Esileht Beebi ja mitmikud Kardan lapsele juurviljapüreesid anda, et äkki tekitavad gaase.

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kardan lapsele juurviljapüreesid anda, et äkki tekitavad gaase.

Postitas:

Laps 4,5 kuune ja vaikselt harjutasime esimese kõrvitsapüreega. Mulle tundub, et see tekitab gaase. Mitte midagi hullu ei ole, aga peale andmist õhtul on nagu virilam olnud ja end pulka ajanud jalad sirgu hetkeks. Ma ei oska midagi arvata. Samas tal igemed ka sügelevad. Ajab pidevalt rusikaid suhu ja lätsutab neid. Kas peaksin katkestama püree andmise või harjutan edasi? 4 päeva on saanud kõrvitsat, kas nüüd aitab ja annan muud? Mulle tundub, et ma ei oska teda söötagi, mida ja kui palju…jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 22:56; 13.01 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õigesti teed, et kardad. 4,5kuusele polegi vaja juurviljapüreesid toppida. Kui laps saab 6kuuseks, siis hakka harjutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus eelkirjutanuga. Kuna laps üldiselt kergestiseeditava köögivilja peale teravalt reageerib, tuleb tunnistada, et olete alustanud tõenäoliselt liiga vara. Lase lapse seedimisel veel areneda kuu-poolteist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka imestan, et mis häda on nii vara lisatoiduga alustada? Kuhu kiiret? Jõuad nende püreedega veel mökerdada küll ja küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka nõus. Lapse käitumisest on näha, et ta ei ole veel valmis. Anna veel kuukene ainult piima ning hakka siis uuesti harjutama. Olen enam kui kindel, et laps ei reageeri enam selliselt toidule vaid toidu harjutamine läheb kergelt ja probleemideta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oota rahulikult u 6k saamiseni ja siis seesama kõrvits vm, kuhugi kiiret pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sõbranna alustas ka lisatoiduga 4-kuuselt, 6-kuuselt sõi juba 3 korda päevas ja sel ajal keeldus ka täielikut RPA-st ja hakkaski ainult püreesid sööma edaspidi. Ja imestab, et miks minu 8-kuune alles kolmanda lisasöögi korra juurde sai ja et ma olen ikka puhta segi, kuna aastani tahan rinda anda. Arvan ka, et oota ikka 6 kuud ära või vähemalt peaaegu, siis hakka alles andma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on suurt kasvu ja sööb rpa liiga tihti. Arst soovitas hakata andma, et laps saaks toekamat ja pikemaks ajaks kõhu täis. Mul pole kuskile kiiret.
Miks need toidud siis on 4st elukuust mõeldud ning lõputult raamatuid retseptidega söögiteemal beebitoit jne. alates 4st elukuust

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 22:56; 13.01 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks antakse juba neljakuustele püreed? Aga sellepärast, et päris paljud laste- ja perearstid seda soovitavad! Mul mitu tuttavat, kes käivad erinevate arstide juures ja neile on just arst öelnud, et siis tuleb alustada püree andmist. Kusjuures üks, kellel eelmine laps juba 5a, imestaski, et eelmisega alustas 6k ja nüüd kästi 4k.
Ja veel, et nii rp kui ka rpa lapsed neil ja näidud ka korras olnud, seega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie alustasime nüüd- 5,5 kuuselt. Plaanisin ka 6 kuud ära oodata aga tüdruk on viimase 2 kuuga vähe kaalus juurde võtnud: 3 kuuselt kaalus 6200g ja nüüd 7000 g. Meil siis põhjuseks, et kaaluiive väike ja imetamisnõustaja arvas et aeg lisatoiduga alustada. Kui kaal ok ehk ootad veel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks päev oli siin sarnane teema, siis panin lingi briti teadlaste uuringu tutvustavale artiklile. Nende väitel peabki 4kuuselt alustama, kuna see aitab vältida lapsel rauapuudust ja võimalikku allergia teket. Kuuenda kuu reegel kehtib nende sõnul arengumaadele, kus puudub hea toit ja puhas vesi on ka sageli defitsiidis. Kui huvi on, siis võid otsida, teema oli vist üle-eile.
Teine asi on muidugi see, kui sinu laps ei ole veel valmis. Oota mõni nädal ja proovi uuesti, ise alsutasime 5. elukuul (laps on ka rpa peal). Alustasime samuti kõrvitsast, siis oli lillkapsas, suvikõrvits ja edasi juba erinevad segud (nt kõrvits ja kartul). Kõik ise tehtud ja lapsele maitseb. Kas teed ise või ostad poest? Mõned püreed sisaldavad ka muid toiduaineid, üks poes müüdav kõrvitsapüree sisaldab nt kartulit ja suhkrut, kuigi sildil on kirjutatud kõrvitsapüree. Muud ained on aga tagumisel küljel pisikeses ¨riftis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kardan lapsele juurviljapüreesid anda, et äkki tekitavad gaase.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.