Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kardan sünnitust

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kardan sünnitust

Postitas:

Tere kõigile!

Ootan oma 3ndat last, uudise sain küll teada alles hiljuti, käimas 6 nädal.
Kaks esimest last juba üpris vanad- 10 ning 13 ning triipe nähes olin kui puuga löödud.
Ei osanud oodata, sest olen kaotanud emakavälise rasedus tõttu 50% võimalusest rasestuda ning samuti ei ole me ka plaaninud või rääkinud sellest mehega.

Kuigi saaksime kenasti vast hakkama, nii rahalises kui ka muus mõttes.
Aga- minu kõige suuremaks hirmuks on sünnitamine.
Ei ole kartlik inimene ning saan kõikide asjadega hakkama, aga jah- mingi jube hirm on sünnituse ees.
Esimesed kaks sünnitust läksid ilma suuremate jamadeta ja olin nö tavapärased.

Ehk tunnen võibolla suuremat vastutust pere ees ning olen mures samuti sündimata lapse pärast, sest pole kindel, kas kõik areneb kenasti.
Vanust ka juba 35+ ning juba üks emakaväline rasedus üle elatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kardan ka, kuna ootan neljandat last, siis olen kuulnud, et järjest kiiremaks sünnitused lähevad. eelmine sünnitus oli esilekutsumisega ja kui tilk mõjuma hakkas, käis kõik väga kiiresti. Mina kardangi, kui ei jõua õigeks ajaks haiglasse ja pean kodus või autos sünnitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 17:35; 12.06 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootan samuti 4. last nagu eelmine kägugi. Muidu sünnitust kui sellist ei karda üldse, pigem seda, et sünnitan unepealt nagu eelmine kord. Lihtsalt algasid pressid ja 4. pressiga oli laps käes. Sünnitegevuse, millest ise aru sain, et sünnitus käimas, kesvus 15-20 minutit.
Kuna eelmine kord (3. lapsega) olin haiglas, hommikul pidi algama esilekutsumine enne tähtaega preeklapsia pärast. Nii et tulin haiglasse valmis. Just enne magama heitmist oli günekoloogivisiit, kontrolliti emakakaela avatust ja tehti KTG. Emakakael oli ainult 2 cm avatud. Regulaarseid tuhusid polnud. Heitsin magama ja ärkasin paari tunni pärast 1. pressi peale üles.
15 minuti pärast oli laps sündinud. Sama arst kes kontrollis avatust tuli osakonda ja võttis lapse vastu.
Nüüd sel korral on mul mees 3 nädalat tööreisil väga kaugel ja olen 2 noorema lapsega kodus üksi just 37-40. nädal. Kardan seda, et kui mul hakkab sünnitus unepealt, ei suuda ma isegi korteri fonolukku avamas käia, et kiirabi sisse lasta. Pean vist selleks korraks midagi naganööri sidumiseks ja läbilõikamiseks varuma ja tütre enda tuppa magama kutsuma, et see siis saab ukse avamise ja nööri toomisega aidata.
Kui laps peaseisus ja endal midagi ootamatut ei juhtu, siis pole vast hullu ka kodus sünnitada, aga pelgan veisi seda, et kui peaks endal järsku nõrkus tulema, teadvus kaduma, siis ei saa keegi last välja aidata, nagu haiglas saab keisrilõikega.

Kui nüüd väide, et iga sünnitus eelmisest kiirem, siis see laps peaks 1. valust alates ajaliselt alla 15 minuti sündima.
PS! Meie juurde sõidab kiirabi ideaalis 30 minutiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 17:52; 14.06 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootan samuti 4. last nagu eelmine kägugi. Muidu sünnitust kui sellist ei karda üldse, pigem seda, et sünnitan unepealt nagu eelmine kord. Lihtsalt algasid pressid ja 4. pressiga oli laps käes. Sünnitegevuse, millest ise aru sain, et sünnitus käimas, kesvus 15-20 minutit.

Kuna eelmine kord (3. lapsega) olin haiglas, hommikul pidi algama esilekutsumine enne tähtaega preeklapsia pärast. Nii et tulin haiglasse valmis. Just enne magama heitmist oli günekoloogivisiit, kontrolliti emakakaela avatust ja tehti KTG. Emakakael oli ainult 2 cm avatud. Regulaarseid tuhusid polnud. Heitsin magama ja ärkasin paari tunni pärast 1. pressi peale üles.

15 minuti pärast oli laps sündinud. Sama arst kes kontrollis avatust tuli osakonda ja võttis lapse vastu.

Nüüd sel korral on mul mees 3 nädalat tööreisil väga kaugel ja olen 2 noorema lapsega kodus üksi just 37-40. nädal. Kardan seda, et kui mul hakkab sünnitus unepealt, ei suuda ma isegi korteri fonolukku avamas käia, et kiirabi sisse lasta. Pean vist selleks korraks midagi naganööri sidumiseks ja läbilõikamiseks varuma ja tütre enda tuppa magama kutsuma, et see siis saab ukse avamise ja nööri toomisega aidata.

Kui laps peaseisus ja endal midagi ootamatut ei juhtu, siis pole vast hullu ka kodus sünnitada, aga pelgan veisi seda, et kui peaks endal järsku nõrkus tulema, teadvus kaduma, siis ei saa keegi last välja aidata, nagu haiglas saab keisrilõikega.

Kui nüüd väide, et iga sünnitus eelmisest kiirem, siis see laps peaks 1. valust alates ajaliselt alla 15 minuti sündima.

PS! Meie juurde sõidab kiirabi ideaalis 30 minutiga.

Minu sõbranna sünnitas neljanda ja ütles selline tunne oli , et haiglani ei jõua, neil haigla sõitmine kuskil 10 minutit, hoiatski mind, et kõik käib kiiresti ja peale sünnitust need emakakokkutõmbed pidid ka väga valusad olema, seda olen ise ka varasemalt kogenud iga sünnituse järel on need tugevamad. Sõbranna ütles, et kokkutõmbed olid valusamad, kui sünnitus ise. Eks paistab kuidas läheb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 17:35; 12.06 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka kolmas rasedus (8.nädal jookseb) ja naljakas, aga sünnitust ma esimest korda justnimelt ei karda. No muidugi võib juhtuda, et hakkan veel kartma 😀 Minul on kaks esimest sünnitust just probleemsed olnud: esimene enneaegne, teine oli esilekutsumisega ja lõppes erakorralise keisriga (oli juba kiire ja tehti täisnarkoosis). Ja nüüd ma mõtlengi, et kolmas võiks ju ilusti ja ilma probleemideta tulla 😀 Ja mul poleks ka midagi selle vastu, kui see läheks kiiresti, haiglasse jõudmisega mul vist probleeme ei tekiks, 10 minutit sõita. Esimesed kaks sünnitust olid väga pikad. Ka teise puhul, mis lõppes keisriga, sain ma üle kümne tunni ise üritada. Igal juhul, kui sünnitada tuleb, siis on parem püüda positiivselt mõelda, sest ega vastasel juhul see ju kergem ikka ei ole 🙂 Sul alles nii raseduse algus, ma arvan, et sa jõuad selle sünnitamisemõttega veel harjuda. Mine hiljem loengutesse ka – kui sellest palju räägitakse, siis see tundub tavapärasem ja loomulikum ning kui seal teisi rasedaid näed, siis on vähemalt see hea tunne, et sa pole ainu, kes sellega hakkama peab saama 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 18:35; 12.06 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isver, need jutud, kuidas laps niiii kiiresti sünnib, tunduvad mulle täiesti ulme :O Minu jaoks oleks 3-4 tundi ka ülikiire, aga ma isegi ei unista sellisest ajast. Muidugi kui tõesti mõnekümne minutiga ja vähemagi siin lapsed ilmale tulevad, siis on muidugi tegemist ohtlikult kiire sünnitusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 18:35; 12.06 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul kolm nädalat enne neljanda lapse sünnitähtaega olid emaka kokkutõmbed juba terve pärastlõuna kestnud ja tasapisi tugevamaks muutunud, otsustasime õhtul 8 paiku haiglasse sõita. Seal öeldi avatuseks 5 cm, aga lisati, et kuna neljas rasedus, olen ma võib-olla juba nädal aega sedasi ringi käinud, ja üleüldse, pole võimalik, et ma kella kahest saadik sünnitamas olen, sest siis oleks laps juba sündinud. 😀 Saadeti magama, varahommikul muutusid valud tihedamaks ja lubati sünnitustuppa, sündis pool 9, ehk pea 12 tundi pärast sünnitusmajja saabumist, kuigi kolmveerandtunnise haiglasesõidu jooksul käisid paariminutiliste vahedega valud. Kirja läks, et kella neljast öösel algas sünnitus – ilmaslt arst ei jäänudki põhimõtteliselt uskuma, et neljandat last võiks kauem sünnitada. 😀
Aga vaimult sünnituseks valmis ma erinevalt kolmest esimesest sünnitusest ei olnud (oli nagu vara ka veel, 37+1). Suhtusin pigem, et ebameeldiv asi, aga kui tuleb just nüüd ära teha, siis mis parata. Lõppkokkuvõttes oli siiski loomulikum ja mõnusam sünnitus kui näiteks kaks eelmist, aga ehk ka seetõttu, et noile olid mul ootused kõrgemad olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu kolmas sünnitus sarnanes kõige rohkem esimesega – pikk, aga mitte eriti valus. Mul on lapsed muidugi väikeste vanusevahedega ka (3a ja 4,5a). Esimene sünnitus kestis ca 30 tundi ja oli täitsa ok – lapse pea lõikumine oli märkimisväärselt valus, aga see käis ka lupsti.
No teine sünnitus oli küll selline, et sünnitusmaja uksest suutsin neljakäpukil sisse roomata. Oli kiire (ca 1-2 tundi) ja valus.
Kolmas seevastu oli jälle pikem – 8 tundi ja täitsa talutav. Tuhude vahel kõndisin ringi, lobasin mobiiliga, sõin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootan samuti 4. last nagu eelmine kägugi. Muidu sünnitust kui sellist ei karda üldse, pigem seda, et sünnitan unepealt nagu eelmine kord. Lihtsalt algasid pressid ja 4. pressiga oli laps käes. Sünnitegevuse, millest ise aru sain, et sünnitus käimas, kesvus 15-20 minutit.

Kuna eelmine kord (3. lapsega) olin haiglas, hommikul pidi algama esilekutsumine enne tähtaega preeklapsia pärast. Nii et tulin haiglasse valmis. Just enne magama heitmist oli günekoloogivisiit, kontrolliti emakakaela avatust ja tehti KTG. Emakakael oli ainult 2 cm avatud. Regulaarseid tuhusid polnud. Heitsin magama ja ärkasin paari tunni pärast 1. pressi peale üles.

15 minuti pärast oli laps sündinud. Sama arst kes kontrollis avatust tuli osakonda ja võttis lapse vastu.

Nüüd sel korral on mul mees 3 nädalat tööreisil väga kaugel ja olen 2 noorema lapsega kodus üksi just 37-40. nädal. Kardan seda, et kui mul hakkab sünnitus unepealt, ei suuda ma isegi korteri fonolukku avamas käia, et kiirabi sisse lasta. Pean vist selleks korraks midagi naganööri sidumiseks ja läbilõikamiseks varuma ja tütre enda tuppa magama kutsuma, et see siis saab ukse avamise ja nööri toomisega aidata.

Kui laps peaseisus ja endal midagi ootamatut ei juhtu, siis pole vast hullu ka kodus sünnitada, aga pelgan veisi seda, et kui peaks endal järsku nõrkus tulema, teadvus kaduma, siis ei saa keegi last välja aidata, nagu haiglas saab keisrilõikega.

Kui nüüd väide, et iga sünnitus eelmisest kiirem, siis see laps peaks 1. valust alates ajaliselt alla 15 minuti sündima.

PS! Meie juurde sõidab kiirabi ideaalis 30 minutiga.

Tere, kas võib küsida kui pikad olid esimesed 2 sünnitust? Ja kui pikk on sünnituste vahe?

Mul endal esimene tuli kaua ja valusatlt-kirja läks vist 12h. Samas valud olid vahelduva eduha 2 ööpäeva.Laps oli suur ja mina ribadeks.
Samas teine laps 11 aastat hiljem tuli mingi 3-4h. St ma olin ka haiglas eelnev õhtu tulnud(oli väike veritsus), hauglasse jõudis ööse oli avatus 1cm ja sünnitustegevusest asi kaugel. Algul taheti koju saata aga avastati et mul üks maksanäitajad kehvakesed jälle ja jätavad hommikuni sisse, et hommikul uued proovid teha. Kästi hommiku kl 7 valmis olla protseduurideks(kell oli ööse 00.00 umbes). Nojah keerasin end magama ja kahe ajal tundsin mingit imeliku nõela torget nagu. Pool 3 kõlgutasin voodi äärel jalgu ja ei saanud aru mis krdi nagu nõela torkimine see aegajalt on. Kolmest tuli õde kontrollima ja pani mu doku alla – 5cm avatust ja emaka töö käib. Helistasin kiiruga mehele(oli 150km kaugusel). 4 sain sünnitustuppa, siis oli juba tunda valusi, viiest uuutasin, siis jõudis mees ja pool h hiljem oli titt kõhul. Ka suur ja pikk laps. Paar ilupistet.
Me nüüd plaanerime kolmandat ja kardan natuke just et kas veeeel kiiremini saab?????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootan samuti 4. last nagu eelmine kägugi. Muidu sünnitust kui sellist ei karda üldse, pigem seda, et sünnitan unepealt nagu eelmine kord. Lihtsalt algasid pressid ja 4. pressiga oli laps käes. Sünnitegevuse, millest ise aru sain, et sünnitus käimas, kesvus 15-20 minutit.

Kuna eelmine kord (3. lapsega) olin haiglas, hommikul pidi algama esilekutsumine enne tähtaega preeklapsia pärast. Nii et tulin haiglasse valmis. Just enne magama heitmist oli günekoloogivisiit, kontrolliti emakakaela avatust ja tehti KTG. Emakakael oli ainult 2 cm avatud. Regulaarseid tuhusid polnud. Heitsin magama ja ärkasin paari tunni pärast 1. pressi peale üles.

15 minuti pärast oli laps sündinud. Sama arst kes kontrollis avatust tuli osakonda ja võttis lapse vastu.

Nüüd sel korral on mul mees 3 nädalat tööreisil väga kaugel ja olen 2 noorema lapsega kodus üksi just 37-40. nädal. Kardan seda, et kui mul hakkab sünnitus unepealt, ei suuda ma isegi korteri fonolukku avamas käia, et kiirabi sisse lasta. Pean vist selleks korraks midagi naganööri sidumiseks ja läbilõikamiseks varuma ja tütre enda tuppa magama kutsuma, et see siis saab ukse avamise ja nööri toomisega aidata.

Kui laps peaseisus ja endal midagi ootamatut ei juhtu, siis pole vast hullu ka kodus sünnitada, aga pelgan veisi seda, et kui peaks endal järsku nõrkus tulema, teadvus kaduma, siis ei saa keegi last välja aidata, nagu haiglas saab keisrilõikega.

Kui nüüd väide, et iga sünnitus eelmisest kiirem, siis see laps peaks 1. valust alates ajaliselt alla 15 minuti sündima.

PS! Meie juurde sõidab kiirabi ideaalis 30 minutiga.

Kui vanad Sul vanemad lapsed on? Mina selgitasin oma lastele mida teha kui ma peaks kodus sünnitama hakkama. Mul on vanemad lapsed 9 ja 11 a ja suudavad ukse lukust lahti keerata, kiirabi kutsuda (kuidagimoodi, mine neid tea, kui ähmis on, aga no saan ju juhendada) ja mind natuke aidata. Kui äkki kiireks peaks minema, siis lähen vannituppa ja sünnitan seal, paar sammu saan ikka sünnitada ja vannitoas on iseenesest kõik vajalik olemas.
Elan maal ja kiirabi vaevalt et siia kiiresti jõuaks, eelmine kord kestis sünnitus küll ajaliselt kaua (umbes 12 tundi), aga oli valutu ja emaka kokkutõmmete vahed väga pikad ning ebaregulaarsed kuni äkki hakkasid pressid. Nii et sel korral võib mida iganes juhtuda. Toonuseid on mul kõigi rasedustega viimased 1,5 kuud olnud igapäevaselt ja palju, nii et raske oli vahet teha, et seekord tegelikult ei ole lihtsalt toonused (tähtaeg oli just täis saanud, läksin igaks juhuks haiglasse).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see 15 minuti sünnitaja 😀
Laste vanused on 22 (elab juba eraldi), 10 ja 5.
1. sünnituse kestvus ca 48 h (sünnitustoas olin 36 h)
2. sünnituse kestvus ca 48 h (sünnitustoas olin 36 h)
3. sünnitus 15 minutit.
Viimase rasedusega oli see huvitav asi, et juba enne poolt rasedust olid mul kuni lõpuni reguaarsed toonused, olin selle pärast haiglas ka korduvalt ja palju nädalaid korraga ravil. Sünnitustuppa suunati mind 30+ nädalatel vähemalt 6 korda 3. rasedusega, KTG tuvastatud munamäe kõrguste toonuste vahed olid 1 minut. 6 h pärast lõppes kõik ära. Jäid vähem valulikud toonused. Need olid igapäevaselt 12 h järjest, vahel harva vähem. Emakakael ei avanenud õnneks siis liiga vara. Ehk et sama toonuste jama nagu sul Kägu 14.06.2018 21:39.
Lõpus, kui tegelikult sünnitus oli ju unepealt tõenäoliselt käimas, ei olnud ühtki toonust, valu, tuikamist – mitte midagi. Magasin ja nägin rahulikult und.

Mul õnneks 10-aastane tütar asjalik ja saaks minu aitamisega, kiirabi kutsumisega ilusti hakkama. Kui lapse asend sünnituseks on ideaalne, saaksin sellega kindlasti ka üksi hakkama. Sünnitus ju iseenesest väga loomulik tegevus ja usaldan ennast ja enda keha.
Ainuke aga ongi minu jaoks see, kui mingil põhjusel pingutusest peaks teadvuse kaotama (sest äkksünnitusega võib nii juhtuda) või lapse pea sünnitusteedes jääb viimasel hetkel halba asendisse (tavapõhjus vaakumiks), mis takistab lapse õigeaegset sünnitamist, siis kodustes oludes ja lisaks ilma kiirabita ei saa mind ja beebit tütar ka aidata.

Tuleb vaid loota, et lapsel raseduse lõpus sünnituse ajaks ideaalne peaseis. Äkksünnitus iseenesest palju parem variant kui need ülejäänud mitme ööpäevased valutamised, mis mul varasemalt 2 korral olnud olid. Lõpuks presside ajaks olin üle mõistuse väsinud.

Rääkisin juba emaga ka läbi, et kui abikaasal see 3 nädalane komandeering 37.-40. nädalani,saaks ta meile vajadusel abiks tulla. Mitte 3. nädalaks, vaid ikka vajadusel kui sünnituseks läheb (noorem laps lasteaiast vaja tuua vms). Ta elab umbes 35 minuti tee kaugusel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 17:52; 14.06 22:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kardan sünnitust

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.