Esileht Koroonaviirus COVID-19 Karantiinieirajast teavitamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Teema: Karantiinieirajast teavitamine

Postitas:

Kes teab?

Kui ma tean inimest, kes peab olema karantiinis, aga ta pole seda – teavitan Terviseametit? Kui Terviseamet saadab kellegi kontrollima, kas siis öeldakse kontrollitavale kaebaja nimi ka või saab jääda anonüümseks?

+16
-37
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mis häda on igale poole kaevata? Nii vaktsineeritud kui ka läbipõdenud levitavad viirust, täielik lollus on see eneseisolatsiooni jäämine.

+34
-20
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Iroonilisel kombel võid hoopis sina ise olla hullem viiruselevitaja kui see, kelle peale kaevata tahad!

Võib, aga ei pea.

Mina soovitaks pealekaebamisega mitte tegeleda. Las asjad arenevad omasoodu.

Lääne-Euroopas hakatakse vaikselt piiranguid leevendama ja nii mõneski riigis on neist juba loobutud. Pakun, et ka Eesti läheb varsti leevenduste teed ja siis on vähe narr, kui tead, et oled hiljuti koroonareegleid eiranud naabri peale kaevanud.

 

+29
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mis häda on igale poole kaevata? Nii vaktsineeritud kui ka läbipõdenud levitavad viirust, täielik lollus on see eneseisolatsiooni jäämine.

Äkki on hoopis päris haige. Siis võiks ju ikka vähemalt kodus püsida.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maga kaineks ja ela oma elu.

+11
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ela oma elu. Kui seda pole, siis äkki püüad tekitada. Kui Su elu ongi pealekaebamine, siis vähemalt julge seda enda nimega teha. Muud ei oska soovitada kahjuks. Ajaviiteks pealekaebamisega tegeleda on eriti hale. Kobi covid-i gruppi. Tavainimese jaoks pealekaebamine ei kvalifikatseeru ajaviiteks.

+12
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Te ei tea ju, äkki on tegemist haigega. Haigete inimeste piiranguid ei leevenda keegi ja selline käitumine on lubamatu.

Kui tegemist oleks tööolukorraga, siis ma kaebaks rahulikult.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te ei tea ju, äkki on tegemist haigega. Haigete inimeste piiranguid ei leevenda keegi ja selline käitumine on lubamatu.

Kui tegemist oleks tööolukorraga, siis ma kaebaks rahulikult.

Selles point ongi, aga sooviks teada kas tagatakse kaebaja anonüümsus? Kui kaebaja avalikustatakse, siis ilmselgelt tekitab see pinget töökeskkonnas.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terviseameti lehelt vast leiad mingi numbri või siis helista sellele üleriigilisele infotelefonile ja küsi sealt, kuhu teavitada. Ma sügavalt kahtlen, et teavitaja nimi välja öeldakse.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles point ongi, aga sooviks teada kas tagatakse kaebaja anonüümsus? Kui kaebaja avalikustatakse, siis ilmselgelt tekitab see pinget töökeskkonnas.

Sa ei pea oma nime ju ütlemagi.
Aga kas tõesti pole võimalik selles töökeskkonnas kohapeal asju korda? Milleks Terviseametit segada, tööandja ise peaks ju olema huvitatud, et nakkus edasi ei kanduks. Talle sobib riskida ettevõtte sulgemisega, kui rohkem töötajaid haigestub?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saada info Terviseametile (info@terviseamet.ee) ja märgi juurde,  et soovid jääda anonüümseks.  Kõik riigiasutused aktsepteerivad seda,  et vihje andja andmeid ei avalikustata  ja kontrollitavale ei öelda sinu nime kohe kindlasti mitte.

Töötan asutuses, kuhu saadetakse ka päris palju vihjeid rikkumiste kohta ja kahjuks on neist teadetest tõesed vast viiendik,  enamasti on tegemist valekaebustega (üsna sageli kaevatakse eksabikaasa ja selle uue kaaslase peale:).  Seega soovitan kaevata ainult siis, kui oled rikkumises  100% kindel.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes teab?

Kui ma tean inimest, kes peab olema karantiinis, aga ta pole seda – teavitan Terviseametit? Kui Terviseamet saadab kellegi kontrollima, kas siis öeldakse kontrollitavale kaebaja nimi ka või saab jääda anonüümseks?

Kommentaar eemaldatud.

2.14 pahatahtlik ja halvustav arutelu, kasutatud roppusi või ebatsensuurseid sõnu.

Perekooli moderaator.

+5
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Te ei tea ju, äkki on tegemist haigega. Haigete inimeste piiranguid ei leevenda keegi ja selline käitumine on lubamatu.

Kui tegemist oleks tööolukorraga, siis ma kaebaks rahulikult.

Selles point ongi, aga sooviks teada kas tagatakse kaebaja anonüümsus? Kui kaebaja avalikustatakse, siis ilmselgelt tekitab see pinget töökeskkonnas.

Täiskasvanud inimene võiks siiski mingit selgroogu omada. Kui usud, et kaebamine on õige ja õigustatud, siis on normaalne teha seda enda nime alt. Ilmselt poleks kaevata üldse tarviski kui võtaksin selle teema konkreetselt tööjuures kohapeal üles. Seda Sa aga ei saa muidugi teha, sest muidu ju saadakse teada, et see olid Sina. Hale inimene oled. Kõige vastikum tüüp inimest on selline arg seljataga kituja, kes otse öelda ei julge ja isegi otse kaevata ei julge.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaebaja nime küll kellelegi ei öelda, samas ma ka kahtlen, et Terviseamet viitsib kontrollima tulla. Teistest kommentaaridest paistab, et keegi on haigena (ja koroonapositiivsena) tööle tulnud- mõistlik oleks töö juures kokku leppida, et sellist asja ole. Et võib-olla oleks mõistlikum hoopis tööandja poole pöörduda selle teemaga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas tõesti pole võimalik selles töökeskkonnas kohapeal asju korda? Milleks Terviseametit segada, tööandja ise peaks ju olema huvitatud, et nakkus edasi ei kanduks.

No arvestades valjuhäälsete vaktsiinivastaste hulka on meil rohkem kui paar tööandjat, kes ei pea vajalikuks järgida kehtestatud nõudeid ja ilmselgelt ei teeks sellise kaebuse peale midagi.

Just hiljuti astusin sisse ühte (kuri)kuulsasse pagaritöökotta, kus müüjal ei olnud maski ees – no tulge mulle rääkima, et tal selleks tööandja heakskiitu ei ole.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas tõesti pole võimalik selles töökeskkonnas kohapeal asju korda? Milleks Terviseametit segada, tööandja ise peaks ju olema huvitatud, et nakkus edasi ei kanduks.

No arvestades valjuhäälsete vaktsiinivastaste hulka on meil rohkem kui paar tööandjat, kes ei pea vajalikuks järgida kehtestatud nõudeid ja ilmselgelt ei teeks sellise kaebuse peale midagi.

Just hiljuti astusin sisse ühte (kuri)kuulsasse pagaritöökotta, kus müüjal ei olnud maski ees – no tulge mulle rääkima, et tal selleks tööandja heakskiitu ei ole.

Kae õudu, polnud maski ees ????????????????????

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kae õudu, polnud maski ees

Mind see iseenesest ei häirinud, jutt on ametlikult kehtivate reeglite järgimisest. Mulle sobiks väga hästi, kui mingit maskinõuet ei oleks, aga teema pole ju sellest.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just hiljuti astusin sisse ühte (kuri)kuulsasse pagaritöökotta, kus müüjal ei olnud maski ees

sa ikka tulid sealt kohe selg ees välja ja valisid kohe väriseva käega koroonapolitsei numbri, eks? ja siis kohusetundliku inimesena olid igaks juhuks veel viis päeva isolatsioonis pärast seda, onju?

+7
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kae õudu, polnud maski ees

Mind see iseenesest ei häirinud, jutt on ametlikult kehtivate reeglite järgimisest. Mulle sobiks väga hästi, kui mingit maskinõuet ei oleks, aga teema pole ju sellest.

Sulle sobiks hästi, kui oleks kohe palju lollakaid reegleid, vahet pole, kas neist mingit kasu on või ei ole? Saaksid lollaka kohusetundlikkusega neid täita ja veel teiste peale kaevatagi, kes ei täida. Nii lahe!

+2
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Saada info Terviseametile (info@terviseamet.ee) ja märgi juurde, et soovid jääda anonüümseks. Kõik riigiasutused aktsepteerivad seda, et vihje andja andmeid ei avalikustata ja kontrollitavale ei öelda sinu nime kohe kindlasti mitte.

Töötan asutuses, kuhu saadetakse ka päris palju vihjeid rikkumiste kohta ja kahjuks on neist teadetest tõesed vast viiendik, enamasti on tegemist valekaebustega (üsna sageli kaevatakse eksabikaasa ja selle uue kaaslase peale:). Seega soovitan kaevata ainult siis, kui oled rikkumises 100% kindel.

Ja miks sellistele lollakatele veel anonüümsust tagama peab?

+1
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

No arvestades valjuhäälsete vaktsiinivastaste hulka on meil rohkem kui paar tööandjat, kes ei pea vajalikuks järgida kehtestatud nõudeid ja ilmselgelt ei teeks sellise kaebuse peale midagi.

Nende peale kaebamisest küll kasu ei ole. Ilmselt lahkuksin töölt, kui tööandjaga vaateid ei jaga ja end tööl ebaturvaliselt tunneks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes teab?

Kui ma tean inimest, kes peab olema karantiinis, aga ta pole seda – teavitan Terviseametit? Kui Terviseamet saadab kellegi kontrollima, kas siis öeldakse kontrollitavale kaebaja nimi ka või saab jääda anonüümseks?

Pugeja

+3
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

See ei ole kaebamine, pugemine jnd. See on teavitamine, mis on paljudele Eesti inimestele võõras termin. Milles sa veel kahtled?

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes teab?

Kui ma tean inimest, kes peab olema karantiinis, aga ta pole seda – teavitan Terviseametit? Kui Terviseamet saadab kellegi kontrollima, kas siis öeldakse kontrollitavale kaebaja nimi ka või saab jääda anonüümseks?

Pugeja

kuidas on võimalik anonüümselt pugeda, lollakas?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole kaebamine, pugemine jnd. See on teavitamine, mis on paljudele Eesti inimestele võõras termin. Milles sa veel kahtled?

Ei tea, meenutades veneaega, on see just eestlasesse nagu sisse kirjutatud… Naabri peale kaebamine 🙂

+3
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Uskumatu, millised kommentaarid. Kuidas te aru ei saa, et tänu sellistele karantiinieirajatele viirus levibki ja pandeemia lõppu ei tule kunagi?

Mina olen kordi edastanud vihjeid inimeste kohta, kes karantiini eiravad ja alati on tänatud ning vihjeandja isikut ei avalikustata, kui sa seda ei soovi. Helista julgelt 794 3500 ja anna see isik üles, kes teisi ohtu seab.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Piinlik lugeda tõesti neid kommentaare siin. Miks on nii, et ühed järgivad reegleid ja teistele siis reeglid ei kehti? Üks peab autojuhilubasid omama, et saaks autoga sōita ning teine mitte?
Ei saa need parastajad siiani aru, et krt, kōik siin ühiskonnas ei suuda seda viirust (ja võib-olla ka teisigi haiguseid) nii “lebolt” läbi põdeda. Vahet pole, kas koroona v mitte, aga kui sul on mingid haigustunnused, siis ausalt, jää koju. Eriti veel, kui sulle on kohustuslik karantiin kehtestatud. Aga osad eestlased ei saa endiselt sellest aru – selliste peale tulebki “pugejatel peale kaevata”, et lõpuks see ühiskond siin kunagi normaalselt toimima hakkaks. Kahjuks selle pandeemiaga näeme, kui rumalad suur osa eestlastest päriselt on.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi käib haigena tööl, siis ma teavitaks sellest tööandjat või ülemust, selge see, et siis saadetakse see inimene koju ja vesteldakse temaga. Mingit anonüümsust ei ole mulle ka vaja, sest see on ju loomulik, et haigena tööl ei käida ja ma ei soovi haige inimesega koos tööl olla. Mis Terviseamet.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu, millised kommentaarid. Kuidas te aru ei saa, et tänu sellistele karantiinieirajatele viirus levibki ja pandeemia lõppu ei tule kunagi?

2 aastat tagasi istusime kõik kodus, sai siis viirus otsa? ???? Kas tõesti on veel inimesi, kes usuvad, et koroona läheb ära, kui me kuulekalt käitume?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti on veel inimesi, kes usuvad, et koroona läheb ära, kui me kuulekalt käitume?

Sa ei tea, mis olukord ilma piiranguteta oleks. Sa ei ole üle riiklikest korraldustest.
Väga vahva, kui sinu jaoks on kogu see aeg olnud lõbus lillepidu. Samas on ka inimesi, kes on väga raskelt põdenud, pika aja jooksul pidanud haigla vahet jooksma jääma või lähedasi kaotanud.
Lõpeta see nõme parastamine.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Karantiinieirajast teavitamine