Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kardetakse kõrvaltoimeid, aga ise elatakse väga ebatervislikku elu

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )

Teema: Kardetakse kõrvaltoimeid, aga ise elatakse väga ebatervislikku elu

Postitas:
Kägu

Milline risk tervisele on, see selgub alles kahe aasta pärast!

Kui see tekitab vähki, siis see vähk ei tulegi sul 4-6 nädalaga.

 

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimise riskist hoidumine toob kaasa haigestumisjärgsete tüsistuste riski. Kumb oli suurem risk, selle saame teada tagantjärele, seni tuleb usaldada spetsialistide arvamust, et teha parim valik.

Vaktsineerimise puhul sa ei vaheta ühte riski teise vastu. Väike seletus:

1) Vaktsineerimisel on oht sul saada trombid, südameprobleemid, aju, muud organid – miks ja kuidas?

Kui osakesed, mis hakkavad läbi sinu rakkude sinu organismis tootma ogavalke, satuvad su vereringesse, mitte ainult lihasesse, juhtub nii, et need hakkavad printima neid valke mõnede su organite läheduses – ja kui ogavalgud sul juba südames või vereringes on, reageerib su keha immuunsüsteem sellele nõnda, et su keha hakkab su enda sündant ründama (sest sealsetes rakkudes on ogavalk sees).

Okei, elasid selle üle või vedas, ja süstija oskas korralikult lihasesse süstida (igaüks ei oska, alati ei õnnestu – eriti noorte poiste puhul, kellel on lihastes rohkem väikseid soonekesi :))

2) Saad koroona nakkuse. Vaktsiin, mille said, muuseas ei taga su nina ja neelu immuunsust – kuna see süstiti lihasesse, ja su immuunsüsteemil puudub vastav kontekst. Sinu ninas ja neelus hakkab viirus paljunema – hingad välja et voila, oled nakkusohtlik – immuunreaktsiooni pole veel tekkinud (ehk siis sul ei ole “sümptomeid”) ning võid enesele teadmata teisi nakatada praegu.

Siin ei ole sa vahetanud ühte riski teise vastu, vaid sa oled kogunud endale kaks riski teineteise peale. 

3) BOONUS: Sul on probleeme veresuhkruga või on üleüldised immuunprobleemid – su keha ei ole suuteline viirusele adekvaatset vastust andma. Vajalike nutrientide puudusel võib tekkida ka probleem, et su süsteem ei suuda enam hapnikuga koostööd teha – lähed hingamisaparaadi alla surema vaikselt.

—-

Spetsialistid ei eksisteeri selleks, et sa neid usaldaks. Spetsialistid on selleks, et sa saaksid neilt nõu küsida – nad võivad sulle pakkuda lahendusi, mille peale sa ise ei tuleks. Mõndade spetsialistidega see ei toimi – sest kujutad sa ette, näiteks su perearst ei suuda teadustöid lugeda, ei tegele teadusega, vaid tegeleb oma klientidega. Sellepärast, kui sul on midagi viga või sa tahad mõnda oma terviseriski alandada, on sul mõistlik ka omal käel uurida, mis on tehtud, kuidas on mõjunud, lisaks sellele, et konsulteerid arstiga ka.

“The problem with experts is that they do not know what they do not know.”
Teadusfilosoofiaga tutvumiseks lugege selliseid autoreid nagu Popper või Taleb.

Aga ma saan ka sellest aru, et paljudel inimestel ei ole sellise asja jaoks aega ja mahti, niisiis minnaksegi kaasa iga spetsialisti ideega – kahjuks aga jääb teile mõistmatuks, et sellega kaasnevad aeg-ajalt ka valediagnoosid ja ravid, mis on sind kahjustavad ning ei aita kuidagi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Iatrogenesis

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1) Vaktsineerimisel on oht sul saada trombid, südameprobleemid, aju, muud organid – miks ja kuidas?

Kui vaktsineerimisel on oht aju saada, siis tuleks sul küll see risk võtta.
Ja see jutt ogavalkudest südames oli nunnu – kasutad nii tarku sõnu ja nii ilus on lugeda, kuigi sisu ei ole tarkade sõnade esinemistihedusega üldse kooskõlas.

Küll aga vaidlen, et mul vaktsineerimise järel kaks riski üksteise otsas on – see teine risk, risk haigestuda, on mul ikka oluliselt vähenenud võrreldes nendega, kes vaktsineeritud ei ole. Isegi kui ma selle nohu saan või nakkust ninas kannan, saan ma haigusest kiiremini jagu, kui ilma vaktsineerimata saanuks. Boonusena – tean mitut suhkruhaiget, kes end eelisjärjekorras vaktsineerisid, kellelgi pole vaktsineerimisest mingit probleemi tekkinud. Küll aga on seesama suhkruhaigus üks kõrgematest riskiteguritest haiglasse sattumiseks, kui peaks päris koroonasse jääma.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
Risk on imeväike.

Täitsa pakuks huvi, mille pealt sa seda riski vaatad? Selle pealt, mitut % inimesi kõikide vaktsineeritute seas see tabanud on?
See pole õige moodus oma riski hinnata, just saying.

Seda imeväikest riski vaatab ta kognitiivse dissonantsi pealt.

Aga teemaalgatus on muidu samaväärne väitega, et vaksikud elavad väga ebatervislikku elu, aga nüüd kardavad miskit külmetushaigust.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimise riskist hoidumine toob kaasa haigestumisjärgsete tüsistuste riski. Kumb oli suurem risk, selle saame teada tagantjärele, seni tuleb usaldada spetsialistide arvamust, et teha parim valik.

Vaktsineerimise puhul sa ei vaheta ühte riski teise vastu. Väike seletus:

1) Vaktsineerimisel on oht sul saada trombid, südameprobleemid, aju, muud organid – miks ja kuidas?

Kui osakesed, mis hakkavad läbi sinu rakkude sinu organismis tootma ogavalke, satuvad su vereringesse, mitte ainult lihasesse, juhtub nii, et need hakkavad printima neid valke mõnede su organite läheduses – ja kui ogavalgud sul juba südames või vereringes on, reageerib su keha immuunsüsteem sellele nõnda, et su keha hakkab su enda sündant ründama (sest sealsetes rakkudes on ogavalk sees).

Okei, elasid selle üle või vedas, ja süstija oskas korralikult lihasesse süstida (igaüks ei oska, alati ei õnnestu – eriti noorte poiste puhul, kellel on lihastes rohkem väikseid soonekesi :))

2) Saad koroona nakkuse. Vaktsiin, mille said, muuseas ei taga su nina ja neelu immuunsust – kuna see süstiti lihasesse, ja su immuunsüsteemil puudub vastav kontekst. Sinu ninas ja neelus hakkab viirus paljunema – hingad välja et voila, oled nakkusohtlik – immuunreaktsiooni pole veel tekkinud (ehk siis sul ei ole “sümptomeid”) ning võid enesele teadmata teisi nakatada praegu.

Siin ei ole sa vahetanud ühte riski teise vastu, vaid sa oled kogunud endale kaks riski teineteise peale.

3) BOONUS: Sul on probleeme veresuhkruga või on üleüldised immuunprobleemid – su keha ei ole suuteline viirusele adekvaatset vastust andma. Vajalike nutrientide puudusel võib tekkida ka probleem, et su süsteem ei suuda enam hapnikuga koostööd teha – lähed hingamisaparaadi alla surema vaikselt.

—-

Spetsialistid ei eksisteeri selleks, et sa neid usaldaks. Spetsialistid on selleks, et sa saaksid neilt nõu küsida – nad võivad sulle pakkuda lahendusi, mille peale sa ise ei tuleks. Mõndade spetsialistidega see ei toimi – sest kujutad sa ette, näiteks su perearst ei suuda teadustöid lugeda, ei tegele teadusega, vaid tegeleb oma klientidega. Sellepärast, kui sul on midagi viga või sa tahad mõnda oma terviseriski alandada, on sul mõistlik ka omal käel uurida, mis on tehtud, kuidas on mõjunud, lisaks sellele, et konsulteerid arstiga ka.

“The problem with experts is that they do not know what they do not know.”

Teadusfilosoofiaga tutvumiseks lugege selliseid autoreid nagu Popper või Taleb.

Aga ma saan ka sellest aru, et paljudel inimestel ei ole sellise asja jaoks aega ja mahti, niisiis minnaksegi kaasa iga spetsialisti ideega – kahjuks aga jääb teile mõistmatuks, et sellega kaasnevad aeg-ajalt ka valediagnoosid ja ravid, mis on sind kahjustavad ning ei aita kuidagi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Iatrogenesis

Järjekordne antivaxxerite propa postitus. Vaktsineerimise puhul sa justnimelt vahetad ühe riski teise vastu. Te demagoogid räägite kogu aeg et eksisteerib risk, reaalses elus on siiski kõige olulisem riski suurus.  Vaktsineerimise risk on vähemalt tuhat korda väiksem kui läbipõdemise risk. Sama hästi võiks väita, et loto mängimine on investeering, sest on võimalus võita 20 miljonit eurot. Lauseehituslikult ja tõeväärtuselt on see väide korrektne. Investeerimisnõuande koha pealt aga vale.

1)Punkt 1 valeväited

Vaktsiin satub vereringesse ohtlikus koguses ainult siis kui seda otse veeni süstitakse. Vaktsiin süstitakse aga lihasesse. Südames ei ole ogavalgu sarnaseid valke. Vereringes ei prindita midagi, sest vererakkudes pole vastavaid vahendeid. Punalibledes pole üldse ribosoome.

2)Punkt 2 valeväited

Immuunsus ei toimi üksikute rakkude ja rakutüüpide tasandil. Immuunsüsteem koosneb oma rakkudest, mis liiguvad lümfisüsteemi kaudu kehavedelikesse, kaasa arvatud limaskestad. Loe algatuseks läbi https://et.wikipedia.org/wiki/Immuuns%C3%BCsteem

3)Nutrientide jutt on täiesti arusaamatu. Kopsukahjustused kipuvad tekkima pigem immuunsüsteemi ülereageerimisest.

Perearstidel ja spetsialistidel on kõigepealt meeletu kogemuste pagas, vahetu kokkupuude tuhandete patsientide ja juhtumitega. Seda ei ole ühelgi “doktor google” jüngril. Teadustöödega puutuvad nad kogu aeg kokku, on olemas kohustuslikud koolituspunktid, mida nad peavad kogu aeg koguma. Arstidel on oma listid kus arutatakse pidevalt probleeme.

Hea, et sa Talebi mainisid.  Antivaxxerite kohta on Taleb väga hästi öelnud, et nendel ei peaks olema sõnaõigust, sest neil pole “skin in the game”.

Ja üldse lõpeta see täieliku verbaalse sõnniku produtseerimine.

 

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
Risk on imeväike.

Täitsa pakuks huvi, mille pealt sa seda riski vaatad? Selle pealt, mitut % inimesi kõikide vaktsineeritute seas see tabanud on?
See pole õige moodus oma riski hinnata, just saying.

kas sina oled alla 30 aastane mees?

mina ei ole, sestap moderna sobiks mulle hästi. aga saladuskatte all reedan, et tegelikult olen saanud hoopi põlatud astra zeneka vaktsiini. kujutad ette isegi antikehad on olemas. 😉

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
Risk on imeväike.

Täitsa pakuks huvi, mille pealt sa seda riski vaatad? Selle pealt, mitut % inimesi kõikide vaktsineeritute seas see tabanud on?
See pole õige moodus oma riski hinnata, just saying.

kas sina oled alla 30 aastane mees?

mina ei ole, sestap moderna sobiks mulle hästi. aga saladuskatte all reedan, et tegelikult olen saanud hoopi põlatud astra zeneka vaktsiini. kujutad ette isegi antikehad on olemas. ????

Et sinul ja siin teistel on vaktsiini saamisel hästi läinud, ei suurenda veel selle tõenäolist turvalisust igale järgenevale süstisaajale. Vaktsiini risk ega turvalisus ei ole multiplikatiivne või süsteemne. See on individuaalne.

Kui me mõlemad mängime veneruletti, annad tuld ja ei juhtu midagi, jääd ellu, kõik on õnnelikud (tõesti, oleks väga kole moodus näha sind minemas) – see ei mõjuta mitte kuidagi järgmise inimese tõenäosust endale saada kas tühi lask või kuul pähe.

Elementaarsetest asjadest aru ei saada, pritsitakse siin ainult sappi 🙂

antivaxx seda ja antivaxx teist.

 

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea, et sa Talebi mainisid. Antivaxxerite kohta on Taleb väga hästi öelnud, et nendel ei peaks olema sõnaõigust, sest neil pole “skin in the game”.

Ta on sõna võtnud antivaxxerite kohta, kes teevad avalikus ruumis propagandat ja kutsuvad üles teisi ennast mitte vaktsineerima.

Ja ära tule mulle midagi paukuma “skin in the game”, samal ajal kui ise anonüümse nime alt postitad. Kõva haukuma.

Lugupidamist saad siis, kui ka anonüümsena tsiviilselt suhelda ja arutada oskad.

Kes iganes sa ka ei oleks, su vastuväited ei ole veenavad, sest sa ignoreerid nüanssi ja vajalikku lihtsustusi, kuna me oleme fkn foorumis – sest kui sa hakkad siin nüüd nõudma, et arutelus kasutatakse lõputööstandardi detailsust, korrektset grammatikat – see “lobapidamatus” – sa ei jõuaks ära lugeda (keegi ei käse sul lugeda enivei).

Foorum on arutelu koht, mitte lõputöö või eksam, chill the fk out.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugupidamist saad siis, kui ka anonüümsena tsiviilselt suhelda ja arutada oskad.

Tema postitus oli küll oluliselt tsiviliseeritum kui sinu üleolevust näitlev kirjatükk. Puhtad faktid.
Ja sellega on nii, et kui teemat valdad, oskad rääkida ka “fkn foorumis” nii, et sisu jääb korrektseks. Sina ei oska, see on selge isegi mitteasjatundjale.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tema postitus oli küll oluliselt tsiviliseeritum kui sinu üleolevust näitlev kirjatükk. Puhtad faktid.

Ja sellega on nii, et kui teemat valdad, oskad rääkida ka “fkn foorumis” nii, et sisu jääb korrektseks. Sina ei oska, see on selge isegi mitteasjatundjale.

Sõltub, mis kategoriseerub teie maailmas tsiviliseerituks. Ma eelistan otsekohesust ja mind roppused sidesõnadena ei häiri; aga kui keegi maskeerib ilusate sõnadega ja kauni naeratusega p00sysse saatmist, on see emotsionaalsel tasemel juba midagi muud.

Peaks suutma vahet teha, kui Talebi tööga tuttav on.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tema postitus oli küll oluliselt tsiviliseeritum kui sinu üleolevust näitlev kirjatükk. Puhtad faktid.

Ja sellega on nii, et kui teemat valdad, oskad rääkida ka “fkn foorumis” nii, et sisu jääb korrektseks. Sina ei oska, see on selge isegi mitteasjatundjale.

Sõltub, mis kategoriseerub teie maailmas tsiviliseerituks. Ma eelistan otsekohesust ja mind roppused sidesõnadena ei häiri; aga kui keegi maskeerib ilusate sõnadega ja kauni naeratusega p00sysse saatmist, on see emotsionaalsel tasemel juba midagi muud.

Peaks suutma vahet teha, kui Talebi tööga tuttav on.

Mina kirjutasin pikema vastuse, arvestades minu aastakümnete pikkust internetikogemust, ei lähe mulle mingi kerge “pikaltsaatmine” küll hinge. Aga sinusugused ei saa ju absoluutselt aru teemast ja esitad mingeid antivaxxerite lehelt copy-pastetud valeväiteid. Nukker on selline rumaluse võidukäik. Sina maskeerid oma sõnade taha pahatahtlikku ebakompetentsust. Sa võid osata Talebi nime kirjutada, kuid ikkagi oled see mida Taleb nimetab “educated idiot” –  sõnad on, sügavust ja arusaamist pole.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole midagi kusagilt kopeerinud ja ma ei loe antivaxxerite lehti. Mille jaoks sa selliseid süüdistusi välja mõtled ja mida sa sellega saavutada üritad?

Kui sa tahad argumenti ümber lükata, siis eriti pikalt välja venitatud “wah, wah, wrong!!!” ei veena kedagi – oleks abiks, kui sa sinna selle tõelise jutu, faktidega ja puha, asemele ka paned.

Et ühte lugu ümber lükata, on see tarvis teise looga asendada. Talebi aforism, btw.

Sa oled vist Talebist väga valesti aru saanud. Educated idiot on keegi, kellel on kõva haridus ja paberid taga, demonstreerib ja mainib seda igal võimalusel, aga on idioot kes ei suuda mõista asju kontekstiväliselt ja muuseas puudub igasugune huumorisoon.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole midagi kusagilt kopeerinud ja ma ei loe antivaxxerite lehti. Mille jaoks sa selliseid süüdistusi välja mõtled ja mida sa sellega saavutada üritad?

Kui sa tahad argumenti ümber lükata, siis eriti pikalt välja venitatud “wah, wah, wrong!!!” ei veena kedagi – oleks abiks, kui sa sinna selle tõelise jutu, faktidega ja puha, asemele ka paned.

Et ühte lugu ümber lükata, on see tarvis teise looga asendada. Talebi aforism, btw.

Sa oled vist Talebist väga valesti aru saanud. Educated idiot on keegi, kellel on kõva haridus ja paberid taga, demonstreerib ja mainib seda igal võimalusel, aga on idioot kes ei suuda mõista asju kontekstiväliselt ja muuseas puudub igasugune huumorisoon.

Sinu väited on nii valed, et peavad olema pärit kuskilt pseudoteaduse või antivaxxerite lehelt.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on probleeme hallutsinatsioonidega, siis palun pöördu selle ala ekspertide poole. Ma ei saa kahjuks sinu ettekujutuste osas midagi ise ette võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen mõnes mõttes selle teemaga nõus. Vaktsiinide või siis konkreetselt koroonavaktsiini vastased on nii religioosselt selles ühes teemas kinni, nagu see oleks kõige ohtlikum asi maailmas. Samal ajal on maailmas nii palju muid ohtlikke asju, mis ühel või teisel moel meie tervist mõjutavad. Kui jätta kõrvale ülesöömine ja meelemürgid, siis kasvõi toidus olevad e-ained, kosmeetikas, plastmassis leiduvad kahjulikud ühendid, mürgised toidunõud jms. Keegi on istutanud pähe mõtted, et vaktsiin on üks ohtlik asi, aga samal ajal määritakse peale suvalist kosmeetikat, mis sisaldab ühendeid, mis mõjutavad hormonaalset tasakaalu või lastakse lapsel mängida suvalise Alist tellitud plastmassmänguasjaga. Samuti ei teadvustata seda, et need mõtted on istutanud pähe keegi, kellel on oma huvid mängus ja rahastus taga.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen mõnes mõttes selle teemaga nõus. Vaktsiinide või siis konkreetselt koroonavaktsiini vastased on nii religioosselt selles ühes teemas kinni, nagu see oleks kõige ohtlikum asi maailmas. Samal ajal on maailmas nii palju muid ohtlikke asju, mis ühel või teisel moel meie tervist mõjutavad. Kui jätta kõrvale ülesöömine ja meelemürgid, siis kasvõi toidus olevad e-ained, kosmeetikas, plastmassis leiduvad kahjulikud ühendid, mürgised toidunõud jms. Keegi on istutanud pähe mõtted, et vaktsiin on üks ohtlik asi, aga samal ajal määritakse peale suvalist kosmeetikat, mis sisaldab ühendeid, mis mõjutavad hormonaalset tasakaalu või lastakse lapsel mängida suvalise Alist tellitud plastmassmänguasjaga. Samuti ei teadvustata seda, et need mõtted on istutanud pähe keegi, kellel on oma huvid mängus ja rahastus taga.

Just nimelt. kardetakse imepisikeses vaktsiinidoosis olevaid lisaaineid. Aga neidsamu aineid ja palju teisi, hullemaid, on meie igapäevases toidus, hügieenivahendites, kosmeetikas, ravimites sadu kordi rohkem!

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle teeb praeguse kisa taustal nalja see, et nii kui ilmus koroona ja COVID-vaktsiinid, unustati haukuda HPV vaktsiini puu all. Pisut lahjemalt on alati siunatud ka gripivaktsiini. Vaid puugivaktsiin on kuidagi tähelepanu alt välja jäänud, äkki entsefaliiti peetakse hirmsamaks haiguseks. See näitabki, et tegelikult ei huvita neid isegi, MIS vaktsiinist on jutt, peamine, et saaks tümitada, sisusse süvenemata. Ja veelkord, ma olen kuulnud lugusid, kus põlised antivaxxerid teevad kas ise või lasevad lastele teha KÕIK kohustuslikud ja ettevaatusvaktsiinid, kui on vaja reiside eksootilisse riiki või laps vahetusõpilaseks saata lääneriiki.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa siiani aru, miks võetakse nii lahkelt vastu nii vähe uuritud ainet haiguse vastu, mis olevat “tappev” (suremus…7,753mld/4,55mln ehk 0,05869%). Ma ei ole kindlasti mingi “ekspert”, aga kui natuke sellest meedia poolt kunstlikult õhutatavast hirmust väljapoole vaadata, siis ei ole ju tegemist nii ülitapva tõvega? 2 aasta jooksul on 0,06% letaalselt lõppenud. Samas pealiskaudselt surfates selles teemas mööda erinevaid artikleid tundub saadav kasu ja võimalik kahju ühelt ja teiselt poolt olevat üsna võrdne. Haiguse tüsistused on vastikud ja mõnel juhul kauakestvad, samas vaktsiin põhjustab ka vaegusi.

Ma ei tea, mina ootaksin midagi paremat. Eelmisel aastal, jah, visati meie sekka tundmatu vaenlane, aga nüüd on ju näha, kui palju reaalselt ta “üliohtlik” on. Et siis, milleks?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimise riskist hoidumine toob kaasa haigestumisjärgsete tüsistuste riski. Kumb oli suurem risk, selle saame teada tagantjärele, seni tuleb usaldada spetsialistide arvamust, et teha parim valik.

Vaktsineerimise puhul sa ei vaheta ühte riski teise vastu. Väike seletus:

1) Vaktsineerimisel on oht sul saada trombid, südameprobleemid, aju, muud organid – miks ja kuidas?

Kui osakesed, mis hakkavad läbi sinu rakkude sinu organismis tootma ogavalke, satuvad su vereringesse, mitte ainult lihasesse, juhtub nii, et need hakkavad printima neid valke mõnede su organite läheduses – ja kui ogavalgud sul juba südames või vereringes on, reageerib su keha immuunsüsteem sellele nõnda, et su keha hakkab su enda sündant ründama (sest sealsetes rakkudes on ogavalk sees).

Okei, elasid selle üle või vedas, ja süstija oskas korralikult lihasesse süstida (igaüks ei oska, alati ei õnnestu – eriti noorte poiste puhul, kellel on lihastes rohkem väikseid soonekesi :))

2) Saad koroona nakkuse. Vaktsiin, mille said, muuseas ei taga su nina ja neelu immuunsust – kuna see süstiti lihasesse, ja su immuunsüsteemil puudub vastav kontekst. Sinu ninas ja neelus hakkab viirus paljunema – hingad välja et voila, oled nakkusohtlik – immuunreaktsiooni pole veel tekkinud (ehk siis sul ei ole “sümptomeid”) ning võid enesele teadmata teisi nakatada praegu.

Siin ei ole sa vahetanud ühte riski teise vastu, vaid sa oled kogunud endale kaks riski teineteise peale.

3) BOONUS: Sul on probleeme veresuhkruga või on üleüldised immuunprobleemid – su keha ei ole suuteline viirusele adekvaatset vastust andma. Vajalike nutrientide puudusel võib tekkida ka probleem, et su süsteem ei suuda enam hapnikuga koostööd teha – lähed hingamisaparaadi alla surema vaikselt.

—-

Spetsialistid ei eksisteeri selleks, et sa neid usaldaks. Spetsialistid on selleks, et sa saaksid neilt nõu küsida – nad võivad sulle pakkuda lahendusi, mille peale sa ise ei tuleks. Mõndade spetsialistidega see ei toimi – sest kujutad sa ette, näiteks su perearst ei suuda teadustöid lugeda, ei tegele teadusega, vaid tegeleb oma klientidega. Sellepärast, kui sul on midagi viga või sa tahad mõnda oma terviseriski alandada, on sul mõistlik ka omal käel uurida, mis on tehtud, kuidas on mõjunud, lisaks sellele, et konsulteerid arstiga ka.

“The problem with experts is that they do not know what they do not know.”

Teadusfilosoofiaga tutvumiseks lugege selliseid autoreid nagu Popper või Taleb.

Aga ma saan ka sellest aru, et paljudel inimestel ei ole sellise asja jaoks aega ja mahti, niisiis minnaksegi kaasa iga spetsialisti ideega – kahjuks aga jääb teile mõistmatuks, et sellega kaasnevad aeg-ajalt ka valediagnoosid ja ravid, mis on sind kahjustavad ning ei aita kuidagi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Iatrogenesis

Järjekordne antivaxxerite propa postitus. Vaktsineerimise puhul sa justnimelt vahetad ühe riski teise vastu. Te demagoogid räägite kogu aeg et eksisteerib risk, reaalses elus on siiski kõige olulisem riski suurus. Vaktsineerimise risk on vähemalt tuhat korda väiksem kui läbipõdemise risk. Sama hästi võiks väita, et loto mängimine on investeering, sest on võimalus võita 20 miljonit eurot. Lauseehituslikult ja tõeväärtuselt on see väide korrektne. Investeerimisnõuande koha pealt aga vale.

No vabandust, aga sul ei ole tegelikult õrna aimugi kui suur see vaktsineerimise vs.läbipõdemise risk päriselt on. Neid vaktsiine ja nendega kaasnevaid riske nimelt hetkel alles uuritakse.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No vabandust, aga sul ei ole tegelikult õrna aimugi kui suur see vaktsineerimise vs.läbipõdemise risk päriselt on. Neid vaktsiine ja nendega kaasnevaid riske nimelt hetkel alles uuritakse.

Sa jätaksid nagu mulje,  et tead täpselt kui suur risk see on? PRaegused numbrid on praktikute poolt saadud. Kaasnevaid riske võimendavad üles ainult uhuud, kes pole ise kunagi ühtegi haiget ravinud.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen mõnes mõttes selle teemaga nõus. Vaktsiinide või siis konkreetselt koroonavaktsiini vastased on nii religioosselt selles ühes teemas kinni, nagu see oleks kõige ohtlikum asi maailmas. Samal ajal on maailmas nii palju muid ohtlikke asju, mis ühel või teisel moel meie tervist mõjutavad. Kui jätta kõrvale ülesöömine ja meelemürgid, siis kasvõi toidus olevad e-ained, kosmeetikas, plastmassis leiduvad kahjulikud ühendid, mürgised toidunõud jms. Keegi on istutanud pähe mõtted, et vaktsiin on üks ohtlik asi, aga samal ajal määritakse peale suvalist kosmeetikat, mis sisaldab ühendeid, mis mõjutavad hormonaalset tasakaalu või lastakse lapsel mängida suvalise Alist tellitud plastmassmänguasjaga. Samuti ei teadvustata seda, et need mõtted on istutanud pähe keegi, kellel on oma huvid mängus ja rahastus taga.

Selleks, et midagi vältida, ei pea seda pidama maailma kõige ohtlikumaks asjaks. Üks päev me sureme kõik.

Ja kust sa seda võtad, et vähemalt mingi osa neist, kes ei torma reklaami ja surve peale kohe õlga alla võtma, ei kasuta teisi meetmeid, et oma tervist korras hoida?

Sh just see, et ei kasuta kosmeetikatooteid, väldib rämpsu tarbimist – väldib töödeldud toite ja jooke, ei suitseta, ei tarvita regulaarselt alkoholi, ei lase lapsel mängida suvalise plastmassmänguasjaga ja ei juhindu sellest, mida keegi neile “pähe on müünud” – sest see, kuidas seda vaktsiini praegu surutakse, just nimelt on samamoodi “müük”.

Kui on aega oma tervise huvides seda vaktsiinilugu jälgida, on aega jälgida ka muid asju siin maailmas, mis võivad ootamatul moel tervist kahjustada.

Kui sa sedasi üldistad, oled sa ikka päris maha jäänud nendest elu elamise asjadest.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle teeb praeguse kisa taustal nalja see, et nii kui ilmus koroona ja COVID-vaktsiinid, unustati haukuda HPV vaktsiini puu all. Pisut lahjemalt on alati siunatud ka gripivaktsiini. Vaid puugivaktsiin on kuidagi tähelepanu alt välja jäänud, äkki entsefaliiti peetakse hirmsamaks haiguseks. See näitabki, et tegelikult ei huvita neid isegi, MIS vaktsiinist on jutt, peamine, et saaks tümitada, sisusse süvenemata. Ja veelkord, ma olen kuulnud lugusid, kus põlised antivaxxerid teevad kas ise või lasevad lastele teha KÕIK kohustuslikud ja ettevaatusvaktsiinid, kui on vaja reiside eksootilisse riiki või laps vahetusõpilaseks saata lääneriiki.

A kust sa üldse võtad seda, mida üks või teine inimene, kes koroonavaktsiini ei taha, arvab seda või teist mõnest muust vaktsiinist, või ravimitest üldse?

Selline üldistamine on teie oma rumalus.

Kui teile sobib kõike oma elu probleeme ühe puuga lüüa, ei tähenda see veel seda, et sedasi toimivad kõik.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiguse tüsistused on vastikud ja mõnel juhul kauakestvad, samas vaktsiin põhjustab ka vaegusi.

Sellest ei räägita ka, et need vaegused on ravitavad, kuigi mõnel puhul võtab lihtsalt mitu kuud aega – st osadel on tekkinud probleem, et 8 tunni jooksul ei saada enam und täis – siis tuleb kas pikemalt magada mõnda aega või väsivad kiiremini ära päeva jooksul.

See, et peale mingi trauma üleelamist natuke teraapiat vaja on, pole midagi uut.

Ohtlikuks peetakse seda just sellepärast, et keegi pole väga selget pilti välja joonistanud – kes siis sinna ventiili alla ikkagi satuvad, miks, kuidas seda vältida saaks jne.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle teeb praeguse kisa taustal nalja see, et nii kui ilmus koroona ja COVID-vaktsiinid, unustati haukuda HPV vaktsiini puu all. Pisut lahjemalt on alati siunatud ka gripivaktsiini. Vaid puugivaktsiin on kuidagi tähelepanu alt välja jäänud, äkki entsefaliiti peetakse hirmsamaks haiguseks. See näitabki, et tegelikult ei huvita neid isegi, MIS vaktsiinist on jutt, peamine, et saaks tümitada, sisusse süvenemata. Ja veelkord, ma olen kuulnud lugusid, kus põlised antivaxxerid teevad kas ise või lasevad lastele teha KÕIK kohustuslikud ja ettevaatusvaktsiinid, kui on vaja reiside eksootilisse riiki või laps vahetusõpilaseks saata lääneriiki.

Kui riigil on sissesõidupiirangud, siis on kaks valikut, kas vaktsineerid ära või sind ei lasta maale. See on kogu aeg nii olnud. Kui sulle öeldakse piiril, et sa pole soovitav isik, siis see edasikaebamisele ei kuulu. Mingit kompensastsiooni ei maksta, isegi erakorralise tagasisõidupileti pead oma taskust maksma. Bali näiteks lubab maale ainult vaktsineeritud inimesi ja punkt. Antivaxxeritel on vaja tähelepanu, see on see, mis teatud toodete ja teenuste müüki suurendab. Enamus “oma peaga mõtlevaid” antivaxxereid on tegelikult lambad, kes teevad üksikutele juhtoinastele müügitööd. Ei midagi isiklikku, kõigest äri.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama hästi võiks väita, et loto mängimine on investeering, sest on võimalus võita 20 miljonit eurot.

Eksisteerib inimesi, kes pole näinud, et investeerimine on suuremas osas hasartmäng – laske aga edasi – turul peab ullikesi ka olema. Loteriid siia paralleeliks ka tuua üsna humoorikas. Kui su pilet maksab seal mida ta maksab, 1-2 euri… Maksta 1-2 euri üliväikese võimaluse eest võita 20 miljonit eurot pole üldse halb diil – aga investeerimiseks ei pea seda mitte keegi.

Paljude investeeringute kohta sa seda “hea diil” öelda ei saa, sest summad, mida võid kaotada, versus mida võid võita, oma hoopis teised. Paned oma 15k eurot kusagile korraga sisse (kinnisvara on vist hästi populaarne hetkel jah?) – kui see on läinud, on see läinud kõik (endale soetanutele – palun kindlustage oma kodud, et seda rahalist katastroofi teiega juhtuda ei saaks).

Ahh, halvad paralleelid!

Vaktsiin ei ole ka nagu inveseering. St need, kes meile 6+ miljon doosi sisse tellisid, neile see kindlasti just selle sõnaga maha müüdi, aga ükskikindiviidi vaatevinklist…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle teeb praeguse kisa taustal nalja see, et nii kui ilmus koroona ja COVID-vaktsiinid, unustati haukuda HPV vaktsiini puu all. Pisut lahjemalt on alati siunatud ka gripivaktsiini. Vaid puugivaktsiin on kuidagi tähelepanu alt välja jäänud, äkki entsefaliiti peetakse hirmsamaks haiguseks. See näitabki, et tegelikult ei huvita neid isegi, MIS vaktsiinist on jutt, peamine, et saaks tümitada, sisusse süvenemata. Ja veelkord, ma olen kuulnud lugusid, kus põlised antivaxxerid teevad kas ise või lasevad lastele teha KÕIK kohustuslikud ja ettevaatusvaktsiinid, kui on vaja reiside eksootilisse riiki või laps vahetusõpilaseks saata lääneriiki.

Kui riigil on sissesõidupiirangud, siis on kaks valikut, kas vaktsineerid ära või sind ei lasta maale. See on kogu aeg nii olnud. Kui sulle öeldakse piiril, et sa pole soovitav isik, siis see edasikaebamisele ei kuulu. Mingit kompensastsiooni ei maksta, isegi erakorralise tagasisõidupileti pead oma taskust maksma. Bali näiteks lubab maale ainult vaktsineeritud inimesi ja punkt. Antivaxxeritel on vaja tähelepanu, see on see, mis teatud toodete ja teenuste müüki suurendab. Enamus “oma peaga mõtlevaid” antivaxxereid on tegelikult lambad, kes teevad üksikutele juhtoinastele müügitööd. Ei midagi isiklikku, kõigest äri.

Mis tooted? Mis teenused??

Millest sa räägid?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle teeb praeguse kisa taustal nalja see, et nii kui ilmus koroona ja COVID-vaktsiinid, unustati haukuda HPV vaktsiini puu all. Pisut lahjemalt on alati siunatud ka gripivaktsiini. Vaid puugivaktsiin on kuidagi tähelepanu alt välja jäänud, äkki entsefaliiti peetakse hirmsamaks haiguseks. See näitabki, et tegelikult ei huvita neid isegi, MIS vaktsiinist on jutt, peamine, et saaks tümitada, sisusse süvenemata. Ja veelkord, ma olen kuulnud lugusid, kus põlised antivaxxerid teevad kas ise või lasevad lastele teha KÕIK kohustuslikud ja ettevaatusvaktsiinid, kui on vaja reiside eksootilisse riiki või laps vahetusõpilaseks saata lääneriiki.

Kui riigil on sissesõidupiirangud, siis on kaks valikut, kas vaktsineerid ära või sind ei lasta maale. See on kogu aeg nii olnud. Kui sulle öeldakse piiril, et sa pole soovitav isik, siis see edasikaebamisele ei kuulu. Mingit kompensastsiooni ei maksta, isegi erakorralise tagasisõidupileti pead oma taskust maksma. Bali näiteks lubab maale ainult vaktsineeritud inimesi ja punkt. Antivaxxeritel on vaja tähelepanu, see on see, mis teatud toodete ja teenuste müüki suurendab. Enamus “oma peaga mõtlevaid” antivaxxereid on tegelikult lambad, kes teevad üksikutele juhtoinastele müügitööd. Ei midagi isiklikku, kõigest äri.

Mis tooted? Mis teenused??

Millest sa räägid?

Oi, alternatiivmeditsiin on suur äri…kas seda valgendit jagatakse tasuta? Igasugu toidulisandid ja kolloidhõbedavedelikud on üsna kallis lõbu. Siis veel igasugu energiakepikesed ja veefiltrid ja kristallid ja eeterlikud õlid. Lisaks ridamisi kaugseansse ja tervendamislaagreid jms. Kõrgem tase on igasugu püramiidskeemid, mida nendes ringkondades mitmeid levitatakse.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa sellest ei saa aru, et see on mingi väga väike grupp inimesi, kes selle hullumeelse jamaga tegelevad?

Nad on lihtsalt oma pimesi-arstide-usaldamise vahetanud pimesi-šarmika-jopski-usaldamise vastu. Siin kohal pole üks teisest parem, ja tegemist ei ole enda eest hoolitsemise ja vastutamisega.

Või kui sa tahad väita, et tõesti 30+% inimesi on nüüd valmis mürki võtma (10000+ teadlast arsti ka selle taga seisavad https://doctorsandscientistsdeclaration.org/ ), et “täiesti turvalist ja efektiivset vaktsiini” vältida, siis oled ise peast natuke soe.

Reaalselt on toimumas selle pandeemia ja vaktsiini üle lõhenemine. See ei ole mingi MMS taseme jura.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samamoodi pandeemia “eitajaid” on mingi 0,misiganes%, mitte 30+% jne.

Mõtle ka natuke.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle teeb praeguse kisa taustal nalja see, et nii kui ilmus koroona ja COVID-vaktsiinid, unustati haukuda HPV vaktsiini puu all. Pisut lahjemalt on alati siunatud ka gripivaktsiini. Vaid puugivaktsiin on kuidagi tähelepanu alt välja jäänud, äkki entsefaliiti peetakse hirmsamaks haiguseks. See näitabki, et tegelikult ei huvita neid isegi, MIS vaktsiinist on jutt, peamine, et saaks tümitada, sisusse süvenemata. Ja veelkord, ma olen kuulnud lugusid, kus põlised antivaxxerid teevad kas ise või lasevad lastele teha KÕIK kohustuslikud ja ettevaatusvaktsiinid, kui on vaja reiside eksootilisse riiki või laps vahetusõpilaseks saata lääneriiki.

Kui riigil on sissesõidupiirangud, siis on kaks valikut, kas vaktsineerid ära või sind ei lasta maale. See on kogu aeg nii olnud. Kui sulle öeldakse piiril, et sa pole soovitav isik, siis see edasikaebamisele ei kuulu. Mingit kompensastsiooni ei maksta, isegi erakorralise tagasisõidupileti pead oma taskust maksma. Bali näiteks lubab maale ainult vaktsineeritud inimesi ja punkt. Antivaxxeritel on vaja tähelepanu, see on see, mis teatud toodete ja teenuste müüki suurendab. Enamus “oma peaga mõtlevaid” antivaxxereid on tegelikult lambad, kes teevad üksikutele juhtoinastele müügitööd. Ei midagi isiklikku, kõigest äri.

Pfizeri covidivaktsiin on tõusnud kõigi aegade kõige kasumlikumaks ravimiks. Kas on üldse keegi, kes saab tõsise näoga öelda, et tegu EI ole äri, vaid altruismi ja rahva tervisest hoolimisega? Aga siin üks leiab, et hoopis antivaxxerid on marionetid mingis suures vandenõus, globaalses kristalliäris?! Vabandust, mu pea plahvatas praegu!

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kardetakse kõrvaltoimeid, aga ise elatakse väga ebatervislikku elu