Esileht Kodunurk Kärcheri aknapesur

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kärcheri aknapesur

Postitas:

Kasutute asjade teemas päris mitmed kirjutasid, et see Kärcheri aknapesur on täiesti mõttetu, aga umbes sama palju oli ka neid, kes kiitsid, et kasutavad pidevalt. Meil on suured aknad ja rõduuksed, mida kass ja koer pidevalt käpa või keelega katsuda tahavad. Ei jõua neid nii palju pesta kogu aeg ja olen ka mõelnud aknapesuri peale. Vaatasin, et neid on umbes miljon erinevat sorti 😀

Kas võiksite oma kodus olevaid mudeleid kiita või laita, milline tasuks endale osta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 09:52; 28.10 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tea, mis mudel mul täpselt on, aga olen rahul. Pesuri mõte on selles, et ta kui oled akna spreiga ja lapiga üle tõmmanud, siis see kaabits imeb kõik üleliigse vee sisse ja aken jääb peaaegu kuiv. Jääb üle vaid kuiva mikrokiudlapiga servad-nurgad üle käia. See omakorda tagab, et ka päikeselise ilmaga saab akent pesta, ei jää neid kuivamistriipe.

Aknapesu läheb seetõttu ka oluliselt kiiremini.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on see ja olen väga rahul. Triibud jäävad siis, kui aken ei ole piisavalt märg(kumm krigiseb mööda klaasi) ja liiga kõvasti peale vajutada. Eks see paar korda nõuab katsetamist, mis nurga alt tõmmata ja mis survega.
Aku peab ka julgelt 40min kuni tund vastu, kui järjest kasutada. Ja kiirelt laeb uuesti täis ka.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 13:01; 28.10 13:38; 28.10 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aku peab ka julgelt 40min kuni tund vastu, kui järjest kasutada. Ja kiirelt laeb uuesti täis ka.

40 minutit, tõsiselt? Ma pesen terve päev aknaid, pool päeva peab siis istuma ja ootama uut laadimist?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 13:07; 28.10 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aku peab ka julgelt 40min kuni tund vastu, kui järjest kasutada. Ja kiirelt laeb uuesti täis ka.

40 minutit, tõsiselt? Ma pesen terve päev aknaid, pool päeva peab siis istuma ja ootama uut laadimist?

Ei pea pool päeva ootama. Max tund kaks, kui uuesti täis on.

No mul kuuene poiss ka “aitab” pesta aknaid kodus ja siis ta praktiliselt mängib tühjaks selle.
Aga ma nüüd mõtlen, et suvel tegin sellega ühe lisatöö, kus olid tervel suurel majal, üle 200m2, maast laeni klaasist “seinad” ja mitu tundi jutti sai kasutada seda.

Aga tehnilised andmed üleüldse ütlevad nii:
Aku tööaeg (min.) 25
Aku laadimisaeg (min.) 120

Seega tegelikult peab isegi kauem vastu, kui tehase poolt lubatud.

Aga ega need ongi ju mõeldud nö kodus kasutuseks, mitte suurte pikkade aeganõudvate tööprojektide jaoks. A’la hiigelsuured klaasist ehitised jne…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 13:01; 28.10 13:38; 28.10 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aku peab ka julgelt 40min kuni tund vastu, kui järjest kasutada. Ja kiirelt laeb uuesti täis ka.

40 minutit, tõsiselt? Ma pesen terve päev aknaid, pool päeva peab siis istuma ja ootama uut laadimist?

No pesed siis pesed pool päeva – paar korda aastas. Selle jaoks oleks siis tingimata tööstusvooluga suurt masinat vaja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 13:56; 30.10 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No pesed siis pesed pool päeva – paar korda aastas. Selle jaoks oleks siis tingimata tööstusvooluga suurt masinat vaja?

No siis ongi ju igavene nökats, kui vastu peab alla tunni ja seejärel vajab kahetunnist laadimist. Siis on ikka lihtsam kummiga kuivatada, kellel siis on aega niimoodi jantida, et töö, mis muidu võtaks kolm tundi, võtab selle masinaga 3+4 tundi. Isegi tavalise korteri akende pesu võtab ju kauem aega kui 40 minutit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 13:07; 28.10 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina võin oma 3-toalise aknad ära pesta ühe jutiga. võibolla lähebki 40 minutit. aku pole kunagi poole pealt tühjaks saanud.

aga ma olen selle masinaga hakanud nii tegema, et eraldi pesupäeva ei tekita. nii muuseas, kui mingi must aken käib närvidele, teen muude asjade vahelt selle 5-minutiga ära. ehk teengi jupikaupa.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No pesed siis pesed pool päeva – paar korda aastas. Selle jaoks oleks siis tingimata tööstusvooluga suurt masinat vaja?

No siis ongi ju igavene nökats, kui vastu peab alla tunni ja seejärel vajab kahetunnist laadimist. Siis on ikka lihtsam kummiga kuivatada, kellel siis on aega niimoodi jantida, et töö, mis muidu võtaks kolm tundi, võtab selle masinaga 3+4 tundi. Isegi tavalise korteri akende pesu võtab ju kauem aega kui 40 minutit.

No sa nüüd mõtled küll asja keerulisemaks. Mul on 3 toaline korter + klaasitud rõdu. Alustan rõdust(7 klaasi mõlemalt poolt- kokku 14 klaasi), rõdu ja elutoa suur topeltaken(4 klaasi poolt + uks. Ja siis veel topeltaknad kolmes toas. Igas toas pesen 4 klaasi. Ja ma saan kõik ühe jutiga ära pesta, kui laps vahepeal ei mängi sellega.
Aknaklaasid on mõõtudega 130x120cm. Rõdu ja elutoa aken topelt suurus.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.10 13:01; 28.10 13:38; 28.10 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle kärcheri aknapesur meeldib ja hoiab tõesti aega ja vaeva kokku.

Enne seda oli akende pesemine ikka päris tüütu ja kaua läks kuni triipudeta tulemus tuli.

Nüüd on 1 aken maksimaalselt 3-5 minutiga tehtud ja ei pea parandama.

Mina ilma kärcherita aknaid enam ei pese. Mul on mingi wv1 ja olen rahul. Pro tipp on et aknat võib alguses pesta normaalse shvammiga ja ainult kärcheri veetõmbajat kasutada, et nii ei pea kalleid asenduslappe ostma.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 17:32; 28.10 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle kärcheri aknapesur meeldib ja hoiab tõesti aega ja vaeva kokku.

Enne seda oli akende pesemine ikka päris tüütu ja kaua läks kuni triipudeta tulemus tuli.

Nüüd on 1 aken maksimaalselt 3-5 minutiga tehtud ja ei pea parandama.

Mina ilma kärcherita aknaid enam ei pese. Mul on mingi wv1 ja olen rahul. Pro tipp on et aknat võib alguses pesta normaalse shvammiga ja ainult kärcheri veetõmbajat kasutada, et nii ei pea kalleid asenduslappe ostma.

Ma vist ei saa enam eesti keelest aru.
Mis on pro tipp?
Ja aknat? Mingi uus käänamismall?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle kärcheri aknapesur meeldib ja hoiab tõesti aega ja vaeva kokku.

Enne seda oli akende pesemine ikka päris tüütu ja kaua läks kuni triipudeta tulemus tuli.

Nüüd on 1 aken maksimaalselt 3-5 minutiga tehtud ja ei pea parandama.

Mina ilma kärcherita aknaid enam ei pese. Mul on mingi wv1 ja olen rahul. Pro tipp on et aknat võib alguses pesta normaalse shvammiga ja ainult kärcheri veetõmbajat kasutada, et nii ei pea kalleid asenduslappe ostma.

Ma vist ei saa enam eesti keelest aru.

Mis on pro tipp?

Ja aknat? Mingi uus käänamismall?

No peab Eesti keelt kritiseerima. Ma olen väliseestlane ja keele tase ei ole nagu mingi teisel siin üles kasvanud ja hariduse omanud inimesel.

Ega see eriti ilus ei ole, inglased vaatavad väikestest vigadest ka üle ja ei hakka keele kallal norima, aga eestlasel on see ikka nagu veres.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 17:32; 28.10 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Ma vist ei saa enam eesti keelest aru.

Mis on pro tipp?

Ja aknat? Mingi uus käänamismall?

Palun ärme tee sellest keeleteemat. Tegelikult oli ju lause mõte täiesti arusaadav ja ma olen kõikide vastuste eest väga tänulik.
TA</p>

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 09:52; 28.10 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No pesed siis pesed pool päeva – paar korda aastas. Selle jaoks oleks siis tingimata tööstusvooluga suurt masinat vaja?

No siis ongi ju igavene nökats, kui vastu peab alla tunni ja seejärel vajab kahetunnist laadimist. Siis on ikka lihtsam kummiga kuivatada, kellel siis on aega niimoodi jantida, et töö, mis muidu võtaks kolm tundi, võtab selle masinaga 3+4 tundi. Isegi tavalise korteri akende pesu võtab ju kauem aega kui 40 minutit.

akende pesemine koosneb ikkagi palju rohkemast kui kuivatamine. masin ju kogu aeg ei käi, see 40 minutit on ainult kuivatamise aeg. kui on olemas hea kuivatuskumm ja vesi võib maha joosta, siis v-o tõesti ei tasu ostmist, aga mina olen rahul, servi tuleb oluliselt vähem üle kuivatada kui tavalise kummiga tehes. ma ka ei pese kogu maja aknaid korraga, juba seetõttu, et kevadel ei kannata oodata, kuna õues soojaks läheb ja alustan päiksepoolsetest akendest märksa varem 😉  ja nagunii pesen osasid aknaid suve jooksul mitu korda. seega täpset tööaega ma küll öelda ei oska. vaatasin praegu k lehelt, selle 20 min akuga antakse jõudluseks 55 ruutu aknapinda. seda on minu meelest päris palju. ma arvan, et mul ongi kummalgi korrusel u niipalju aknapinda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No pesed siis pesed pool päeva – paar korda aastas. Selle jaoks oleks siis tingimata tööstusvooluga suurt masinat vaja?

No siis ongi ju igavene nökats, kui vastu peab alla tunni ja seejärel vajab kahetunnist laadimist. Siis on ikka lihtsam kummiga kuivatada, kellel siis on aega niimoodi jantida, et töö, mis muidu võtaks kolm tundi, võtab selle masinaga 3+4 tundi. Isegi tavalise korteri akende pesu võtab ju kauem aega kui 40 minutit.

Ega keegi ei sunnigi ostma. Mul on suur maja ja palju aknaid. Terve päeva küll ei jaksaks aknaid pesta. Stopperiga aega pole võtnud, aga 1 laadimisega saan terve maja 26 akent pestud. (st pesen, siis korra laen ja siis pesen lõpuni).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

. Isegi tavalise korteri akende pesu võtab ju kauem aega kui 40 minutit.

Kärcheri pesuriga see küll nii palju aega ei võta. Oled sa üldse seda “nökatsit” käes hoidnud kunagi?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 13:56; 30.10 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siis ongi ju igavene nökats, kui vastu peab alla tunni ja seejärel vajab kahetunnist laadimist. Siis on ikka lihtsam kummiga kuivatada, kellel siis on aega niimoodi jantida, et töö, mis muidu võtaks kolm tundi, võtab selle masinaga 3+4 tundi. Isegi tavalise korteri akende pesu võtab ju kauem aega kui 40 minutit.

Selle asjanduse efekt ongi see, et aknapesu läheb nüüd mitu korda kiiremini, kuna enam ei pea kummiga kuivatades pooltki nii palju triipe jahtima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna pesen aknaid toa kaupa, mitte tervel majal korraga – siis olen selle masinaga väga rahul, tõmbab akna ilusasti kuivaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aknapesu on minu jaoks tüütu töö. Sellepärast teengi seda tööd kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. Vahepealsel ajal ei pese.  Tegelikult ei ole vajadustki. Või kui siis juhul, kui on mõni konkreetne plekk klaasile tekkinud – kellegi näpujälg vmt. Siis puhastan ka vaid konkreetset kohta.

Olen ka mõelnud, et võiks mõni aparaat olla, mis tööd lihtsustaks. Olen uurinud selle roboti kohta jne. Aga mõistan, et minu jaoks on klaasipesu kõige kergem ja lihtsam töö. Palju raskem on kõik see muu jant, mis akendepesuga kaasneb. Minu jaoks tähendab see, et on vaja alla võtta kardinad, pesta, kuivatada ja triikida kardinad. Puhastada kardinapuud tolmust. Siis akendepalede pesmine. Ja kõige vastikum on aknavahede-pilude-pragude, raamide pesu. Eriti välispindu tuleb õuemustusest korduvalt pesta ja siis veel kord pesta, siis “loputada” jne. Seejärel on vaja kardinad uuesti üles panna. Omamoodi lihtne, samas ikka tüütu, sest on vaja vaadata, et konksude vahe jääks võrdselt, kardin jääks pärast ilusti jne.

Klaasipesu on kukepea kogu selle kõige muu jama kõrvalt. Mina näiteks ei saa üldse aru, mis kuivamistriipude tagaajamisest jutt käib. Mul ei teki neid mitte kunagi. Minu tehnika ja vahendid on väga vanamoodsad, aga töötab imeliselt. Kõigepealt pesen klaasipinna aknapesuvahendi ja tavalise vileda lapiga. Siis tõmban laia aknakummiga pinna kuivaks. Seejärel pesen nii lapi kui ka aknakummi. Ja siis pesen teist korda klaasipinna üle. Jälle kuivatus aknakummiga (peab olema pikk ja tihedalt vastu klaasi). Seejärel tõmban majapidamispaberiga aknaääred üle (kuivatan sinna kogunenud klaasipesuvedeliku) ja seejärel kuivatan kogu akna pinna kortsutatud ajalehega üle. Absoluutselt mitte mingeid triipe ega jälgi ei jää klaasile. Tõega, kes ei usu, proovige järele!

Seega, siinloetu järel mõtlen, et kus ja millal mul seda Kärcheri aknapesurit vaja võiks minna. Või robotit. Ei olegi vaja. Sest minu jaoks kõige vastikumat tööd (aknapaled, pilud, raamid jne) see aparaat ära ei tee. Aga jutte minu klaasidele ei teki üldse.

Ei ürita kedagi ümber veenda selle aparaadi vajalikkusest ega halvustada kellegi valikuid. Lihtsalt arutlesin oma vaatevinklist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Kodunurk Kärcheri aknapesur