehitusega.

Jah ja siis on kõik pahad ja lollid, õpilased ja lapsevanem. Miks õpilased ja vanemad sellist õpetajat üldse taluma peavad. Elus muidki ja olulisemaid muresid.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 13:34; 30.06 16:21; 30.06 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb muidugi piirkonnast, kus sa elad, aga võibolla aitaks ka lihtsalt kooli vahetamine.
Mu tädi hakkas ka pärast 25 õpetajana töötatud aastat sellest väsima, aga kui suure linnakooli väikese maakooli vastu vahetas, siis leidis jälle töörõõmu üles. Räägib, et nüüd on aega tõesti igale õpilasele pühenduda ja koolielu tempo üldiselt ka rahulikum.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 13:35; 30.06 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakuksin sulle ka esmalt haridusvaldkonna töökohti. Ei tea su asukohta, aga Haridus- ja Teadusministeeriumit pakun, seal erinevate haridustasemete osakonnad. Pakuks ka erinevate kõrgkoolide/kutsekoolide õppekorraldusvaldkonna töökohti. Kohe erasektorisse tormamine ei tarvitse ka kergelt mõjuda, ettevõtlus sõltub otse majanduskliimast, sellist rahu ja muretust, et palk laekub kindlal päeval nagu koolis ja riigisektoris, ei tarvitse igal pool olla.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 13:46; 01.07 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla tundide kaupa jah ei pea ette valmistama, aga kõige kohutavam on õpilase seisukohalt õpetaja, kes aastast aastasse vana rasva peal laseb, midagi muuta ja uuendada ei viitsi kunagi. Metoodika muutub, võimalused muutuvad, aga õpetaja on ikka kümne või kahekümne aasta taguses ajas kinni oma tundide ülesehitusega.

Vastupidi. Mingi 80% niisuguste traditsiooniliste ametite metoodikast on ju selline mis toimib ükskõik millise riigi korra ajal. Ja kui oled kord need toimivad rutiinid sisseseadnud (peaaegu, et automaatseks s.t.) siis jääb just rohkem aega ülejäänud osa heas mõttes n.ö. tsirkusega täita mis õpilased põnevil hoiab.

Ega era sektoris on ju täpselt sama asi. Mõni kurdab koguaeg, et peab muudkui uusi asju õppima ja kõik koguaeg muutub ja koguaeg on nii kiire. Teine sätib rutiinid sisse sellise tavalisema igapäevasema töö jaoks ja on aega küllalt, et uusi asju väljamõelda ja lisand väärtust tekitada. Ja kord aastas näiteks siis need rutiinid üle vaadata.

Aga eriala vahetamine õpetajast millegiks muuks on ka suht sama nagu ükskõik millise muu ametiga. Mis oskused sul konkreetselt on mida saaks ülekanda teisele alale ja mis sulle teha meeldib? Kui selle oled välja mõelnud siis saad uuesti vaadata kas oleks vaja lisaks õppida või saad lihtsalt hakata kandideerima sobivatele kohtadele. No näiteks kui oled kõik need aastad õpetanud algklasside lapsi siis ilmselt on natuke keeruline kohe mingi firma osakonda juhtima minna (enamusel siis ma kujutan ette s.t. erandeid ikka leidub.) Aga kui oled koolis mingit õppetooli juhtinud vms. siis võiks juba nagu sellest vajalik kogemus olemas olla. Sama projektide kirjutamisega või siis juba mingi konkretsema eriala teemaga. No ma kujutan ette, et matemaatika õpetaja oleks võimeline suht kohe tegema midagi statistikaga seoses näiteks. Või geograafia/bioloogia õpetaja keskkonna planeerimise teemadega. J.n.e.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 13:28; 30.06 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun rääkige oma kogemusest, kes te olete õpetajaametist loobunud ja läinud mujale tööle. Kellena nüüd töötate? Kas alguses oli raske uut tööd leida? Kas olete otsusega koolist lahkuda rahul? Kas kahetsete, et varem koolist ära ei tulnud? Kas on ka neid, kes on mingi aja pärast kooli tagasi läinud? Heameelega kuulaksin teiste kogemusi.

See kuhu keegi teine on tööle läinud, ei aita ju sugugi. Pead mõtlema, mida sina teha tahaksid. Muidugi on oluline ka piirkond, kus elad. Milliseid töötamise võimalusi seal üldse pakutakse?
Ma alustaks ilmselt hoopis töökuulutuste pidevast jälgimisest ja hakkaksin sobivatele kandideerima. Siis saad ka aimu kui kerge või raske uut tööd leida on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähen sügisel õpetajaks tööle. Ootan juba põnevusega. Oman pedagoogilist haridust, siiamaani erasektoris täiskasvanuid õpetanud. Võib-olla olen selle töö enda jaoks liigagi idealiseerinud, aga minu jaoks on palju plusse: mulle meeldivad lapsed, poolikud päevad koolis, vaheajad ja vaba suvi. Erasektoris neid plusse polnud.
Ilmselt oleneb erialast, raske on nõu anda kui teemaalgataja eriala ei tea. Ilmselt ei saa koormuse suhtes võrrelda kirjanduse ja kehalise kasvatuse õpetajat.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 14:52; 30.06 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähen sügisel õpetajaks tööle. Ootan juba põnevusega. Oman pedagoogilist haridust, siiamaani erasektoris täiskasvanuid õpetanud. Võib-olla olen selle töö enda jaoks liigagi idealiseerinud, aga minu jaoks on palju plusse: mulle meeldivad lapsed, poolikud päevad koolis, vaheajad ja vaba suvi. Erasektoris neid plusse polnud.

Poolikud päevad ja vabad vaheajad on ilus unistus. Lapsed meeldivad, aga kas ka vastandlike nõudmiste ja soovidega vanemad? Suvepuhkus on tõesti tore, aga talvised päikese- ja suusareisid ei ole võimalikud.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähen sügisel õpetajaks tööle. Ootan juba põnevusega. Oman pedagoogilist haridust, siiamaani erasektoris täiskasvanuid õpetanud. Võib-olla olen selle töö enda jaoks liigagi idealiseerinud, aga minu jaoks on palju plusse: mulle meeldivad lapsed, poolikud päevad koolis, vaheajad ja vaba suvi. Erasektoris neid plusse polnud.

Poolikud päevad ja vabad vaheajad on ilus unistus. Lapsed meeldivad, aga kas ka vastandlike nõudmiste ja soovidega vanemad? Suvepuhkus on tõesti tore, aga talvised päikese- ja suusareisid ei ole võimalikud.

Ei tea miks kui on ka jõuluvaheaeg ja talvel on neid vaheaegasid veelgi. Palju õpetaja üldse aastas tööl käibki.

+1
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 13:34; 30.06 16:21; 30.06 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälgin huviga seda teemaalgatust. Sarnased mõtted. Erinev on võib-olla see, et mina taastun sügiseks ära küll, aga mõte on lihtsalt selline, et kuna vanust 40+ ja seda tööd tehtud 20+ aastat, siis äkki peaks midagi veel elus tegema. Ühtlasi tundub, et igasugused tunnustused on saavutatud, nii-öelda karjääri (kui seda õpetajatöö kohta üldse saabki öelda) olen teinud. Samas tean, et need noored, kellega töö praegu pooleli, ootavad mind tagasi, kaasa arvatud ka mu oma klass. Olen nii kahevahel, et ei tea, mida teha. Eriala ka niisugune (eesti filoloogia), millega väga palju midagi peale pole hakata. Ei ela Tallinnas või Tartus.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähen sügisel õpetajaks tööle. Ootan juba põnevusega. Oman pedagoogilist haridust, siiamaani erasektoris täiskasvanuid õpetanud. Võib-olla olen selle töö enda jaoks liigagi idealiseerinud, aga minu jaoks on palju plusse: mulle meeldivad lapsed, poolikud päevad koolis, vaheajad ja vaba suvi. Erasektoris neid plusse polnud.

Poolikud päevad ja vabad vaheajad on ilus unistus. Lapsed meeldivad, aga kas ka vastandlike nõudmiste ja soovidega vanemad? Suvepuhkus on tõesti tore, aga talvised päikese- ja suusareisid ei ole võimalikud.

Ei tea miks kui on ka jõuluvaheaeg ja talvel on neid vaheaegasid veelgi. Palju õpetaja üldse aastas tööl käibki.

Ega õpetajad vaheajal tööst vabastatud ei ole. Sõprade ja sugulaste hulgas on mitmeid õpetajaid ja ei ole veel mina kuulnud, et neil vaheaeg puhkus oleks. Ühel sõbrannal on nii palju vedanud, et nende koolis antakse vaheajal kaks kodukontori päeva. Ülejäänud käivad kõik vaheaja päevad tööl.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 13:35; 30.06 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähen sügisel õpetajaks tööle. Ootan juba põnevusega. Oman pedagoogilist haridust, siiamaani erasektoris täiskasvanuid õpetanud. Võib-olla olen selle töö enda jaoks liigagi idealiseerinud, aga minu jaoks on palju plusse: mulle meeldivad lapsed, poolikud päevad koolis, vaheajad ja vaba suvi. Erasektoris neid plusse polnud.

Poolikud päevad ja vabad vaheajad on ilus unistus. Lapsed meeldivad, aga kas ka vastandlike nõudmiste ja soovidega vanemad? Suvepuhkus on tõesti tore, aga talvised päikese- ja suusareisid ei ole võimalikud.

Ei tea miks kui on ka jõuluvaheaeg ja talvel on neid vaheaegasid veelgi. Palju õpetaja üldse aastas tööl käibki.

Jälle üks kes arvab, et kui lastel on vaheaeg siis õpetajal on puhkus. Väga eluvõõras arvamus.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähen sügisel õpetajaks tööle. Ootan juba põnevusega. Oman pedagoogilist haridust, siiamaani erasektoris täiskasvanuid õpetanud. Võib-olla olen selle töö enda jaoks liigagi idealiseerinud, aga minu jaoks on palju plusse: mulle meeldivad lapsed, poolikud päevad koolis, vaheajad ja vaba suvi. Erasektoris neid plusse polnud.

Ilmselt oleneb erialast, raske on nõu anda kui teemaalgataja eriala ei tea. Ilmselt ei saa koormuse suhtes võrrelda kirjanduse ja kehalise kasvatuse õpetajat.

Esimene soovitus sulle – kehtesta reeglid ja tunnikord. Kui sul on lapsed sõrmenipsuga distsiplineeritavad, siis saad sa vista grammatilisi tireleid, kasutada sülearvuteid, teha nalja, mängu ja tõsist tööd.
Kui tunnikorda pole, siis ei õnnestu mitte midagi.
Eesti keele ja kirjanduse õpetajad on tõepoolest kõige suurema koormusega – iga aasta eksamid, tasemetööd, aktustele kaasaaitamine, konkursid, olümpiaadid jms.
Selle töö keerukuse kaaluvad üles vahvad lapsed, võimalus nendega käia ja asju avastada, tunde anda ja näha lapsi kasvamas/arenemas (mul lõpetas tänavu üks klass, keda õpetasin 4. klassist alates ja no… aktus võttis pisara silma – nad olid nii südamelähedased)
Pikk puhkus ja lahe aine ning kindel palk – need on asjaolud, mis mind vormis hoiavad.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 13:29; 30.06 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan minna vahelduseks lasteaeda.
Olen nüüd ise töötanud mõlemas kohas ja lasteaed on väga loominguline töökoht- riiklikus õppekavas on pädevused, aga paljud tegevused tuleb ise luua ja see hoiab koguaeg mõtte terava.
Ettevalmistused järgmiseks päevaks saab teha laste magamise ajal. Palgas väga palju ei kaota, kui täiskoht.

Ja peale seda saad aru, kui mõnus ja kerge koolis oli, kui oli struktuur ja rutiin 😉

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oman mitmeid õpetajatest tuttavaid, talvel käivad nii suusatamas kui päikese all. Oleneb koolist ja direktorist, sinna kooli, kus terve vaheaeg tuleb peputunde istumas käia, ei lähekski.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 14:52; 30.06 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötasin pea 10 aastat peale ülikooli koolis, aga ei meeldinud. Samamoodi, pealinna eliitkoolis, kus klassid on 36-38 lapsega ja paljud teevad eksamit, käivad olümpiaadidel jne sa jäädki töid parandama ja uusi materjale ette valmistama. Teised lähevad kinno või niisama külla õhtul ja sina teed hilise õhtutunnini tööd, et siis kell 6.30 ärgata ja kooli minna. Ja peale kuute-seitset tundi end siis nagu tühjaks pigistatud sidrun koju vedada. Kui ikka selline töö ei istu, siis vaata ringi ja mõtle, mida sa teha oskad ja mis vallas võiksid tööd leida. Mina isiklikult kooli enam tagasi ei lähe ja majandusgeograafina on töövõimalusi teisigi.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja ning olen eesti keele ja kirjanduse õpetaja (nagu ka üks eespool kirjutanud kägu). Olen nõus, et õpetajaametil on plusse. Jah, suvepuhkus on tore. Jah, töö on kindel ja palk tuleb õigel kuupäeval. Jah, õpilased on toredad ja südame külge kasvanud.

Teisalt vaatan oma tuttavaid, kes töötavad mujal ja ma nii kadestan neid! Nad saavad näiteks õhtuti käia hobiringis või keelekursusel! Nad lähevad mõnikord nädala sees õhtul kinno! Milline õnnis tunne võib olla see, et lähed pärast tööd koju ja vaatad lihtsalt telekat või käid koeraga tiiru kõndimas, ilma et peas vasardaks mõtted, mis kõik on järgmiseks päevaks vaja parandada ja ette valmistada.

Mul on tunne, et olen läbi põlenud. Võib-olla on mul vaja proovida muud tööd, et saada aru, et tegelikult on koolis tore. Aga tunnen, et nii enam jätakata ei saa… Olen mõelnud keeletoimetamist katsetada, näiteks kohalikus ajalehes, aga praegu ei ole nad uut toimetajat vajanud. Olen ka mõelnud minna midagi uut õppima, aga ei tea, mis seegi oleks. Täielik keskeakriis vist.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 13:24; 30.06 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina esindan vastupidistpoolt st lähen sel aastal esimest korda ametlikult ja diplomeeritult tööle õpetajana. Olen 20 aastat rabanud erasektoris ja tunnen, et tahan vanas eas suvel puhata. Minu valdkonnas ei saanud suvel puhkust, sest just sel ajal oli kõige rohkem tööd. Nädala saime. Mul on nii kõrini sellest. Ja oleks siis palkki nii hea olnud, et muul ajal puhates saad endale midagi lubada. Oh ei! Seega tere tulemast õpetajatöö! Mul on jumala ükskõik, palju ma kooli ajal tööd pean tegema või kas vaheaegadel saab kodus olla või peab koolitustel istuma ja ettevalmistustega tegelema. Ma tahan oma vaba suve! Ja arvan senise kogemuse põhjal, et õpilased on ka toredad – kõigist probleemidest hoolimata. Lapsevanemad ehk mitte ilmtingimata, aga ka selle elab üle.
Minu meelest peab ka erasektoris tööd tegema, nii et keel vesti peal. Kui leida mõni selline jalakõlgutamise töökoht, siis ehk mitte, aga minu meelest erasektori kohta kehtib valem: palju tööd + vähe puhkust. Õpetajal aga: palju tööd + palju puhkust. Miks valida esimene versioon?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähen sügisel õpetajaks tööle. Ootan juba põnevusega. Oman pedagoogilist haridust, siiamaani erasektoris täiskasvanuid õpetanud. Võib-olla olen selle töö enda jaoks liigagi idealiseerinud, aga minu jaoks on palju plusse: mulle meeldivad lapsed, poolikud päevad koolis, vaheajad ja vaba suvi. Erasektoris neid plusse polnud.

Poolikud päevad ja vabad vaheajad on ilus unistus. Lapsed meeldivad, aga kas ka vastandlike nõudmiste ja soovidega vanemad? Suvepuhkus on tõesti tore, aga talvised päikese- ja suusareisid ei ole võimalikud.

Ei tea miks kui on ka jõuluvaheaeg ja talvel on neid vaheaegasid veelgi. Palju õpetaja üldse aastas tööl käibki.

Jälle üks kes arvab, et kui lastel on vaheaeg siis õpetajal on puhkus. Väga eluvõõras arvamus.

Mida see õpetaja siis teeb sel ajal? Et kasvatab oma lapsi või????Heh, kõik kasvatavad, kel lapsed on.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 13:34; 30.06 16:21; 30.06 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakuksin sulle ka esmalt haridusvaldkonna töökohti. Ei tea su asukohta, aga Haridus- ja Teadusministeeriumit pakun, seal erinevate haridustasemete osakonnad. Pakuks ka erinevate kõrgkoolide/kutsekoolide õppekorraldusvaldkonna töökohti. Kohe erasektorisse tormamine ei tarvitse ka kergelt mõjuda, ettevõtlus sõltub otse majanduskliimast, sellist rahu ja muretust, et palk laekub kindlal päeval nagu koolis ja riigisektoris, ei tarvitse igal pool olla.

vastupidi, kui olid enne õpetaja ja lähed kuhugi haridusega seotud administratiivtööle, on pidevalt okas hinges, sest teised ju õpetavad ja sina enam ei saa (mina tundsin seda, kui 1.korda koolist ära tulin ja kõrgkooli ametnikuks läksin, nii et pärast läksin ikkagi kooli uuesti tagasi)

nüüdseks juba ca 5a uuesti koolist ära. tegin oma firma, lisaks õpetan igal semestril paar päeva ülikoolis külalisõppejõuna + kirjutan õpikuid. sissetulek on suurem, vaba aega on rohkem, pole vaja ei hindeid panna ega kasvatamatute pubekatega maid jagada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 20:43; 01.07 09:01; 01.07 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähen sügisel õpetajaks tööle. Ootan juba põnevusega. Oman pedagoogilist haridust, siiamaani erasektoris täiskasvanuid õpetanud. Võib-olla olen selle töö enda jaoks liigagi idealiseerinud, aga minu jaoks on palju plusse: mulle meeldivad lapsed, poolikud päevad koolis, vaheajad ja vaba suvi. Erasektoris neid plusse polnud.

Poolikud päevad ja vabad vaheajad on ilus unistus. Lapsed meeldivad, aga kas ka vastandlike nõudmiste ja soovidega vanemad? Suvepuhkus on tõesti tore, aga talvised päikese- ja suusareisid ei ole võimalikud.

Meie koolis lähevad õpetajad kl 15 ära. Vaheajad ongi vabad, kui just mingit koolitust või koosolekut ei ole. Kui kool kevadel lõpeb, siis algab ka õpetajatel nn hõlpelu, sest keegi ei oota, et nad püüdlikult ida päev kohal käiks kuni puhkuseni. Ja kui peaks kangesti suusatama või talvisele päikesereisile kiskuma, siis on see ka vaheajal korraldatav. Hüsteeritsevaid vanemaid ei ole märganud.

Plussina lisan ka tasuta lõuna. Tean mitut kooli, kus õpetajatelt lõunasöögiraha ei küsita.

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 22:09; 30.06 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eluaeg eelarvelises kohas töötanud inimene ei kujuta ette, mis erasektoris töötamine on. Üks kogu vabariigi aja omavalitsuses ametnik olnud inimene jäi valdade liitmisel töötuks ja sai tõelise vapustuse, kui vähe erafirmades makstakse, kui palju nõutakse ja kui lühike on puhkus.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 22:09; 30.06 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui palju nõutakse ja kui lühike on puhkus.

Et siis lihtsalt ei antud seda 28 päeva, mis seadusega võimalik võtta on?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 06:05; 11.07 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähen sügisel õpetajaks tööle. Ootan juba põnevusega. Oman pedagoogilist haridust, siiamaani erasektoris täiskasvanuid õpetanud. Võib-olla olen selle töö enda jaoks liigagi idealiseerinud, aga minu jaoks on palju plusse: mulle meeldivad lapsed, poolikud päevad koolis, vaheajad ja vaba suvi. Erasektoris neid plusse polnud.

Poolikud päevad ja vabad vaheajad on ilus unistus. Lapsed meeldivad, aga kas ka vastandlike nõudmiste ja soovidega vanemad? Suvepuhkus on tõesti tore, aga talvised päikese- ja suusareisid ei ole võimalikud.

Meie koolis lähevad õpetajad kl 15 ära. Vaheajad ongi vabad, kui just mingit koolitust või koosolekut ei ole. Kui kool kevadel lõpeb, siis algab ka õpetajatel nn hõlpelu, sest keegi ei oota, et nad püüdlikult ida päev kohal käiks kuni puhkuseni. Ja kui peaks kangesti suusatama või talvisele päikesereisile kiskuma, siis on see ka vaheajal korraldatav. Hüsteeritsevaid vanemaid ei ole märganud.

Plussina lisan ka tasuta lõuna. Tean mitut kooli, kus õpetajatelt lõunasöögiraha ei küsita.

Seda arusaamatum on, miks õpetajaid ei jätku. Hea palk, kerge töö, tasuta lõuna, poolest päevast koju, pool aastat puhkust… Miks ometi ei ole tormijooksu sellesse ametisse?

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuarust on erasrktoris kergem kui olla õpetaja. Olen ise peda lõpetanud ja ei soovi kooli minna. Juba 30 aastat pole tekkinud tunnetki. ????
Aga teemaalgataja on nö läbi põlenud. Siis peaks mõni aasta miskit muud tegema.
Minu erivajadusega lapse õpetaja õppis lilleseadjaks ja on lillepoes. Mõni tund päevas tegeleb ka ühe lapse õpetamisega. Kunagi olin telefonimüügi firmas koos endiste õpetajatega kes olid ka 40-ndates ja nüüdseks 10 a hiljem on taas õpetajad. Müüsime erialakirjandust spetsialistidele.
Üks hea õpetaja saab igal pool hakkama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plussina lisan ka tasuta lõuna. Tean mitut kooli, kus õpetajatelt lõunasöögiraha ei küsita.

rohkem kui 20a jooksul õpetajaametis pole mitte kuskil mingit tasuta lõunat pakutud (Tallinna koolid). enamgi veel: on olnud palju päevi, kus söömiseks tuleb majast välja kohvikusse minna või toit kodust kaasa võtta, sest vahetunni ajal sööklasse minna ei saa, sest õpetajad peavad olema oma koridoris korrapidajad. kooli puhvet-söökla pandi kinni juba peale 7.tunni lõppu, aga gümnaasiumi ja põhikooli õpetajana lõpetad üldjuhul alles 15:30.
sööma saaks päeva kestel minna vaid vaba tunni ajal, aga iga päev sellist tunnist auku tunniplaanis polnud.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 20:43; 01.07 09:01; 01.07 10:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kannapööre (õpetaajametist kuhu edasi)?