Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere ja otsuste tegemine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 95 )

Teema: Kärgpere ja otsuste tegemine

Postitas:

Olles lugenud teemat “Oi, ma ei salli” tundsin mõningast ülekohut meeste kaaslaste osas, kes pole esimes(t)e lapse/laste emad, kaasa arvatud enda osas. Täpselt nagu on ebameeldivaid “kasuemasid” on ka ebameeldivaid “kasuisasid” ja bioloogilisi vanemaid, kes ei suuda teistega arvestada. Nimelt olen sattunud olukorda, kus mul on endal kärgperendusest kõrini (üldse mitte mehe ja ta lapse pärast) ja ma tõesti ei näe selles olukorras endal mingit süüd.

Minu mehel on laps kunagisest suhtest, mis kestis vaid lapse aastaseks saamiseni. Tegu oli väga noorte inimestega ja mina kohtusin mehega pea viis aastat hiljem. Nüüdseks oleme abielus ja kahe lasteaiaealise tütre vanemad. Siiani on mees maksnud ilusti elatist, isegi üle selle, ja tema laps on meid külastanud alati vähemalt kahel nädalavahetusel kuus ja ka vaheaegadel. Mehe lapse emal on ka abikaasa ja teine laps. Võin öelda, et lapse ema on siiani olnud negatiivse hoiakuga nii mehesse kui ka kogu meie peresse, aga viimasena juhtunu on minu jaoks üle piiri. See on siis taustalugu.

Asi on selles, et elasime varem kahetoalises, meie ööbisime lahtikäival diivanil elutoas ja lastel oli kahepeale oma tuba. Kogusime mehega raha, nägime vaeva ja võtsime kahepeale laenu ning saime kena kolmetoalise korteri. Tütardel ikka kahepeale tuba, aga vähemalt on ka meil mehega magamistuba, alatiselt lahtine voodi ja suur riidekapp, ilma et peaks igal õhtul ja hommikul diivaniga kinni-lahti nühkima ja külalisi n-ö enda voodil vastu võtma.

Kui mehe lapse ema sellest kuulis, oli esimene kiri temalt teemal “Tore, et endale kortereid ostate, poiss tuleb teile elama.” Lisaks veel negatiivse tooniga teksti. Nagu välk selgest taevast. Tunnen end täiesti nurka surutult. Oleks, et enne oleks käinud arutelu, et ta üldse plaanib seda või et meie peaks plaanima, kas saaks ühe toa võrra suurema kodu osta, aga ei. Seni ei midagi, kuni kodu olemas oli ja meie sees elasime.

Lapse ema on ka varem teinud üksinda otsuseid ja kokkuleppeid rikkunud, paljuski ka lapse kahjuks, mitte kunagi kasuks. Nüüd tunnen, et olen endast mitte sõltuvalt tagasi nullis või veelgi halvemas seisus. Kas võtame mehe lapse enda juurde ja kolime taas diivanile? Milleks siis üldse selle korteri ost ja suurem rahaline väljaminek kui ikka elan keset elutuba? Ainult et nüüd lisaks ebamugavust veel see, et mehe laps on noor teismeline poiss ja ma ei taha olukordi, kus magan pesus või satun vetsu minnes temaga öösel/hommikul kokku või istub tema hommikul enne kooli avatud köögis ja ma sahmin sealsamas teki all paaniliselt hommikumantlit/riideid selga. Seda enda mu ostetud kodus, seni kuni seal elame. Ja seda kindlasti, kuna siiani on mehe lapsel meid külastades selles osas piirid puudunud, ta on hämmastusega ja solvunult küsinud, miks ta ei saa nt kohe tuppa marssida kui hommikul ärkab või kui tüdrukute toa uks on kinni. Nimelt siiani kolisime tema külaskäikude ajal mehega tütarde tuppa suurele madratsile põrandale ja üritasin seda oma privaatse paigana võtta, pluss see lahendus meeldis ka tütardele rohkem. See oleks elutoas magades alatine pinge, mida ainult enda lastega sama elukorralduse juures polnud.

Minu abikaasa on samuti kahe tule vahel. Mina pole see perekooli vihatud mõrd, kes keelaks lapsele isa ja ei ütle seetõttu ka otse, et selline otsus oleks jabur, põhjendamata ja läbirääkimata. Sest mu abikaasa ei jätaks ju poega kuhugi kuuse alla ja peaks selle olukorraga leppima, kui ema konkreetselt lapse kodinad kokku paneks. Muidugi on ka mu abikaasa raevus sellise otsuse pärast, tolle naisega aga asja arutada on raske, kuna ta on ise tunnistanud, et tahakski elu jätkata oma perega, kuhu ei kuuluks esimene laps ja kärgperede mured.

Ma ei tea, mida teha. Üks osa on minust alla andnud ja sellega leppinud, sest no mis muud üle jääb. Olen teinud tubade kolimise osas veidi ka ettevalmistusi. Teine osa on aga ahastuses, sest kogu korteriost näib selles valguses mõttetu ja tunnen, et ma pole enam mitte mehe naise rollis ega isegi “kasuema” rollis, vaid mulle surutakse peale täielik ema roll, kuigi selline suhe meil lapsega siiani täielikult puudub. Olemegi seni olnud kui sõbrad ja kasvatamine on olnud tema päris vanemate teha nagu on ka loogiline. Ma ei tunne, et olen valmis millekski, mille osas mind isegi grammivõrdki ei hoiatatud. Kui keegi toob taas näite, et aga kärgperes tulebki valmis olla, et äkki emaga juhtub midagi ja laps tuleb meile, siis sellisel juhul poleks me teinud elukoha osas sellist käiku. Tihti ollakse kiired panema süüd mehe naisele, kui too ei soovi hakata kellegi teise lapsele täiskohaga emaks, aga selles olukorras leian mina, et süüd võiks eelkõige näha naisel, kes on ometi lapse lihane ema, aga ikka temaga koos elada ei suuda ja taha, sest too ei sobitu ta uude perre.

+42
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.01 23:03; 06.01 00:51; 06.01 01:07; 06.01 14:29; 06.01 15:18; 07.01 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi, kui õudne. Oled igati shitas olukorras. Ja vaene laps, keda keegi ei taha. Minu sinu asemel teeksin ilmselt südame kõvaks ja ütleks lihtsalt ära, et kahjuks pole võimalik. Või siis ähvardaks prouat hiiglasliku elatisega, küll siis tagasi tõmbab????

+25
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 23:24; 06.01 02:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas poisi ema on tõesti valmis lapse teile elama saatma? Loobub ise mehe makstavast elatisest ning hakkab ise elatist maksma? See tähendab teie perele lisaraha eelarvesse peaaegu 1000 eurot! Alles jääb see raha, mis mees praegu elatiseks maksab, lisaks laekub lapse ema poolt elatis (kokku miinimumpalk, mis on sel aastal vist 580) ning riigilt 100 eurot kolmanda lapse toetust pluss 300 lasterikka pere toetust. Äkki kannatab lisanduva rahaga 4-toaline osta.
Mina ise poisile esialgu oma tuba ei annaks. Magab elutoas diivanil või kapi taga, sest mine tea, kaua selline elukorraldus kestab. Kui tundub püsivat (lapse ema ümber ei mõtle), hakkaks uue suurema korteri soetamist planeerima.

+42
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

halb olukord. ma ei oska kuidagi kaasa mõelda. ainult nii palju et kui mehe laps püsivalt teie juurde tuleb, kas siis hakkab lapse ema hoopis su mehele elatist maksma? sells valguses oleks ehk mõeldav osta suurem korter. rahaliselt oleka lihtsam?

kas pojal endal ei ole üldse sõnaõigust? kas ta soovib teiega elada? mis tingimused ta senises kodus olid?

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske olukord muidugi. Mida soovitada? Lapse emale elatis peale. Lapse paneks elutuppa, sätiks mingi omaette nurga. Ise oma tuba küll ära ei annaks. Kui saate asjad klappima, siis võite aasta pärast suurema korteri vastu vahetada. Kui poiss juba suur ja varsti välja kolib, siis tüdrukud tahaks ju ka hiljem omaette tube. Tühjalt seisma ei jääks.

+27
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa end halvasti tunned? Sa ju ei tea, milline on lapse ema tervislik seisund. Peas ei pruugi olla kõik hästi.
Mehe lapse võtaksin enda juurde elama, esiteks tähendab see teie perele suurperetoetust+ elatis, mis on parajalt rasvane. Saate omale suurema elamisegi muretseda.
Poisile teete kodukorra selgeks, reeglid paika ja küll kõik läheb hästi.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.01 23:33; 06.01 00:46; 06.01 01:01; 06.01 05:34; 06.01 06:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsest on rohkem kahju kui sinust. Tal ei olegi ju kohta, kus ta oleks tahetud. Lapsel puudub kodu. Ta ema tahab teda enda elust välja ja ta isa pere teda ka tegelikult eriti ei taha.
Küsi endalt, kas sul on valikut? Ei ole ju. Järelikult ei ole mõtet draamat teha. Peate näitama lapsele, et te hoolite temast ja võtate rõõmuga enda juurde elama ja armastate teda kogu südamest. Vastasel juhul on teil mõne aasta pärast tunduvalt hullemad probleemid. Eks katsuge veelkord suurem elamine muretseda ja küll kõik laheneb. Ema käest nõudke kindlasti elatis välja.

+31
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mehe lapse ema sellest kuulis, oli esimene kiri temalt teemal “Tore, et endale kortereid ostate, poiss tuleb teile elama.” Lisaks veel negatiivse tooniga teksti. Nagu välk selgest taevast. Tunnen end täiesti nurka surutult. Oleks, et enne oleks käinud arutelu, et ta üldse plaanib seda või et meie peaks plaanima, kas saaks ühe toa võrra suurema kodu osta, aga ei. Seni ei midagi, kuni kodu olemas oli ja meie sees elasime.

Aga sellele vastad, et tore, las tuleb, miinimumelatist ootame sinult lapsele samas summas, nagu seni sulle makstud on.
Kuniks lapsed väiksed, saate need toad veel jagatud, eks mingil hetkel tuleb siis suurem korter leida. Kolida on tüütu küll, aga mitte võimatu. Võibolla saab seniks nt elutuba poolitada?

Ja seda kindlasti, kuna siiani on mehe lapsel meid külastades selles osas piirid puudunud, ta on hämmastusega ja solvunult küsinud, miks ta ei saa nt kohe tuppa marssida kui hommikul ärkab või kui tüdrukute toa uks on kinni.

Kui ta teile elama tuleb, siis elab otse loomulikult teie reeglite järgi ja selle teete talle kohe alguses selgeks. Muide, tema enda arvamus loeb ka. Kui teie reeglid talle liiga ranged tunduvad, ei pruugi ta tahtagi teie juurde tulla.
Ja teismeline ei jää teie juurde kuigi kauaks niikuinii, mingil hetkel läheb võibolla teise linna kooli. Muidugi… vaene laps, kelle ema teda niimoodi solgutab.

+21
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.01 00:23; 06.01 00:29; 06.01 00:50; 06.01 00:55; 06.01 01:08; 07.01 16:11; 08.01 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ainult nii palju et kui mehe laps püsivalt teie juurde tuleb, kas siis hakkab lapse ema hoopis su mehele elatist maksma?

Loomulikult, miks selles üldse kahelda? Kui minu laps tahaks ühel hetkel oma isa juurde elama minna ja isa sellega nõus oleks (on ta jee), siis ma loomulikult maksaksin isale täpselt sama suurt elatist, nagu tema seni maksnud on (ehk siis umbes 0,7 hetkel kehtivat miinimumelatist).

Teil on olukord tõesti osaliselt teie kasuks ka kallutatav, ehk siis nõuaksite endale ka kolmelapselise pere kõik toetused, mis sellise elukorralduse juures oleks elementaarne ja elatise lapse emalt. Kohe, kiiresti ja külmalt. Ja oma last peab muidugi peamiselt mees ise kasvatama, mis aga tähendab, et just tema on see, kes ei saa keskenduda sellele, kuidas eksnaine on paha, kuri ja keerab talle sitta vaid ta peab keskenduma sellele, kuidas olukord kõigi heaks võimalikult edukalt ära lahendada, ehk siis – kuidas elamine ümber korraldada, kuidas lastetoetused teie perre saada, kuidas (samas mahus, nagu eksile on makstud) elatis sisse nõuda, kuidas OMA POJALE teie majapidamise reeglid selgeks teha (istub lapsega maha ja arutab need reeglid läbi, kui vaja, paneb kirja ka, mõlemad kirjutavad reeglitele alla, kui sul tekivad lapsega arusaamatused, siis osutad nimekirjale). Ja kuidas lapse õppimisi toetada, kuidas talle vajaduse korral psühholoogilist abi otsida – sest praegune elumuutus võib olla lapsele traumeeriv. Sina võid siin eksnaist kiruda, sinu mehel on muid vajalikke tegemisi.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.01 00:23; 06.01 00:29; 06.01 00:50; 06.01 00:55; 06.01 01:08; 07.01 16:11; 08.01 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult, miks selles üldse kahelda? Kui minu laps tahaks ühel hetkel oma isa juurde elama minna ja isa sellega nõus oleks (on ta jee), siis ma loomulikult maksaksin isale täpselt sama suurt elatist, nagu tema seni maksnud on (ehk siis umbes 0,7 hetkel kehtivat miinimumelatist).

Õudne! Elatis on ju lapsele. Õnneks meil on ausad kohtumajad, kes panevad omaloomingule käe ette.

+3
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.01 23:33; 06.01 00:46; 06.01 01:01; 06.01 05:34; 06.01 06:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult, miks selles üldse kahelda? Kui minu laps tahaks ühel hetkel oma isa juurde elama minna ja isa sellega nõus oleks (on ta jee), siis ma loomulikult maksaksin isale täpselt sama suurt elatist, nagu tema seni maksnud on (ehk siis umbes 0,7 hetkel kehtivat miinimumelatist).

Õudne! Elatis on ju lapsele. Õnneks meil on ausad kohtumajad, kes panevad omaloomingule käe ette.

Mis siin õudset on? 14 aastat on see mees maksnud oma lapsele just selle koefitsiendiga elatist, miks mina peaksin rohkem maksma? Selgita.

+19
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.01 00:23; 06.01 00:29; 06.01 00:50; 06.01 00:55; 06.01 01:08; 07.01 16:11; 08.01 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.

Jah, see võib küll olla ka lihtsalt ähvardamine, sest sellist juttu on tulnud ka varem, kui elasime vaid kahetoalises. Seega neljatoalist kodu tõesti kohe ostma ei kipu, aga selline teadmatuses elamine on juba iseenesest suur stressiallikas.

Laps ise siiani pole erilisi kommentaare teinud, kus ta elada tahaks. Peab oma praegust elupaika koduks. Kui kuulis, et saime kolmetoalise, siis oli õhinas, et oi nii suur, aga kui nägi, et see “suur korter” jaguneb ikkagi nelja inimese vahel meie magamistoaks, elutoaks ja tüdrukutetoaks, siis oli omajagu solvumist ja pettumust. Mida ma iseenesest lapsele pahaks panna ei saa, kuna ta ju ei saa majanduslikest asjadest aru nagu täiskasvanu, aga kui ta siia päriselt võtta ja elutuppa oma nurka elama panna, siis ega see talle meele järgi muidugi poleks, eriti mida vanemaks ta saab. Praegu jagab ta kolmetoalises korteris tuba ema teise lapsega, aga kuna too on nüüd sellest aastast ka kooliealine, siis on arusaadav, et sealne surve võib tulla just selle tõttu, et nii saaks tolle pere ühine laps kooli minnes täitsa oma toa. See saavutataks aga kõigi teiste elu pea peale pööramise tulemusena.

Ka minul on lapsest kahju, aga ma pean enda tunnete osas aus olema ja vähemalt saama neid väljendada. Elada nii nagu siiani oleme aastaid elanud, see on lihtne. Muuta seda kellegi nõudmisel päevapealt ja hakata kitsikuses emaks väljakujunenud isiksusega lapsele, kelle enda ema pole haige ega rahalistes raskustes, vaid lihtsalt uuele perele keskendunud ja emalike tunneteta – seda suudavad rõõmuga teha vaid väga isetud inimesed. Ma pendeldan päevad läbi seinast seina tunnete vahel. Ühel hetkel mõtlen, et mida iganes, aitab sellest ähvardamisest ja lapse solgutamisest, tuleb siia, hakkab meie reegleid järgima ja saab mis saab. Siis tulevad pähe kahtlused, et aga mis siis kui see toobki ellu ainult raskuseid ja et sellises asjas ju alguses kokku ei lepitud, hakkan tundma ebaõiglust ja viha. Ma ei taha elada olukorras, kus kõik osapooled kaotavad, välja arvatud inimene, kes selle lapse siia ilma üldse tõi, kellel lasub tema ees kohustus, aga kes siis ta kõrvale heitis, et oma uue perega rõõmsalt edasi minna.

+20
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.01 23:03; 06.01 00:51; 06.01 01:07; 06.01 14:29; 06.01 15:18; 07.01 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No… sinu mees ju vastutab selle lapse eest sama palju ja tegelikult oleks ta võinud selle lapse enda hooleks võtta ka palju varem, mis tähendab, et kasvatus oleks rohkem teile sobiv olnud. Nii et.
Ja mis puutub sellesse, et kõik peale sünnitaja võidavad – veel kord, rõhutage talle seda, et ta peab siis omapoolseid kohustusi täitma samas mahus nagu sinu mees seni, st maksma elatist. Samas mahus. Vaadake, mis kostab.

+24
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.01 00:23; 06.01 00:29; 06.01 00:50; 06.01 00:55; 06.01 01:08; 07.01 16:11; 08.01 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siin õudset on? 14 aastat on see mees maksnud oma lapsele just selle koefitsiendiga elatist, miks mina peaksin rohkem maksma? Selgita.

Raha on lapsele ja sina oled seaduskuulekas. See, et tema ei leidnud võimalust rohkem teenida, ei tähenda, et sina ei leiaks võimalust rohkem teenida. 0,7 on see, mis sina puhtalt saad, mees on sellest äramaksnud tulumaksu, mis on samuti märkimisväärne raha. Juu tal siis tõesti rohkem ei ole anda.

+3
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.01 23:33; 06.01 00:46; 06.01 01:01; 06.01 05:34; 06.01 06:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.

Jah, seda küll, usun, et see elatiseteema ongi olnud peamine põhjus, miks senised ähvardused ongi ähvardusteks jäänud.

Muidugi on minu mees samapalju vastutav ja laps on ka tema juures paar aastat elanud, mille ajal mees oli konkreetselt kui üksikisa, aga ma detaile välja tuua ei tahaks. Lõpuks kolis laps ikka ema juurde, aga on näha, et kui laps meil on, siis ema huvi lapse vastu puudub. Sattugu selle aja peale jõulud, aastavahetus või sünnipäev, hea kui ema sõnumiga õnne soovib, ei enamat. Sellest hoolimata laps oma ema armastab. Nagu öeldakse, siis halvasti koheldud laps ei lakka armastamast oma vanemaid, vaid ennast. Minu mees armastab oma poega, aga ta saab ka väga hästi aru, et teda meile elama tuues langeks suur osa kasvatusest just mulle, kuna mehel tööga palju reise ja teda poleks alati olemas, et ise enda poega kasvatada. Ja see ongi põhjus, miks ta pole last heast peast siiani tolle ema juurest meile toonud. Mingeid tõsiseid probleeme ju lapse ema kodus muidu pole.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.01 23:03; 06.01 00:51; 06.01 01:07; 06.01 14:29; 06.01 15:18; 07.01 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siin õudset on? 14 aastat on see mees maksnud oma lapsele just selle koefitsiendiga elatist, miks mina peaksin rohkem maksma? Selgita.

Raha on lapsele ja sina oled seaduskuulekas. See, et tema ei leidnud võimalust rohkem teenida, ei tähenda, et sina ei leiaks võimalust rohkem teenida. 0,7 on see, mis sina puhtalt saad, mees on sellest äramaksnud tulumaksu, mis on samuti märkimisväärne raha.

Ära aja soga. Kui mina lapsele elatist maksan, siis olen mina ju samamoodi tulumaksu ära maksnud, mitte keegi mul seda maksmata jätta ei luba. Eksmees ei teeninud vähem raha kui mina, ta lihtsalt laristas. Kasiinod, kõrtsid, peod. Rohkem lapsi tal ei ole. Kuna surm ka ei võta sealt, kust katk enne üle käinud, siis olen ma seni leppinud sellega, mis saada on, omavahelise kokkuleppe alusel. Kui laps tõesti tahaks isa juurde minna, jääb see ülejäänud 0,3 miinimumi mulle puhvriks, sest sellise süüdimatu isa puhul pean ma olema iga hetk valmis ise lapsele riideid ostma ja muid kulusid kandma – elatist ei pea alati ja tingimata andma vahetu rahalise ülekandena teise lapsevanema kontole, eriti, kui see lapsevanem on juba tõestanud, et tal vastutustunne puudub.
Õnneks laps seni ei taha isa juurde elama minna ja mind säästetakse sellest rumalast närveldamisest, kas laps ikka saab isa juures rahulikult magada, kas tal on seal kõik vajalikud tingimused, jne. Nii et see siinne arutelu on puhtalt teoreetiline.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.01 00:23; 06.01 00:29; 06.01 00:50; 06.01 00:55; 06.01 01:08; 07.01 16:11; 08.01 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa arvad, et su mees aga võib uue pere teha ja endisest suhtest lapse kõrvale jätta. Kas pole silmakirjalik. Mida su mees ehk selle poisi isa küll mõelnud on. Pole nagu kordagi pähe tulnud, et äkki poiss tahab üks hetk isa juurde elama tulla, ilma, et teda oleks ema saatnud. Et sinu mees on tegelikult sellega rohkem ju tegelenud, et endine pagas selja taha jätta ja nüüd kui äkki poiss suur ja vajaks veel rohkem isa eeskuju, on poisi ema paha, kes on poissi nagu aru saan, siiani enamasti üksi kasvatanud. Mida see abielu siia puutub, mitte midagi ei puutu. Nii nagu su mehel oli õigus eluga edasi minna, oli ka tema endisel naisel. Mida sa tahad nüüd öelda siis, et kui poisi ema abiellus, siis tema abikaasa peaks hakkama poisile isaks või. Nii need ajad tegelikult ikka ei käi. Ema abikaasa on poisile üks tore onu vaid, nagu ka sina poisile tore tädi. Kust sa võtad, et talle emaks pead hakkama. Tähtsustad end liiga üle. Poisi isa peaks nüüd hakkama vanema kohust täitma, sina oled lihtsalt tore tädi. Vaene vanemateta poiss ausalt.
Muidu, ostnud 4-toaline siis kohe juba, kui ostmiseks juba läks, et tüdrukutel oleks ka eraldi toad. Kuidas ei suudeta mõelda, et pere võib suureneda, ja võiks arvestada ette vähemalt 1 ruum rohkemaga, et ei peaks mässama jälle ostu ja müügiga, mis võib venida jumal teab kaua ja mis hinnaga lõpuks üldse saaks.

+4
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 01:57; 06.01 02:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa end halvasti tunned? Sa ju ei tea, milline on lapse ema tervislik seisund. Peas ei pruugi olla kõik hästi.

Mehe lapse võtaksin enda juurde elama, esiteks tähendab see teie perele suurperetoetust+ elatis, mis on parajalt rasvane. Saate omale suurema elamisegi muretseda.

Poisile teete kodukorra selgeks, reeglid paika ja küll kõik läheb hästi.

Et kõik raha nimel, sitta sest poisist, talle jäävad vaid teie reeglid ve. No appi, mis koletis.

+2
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 01:57; 06.01 02:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siin õudset on? 14 aastat on see mees maksnud oma lapsele just selle koefitsiendiga elatist, miks mina peaksin rohkem maksma? Selgita.

Raha on lapsele ja sina oled seaduskuulekas. See, et tema ei leidnud võimalust rohkem teenida, ei tähenda, et sina ei leiaks võimalust rohkem teenida. 0,7 on see, mis sina puhtalt saad, mees on sellest äramaksnud tulumaksu, mis on samuti märkimisväärne raha. Juu tal siis tõesti rohkem ei ole anda.

Elatiselt ei maksta tulumaksu juba aastaid, vaat et 9 juba.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 23:24; 06.01 02:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korter pole püha lehm, et ei tohi temaga mingeid tehinguid teha. KUi on täiesti kindel, et poiss tuleb teile elama, siis vahetate korteri neljatoalise vastu. Või teete köögist toa ja suurest toas kööktoa. Enne pole mõtet isegi närvi minna, enne kui asi on täiesti kindel. Lasterahad ümbervormistatud, hooldusõigused üleantud ja elatis määratud, mida lapse eest tasuda emal tuleb.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kõik raha nimel, sitta sest poisist, talle jäävad vaid teie reeglid ve. No appi, mis koletis.

Teismelisel ei ole veel oma reegleid. Täiskasvanute kehtestatud piirangud ja reeglid loovad lapsele kindlustunde. Turvaline ja stabiilne kasvukeskkond, mõistad.

Näe, lapsele ei piisanud uhkest elatisest, ei piisanud mänguasjadest, meelelahutusest või sellest, et toit oli laual. Palju tähtsam ja mõistlikum oleks olnud lapse jaoks ka olemas olla.

+6.5
-1.5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.01 23:33; 06.01 00:46; 06.01 01:01; 06.01 05:34; 06.01 06:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha on lapsele ja sina oled seaduskuulekas. See, et tema ei leidnud võimalust rohkem teenida, ei tähenda, et sina ei leiaks võimalust rohkem teenida. 0,7 on see, mis sina puhtalt saad, mees on sellest äramaksnud tulumaksu, mis on samuti märkimisväärne raha. Juu tal siis tõesti rohkem ei ole anda.

Elatiselt ei maksta tulemaksu juba aastaid, vaat et 9 juba.

Asju ei saa omavahel segamini ajada. Teadmiseks siis neile, kellele jumal andis lapse, annab ka raha. Elatis, mis on pool miinimumpalgast laekub last kasvatava vanema arvele puhtalt.

Ennem kui rahast jääb järgi puhas elatis, on sellelt äramakstud mitmeid makse. Tulumaks, sotsiaalmaks, töötuskindlustusmakse, kogumispenisonid jne.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.01 23:33; 06.01 00:46; 06.01 01:01; 06.01 05:34; 06.01 06:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.

Jah, see võib küll olla ka lihtsalt ähvardamine, sest sellist juttu on tulnud ka varem, kui elasime vaid kahetoalises. Seega neljatoalist kodu tõesti kohe ostma ei kipu, aga selline teadmatuses elamine on juba iseenesest suur stressiallikas.

Laps ise siiani pole erilisi kommentaare teinud, kus ta elada tahaks. Peab oma praegust elupaika koduks. Kui kuulis, et saime kolmetoalise, siis oli õhinas, et oi nii suur, aga kui nägi, et see “suur korter” jaguneb ikkagi nelja inimese vahel meie magamistoaks, elutoaks ja tüdrukutetoaks, siis oli omajagu solvumist ja pettumust. Mida ma iseenesest lapsele pahaks panna ei saa, kuna ta ju ei saa majanduslikest asjadest aru nagu täiskasvanu, aga kui ta siia päriselt võtta ja elutuppa oma nurka elama panna, siis ega see talle meele järgi muidugi poleks, eriti mida vanemaks ta saab. Praegu jagab ta kolmetoalises korteris tuba ema teise lapsega, aga kuna too on nüüd sellest aastast ka kooliealine, siis on arusaadav, et sealne surve võib tulla just selle tõttu, et nii saaks tolle pere ühine laps kooli minnes täitsa oma toa. See saavutataks aga kõigi teiste elu pea peale pööramise tulemusena.

Ka minul on lapsest kahju, aga ma pean enda tunnete osas aus olema ja vähemalt saama neid väljendada. Elada nii nagu siiani oleme aastaid elanud, see on lihtne. Muuta seda kellegi nõudmisel päevapealt ja hakata kitsikuses emaks väljakujunenud isiksusega lapsele, kelle enda ema pole haige ega rahalistes raskustes, vaid lihtsalt uuele perele keskendunud ja emalike tunneteta – seda suudavad rõõmuga teha vaid väga isetud inimesed. Ma pendeldan päevad läbi seinast seina tunnete vahel. Ühel hetkel mõtlen, et mida iganes, aitab sellest ähvardamisest ja lapse solgutamisest, tuleb siia, hakkab meie reegleid järgima ja saab mis saab. Siis tulevad pähe kahtlused, et aga mis siis kui see toobki ellu ainult raskuseid ja et sellises asjas ju alguses kokku ei lepitud, hakkan tundma ebaõiglust ja viha. Ma ei taha elada olukorras, kus kõik osapooled kaotavad, välja arvatud inimene, kes selle lapse siia ilma üldse tõi, kellel lasub tema ees kohustus, aga kes siis ta kõrvale heitis, et oma uue perega rõõmsalt edasi minna.

Oot, kes lapse kõrvale heitis? Ikka seemendaja ju!
Kärgperedes peab absoluutselt alati arvestama sellega, et kõiki lapsed võivad mingis olukorras olla lapsevanema enda kasvatada. Ka üleöö – ema jääb näiteks auto alla, sureb kiiresti vähki..

+3
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 06.01 07:18; 06.01 07:21; 06.01 07:23; 06.01 17:35; 06.01 18:18; 06.01 18:24; 06.01 18:29; 06.01 18:46; 06.01 18:47; 06.01 19:37; 06.01 19:41; 06.01 19:43; 08.01 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.

Jah, seda küll, usun, et see elatiseteema ongi olnud peamine põhjus, miks senised ähvardused ongi ähvardusteks jäänud.

Muidugi on minu mees samapalju vastutav ja laps on ka tema juures paar aastat elanud, mille ajal mees oli konkreetselt kui üksikisa, aga ma detaile välja tuua ei tahaks. Lõpuks kolis laps ikka ema juurde, aga on näha, et kui laps meil on, siis ema huvi lapse vastu puudub. Sattugu selle aja peale jõulud, aastavahetus või sünnipäev, hea kui ema sõnumiga õnne soovib, ei enamat. Sellest hoolimata laps oma ema armastab. Nagu öeldakse, siis halvasti koheldud laps ei lakka armastamast oma vanemaid, vaid ennast. Minu mees armastab oma poega, aga ta saab ka väga hästi aru, et teda meile elama tuues langeks suur osa kasvatusest just mulle, kuna mehel tööga palju reise ja teda poleks alati olemas, et ise enda poega kasvatada. Ja see ongi põhjus, miks ta pole last heast peast siiani tolle ema juurest meile toonud. Mingeid tõsiseid probleeme ju lapse ema kodus muidu pole.

Kui on vaja omaenda last kasvatada, siis lihtsalt ei saa neid reise teha!

+2
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 06.01 07:18; 06.01 07:21; 06.01 07:23; 06.01 17:35; 06.01 18:18; 06.01 18:24; 06.01 18:29; 06.01 18:46; 06.01 18:47; 06.01 19:37; 06.01 19:41; 06.01 19:43; 08.01 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korter pole püha lehm, et ei tohi temaga mingeid tehinguid teha. KUi on täiesti kindel, et poiss tuleb teile elama, siis vahetate korteri neljatoalise vastu. Või teete köögist toa ja suurest toas kööktoa. Enne pole mõtet isegi närvi minna, enne kui asi on täiesti kindel. Lasterahad ümbervormistatud, hooldusõigused üleantud ja elatis määratud, mida lapse eest tasuda emal tuleb.

Mis puutub asjasse hooldusõigus? See ju oli ja on jätkuvalt mõlemal vanemal.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 06.01 07:18; 06.01 07:21; 06.01 07:23; 06.01 17:35; 06.01 18:18; 06.01 18:24; 06.01 18:29; 06.01 18:46; 06.01 18:47; 06.01 19:37; 06.01 19:41; 06.01 19:43; 08.01 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsest on tõsiselt kahju! :S

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaugel lapse ema ja teie elukoht üksteisest on?
Kas teile kolimine tähendaks lapsele ka koolivahetust?
Kui jah, siis arvan, et lapse ema on mõistuse kaotanud, sest ükski normaalne lapsevanem ei teeks oma lapsele nii.
Ära enneaegu muretse. Arvan, et lapse ema lihtsalt lahmib.
Kui poiss tõesti teile elama tuleb, siis esialgu tekitaks talle elutuppa privaatse nurga. Kui kõik rahaasjad on sujunud (3 lapse peretoetus laekub teile, lapse ema maksab elatist), siis vahetaks kodu suurema vastu. Ehku peale pole mõtet end lõhki laenama ja kodu vahetama hakata.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene teeb teema, küsib nõu, räägib loo täiesti ausalt, arutlevalt ja omakasupüüdmatult, ja lõpuks materdatakse ikkagi maha. Miks?
“Vaene laps”- no kust otsast? Ta kohtub oma isaga piisavalt, isa maksab tema emale elatist, tema küllatuleku ajaks tõmbab perekond end koomale. Nii need asjad ei käi, et lapse ema otsustab oma lapse saata isa juurde elama ja isa võtku ja sealjuures ei ole isa uuel naisel ja ülejäänud perekonnal üldse sõnaõigust. Lapse ema ilmselt kiusust ja kadedusest plõksib. Võimalik, et tunneb lapse isa suhtes ka viha, et see läks oma eluga edasi ja nii normaalse inimesega abielus.
Pealegi on sellel lapsel oma ema juures paremad elamistingimused- 4 inimest, 3 tuba (vanemate magamistuba, lastel oma tuba ja elutuba). Isa juurde tulles oleks 5 inimest, 3 tuba. Tehke oma süda kõvaks ja pange tingimused paika. Selle jaoks omale suuremat korterit ju ei ostnud, et taas elutoas elama-magama hakata. See mõte, et ses olukorras oma magamistuba poisile anda, ei tasu üldse edasi mõtlemist. Kes soovitab osta suurem korter- kui teil on raha vasakule ja paremale loopida, võite endale osta küll, aga miks peaks teemaalgataja perekond tegema taas suurema väljamineku? See väljaminek puudutab ju ka teemaalgatajat, mitte ainult tema meest.

+22
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.01 10:34; 06.01 13:15; 06.01 16:37; 06.01 17:45; 06.01 20:44; 06.01 21:43; 10.01 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii need asjad ikka ei käi, lapse ei ole mingi asi, et nüüd on isal suurem korter – kolid sinna. Lapsel on kool, omad sõbrad jne. Seega peaks arvestama kõigepealt lapse soove ja huve ning siis alustama lapse isaga ja tema kaaslasega läbirääkimisi lapse elukorralduse muutmise osas.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jama küll, aga kus mehe poeg seni pidi ööbima, kui külas käis? või ei olnudki teie juurde ööbima oodatud? Kui ikka poisi ema tahab poissi välja visata oma kodust, siis loomulikul tuleb endale võtta. Kärgperre astudes pead nagunii arvestama, et alati võib lapse emaga midagi juhtuda ja peategi siis ise last kasvatama.

meil oli mees see hull, kes uut elamist otsides vaatas hea meelega ka 3-toalisi, kuigi endal oli tol hetkel juba 7-aastane poeg. Mina olin see, kes alla 4 toa polnud üldse nõus ja parem, kui 5 tuba (kuna ise soovisin ka vähemalt 2 laste). 5 jaoks küll raha ei jagunud siis, ostsime 4toalise nii, et kuni meie lapsed on väikesed, jagavad nad tuba (erisoost) ja mehe pojal on külas olles oma tuba. Praegu kaalume ümberehitust 5-toaliseks (oma maja ja ruumi mõttes võimalused olemas selleks, et kõik 3 lastetuba jäävad normaalsed). Aga ongi nii, et ka mina ise igal sammul arvestan sellega, et tegelikult on meie peres lisaks meie ühistele lastele 1 laps veel. Ka reisimas käime 5kesi, kuigi jah, minu jaoks on see koormav, sest see on väga kallis – aga see on mu oma valik olnud, millega peangi ka mina elama, mitte ainult mees.

+7
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 11:25; 06.01 13:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 95 )


Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere ja otsuste tegemine