Esileht Ilu ja tervis kardan meeletult hambaarste :( aga minna oleks vaja

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: kardan meeletult hambaarste :( aga minna oleks vaja

Postitas:

Teist sellist jänest nagu mina pole vist olemas. Ma hakkan värisema juba kabineti ukse taga,seetõttu pole 7 aastat hambaartsil käinud,sellist raha pole olnud,et minna narkoosis:( Nüüd olukord selline,et esihammas laguneb,pole teist enam õieti ollagi. Sisimas tean,et tuleks äta ravida,et need esimesedki suhu jääks,aga meeletu hirm on. Kardan,et peale seda tuimestavat süsti on ikka valus,kui puuritakse. Kardan arsti mõnitamist mu katkiste hammaste üle:( Kardan kogu kremplit ja kabinette. Mida teha..? Kas üldnarkoosis ravi tehakse nii,et mina näitan ära ,milline korda teha ja siis panevad kohe tuttu,ilma kordagi oraga puutumata ? Help!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pole vaja kartta,kui ma hakkasin hambaarsti juures uuesti käima,lasin kõik hambad systiga parandada,kuigi oleks saanud ilma .Ja nüüd uuesti paar korda käinud olen kõik lasnud ilma tuimestuseta teha,mida kauem sa ootad seda valusam on ja seda kallimaks parandamine läheb,kõige mõtekam on minna siis kui auk alles väikke .Tuleks koguaeg kontrollimas käija.
Veelkord teemaalgataja,tänapäev ei ole hambaarsti juures enam midagi kartta,mina panen silmad kinni ja lihtsalt ootan millal hammas korda saab jne.
venitada ei ole mõtet

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta julgus kokku ja mine, karta pole tänapäeval küll midagi, isegi hamba eemaldamist mitte, ammugi puurimist.
Ja kui tunned, et on valus või ebamugav, anna kohe märku arstile.

Minujaoks oli kõige ebameeldivam juurekanali puhastamine ja ravimine, aga see oli ebameeldiv, mitte üüratult valus.
Ja usu, kui minusugune argpüks sellist juttu räägib (naine, kes palus peale kahte tundi valutamist sünnitusel juba epituraali ja ma ei tea mida kõike (oleks ma vaid osanud ette teada, mis mind 15-l tunnil veel ees ootab:)), siis nii see on 🙂

Mina värisen ka alati hambaarsti uksetaga, aga mitte valu hirmust, vaid hirmust, et kui palju seekord raha võetakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heh, mina ei käinud hambaarstil 15 aastat. Olin veel suurem jänes, kui sina. Mul lõi hambaarsti ukse taga süda nii puperdama, et olen sealt mitu korda ära jalutanud.
Lõpuks siiski hakkasid mu väga katkised hambad elu häirima, kuna valu oli meeletu ja enam ei aidanud ükski vaigisti, ega viinaga suu loputamine. Olin nõus vaid kaks hammast välja laskma tõmmata, aga kui arst ütles, et need on kandvad hambad ja mingi osa hambast alles, siis tuleb need üles ehitada. No sellel hetkel ma enam vastu ei vaielnud, aga hirm oli ikka meeletu. Lõpuks tegi arst süsti ja tegi mu hambad korda. Küll mitu korda pidin käima neid parandamas, aga sain siiski oma paanikast üle.
Ilmselt sina oled ka kunagi haiget saanud arstil, et kardad, aga ma ütlen sulle, et mine täiesti rahus. Räägi arstile oma hirmudest ja küsi ikka kohe süsti ka. Ma ütleks, et üks rõvedamaid asju on see tatiimur või mis iganes jurakas sul suus on, et ila välja jookseks. Aga see ei tee üldse haiget vaid lihtsalt ebameeldivalt luriseb sul kõrva ääres 🙂
Julgus kokku ja mine tee oma hambad terveks. Üks kord pead sa nagunii minema, aga kui siis juba päris hullus seisus see suu, siis saad hullu raha esiteks välja käia ja teiseks hakkab see hirmsasti tervisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

käisin hiljuti tarkusehammast välja tõmbamas, kartsin lausa meeletult – kodus nutsin, kui lugesin internetist õuduslugusid tarkusehamba eemaldamisest ja jagasin vara juba laste vahel, ühesõnaga, katus sõitis juba. läksin siis ikka jalgade värisedes kohale, rahusti eelnevalt sisse võetud. tehti siis 2 tuimestussüsti, need suurendasid hirmu veelgi, nii et pidin pildi tasku panema. kui arst hammast välja tõmbama asus, siis oh üllatust, ei tundnud midagi, ainult tundsin kuidas suus klõbistati. protseduur ise koos tuimestusega kestis nii 15 minutit, valu polnud tunda, ainult pärast , kui tuimesti mõju kadus, hakkas haav valutama, siis võtsin valuvaigistit. kokkuvõtteks võin öelda, et hirm oli tuhat korda suurem, kui asi väärt( ei olnud samuti aastaid hambaarsti juures käinud, polnud vajadust). järgmine kord lähen küll ilma hirmuta, arvan aga, et väike närveerimine on loomulik. nii et, mine aga, jääd ellu !

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka kartsin, lapsepõlvest halvad mälestused, aga kui olude sunnil siiski minema pidin, siis avastasin, et selles valdkonnas on vahepeal arengud toimunud.
Nüüd käin juba julgesti, sest tean, et saan hambad korda, valu eriti ei tehta ja asi on seda väärt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teist sellist jänest nagu mina pole vist olemas. Ma hakkan värisema juba kabineti ukse taga,seetõttu pole 7 aastat hambaartsil käinud,sellist raha pole olnud,et minna narkoosis:( Nüüd olukord selline,et esihammas laguneb,pole teist enam õieti ollagi. Sisimas tean,et tuleks äta ravida,et need esimesedki suhu jääks,aga meeletu hirm on. Kardan,et peale seda tuimestavat süsti on ikka valus,kui puuritakse. Kardan arsti mõnitamist mu katkiste hammaste üle:( Kardan kogu kremplit ja kabinette. Mida teha..? Kas üldnarkoosis ravi tehakse nii,et mina näitan ära ,milline korda teha ja siis panevad kohe tuttu,ilma kordagi oraga puutumata ? Help![/tsitaat]
Pole hullu, ma olen veel suurem paanik.
Mul on samuti väga halvad kogemused kooliajast, ikka ülihalvad. Peale seda olen käinud hambaarstil küll mõned korrad aga sellest viimasest käigust on nüüd 12aastat möödunud.
Ja mul on sama lugu, et pooled hambad on väljas + hetkel oleks vaja veel 5 ära tõmmata aga ma ei julge minna.
Ja no kui aus olla, siis sellist raha ka ei oleks, muidugi võiks käia nii paari kuu tagant korra aga siis saaks lõpuks ainult need hambad välja tõmmatud ning muud ikka teha ei annaks.
Vahel mõtlen, et miks on just neid viletsate hammastega \”õnnistatud\”, kes niigi hambaarstil käimist meeletult kardavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Võta julgus kokku ja mine, karta pole tänapäeval küll midagi, isegi hamba eemaldamist mitte, ammugi puurimist.
[/tsitaat]Ausalt öeldes, kui sul see süst tehtud on, siis ei tunne tõesti midagi, kuid süsti mõju kaob ja hiljem seda väljatõmmatud hamba kohta ravides on palju karta. Ei ole kuidagi hea kogemus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsena oli ka minu jaoks hambaarst õudusunenägu. See oli minu jaoks lausa foobia.

Aga tänapäeval pole enam midagi karta. Haiget ei tehta peaaegu üldse kui tehakse, siis alati hoiatatakse ette ja tegelikult valu on väga väike. Pigem nimetaks seda hoopis ebamugavustundeks.

Viimane kord, kui käisin, siis oli mu meelest lausa mõnus. Parandati surnud hammast, nii et isegi süsti polnud vaja teha. Vedelesin seal toolis ja arst ja õde sahmisid mu ümber. Nii mõnus oli, et lausa uni tahtis peale tulla (nii, nagu juuksuriski, keegi tegeleb sinuga).
Ausalt, ära karda!
Ja kindlasti ära vali mingit narkoosi. Narkoos on õudne ja isegi ohtlik. Pigem vali endale hea kvaliteediga arst.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb valida hea arst !!
Kardan juba süsti ja olen see inimene, kellel valu läheb üle, kui ukse taga ootan 🙂
Aga mulle aitas selline asi, et kui toolile istusin, andis arst mulle pehme paberi kätte ja kuidagi rebisin seda, et väike pudi jäi järgi. Mulle aitab ,maandan pingeid nii.
Agajah, ennem seda oli nii, et kui kabinetist väljusin ,siis pidin natukene aega istuma. Jalad lihtsalt ei kandnud…
(mu isal terve sahtel tühi ja arsti juurde ei lähe, raha on, vist suguvõsa viga)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul lapsi on? Kui on, siis kõigepealt mine koos lapsega arstile, ehk siis laps läheb arsti vastuvõtule, sina lihtsalt kaasa. Lapse nimel oled sa ju võimeline tugev olema ja temale mitte üle kandma oma hirmusid. Saad talle selgeks teha, et see vajalik ja ei ole hirmus jne. Ja siis jälgi seda, kuidas su laps reageerib, mida temaga tehakse, kas tal on valus jne. Usu, sa näed seda, kuidas see ei ole ebameeldiv kogemus.

Ma ise olen \”õnnistatud\” väga pudedate hammastega. Suuhügieen on olnud lapseeast alates järjepidev ja korrapärane, aga hambaaugud tulevad sellegipoolest. Ja lisades sinna mõned kogemused kooli hambaarstiga, üks hamba väljatõmbamine kui tuimestus ei mõjunud… Ma oli ikka terve jänesefarm püksis.

Ja siis hakkasin ma käima oma vanema lapsega hambaarsti juures kaasas. Muide, alla 18aastastele on hambaravi tasuta, seega ei ole ka seda hirmu, et see rahakoti tühjaks teeks. Ja ma nägin seda, kuidas esimestel kordadel oli laps ärevuses, ettevaatlik, uuris arstilt enne iga liigutust, mida temaga tehakse. Aegajalt andis arst talle ka käsipeegli, et ta saaks vaadata, millega parasjagu tegeletakse. Iga liigutust saatsid selgitused ja kui oli oht, et miski võiks olla valus, seda ka ette öeldi. Ja pärast seda paari korda läks laps hambaarsti juurde nagu läheks spasse. Heitis mõnusalt tooli pikali, pani prillid ninale, käed kuklale ja jäi sinna unelema.

Pärast selle kõige nägemist sain ma piisavalt julgust ka endale aeg kinni panna. Muidugi oli ärev ja ebameeldiv ukse taga oodata, kartsin samuti arsti hinnanguid oma suus toimuvale, olin paanikas, et äkki tehakse haiget… Suu on tegelikult piisavalt intiimne koht, et igaüht ikka sinna sobrama ei tahaks lasta.

Ma käisin väikeste vahedega kaks aastat järjest hambaarstil. Teha oli palju, üks hammas tuli välja tõmmata sest seda ei õnnestunud enam päästa. Mitu juureravi, üks protees. Ja minu kohutav valukartus päädis sellega, et ma igal korral ei tahtnudki tuimestust. Ütlesin, et proovime ilma, kui valus, siis teeme. Ja mingit sellist varianti ei kujutaks ma praeguseks ettegi, et hambaarst teeb midagi mu suus ja ma teen häält näitamaks, et on valus või piisavalt ebameeldiv, ning tema ei lõpeta sekundipealt oma tegevust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma käisin hambaarsti juures lapsena ja hakkasin nii väga kartma, et uuesti läksin arstile alles siis, kui olin 22 ja kartsin ikka väga aga siis pidi juba minema. Ja arst oli maailma kõige lahkem, tegi nalja ja oli sõbralik ning ei mõnitanud üldse ning oli niiiiiiiiiiiiiiiiii hea. Ivo Krusenberg oli ta nimi…juhul kui alles otsid endale arsti. Soovitan teda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka jänespüks:) Käin praegu juba 4-ndat kuud koos lapsega. Tal ka oli paar auku, mida mitu korda ravida. Ise ei jaksagi rohkem käia. Ma otseselt ei karda, sest arst on tore, nalja ja naeru on ka aga… Olenemata minu tahtest hakkavad käed-jalad värisema ja enne hambaravi maja juurde jõudmist on närv nii krussis, et paar korda olen napilt avariist pääsenud. Roolis tähelepanu hajub. Tooli istumine ajab kõhu lahti (õnneks mitte päriselt vaid tunne on selline) ja süda läheb ka pahaks. Aga kui hammas ikka valutab nii, et elada ei lase, siis lähedki arsti juurde ja kui juba järg käes, on lihtsam ka edasi käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval on ainult üks hirm hambaarsti puhul – et rahakott ei pea vastu. Ühtegi teist vabandust pole hambaid mitte ravida, sest see on tehtud nii valutuks ja meeldivaks ettevõtmiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind tabas ka viimati arstil käimisel atakk: süst oli nii kange, et värisesin üle keha. Arst pakkus mingit rahustavat jooki, mis mõjus koheselt. Tänapäeva hambaravis pole miskit valusat, peale selle süsti ja see valu kestab ka vaid mõned sekundid. Mina olen varsti selle teekonna lõpus, kus olen läbinud kõige hullemad protseduurid (kruvi paigaldus lõualuusse). Kartsin ka aastaid, ei julgenud isegi hambaarstile aega panna (broneerisin neti teel ja nii see asi läks:)). Aga võtsin end kokku, sest ei tahtnud enam elada varjates oma probleemi. Laps oli suureks põhjuseks minu jaoks: sain aru, et probleemi eest ei saa lõpmatuseni põgeneda. Ainus asi, mida kahetsen on see, et varem seda ei teinud.
Ütlen veelkord, et hambaarstil ega pärast pole kordagi valu tundnud( v.a süst). Tänapäeva hambaravi on lausa fantastiline võrreldes nn. nõukaajaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain teismelisena hambaarsti juures ¨oki. Peale seda ei läinud 13 aastat hambakliinikute lähedalegi 🙂
Lõpuks leidsin (medtöötajast tuttav soovitas) hea arsti. Rääkisin oma mured ära. Oli väga arusaaja arst. Hakkasime tasapisi harjutama – alguses lihtne läbivaatus, siis piimahamba parandamine, siis purihamba parandamine, hambakivi eemaldamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 09:50; 23.01 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun paanikud, pange ka nende heade hambaarstide nimed kirjad, kes meiesuguseid oskavad ravida ja hobusedoosi tuimestust nõus tegema 🙂

(olen mitu korda hullem kui sina teemaalgataja). Mul läheb süda pahaks isegi hambaarstile minekust mõeldes. Pole käinud juba 15 aastat (tagumised hambad varemetes), selline paaniline hirm on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul tuttav meesterahvas kartis ka paaniliselt hambaarsti, üks tagumine hammas oli väga lagunenud ja sealt immitses juba aastaid mäda. lõpuks hakkas tal üks näopool tuimaks minema ja ta läks ikka hambaarstile kuna ähvardas halvatus. arst saatis ´ta kohe mustamäele lõualuu kirurgiasse. seal tuli haige hammas lupsti välja aga lõualuus oli ulatuslik põletik, freesiti lõualuud kuna nii pehme oli kõik ja mäda täis. vähe jäi lõualuu proteesti puudu, nii palju tuli võtta. soovitan siiski kasvõi rahustit võtta ja hambaarstil varakult ära käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas on Vagodenti kliinikus nt dr Kihulane. Tänu temale sain oma hirmust üle. Väga mõistlik arst, oskab rahustada. Lõpuks ei läinud isegi tuimestust vaja, sest protseduurid olid tegelikult valutud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 09:50; 23.01 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arst on Ehtel Sepp (Sadama Medicumis) ja väga rahul. Ta on kuidagi nii õrna käega, et ei teki sellist hirmugi, et haiget võiks teha. Olin ka täielik paanik vanasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabalt võib paluda perearstil mingi rahusti välja kirjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina olen üks paanitseja ja tegelikult on siiani hirm arstile mineku eel, kuigi tean, et arst on hea ja õrna käega ning kui süst tehtud, ei tunnegi midagi muud, mis ta seal teeb. Tõesti- uni tuleb pigem toolis peale….
Ma olen narkoosi all lasknud 4 hammast välja tõmmata ja siiani seda otsust ei kahetse, sest see oleks ärkvel olekus väga karm ikka olnud.
Aga niisama parandada ei ole mõtet narkoosi all lasta…
Mul oli mitu hammast ülesse ehitatud, kuigi ise arvasin, et ega midagi head sealt enam tulla ei saa.
Aga tõesti- otsi endale armas arst ja saab hambad ikka korda.
🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minulgi oli lapsepõlvest paaniline hirm, aga rasedaks jäädes võtsin end kokku ja algatuseks hakkasin uurima oma tuttavate käest nende heade-inimlike- arstide kohta. Ja leidsin omale super arsti, mainiks ta ära ka (Tartus, dr.Diana Dukan).Esmalt sinna minnes just rääkisingi oma pannilisest hirmust ja hakkasime tööle nagu tõesti lapsega, keda sa esimesele kohtumisele arstiga viid. Tänaseks olen teda oma kartlikele sõpradele soovitanud ja kõik on rahul. Kusjuures alguses ei tulnud kõne allagi, et oleks midagi ilma tumestava süstita teinud, nüüd juba laseme niisama. Ja kui tekibki valu, siis teeb süsti poolel protseduuril. Usu, hea arst ei lase oma patsiendil kannatada, ei hirmu ega valu käes! Kindalsti hakka tegutsema, muidu pead seal väga palju käima ja rahakotti tuulutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka Tallinnas Vagodendis käinud, 3 arsti juures ja kõik nad on seal toredad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Ilu ja tervis kardan meeletult hambaarste :( aga minna oleks vaja

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.