Esileht Ajaviite- ja muud jutud Käod kohtus

Näitan 25 postitust - vahemik 121 kuni 145 (kokku 145 )

Teema: Käod kohtus

Postitas:
Kägu

Täpselt samuti olen ühe kõrvalseisja jaoks täiesti tähtsusetu detaili järgi teada saanud, et üks kägu elab minuga ühes majas.

Ühes majas elamine pole sama mis isiku tuvastamine. Miks sa neid asju võrdled? Loogiline, et keegi ei hakka vaeva nägema selleks, et varjata oma üheksakorruselist maja, küll aga varjatakse isikut tuvastavaid andmeid. Parim, mida sa Perekoolist järeldada võid, on, et kellegi jutt klapib mõne su tuttava elu või jutuga, kuid see pole absoluutselt sama, mis isiku kindel tuvastamine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täpselt samuti olen ühe kõrvalseisja jaoks täiesti tähtsusetu detaili järgi teada saanud, et üks kägu elab minuga ühes majas.
Nii et on täiesti võimalik. Ei mõista, kuidas sellele üldse saab vastu vaielda. Kriminalistikas otsustab sageli juuksekarv, kes on mõrvar. Mõni kägu aga vaidleb taeva maa peale, et pole võimalik!

Jah, sa suudad selle detaili või mõne muu isikliku info alusel siduda, et selle konkreetse käo taga on su tuttav. Aga sa ei suuda selle käo kõiki teisi postitusi ära tunda. Loomulikult kui sa just mode ei ole ja kasutajanime jälitada ei saa. Sa saad selle ühe postituse põhjal lihtsalt teada, et su tuttav kirjutab vahel perekoolis, mitte kõike mida ta siin kirjutab.

Mul on üks sõbranna ka perekooli kasutaja. Ta üsna hästi tunneb ära osad mu postitused, need kus ma mingil kindlal teemal kirjutan ja mingit kindlat infot avaldan. Tean ette, et nendes teemades tunneb ta mind ära. Aga ma kommenteerin ka paljudes teistes teemades, mis pole nii kindlalt minu mingi probleemi või huviga seotud ja neis ta pole kunagi maininud, et mind ära tunneb. Kui ise talle vihje annan, et otsi, kas leiad selles teemas minu üles, siis vahel isegi leiab, aga alati mitte.

Jah, tõesti, mõne käo stiil on väga äratuntav. Ühe tunnen isegi mina sageli ära ja tean ka ta kasutajanime, ta kunagi kogemata sama stiiliga oma kasutajanime all kirjutas. Aga ma pole sugugi kindel, et ma kõiki ta postitusi suudaksin ära tunda. Ja võimalik, et vahel eksin ka.

Aga enamuse kägude stiil pole siiski nii äratuntav, et kindlalt tunda võid. Et kui tead, et selles teemas kirjutas su töökaaslane Mari, siis edaspidi kõik nõuanded mida Mari perekoolis jagab, oskad sa Mariga seostada. Ega ikka ei oska küll. Enamusi pigem ei oska, kui need seda äratuntavat infot ei sisalda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Korolevist saan aru, aga kas blogijad enne kirjutamist ise ei mõtle, mis nende kirjutamisele järgneda võib? Tõesti tuleb neile selline asi üllatusena, et blogimisele ei järgne ainult raha ja koostööpakkumised?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No näiteks Yksikmehel oleks küll põhjust siin mõni kägu kohtusse anda. Aa-uu Yksikmees, kus sa oled?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina pole küll kedagi halvustanud ning ka ei pea õigeks inimeste (vahet pole kui avalikult nad ise enda elu lahkavad) mõnitamist. Blogijad on nüüd tagajalgadele aetud, et saaks vaid kägudele tagasi teha, mõtlemata sellele, et suur osa just kägudest ongi nende lugejad ehk raha sisse toojaid. Käod võiksid teha nädalase pausi blogidest ning mitte neile klikke tuua ehk siis saavad aru, et ei tasu süüa seda kätt, mis neid toidab.

No minu arust peale Marimellide pole keegi eriti reageerinud.Nemad tegid kohe hommikul kui üles ärkasid postituse et essad olla. Endine ÕH ajakirjanik nüüd küll nii tagajalgadele ei peaks minema .

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa oled nii tark. Teed korra ruuterile restardi, ip aadress muutub ja teenusepakkujal kaob kohe info, millise numbriga sel kellaajal see IP seotud oli?

Jah, põhimõttelislet on üsna hästi võmalik netis oma jälgi peita. Aga seda peab oskama, tavainimene ei oska. Lihtne IP-aadressi muutmine küll nüüd teenusepakkujat ja politseid segadusse ei aja.

Ma arvan, et dumbuser saaks ka hakkama, kui veidi kodutööd teha. Ei peagi mingi pro olema, et ressursivaene Eesti politsei mitte midagi ei leiaks. Võib-olla jääd vahele mingile NSA koordineeritud luurele, aga Eesti politseil sellist ressursi küll pole, et viitsiks taga ajada mingeid X servereid ja ühendusi, eriti kui tegemist on ebaolulise infotöötlusega, nagu mingi mõttetu internetis kommenteerimine.

Ma arvan, et dumbuser peaks kasutama lihtsalt midagi kerget ja mobiilset lahendust, nagu ajakirjanikud kusagil pärapõrgus tihti peavad tegema. Kui ajakirjanikud, kes on üldiselt dumbuserid, saavad hakkama, siis teoreetiliselt peaks ka igasugune suvaline igapäevane arvutikasutaja sama edukalt hakkama saama.

Terminid, mida googeldada: tails, whonix.

Nüüd kasuta oma uusi teadmisi kusagil internetikohvikus või raamatukogus ja rohkem ei peagi midagi teadma. Eesti politsei petaks 100% ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, sa suudad selle detaili või mõne muu isikliku info alusel siduda, et selle konkreetse käo taga on su tuttav. Aga sa ei suuda selle käo kõiki teisi postitusi ära tunda.

Seda küll, aga too, kellele turja karati, ju ei väitnudki muud, et tundis ära oma tuttavate postitusi, sai teada, et nad on käod.
Mitte kõiki nende postitusi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Seda küll, aga too, kellele turja karati, ju ei väitnudki muud, et tundis ära oma tuttavate postitusi, sai teada, et nad on käod.

Nojah. Ühe käo arvamus langeb kolinal inimestest, kellest teab, et nad perekoolis on vähemalt korra käona kommenteerinud. Tudub üsna ogar. Endast arvab see kägu siis ka ilmselt väga halvasti, sest kommenteerib ju perekoolis käona.

St ma saaks aru, kui mu arvamus langeks, kui teaksin, et mõni mu tuttav siin perekoolis andunult mõnda blogijat või muud tuntud tegelast halvustab. Aga seda ma ju ei tea. Selliseid postitusi ei panda ometi kokku oma isikliku elu detaile avaldavate postitustega. Need halvustajad käod ei ole mulle küll ükski äratuntav olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nojah. Ühe käo arvamus langeb kolinal inimestest, kellest teab, et nad perekoolis on vähemalt korra käona kommenteerinud. Tudub üsna ogar. Endast arvab se ekägu siis ka ilmselt väga halvasti, sest kommenteerib ju perekoolis käona.

Ma ei saanud samuti sellest kolinal langemisest aru? Et tal oli 5-6 lugupeetud tuttavat, aga kui tundis ära, et üks kirus lapse rasket koolikotti (firm ja värvi järgi tundis ära), siis KOHE arvamus langes? Teine kuni kuues mingi sama teema.
Või langes üldsegi vaid sellepärast, et keegi lihtsalt sõna võttis selles koledas ja pahas foorumis?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Te unustate, et suured vaidlejad kommenteerivad teemas tavaliselt mitmeid kordi. Kirjastiil on üks neid asju, mille järgi võib tuttav koos teiste infokildudega inimese ära tunda. Kui juba tead ka, et ta käib Perekoolis, siis…

Stsrenaarium 1. Teemas jääb silma ebameeldivaid kommentaare tegev kasutaja. Kui ta ühes neist avaldab teda äratuntavaks tegeva fakti, ongi kogu lugu. Arvamus langeb kolinal, piisab ühest teemast, kus inimene on palju sõna võtnud.

Stsenaarium 2. Inimene teeb ise teema. Avaldab mõne fakti, mille järgi ta ära tuntakse. Kirjastiilgi kahtlaselt sarnane. Teema ei lähe lugeja arvamusega kokku. Hinnang: nõme inimene

Ilmselgelt ei pruugi alati lugeja täppi panna. Ja veel, võite siin karjuda, et IPd saab peita ja mis kõik veel, aga kaldun avama, et 99% PK kasutajatest sellega vaeva EI NÄE.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vot sellised lood. Paras nendele, kes siin anonüümselt mõnitamas käivad. Blogijad võiksid järgmisena sama teha.

http://m.epl.delfi.ee/article.php?id=83856517

Ennast parastad Kägu? Pill tuleb sul, pika ilu peale.

Loomulikult mitte. Ma ei ole üldse kõnealuse Korolevi puudutava teemaga üldse kursis, kuigi aiman temaatikat ja pole kunagi siin kedagi ei anonüümselt ega oma kasutajanime all mõnitamas käinud. Üleüldse võtan väga harva sõna ning sedagi hoopis teistes rubriikides ja pigem käin siin just vaatamas, mida teised räägivad ja mõtlevad.

Kui blogijaid mainisin, siis see oli sellepärast, et siin on neid lehekülgede viisi niisama kommenteeritud kui ka päris otseselt mõnitatud ja halvustatud, ning Perekooli käod võiksid natuke enne mõelda kui taolisi potitusi teevad. Üks asi on avaldada arvamust, kuid see, mis siin vahepeal toimub on juba üle piiri. Iga asja peale on kellelgi vaja miinustada ja/või halvasti öelda.

Mis ajab sind õigustama ja tõestama, et sa pole siin kellelegi mittekunagi halvasti öelnud? Sinu südametunnistuse hakkas tööle või? Või hakkasid ka kohtukutseid kartma? Miks ma peaksin uskuma, et sa pole kellelegi siin halvasti öelnud?

See jutt puudutas sind väga isiklikult, jah? Minu südametunnistusega on kõik korras, tänan küsimust. Kuidas sinu omaga lood on? Seda teemat on juba mitu lehekülge ja tundub, et sa ei saa ikka veel asjale pihta, sest sa käitud ise nagu kiusaja. Küsi endalt, miks see nii on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

IP aadress on väga lihtsasti muudetav ja seda võib teha kasvõi mitu korda päevas. Nii et neid, kes ikka laimata tahavad, ei olegi võimalik tabada.

Sa oled nii tark. Teed korra ruuterile restardi, ip aadress muutub ja teenusepakkujal kaob kohe info, millise numbriga sel kellaajal see IP seotud oli?

Jah, põhimõttelislet on üsna hästi võmalik netis oma jälgi peita. Aga seda peab oskama, tavainimene ei oska. Lihtne IP-aadressi muutmine küll nüüd teenusepakkujat ja politseid segadusse ei aja.

Mis restart? Minul küll restart IP aadressi ei muuda, vähemalt ei saa sellele pidevalt loota. Guugelda, kuidas seda muuta, see on nii lihtne, et ilmselt ka põhikooli õpilane saab hakkama.
Politseil on muudki teha, kui nt. blogijate kaebuste peale muudetud aadresse otsida. Seda tehakse ikka kuritegude korral, mitte nagu üks staarblogija arvab, et ” oleks pappi, paneks selle Perekooli kinni”.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No näiteks Yksikmehel oleks küll põhjust siin mõni kägu kohtusse anda. Aa-uu Yksikmees, kus sa oled?

Vaadates tema sõnavõtte, mis ta siin aastate jooksul on teinud, siis ilmselt ta pigem loobub su üllast üleskutsest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[

Vaadates tema sõnavõtte, mis ta siin aastate jooksul on teinud, siis ilmselt ta pigem loobub su üllast üleskutsest.

Üksikmees võiks naiskäo kohtusse kaevata ja raha nõuda. Kui naiskäol pole raha maksta, siis kompensatsiooniks saab käo omale naiseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
yxikmees

Jah, üsna sageli kleebitakse mulle alusetuid silte külge. Alustades juba sellest, nagu mina oleksin süüdi, et eksabikaasa invaliid on. Ja seda ikka ja jälle.

Please wait...
Postitas:
Tuttpütt

Mina usun küll, et sellest näidispoomisest on abi. Ütlen ausalt, mina küll ei julge enam ühegi tuntuma inimese kohta siia midagi halba kirjutada või kritiseerida. Mitte, et ma enne kedagi valimatult sõimanud olen, aga vahel ikka ilmselt kriitikat jaganud, jah.

Aga eks ta ole, et sellega muutub foorum ilmselt vaiksemaks ja igavamaks ka. Blogijad, näiteks, olid siin ju üks põhiteemasid mingi aeg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga eks ta ole, et sellega muutub foorum ilmselt vaiksemaks ja igavamaks ka. Blogijad, näiteks, olid siin ju üks põhiteemasid mingi aeg.

Mind seevastu need blogiteemad ei eruta absoluutselt. Null huvi nende vastu. Kähmelgu omavahel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja Evelini mõnitatakse juba mitu aastat kõige räigemalt sadade räigete kommentaaridega. Jälle mõttekoht neile kes
trollivad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja Evelini mõnitatakse juba mitu aastat kõige räigemalt sadade räigete kommentaaridega. Jälle mõttekoht neile kes

trollivad.

Tavalistelt teeb “kollane” meedia otsa lahti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina usun küll, et sellest näidispoomisest on abi. Ütlen ausalt, mina küll ei julge enam ühegi tuntuma inimese kohta siia midagi halba kirjutada või kritiseerida. Mitte, et ma enne kedagi valimatult sõimanud olen, aga vahel ikka ilmselt kriitikat jaganud, jah.

Nojah, lõbus on foorumis siis, kui saab kedagi kottida. Ja samad naised käivad koolilapse foorumis koolikiusamise üle kurtmas.

Please wait...
Postitas:
Tuttpütt

Nojah, lõbus on foorumis siis, kui saab kedagi kottida.

Ma ei öelnud seda, need olid sinu mõtted. Minu jaoks läheb foorum igavamaks siis, kui siia enam uusi teemasid ei postitata või enamus mingid ajuvabad libad on.

Please wait...
Postitas:
essi

Korolevist saan aru, aga kas blogijad enne kirjutamist ise ei mõtle, mis nende kirjutamisele järgneda võib? Tõesti tuleb neile selline asi üllatusena, et blogimisele ei järgne ainult raha ja koostööpakkumised?

Kõik õige aga lapsi debiilikuteks sõimata ja üleüldse laste pihta käivad kommentaarid, neid ei ole keegi ära teeninud, ükskõik kui palju blogija oma elu kajastab

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohtutoimikus on näha, et osa solvavaid kommetaare tulnud kellegi Jaanus J. IP-lt, kes on seotud ühe tuntud, juba paarkümmend aastat tegutsenud rahvamuusikat viljeleva stiilis bändiga. Samas võis ju kommentaare saata ka IP omaniku keegi teine kodune. Päris kalliks läks see lugu maksma , kokku 6818 eurot, millest riigile 528 eurot, 1790 eurot Korolevi advokaadi kulud ja ülejäänud 3800 eurot kahjunõue solvajale.

Ei, kohtutoimikust tuleb välja, et Perekool saatis ekslikult sinu nimetatud muusiku Jaanus J IP kohtule, st saatis vale IP. Ei Jaanus J ega ükski tema pereliige ega kodune pole Perekoolis Korolevi laimanud. Jaanus J kaebas Korolevi kohtusse (kuna tema ei olnud ju midagi Korolevi kohta öelnud) ja Korolev omakorda kaebas kohtusse Perekooli ja summa 6978 pidi siiski maksma Perekool.

Aga emb-kumb pidi siiski veel maksma selle eest, et perekool valesti kopeeris.

Huvitav ka, et ainsana on avalikustatud selle Jaanuse nimi, kes pole midagi teinud. Keskmine kägu näeb seda, et perekooli laim – Jaanus J – ja juba tekivadki peas seosed: sel Jaanusel oli mingi seos tolle perekooli laimuga, käis kohtuski veel.

Tegelik bande on aga anonüümne edasi.

Nojah, Perekool peaks selle postituse ära kustutama, sest see on ilmselgelt vale (Jaanus J süüdistamine postituste tegemises).

Perekool oleks üldse pidanud kõik laimavad ja halvustavad kommid kustutama ja jätkuval tegutsemisel kasutaja (mingiks ajaks) blokkima. Aga ta ei teinud seda. Mille jaoks need moded siis on, kui nad kägusid ei “kantseldaks”?

Ei viitsiks siin lehel üldse käia, kui siin vaid ninnu-nännu jutt oleks. Ma arvan,et Perekool kaotab poole lugejatest kohe.

Lõpuks saabub aega, kui enam siia foorumisse asja pole. Mulle see meeldiks.

Meeldiks, kui foorumisse enam asja poleks, aga käib siin ikka edasi??? Päris ajuvaba!

Please wait...
Postitas:
Kägu

trollivad.

Tavalistelt teeb “kollane” meedia otsa lahti.

Teeb küll jah, kohe mõnuga, aga see ei tähenda, et meie peaksime sellega kaasa minema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Erinevus tuleb ikka siit ka, et mida käod on öelnud. Marika ei andnud ise infot eraelu kohta ning spekuleeriti, solvati.
Kui aga staarblogijad jagavad detailset infot oma elu kohta ja reaalsete faktide kohta midagi öeldakse ( mida nad ise on poetanud elu kohta) siis see pole sama asi.

Mis Marimelle puudutab siis võiks selle telefoni varguse asja juba ära unustada, igas kommentaariumis seda puudutatakse. Jah said feiliga hakkama, kui näppasid aga ega selle eest ei saa eluaeg risti lüüa.

Please wait...
Näitan 25 postitust - vahemik 121 kuni 145 (kokku 145 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Käod kohtus