Esileht Beebi ja mitmikud Käputamine

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Käputamine

Postitas:
Kägu

Tere

Nimelt bii kohe 9 kuune, kuid ei käputa veel, kas peaksin muretsema? Kõhuli hakkas keerama vara, oli 3 kuune ja nädal peale. 5 kuuselt keeras juba kõhult seljale, 6 kuuselt rullis ennast ja rullib siiani mööda korterit, roomab ka ümber telje. Käime ka ujumas hetkel. Kui ise panen ta käpuli asendisse, siis püsib ja kiigutab ennast. On lootust, et varsti hakkab käputama, no nii tahaks juba? ????

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Nimelt bii kohe 9 kuune, kuid ei käputa veel, kas peaksin muretsema? Kõhuli hakkas keerama vara, oli 3 kuune ja nädal peale. 5 kuuselt keeras juba kõhult seljale, 6 kuuselt rullis ennast ja rullib siiani mööda korterit, roomab ka ümber telje. Käime ka ujumas hetkel. Kui ise panen ta käpuli asendisse, siis püsib ja kiigutab ennast. On lootust, et varsti hakkab käputama, no nii tahaks juba? ????

Lisan, et on toetab ühele küljele ja teisele küljele ja mängib nii. Oskab ka istuda, kui panen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ei käputa veel, kohe 10-kuu vanune. Füsioterapeut probleemi ei näe, kiiret pole. Istuma läheb ise ja tuleb istuvast asendist ära ka. Laisk laps pidavat olema. Esimene laps hakkas ses vanuses ehk 10-kuu vanuselt kõndima, aga ei tasugi lapsi võrrelda (ei enda eelmiste lastega ega ka sõbrannade/tuttavate/jne).

Kas perearst on sind füsiosse suunanud nii igaks juhuks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ei käputa veel, kohe 10-kuu vanune. Füsioterapeut probleemi ei näe, kiiret pole. Istuma läheb ise ja tuleb istuvast asendist ära ka. Laisk laps pidavat olema. Esimene laps hakkas ses vanuses ehk 10-kuu vanuselt kõndima, aga ei tasugi lapsi võrrelda (ei enda eelmiste lastega ega ka sõbrannade/tuttavate/jne).

Kas perearst on sind füsiosse suunanud nii igaks juhuks?

Ta saatiski taastusravi arstile, kes määras ujumise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ütles kohe füsioterapeut, et ujumine on mõttetu, et pigem teha harjutusi. Lisas veel, et istumine ja käputamine on omavahel seotud. Vist oli nii, et kui käputab, siis istub ka ilusasti, aga mul hetkel vastupidine olukord.

Ta sul istub üldse ise või kui paned siis püsib istukil? Kirjutasid, et kui panna käputamispoosi, siis püsib. Kas ta ise sellise poosi ette võtab?

Füsiterapeut õpetas, et kui istud ise maal, siis paned üle jalgade lapse (kõhuli jalgade peal)ja käte juures on mänguasi. Beebi harjutab, et peab end liigutama et mänguasi kätte saada. St tugevdab oma käsi kui toetub maapinnale nendega, et mänguasi haarata. Veel õpetas, et kui on maas näiteks padi, siis lasta tal sinna peale ronida, et jalgade tööd suurendada ja et tal tekiks seos et kui midagi tahab, siis liigutab end. Sama kehtib ka nii, kui beebi sinu enda peale ronib (nii saab istumist harjutada). Youtubis ka kindlasti mingeid õpetusmaterjali.

Ma arvan, et muretsema ei pea, küll see tuleb, üdljuhul üleöö. ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ütles kohe füsioterapeut, et ujumine on mõttetu, et pigem teha harjutusi. Lisas veel, et istumine ja käputamine on omavahel seotud. Vist oli nii, et kui käputab, siis istub ka ilusasti, aga mul hetkel vastupidine olukord.

Ta sul istub üldse ise või kui paned siis püsib istukil? Kirjutasid, et kui panna käputamispoosi, siis püsib. Kas ta ise sellise poosi ette võtab?

Füsiterapeut õpetas, et kui istud ise maal, siis paned üle jalgade lapse (kõhuli jalgade peal)ja käte juures on mänguasi. Beebi harjutab, et peab end liigutama et mänguasi kätte saada. St tugevdab oma käsi kui toetub maapinnale nendega, et mänguasi haarata. Veel õpetas, et kui on maas näiteks padi, siis lasta tal sinna peale ronida, et jalgade tööd suurendada ja et tal tekiks seos et kui midagi tahab, siis liigutab end. Sama kehtib ka nii, kui beebi sinu enda peale ronib (nii saab istumist harjutada). Youtubis ka kindlasti mingeid õpetusmaterjali.

Ma arvan, et muretsema ei pea, küll see tuleb, üdljuhul üleöö. ????

Kirjutasin, et kui panen ta käputamise poosi, siis püsib, ise ei võta seda poosi. Sama ka istmisega, kui panen, siis istub, samas läheb istmisest ise ära, paneb käes kõrvale ja laseb kõhuli.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ei hakanudki käputama.  Hakkas kohe püsti ajama. Käputamine jäi vahele 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ei hakanudki käputama. Hakkas kohe püsti ajama. Käputamine jäi vahele ????

Sama siin. Ei käputanud vaid pepuga istudes potsatas edasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemealgataja, laps hakkas nüüd paar päeva tagasi roomama, ehk kõht maas. Voodi peal on paar korda ka kõhu maast lahti lükanud. Vast sois äkki tuleb käputamibe ka veel. Laps on 9 kuune ja 2 nädalane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta isegi enne ei roomanud, siis oligi vara juba käputamist oodata. Enne ikka enamasti roomavad ning seejärel käputavad. Mul esimene laps roomas kõhuli 1,5 kuud ja siis hakkas käputama. Teine laps roomas kõigest 2 nädalat ja edasi juba käputas. Seega kindlasti jõuab ta ka veel käputamise ära õppida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta isegi enne ei roomanud, siis oligi vara juba käputamist oodata. Enne ikka enamasti roomavad ning seejärel käputavad. Mul esimene laps roomas kõhuli 1,5 kuud ja siis hakkas käputama. Teine laps roomas kõigest 2 nädalat ja edasi juba käputas. Seega kindlasti jõuab ta ka veel käputamise ära õppida.

Sussuhtes ei olnud vara, mul kolmas laps ja keegi pole roomanud kõht maas. Esimene laps läks 9 kuuselt käputama ja teine läks 7 kuuselt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Nüüd laps mul juba pea 2 kuud roomanud, on 11 kuune. Läheb käpuli asendisse, siis veits tagurdab ja istub, see tal hästi selge. Aga ei aja ennast ise püsti ega lähe ka käpuliasendist edasi, loodan ikka et varsti läheb ka edasi. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ujumine on mõttetu

Ujumine on näidustatud, kui lihased on kas liiga pinges või liiga lõdvad, mitte konkreetsete oskuste harjutamiseks. Käputamisel saab FT enam-vähem kohe peale vaadates aru, mis pidurdab – käed? kehatüvi? motivatsioon? – ja sellest lähtuvalt harjutusi soovitada. Võimlemispalliga saab palju kasulikke harjutusi teha näiteks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul laps ei käputanudki üldse. Ei käinud füsioteraapias ega ujumas, veel vähem mõtlesime, et see mingi probleem on. Liikus edasi istudes potsatades.

Praegu 3 aastane, kõnnib, jookseb, sekunditki kohal ei püsi.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul laps ei käputanudki üldse. Ei käinud füsioteraapias ega ujumas, veel vähem mõtlesime, et see mingi probleem on. Liikus edasi istudes potsatades.

Praegu 3 aastane, kõnnib, jookseb, sekunditki kohal ei püsi.

Aga kui vanalt kõndima hakkas ja püsti ajama ennast?

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on hea tekst.

https://emmedeklubi.ee/beebi/koik-roomamise-ja-kaputamise-kunstist-11673/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja, uskumatu, aga mu laps hakkas käputama ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ujumine on igal juhul kasulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõndis  1a6k,püsti ajama mõned kuud varem.

Ma ei näe ka põhjust, miks selle kõndima hakkamisega kiiret peaks olema.

Kõik lapsed arenevad erineva kiirusega.

Kui arst eraldi öelnud pole, et kui teatud ajaks ei kõnni, siis oleksin mures.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Beebi ja mitmikud Käputamine