Esileht Beebi ja mitmikud Käputamine

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Käputamine

Postitas:
Kägu

Tere!

mitu kuud või nädalat läks kuniks laps peale roomama hakkamist käputama ja ise istuma hakkas? Meil 7,5 hakkas roomama ja nyyd 9,5. Veel ei käputa ega istu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma soovitaks mitte võrrelda enda last ja seda küsida. Ajad end lihtsalt stressi.
Minu laps nt ei roomanud üldse, vaid hakkas kohe käputama. See näitabki, et lapsed on nii erinevad. Lase lihtsalt tal palju maas olla ja kõik tuleb siis kui tulema peab ????

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll läheb, kui valmis on (mida võib muidugi võimlemisega toetada). Kuskilt on meeles, et on hea, kui pikemalt käputab, enne kui kõndima hakkab, aga muus osas pole mõtet küll võrrelda, kui kaua ühest oskusest teiseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära muretse, küll hakkab varsti.

Seniks: pane lapsele mänguasju veidi kõrgemale, et ta peaks kätt töstma ja tegema käputamiseks vajalikku liigutust. Lisaks võid temaga käru harjutust teha, st hoiad ise jalgadest ja tema tasapisi liigub kätega. Istumise arendamiseks on ka harjutusi, aga neid raskem siin kirjeldada – otsi nt youtubest.

Üle ei tasu pingutada, aga veidi aega igapäevaselt tasub last ikka toetada ja suunata, eriti kui on tunda, et ta seda vajab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siin enam võrrelda, selge, et aeglasem kui tavaliselt. Käime võimlemas ka.
lihtsalt juba nii ootan, et istuks, siis on tal vaateväli hoopis teine ja rohkem tegevusi mida pakkuda.

teemaalgataja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi see on nii erinev. Mul esimene laps roomas umbes 2 nädalat (ka nii ca 7k hakkas), ja siis juba käputas. Kõndima hakkas täpselt päev enne sünnipäeva.

Teine laps oli tempokam – roomama hakkas suht värske 4-kuusena, käputama 6k ja kõndima 10k.

Kolmas laps tundus alguses ka pigem rahulik. Roomama hakkas millalgi 5-kuuselt. Käputama enam-vähem 8kuuselt – ja siis tuli üllatus – 9kuuselt kõndima. See oli tõesti üllatus ja ma tean, et ega see tegelikult hea ei ole – aga no kuidas sa siis ikka surud teda vastu maad, eriti kui kahele suuremale vaja järgi jõuda…

A lisan, et kahel nooremal lapsel mõlemal on see eest kõne tulnud aeglasemalt. Iga kell eelistaks kiiret kõne arengut, mille saime esimese lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene laps on olnud kõiges pigem aeglasem areneja. Roomama hakkas 7,5-kuuselt ja 1,5kuud läks kuni hakkas käputama. Teine laps on kiirema arenguga olnud. Roomama hakkas paar päeva enne 6-kuuseks saamist ja 2 nädalat hiljem juba käputas. Käputamisest kõndimiseni läks mõlemal 4 kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps jättis ka roomamise vahele (liikus küll tagurpidi kõhuli, aga edaspidi roomama ei hakanudki) ja hakkas 7,5-kuuselt kohe käputama. Istukile üritab end ajada, aga päris korrektselt pole veel välja tulnud (kohe 8-kuune). Küll aga ajab ta end viimastel päevadel toe najal põlvili.

Aga üldiselt olen ka nõus, et lapsed on erinevad ja väga võrrelda pole mõtet, kui just pole näha, et midagi väga valesti on.

Võimlemine/füsioteraapia tulevad aga alati kasuks. Meie käime nt Babysport’is ja lapse füüsilisele arengule on sellest suur kasu olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Umbes kuu-poolteist oli vahet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1,5 – 2 kuud on olnud minu lastel vahe roomamisest käputamiseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen siin oma beebit natuke jälginud, hakkas alles-nii nädal tagasi roomama (peaaegy 8 kuune). Siis panin korgist mati maha, selle peal eriti ei libise, ning on seega sunnitud natuke rohkem vaeva nägema, et edasi liikuda, kui libeda põranda peal. Paari päeaga on ikka väga kiirest roomama hakanud ja nüüd juba üritab end põlvili ka ajada. Istuli ajab ta ennast mingite kõrgemate stabiilsete asjade toel (maas on 15cm kõrgune diivan-voodi), või kui ise temaga maas istun, kasutab mind selleks ära.

Heh, praegu just siis vaatangi, kõhuli roomas laua alla (ta käib seal end peeglist vaatamas), laua all lükkas end kätega istuli.

Ehk siis vb keskkonna kujundamine võib kuidagi vastavalt siis kaasa aidata või takistada neid arenguid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kodus ka teete harjutusi? Igapäevaselt peaks ikkagi seda tegema. Lapse jaoks on see kvaliteetaeg vanemaga 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Update: 10,5 kuuselt hakkas lõpuks käputama. Endiselt ei lähe ise istuma.
Mattide maha panek andis hoogu juurde küll. Võimlemist teeme ka.

 

autor

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud Käputamine