Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kaotatud sõrmus Kakumäel

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Kaotatud sõrmus Kakumäel

Postitas:
Kägu

Kindel, et Kakumäel kadus? Keskhaigla sünnitusmajas näiteks just leiti sõrmus, kõik muudkui jagavad FB-s ja minu teada pole omanikku veel leitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui niisama piiksutad ja kaevad rannas, siis võib trahvi saada korralikult.

See on muidugi huvitav, et kui rannas kalli kella või sõrmuse ära kaotad, siis peab enne KOV-ilt loa taotlema, et kas võib metalliotsijaga otsida…?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See on muidugi huvitav, et kui rannas kalli kella või sõrmuse ära kaotad, siis peab enne KOV-ilt loa taotlema, et kas võib metalliotsijaga otsida…?

Seega liivalossi ehitamine rannas on keelatud? 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oma aiast võid ise otsida. Avalikust kohast metalli ja väärisesemete otsimiseks pead Muinsuskaitseametist loa saama. Detaile vaata veebist, seal on mingi allasutus…pagan, ma ei mäleta ja pole kodus ka, et loa pealt vaadata väljastajat. Muidu väidaks iga mats, et kaotas siia iidsele kalmule just oma kuldsõrmuse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Näitab-näitab. Detektoril saad sa maha võtta, vastupidi, kõik muud prügisignaalid. No et ei undaks näiteks naela või mutri peale. Kulla kuuled ära niikuinii. Muidugi masinaga peab oskama ringi käia.

Siis ma ei imesta, et osad sellega lausa korrapäraselt tegelevad. Et jalutavad hommikul kell 6 metalliotsijaga läbi.

Kas neid otsijaid on veekindlaid ka olemas?

Sest kõik vast ei pane oma sõrmust/kella/käe-, jalaketti jne võrkkotti, vaid kaotavad selle meres supeldes ära.

Ma ei tea metalliotsijat, millega EI SAAKS veest otsida. Aga võibolla on. Minul on 3 erinevat ja kõigi nendega saab mingis sühavuses vees otsida. Detaile ei tea, juhendeid ei viitsi minna lugema, aga mingi 50 cm vees ikka.

No rannad on metalliotsijatele kullaauk. Otseses mõttes.

Meie küll randades ei käi, eelistame vanu põldusid (seal peab ka vaatama, kus tohib ja kus muinsuskaitse ei luba). Ja luba muidugi peab olema. Kui niisama piiksutad ja kaevad rannas, siis võib trahvi saada korralikult.

Mida huvitavat leidnud oled? 🙂

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kaotatud sõrmus Kakumäel