Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere ja jõulud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 91 )

Teema: Kärgpere ja jõulud

Postitas:

Tere!
Küsin arvamusi. Mehel on eelmisest kooselust laps. Järgmisel aastal soovib ta jõuludeks lapse enda juurde võtta. Siiani aga oleme iga aasta olnud minu pere ja sugulastega, kuna mehel oma perega suhted halvad. Ometigi tundub mulle nagu veidi imelik mehe laps oma pereringi vedada, eriti veel kuna minu ja lapse vahel pole mingit eriliselt sooja sidet? Mul pole probleemi üksi oma perega olla aga mees on väga tundlik lapsega seotud teemades ehk siis olen kindel et kui talle ütlen et minujaoks selline olukord(tema laps minu pere keskel) on ebamugav põhjustab see suure tüli.

+5
-61
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.12 12:38; 26.12 23:10; 28.12 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära ole nii isekas.

+37
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jube jutt. Kas sulle meeldiks kui näiteks sinu laps tekitaks kuskil kellelegi ebamugavusi või kui sina tekitaks kelleski. Kuidas nii isekas olla saab. Ärge siis minge vanemate juurde. Veetke jõulud oma perega ja koos mehe lapsega kodus.

+38
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Küsin arvamusi. Mehel on eelmisest kooselust laps. Järgmisel aastal soovib ta jõuludeks lapse enda juurde võtta. Siiani aga oleme iga aasta olnud minu pere ja sugulastega, kuna mehel oma perega suhted halvad. Ometigi tundub mulle nagu veidi imelik mehe laps oma pereringi vedada, eriti veel kuna minu ja lapse vahel pole mingit eriliselt sooja sidet? Mul pole probleemi üksi oma perega olla aga mees on väga tundlik lapsega seotud teemades ehk siis olen kindel et kui talle ütlen et minujaoks selline olukord(tema laps minu pere keskel) on ebamugav põhjustab see suure tüli.

Nii armas, et selle teema siin välja kirjutad. Mul sama lugu, mehel varasemast laps. Minu ja selle lapse vahel pole samuti mingeid sooje suhteid (loe: suhtlus puudub). Laps elab oma ema juures, õnneks meist väga kaugel. Mehe ja selle lapse vahel tihedat suhtlust pole, saabub siiakanti kui ta ema sõbrannade juurde tuleb. Siiani meie teda ise siia toonud ei ole. Hirmuga mõtlen, et aga kui kasvab ja ise hakkab siia tahtma… Kusjuures need harvad kontaktid lapsega- kui nad siia saabumas on, muutub mees “emaseks”. Siis on laps nii püha lehm, kelle kohta ei tohi midagi öelda.
Okse on see kärgperendus, ausalt.

+13
-68
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 26.12 12:50; 26.12 14:10; 26.12 14:22; 26.12 14:39; 26.12 15:42; 26.12 20:03; 27.12 10:21; 28.12 12:15; 28.12 12:20; 31.12 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõmba saag käima. Oluline oled ainult sina ja sinu tunded. Siis saad järgmised aastad üksinda oma pere juures käia. Kärgperendus ongi okse. See pole nõrkadele.

+47
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik ongi okse, kui inimene on sitt inimene südames.

Ei ole selliseid probleeme meie peres kuigi varasemast elust on meil ühel laps, hetkel jõulud meiega.

+33
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla oleks aeg selle lapsega lähemalt tuttavaks saada ja mingigi soojem suhe luua? Laps on laps, pole vaja oma emotsioone tema peal välja elada.
Meile õde võttis ükskord oma naabrilapse jõuludeks maale kaasa (lapse ema sattus ootamatult haiglasse). Väga tore oli kõigil. Ehk tasuks proovida.

+48
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest ebamugavusest tuleb üle olla. Mina näen oma mehe last ka harva ja me pole lähedased, aga kui kohtumine sattub ajale, mille plaanisime veeta minu vanemate juures, siis on tema alati kaasas olnud. Minu vanemad on talle jõuludeks väikse kingituse teinud jne.
Minu enda tütardega juhtus aga nii, et nende isa leidis lastetu naise. Selle naise ema on tore inimene ja tal tekkis lastega nii hea klapp, et mõnikord helistavad minu lapsed talle ise ja külas käies tunnevad end väga teretulnuna. Nagu vanaema neile. Seega, kui kõik osapooled on avatud, võivad kärgperendusest tekkida uued ja ootamatud sõprussuhted.

+51
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärgpere on kellegi vastutustundetusest sündinud värdmoodustis, mille toimimine on võimalik ainult selliseks eluks sobivate inimeste olemasolul, ehk siis väga vähestel puhkudel. Neljast kärgperest kolmel on normaalseks toimimiseks puudu kommunikatsioonist, mis põhineb osapoolte fundamentaalsetel maailmavaatelistel erinevustel.

+22
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.12 14:00; 26.12 16:01; 26.12 20:11; 26.12 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Küsin arvamusi. Mehel on eelmisest kooselust laps. Järgmisel aastal soovib ta jõuludeks lapse enda juurde võtta. Siiani aga oleme iga aasta olnud minu pere ja sugulastega, kuna mehel oma perega suhted halvad. Ometigi tundub mulle nagu veidi imelik mehe laps oma pereringi vedada, eriti veel kuna minu ja lapse vahel pole mingit eriliselt sooja sidet? Mul pole probleemi üksi oma perega olla aga mees on väga tundlik lapsega seotud teemades ehk siis olen kindel et kui talle ütlen et minujaoks selline olukord(tema laps minu pere keskel) on ebamugav põhjustab see suure tüli.

Kes siis sinu pere on? Kas moodustad mehega pere või moodustad sugulastega. Kirjutad mehest, justkui oleks ta sul koduloom, kes ÄKKI tahab midagi. Kui sul ei sobi mehe laps oma suguvõsa peole, siis teete oma jõulupeo omas kodus. Muidugi siis kui sa ikka moodustad pere koos mehega, mitte mees pole mingis külalise staatuses. Kui sul on mees, kellel on laps ja oled mehega pere, siis ka mehe lapsel on selles peres ruumi. Inimesel on üks pere, nii et kes see mees sulle on ?

+30
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla oleks aeg selle lapsega lähemalt tuttavaks saada ja mingigi soojem suhe luua? Laps on laps, pole vaja oma emotsioone tema peal välja elada.

Meile õde võttis ükskord oma naabrilapse jõuludeks maale kaasa (lapse ema sattus ootamatult haiglasse). Väga tore oli kõigil. Ehk tasuks proovida.

Naabrilaps ja mehe laps eelmisest elust ei ole võrreldav teema. Kui naabrilapse ema satuks haiglasse (ja lapsel kuskil olla ei ole), võtaksin ka, loomulikult, siin ei ole vaidlemise kohtagi. Mitte ainult maale kaasa, vaid enda hoole alla kuni ema terve ja haiglast kodus.
Naabrilapsest ei tule selliseid pingeid nagu mehe lapsest. Naabrilast keelad kui lollusi tegema kipub, saab aru või läheb oma koju, mehe laps aga krillitab silmi ja teeb nägusid. Jne.

+7
-37
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 26.12 12:50; 26.12 14:10; 26.12 14:22; 26.12 14:39; 26.12 15:42; 26.12 20:03; 27.12 10:21; 28.12 12:15; 28.12 12:20; 31.12 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Küsin arvamusi. Mehel on eelmisest kooselust laps. Järgmisel aastal soovib ta jõuludeks lapse enda juurde võtta. Siiani aga oleme iga aasta olnud minu pere ja sugulastega, kuna mehel oma perega suhted halvad. Ometigi tundub mulle nagu veidi imelik mehe laps oma pereringi vedada, eriti veel kuna minu ja lapse vahel pole mingit eriliselt sooja sidet? Mul pole probleemi üksi oma perega olla aga mees on väga tundlik lapsega seotud teemades ehk siis olen kindel et kui talle ütlen et minujaoks selline olukord(tema laps minu pere keskel) on ebamugav põhjustab see suure tüli.

Kes siis sinu pere on? Kas moodustad mehega pere või moodustad sugulastega. Kirjutad mehest, justkui oleks ta sul koduloom, kes ÄKKI tahab midagi. Kui sul ei sobi mehe laps oma suguvõsa peole, siis teete oma jõulupeo omas kodus. Muidugi siis kui sa ikka moodustad pere koos mehega, mitte mees pole mingis külalise staatuses. Kui sul on mees, kellel on laps ja oled mehega pere, siis ka mehe lapsel on selles peres ruumi. Inimesel on üks pere, nii et kes see mees sulle on ?

Inimesel on tõesti üks pere. Lapsel on siis mitu peret või? Ema juures pere ja isa juures pere???

+1
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 26.12 12:50; 26.12 14:10; 26.12 14:22; 26.12 14:39; 26.12 15:42; 26.12 20:03; 27.12 10:21; 28.12 12:15; 28.12 12:20; 31.12 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks muretseda aasta ette ja draamat teha? Lapse ema võib-olla ei annagi teile last järgmine aasta jõuludeks või laps ei taha ise tulla sinu sugulaste juurde.

Üldiselt muidugi tuleb hakata lapsega lähedasi suhteid looma. Kärgpere saab toimida ainult siis kui kõik lapsed on “meie” lapsed. Vastasel juhul otsi lapseta mees, sest see laps ei kao mehe elust kunagi.

+28
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las mees ise otsustab oma laste asjad, kus, millal ja kui palju suhelda. Laps peabki isaga läbi käima, mida rohkem, seda parem.
Sellisele asjale tuleb hoopis hoogu anda ja kaasa aidata, mitte pidurdada ja ussitada. Muutke oma suhtumist, see on ju jama.

+21
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.12 14:37; 27.12 12:34; 28.12 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Küsin arvamusi. Mehel on eelmisest kooselust laps. Järgmisel aastal soovib ta jõuludeks lapse enda juurde võtta. Siiani aga oleme iga aasta olnud minu pere ja sugulastega, kuna mehel oma perega suhted halvad. Ometigi tundub mulle nagu veidi imelik mehe laps oma pereringi vedada, eriti veel kuna minu ja lapse vahel pole mingit eriliselt sooja sidet? Mul pole probleemi üksi oma perega olla aga mees on väga tundlik lapsega seotud teemades ehk siis olen kindel et kui talle ütlen et minujaoks selline olukord(tema laps minu pere keskel) on ebamugav põhjustab see suure tüli.

Mulle jääb selline mulje, et mees on sinu pere ja sugulaste puhul leidnud mingil moel oma jõuluideaali vmt (noh, selle, mida reklaamides näidatakse, et kogu-pere-koos jne) ja ta tahaks seda teie kaudu ka oma lapsele pakkuda, sest enda perega suhted keerulised, nagu kirjutad.
Aga see on ainult minu oletus.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhiline küsimus on selles, et kas sinu pärast läks eelmine pere laiali? Kui jah, siis on arusaadav lapse vastik käitumine, nägude tegemine ja sinu sõna mittekuulamine.

+13
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 14:39; 27.12 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks muretseda aasta ette ja draamat teha? Lapse ema võib-olla ei annagi teile last järgmine aasta jõuludeks või laps ei taha ise tulla sinu sugulaste juurde.

Üldiselt muidugi tuleb hakata lapsega lähedasi suhteid looma. Kärgpere saab toimida ainult siis kui kõik lapsed on “meie” lapsed. Vastasel juhul otsi lapseta mees, sest see laps ei kao mehe elust kunagi.

Kaoks ikka, kui lapse ema ka aru saaks, mis on tema lapsele parim. Kas rändurielu on ok? Seljakott seljas mitme elamise vahet? Meie sõpruskonnas on kaks peret, kus ema uus mees on lapse(d) lapsendanud, sealjuures ei ole laste pärisisad mingid joodikud või kollid olnud. Väga inimlik tegu, surudes oma minu-minu-minu isekus alla, andes lastele võimaluse normaalseks eluks. Meie peres ilmselt nii ei juhtu, et mehe lapse ema ellu selline mees satuks.

0
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 26.12 12:50; 26.12 14:10; 26.12 14:22; 26.12 14:39; 26.12 15:42; 26.12 20:03; 27.12 10:21; 28.12 12:15; 28.12 12:20; 31.12 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise sa sellise mehe valisid!

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

KUi koos elama hakkasite, siis teadsid ju, et mees pole selles mõttes vaba, et tal on laps ja lapse ees kohustused, et mehe laps saab ka teie elu osaline olema. Nii et nüüd olekski aeg oma plaane hakata nii tegema, et kõigil on seal kohta.

Kas lepid sellega, et mehe laps teiega koos jõulupühad veedab, või käitud nagu armukade plika, et sina pole enda elu nõus kellegagi jagama ja lähed üksi oma sugulaste juurde. Siin on vaja täiskasvanulikku ja mõistusega lahendust, mitte solvumist, et su mehel on laps, kellel tegelikult on ju õigus isaga jõule veeta. Jõulude ajal on mitu vaba päeva, võite ju teha ka nii, et jõulud olete kodus (sina, mees ja mehe laps), seejärel jõulu teisel pühal külastad oma peret.

Keegi eespool kirjutas hästi, et võib-olla olekski nüüd õige aeg hakata mehe lapsega tutvust ja lähemaid suhteid looma. Teil endal ju ühiseid laps pole, nagu aru saan, nii et sellest ka sinu puudulik arusaam ja empaatiavõimetus laps ja isa suhtluse suhtes.

+26
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaoks ikka, kui lapse ema ka aru saaks, mis on tema lapsele parim. Kas rändurielu on ok? Seljakott seljas mitme elamise vahet? Meie sõpruskonnas on kaks peret, kus ema uus mees on lapse(d) lapsendanud, sealjuures ei ole laste pärisisad mingid joodikud või kollid olnud. Väga inimlik tegu, surudes oma minu-minu-minu isekus alla, andes lastele võimaluse normaalseks eluks. Meie peres ilmselt nii ei juhtu, et mehe lapse ema ellu selline mees satuks.

Kui sa võtad lapsega normaalse mehe, siis paraku nii ongi, et lapsel on rändurielu, sest ta isa on talle tähtis ja isa on lapsele tähtis ja nad tahavad aeg-ajalt koos aega veeta seetõttu. On sul kunagi isa olnud? Isegi kui ei ole, ei peaks olema nii juhmakas, et sellest aru ei saa. Kui sa võtad jobu mehe, siis võib küll nii olla, et ta unustab oma vana lapse, sest selle emalt ju enam seksi ei saa ja seega pole ka selle lapsega tegelemisel enam mingit mõtet. Selliseid mehi on ka. Palju. Kuidas sinusugused ikka nende väheste normaalsete otsa komistavad ometi?

+28
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütleks nii palju et kas mehe janu oli siis nii suur et oli vaja võta lapsega mees. Enne ei teadnud seda et mehel eelnevalt laps. Ka minu mehel on eelmisest suhtest laps. Käime koik sõbralikult läbi. Minu ex laps veedab tihti aega meie juures ja mul pole elus tulnud pähe tema kohalolek ebamugavaks teha. Samuti on ex laps kaasas olnud ka perekondlikel istumisel.Kahju kohe lastest kelle vanemate uued kaasad on nõiad.

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.12 15:34; 26.12 20:10; 26.12 20:14; 27.12 05:42; 27.12 05:43; 28.12 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhiline küsimus on selles, et kas sinu pärast läks eelmine pere laiali? Kui jah, siis on arusaadav lapse vastik käitumine, nägude tegemine ja sinu sõna mittekuulamine.

Ei. Mina sain mehega tuttavaks kui ta oli juba üle aasta sealt ära olnud.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 26.12 12:50; 26.12 14:10; 26.12 14:22; 26.12 14:39; 26.12 15:42; 26.12 20:03; 27.12 10:21; 28.12 12:15; 28.12 12:20; 31.12 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütleks nii palju et kas mehe janu oli siis nii suur et oli vaja võta lapsega mees. Enne ei teadnud seda et mehel eelnevalt laps. Ka minu mehel on eelmisest suhtest laps. Käime koik sõbralikult läbi. Minu ex laps veedab tihti aega meie juures ja mul pole elus tulnud pähe tema kohalolek ebamugavaks teha. Samuti on ex laps kaasas olnud ka perekondlikel istumisel.Kahju kohe lastest kelle vanemate uued kaasad on nõiad.

Seda hoiakut ikka on väga palju, et mehe lapsed püsigu rohkem oma ema juures, nüüd tuleb tal pühenduda uuele naisele koos kõige sinna juurde kuuluvaga ja sellest piisab, et kärgpere mitte kunagi toimima ei hakkaks. Väga palju nähakse mehe osavõtus oma laste elust eksi katseid oma laste isa üle võimu omada või siis et “järelikult ei olda eksist päris üle saanud”. Nagu iga naine, tahab loomulikult ka uus naine mehelt täit tähelepanu, mis sisuliselt välistab igasugused suhted eksi ja temaga seonduvaga, ideaalis ka lastega. Minu isiklik arvamus on, et naine, kes peab võimalikuks eksnaise manipuleerimist mehega läbi laste, on ise vähemalt võimalusel samasugune manipulaator. Isiklik kogemus ütleb, et selliseid naisi on valdav enamus vaatamata sellele, et neid endid on ümbritsenud valdavalt kärgpere mudel, sõltumata sellest kas see on ilma vaimselt kurnavate erimeelsusteta toiminud või mitte.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.12 14:00; 26.12 16:01; 26.12 20:11; 26.12 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps siis ühegi vanavanemaga läbi ei käi, et vägisi tuleb võhivõõraste juurde saata?
Mees teeb oma suguvõsaga suhted korda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui seda “eriliselt sooja sidet” veel pole, siis tuleks see luua. Ja miks järgmistel jõuludel? Jõuluvaheaeg kestab ju veel praegugi pikalt. Või…häbened laiemas ringis näidata, et mehel on laps? ; P

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiani aga oleme iga aasta olnud minu pere ja sugulastega.

Ma arvan, et sul on aeg alustada jõulutraditsiooni OMA perega.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sa siiralt lootsid, et nii kui sa oma t*tiga mehele pähe istud, siis on mehel oma laps meelest pühitud eks?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan laiali minna, osa inimesi ei suuda iialgi võõra lapsega leppida. Parem laiali minna. Ja üldse mitte lapse huvides, enda huvides ikka – laps vb ei panegi nii väga tähele, eriti kui käib üliharva, aga sa ise sured sada surma iga kord kui lapsest juttu. Mine laiali ja leia lastetu mees.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Küsin arvamusi. Mehel on eelmisest kooselust laps. Järgmisel aastal soovib ta jõuludeks lapse enda juurde võtta. Siiani aga oleme iga aasta olnud minu pere ja sugulastega, kuna mehel oma perega suhted halvad. Ometigi tundub mulle nagu veidi imelik mehe laps oma pereringi vedada, eriti veel kuna minu ja lapse vahel pole mingit eriliselt sooja sidet? Mul pole probleemi üksi oma perega olla aga mees on väga tundlik lapsega seotud teemades ehk siis olen kindel et kui talle ütlen et minujaoks selline olukord(tema laps minu pere keskel) on ebamugav põhjustab see suure tüli.

No mis luuletus see nüüd on?
Mehe laps on talle armas, aga juba mitu-setu aastat pole mees saanud lapsega jõule veeta. Naine on sama iseloomuga nagu mehe sugulased – sooje suhteid luua ja hoida ei oska.
Kuidas siis pole probleemi oma perega olla, kui ei julge neile mehe last tutvustada? On ju probleem?
Kui mees on sulle oluline ja su olulisele mehele on tema laps oluline, siis pigem loo need soojad suhted, kui ikka tahad selle mehega pikemalt koos olla.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.12 19:32; 27.12 12:34; 03.01 02:36; 03.01 08:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiani aga oleme iga aasta olnud minu pere ja sugulastega.

Ma arvan, et sul on aeg alustada jõulutraditsiooni OMA perega.

Ta ju veedabki OMA perega. Ka mees on selle pere liige, mehe laps aga sinna ringi ei kuulu. Meie ka ei ole mehe last KORDAGI minu vanemate juurde kaasa võtnud, selline asi ei ole üldse arutluselgi olnud. Mehe vanemate juures jah, muidugi.

+3
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 26.12 12:50; 26.12 14:10; 26.12 14:22; 26.12 14:39; 26.12 15:42; 26.12 20:03; 27.12 10:21; 28.12 12:15; 28.12 12:20; 31.12 10:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 91 )


Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere ja jõulud