Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere ja otsuste tegemine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 95 )

Teema: Kärgpere ja otsuste tegemine

Postitas:

Muidugi on minu mees samapalju vastutav ja laps on ka tema juures paar aastat elanud, mille ajal mees oli konkreetselt kui üksikisa, aga ma detaile välja tuua ei tahaks. Lõpuks kolis laps ikka ema juurde, aga on näha, et kui laps meil on, siis ema huvi lapse vastu puudub. Sattugu selle aja peale jõulud, aastavahetus või sünnipäev, hea kui ema sõnumiga õnne soovib, ei enamat.

Kohutav lugeda (lapse pärast). Kas te ei võiks leida võimalust laps enda perre võtta, et see solgutamine lõppeks? Ja need kokkulepped, külastused teise vanema juurde tuleks ka ametlikult fikseerida. Kui otsused tehtud, saate kõik kindlama tundega eluga edasi minna.
Ma arvan, et mees pole “kahe tule vahel” mitte seepärast, et ta kahtleb, kas last enda juurde tahaks elama, vaid kardab sinu suhtumist asjasse.
Mehe esimene laps ei kao tema/teie elust kunagi. Tema elamisel teie juures oleks väga mitmeid plusse (mitte üle tähtsustades rahalist aspekti, aga suure pere alla kvalifitseerudes saaksite kindlasti ka selle +1 toaga eluaseme võimaldada)
Ära keskendu esmalt ehmatavatele miinustele, hakka visualiseerima positiivset sellises arengus.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 12:10; 06.01 14:50; 06.01 15:33; 08.01 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jama küll, aga kus mehe poeg seni pidi ööbima, kui külas käis? või ei olnudki teie juurde ööbima oodatud? Kui ikka poisi ema tahab poissi välja visata oma kodust, siis loomulikul tuleb endale võtta. Kärgperre astudes pead nagunii arvestama, et alati võib lapse emaga midagi juhtuda ja peategi siis ise last kasvatama.

Sa vist ei lugenud hoolikalt. Kui neil oli kahetoaline, siis tütardel oli oma tuba, nemad mehega magasid elutoas diivanil ja kui mehe laps külla tuli, magas mehe laps diivanil ja nemad tütarde toas madratsil. Praegu on kolmetoaline, tütardel oma tuba, neil magamistuba ja mehe laps külas olles elutoas. Minu arvates on teemaalgataja ja ta pere käitunud väga mõistlikult ja heatahtlikult.
Kuidas sa seda poisi väljaviskamist ette kujutad? Ema teda enam ei taha ja siis peab minema isa pere juurde elama? Aasta ema. Ema, kes on lapse muretsenud ja hiljem teda ei taha, sest omal on uus pere ja varasemast pärit laps on tülikas ja segab uut elu, on ok, aga kui isa või isa naine midagi öelda julgeb, on ebanormaalne?
Mis puutub aga “alati võib lapse emaga midagi juhtuda ja peategi siis ise last kasvatama”- ei pea. Loe kohtulahendeid ja näed ise ka, et on hoopis teistsuguseid lahendeid.
Näitena- ema leidis uue mehe ja lapse vanemad läksid lahku. Mingi aja pärast jättis ema lapse ja uue mehe ja kadus. Nn pärisisa juurde laps minna ei soovinud ja ema mees taotles erihooldusõigust. Sai selle ja kasvatab poissi ise.
Lapse ema ja isa olid lahus. Lapse ema oli ostnud korteri, kus elas lapsega. Pärisisaga lapsel kontakt puudus. Last kasvatas ema uus mees, kes ei olnud emaga abielus. Lapse ema suri. Ilmus välja lapse isa, kes kiiresti ajas korda toitjakaotuspensioni ja peletas korterist lapse ema uue mehe. Enda juurde ta last ei võtnud, lapse juures korteris elab vanaema.
Või mu kooliõe juhtum- lapse vanemad läksid lahku, laps jäi elama ema juurde. Lapse isa paari aasta pärast abiellus, elama asuti naise majja. Lapse ema suri, kasvatama hakkasid ema vanemad. Laps jäi elama oma koju, jätkas õpinguid samas koolis. Vanaema ja vanaisaga oli tal lähedasem ja isiklikum suhe kui isaga, lisaks ei kuulunud kodu, kus isa elas, isale.
Enne kui emmed hakkavad uusi naisi materdama, võiks enda otsa vaadata. Uuel naisel ei ole teie võsukese ees mitte mingeid kohustusi, aga ometi nad teevad rohkem kui iial peaks.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.01 10:34; 06.01 13:15; 06.01 16:37; 06.01 17:45; 06.01 20:44; 06.01 21:43; 10.01 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jama küll, aga kus mehe poeg seni pidi ööbima, kui külas käis? või ei olnudki teie juurde ööbima oodatud? Kui ikka poisi ema tahab poissi välja visata oma kodust, siis loomulikul tuleb endale võtta. Kärgperre astudes pead nagunii arvestama, et alati võib lapse emaga midagi juhtuda ja peategi siis ise last kasvatama.

Sa vist ei lugenud hoolikalt. Kui neil oli kahetoaline, siis tütardel oli oma tuba, nemad mehega magasid elutoas diivanil ja kui mehe laps külla tuli, magas mehe laps diivanil ja nemad tütarde toas madratsil. Praegu on kolmetoaline, tütardel oma tuba, neil magamistuba ja mehe laps külas olles elutoas. Minu arvates on teemaalgataja ja ta pere käitunud väga mõistlikult ja heatahtlikult.

Kuidas sa seda poisi väljaviskamist ette kujutad? Ema teda enam ei taha ja siis peab minema isa pere juurde elama? Aasta ema. Ema, kes on lapse muretsenud ja hiljem teda ei taha, sest omal on uus pere ja varasemast pärit laps on tülikas ja segab uut elu, on ok, aga kui isa või isa naine midagi öelda julgeb, on ebanormaalne?

Mis puutub aga “alati võib lapse emaga midagi juhtuda ja peategi siis ise last kasvatama”- ei pea. Loe kohtulahendeid ja näed ise ka, et on hoopis teistsuguseid lahendeid.

Näitena- ema leidis uue mehe ja lapse vanemad läksid lahku. Mingi aja pärast jättis ema lapse ja uue mehe ja kadus. Nn pärisisa juurde laps minna ei soovinud ja ema mees taotles erihooldusõigust. Sai selle ja kasvatab poissi ise.

Lapse ema ja isa olid lahus. Lapse ema oli ostnud korteri, kus elas lapsega. Pärisisaga lapsel kontakt puudus. Last kasvatas ema uus mees, kes ei olnud emaga abielus. Lapse ema suri. Ilmus välja lapse isa, kes kiiresti ajas korda toitjakaotuspensioni ja peletas korterist lapse ema uue mehe. Enda juurde ta last ei võtnud, lapse juures korteris elab vanaema.

Või mu kooliõe juhtum- lapse vanemad läksid lahku, laps jäi elama ema juurde. Lapse isa paari aasta pärast abiellus, elama asuti naise majja. Lapse ema suri, kasvatama hakkasid ema vanemad. Laps jäi elama oma koju, jätkas õpinguid samas koolis. Vanaema ja vanaisaga oli tal lähedasem ja isiklikum suhe kui isaga, lisaks ei kuulunud kodu, kus isa elas, isale.

Enne kui emmed hakkavad uusi naisi materdama, võiks enda otsa vaadata. Uuel naisel ei ole teie võsukese ees mitte mingeid kohustusi, aga ometi nad teevad rohkem kui iial peaks.

See, kas poisi ema on hea ema või mitte, ei puutu ju asjasse. Või on nii, et kui lapsel on halb ema, siis võib mees ka selja keerata? Et nagu, sinu me aka ei tahtnud sind, siis mina ka ei pea hoolitsema? Aasta isa? Kas sina tahaksid oma lastele sellist isa, kes keerab ühele oma lapsele selja, laseb tal end soovimatuna tunda?

ja need sinu näited on kõik erandlikud näited, kus lapsevanema jalaps enda vahel suhe puudub ja isad ei olegi last tahtnud. See ei sobi kokku praeguse situatsiooniga, kus mees nagu väidab vähemalt, et armastab ja hoolib oma lapsest. Kui armastab, siis ka hoolitseb.

Ilmselt poiss ise ei kiirustagi isa juurde elama, et tunneb, et pole seal oodatud. Ka uue eluaseme valikul ei arvestatud tema olemasoluga, isegi võimalusega mitte, et äkki ta tahakski isaga elada. Ja ka nüüd on ta hoopis tüliks, et mees ja naine ei sa aelad aoma soovitud elu, vaid näh, poiss on ikka ütlinaks kaelas.

ja nagu kirjutasin, olen ka ise kärgperes ja suudan arvestada sellega, et meie peres on siiski veel üks liige. Jah, ka mina pean neid kulusid kandma, kuid see ei tule ju mulle üllatusena. Ja olengi valmis selleks, kui üks päev poiss ütleb, et ta tahab meie juures elad a- jah, see ehk ei meeldi mulle, aga ma ei saa keelata isal ja pojal koos elada. Kõikvõimalikud “emmed” ja “uuednaised” peaksid end hetkeks panema olukorda, kui nende endi suhe peaks purunema.

+6
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 11:25; 06.01 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa küll teemaalgatajast üldse aru.
Mehe ex, mehe exiks, aga mehe laps peaks ikkagi olema teie pere täisõiguslik liige, kellega olete arvestanud oma elu korraldades ja ka uue korteti ostmisel. Kui laps teie juures niikuinii päris tihti käib ja ööbib, siis miks ei võiks tal ollagi elutoas oma privaatne nurgake nii, et ta saaks seal kedagi segamata ka pikemalt olla ja ööbida? See ise oma magamistoast tütarde tuppa kolimine igal teisel nädalavahetusel ja koolivaheaegadel tundub küll jabur. Nagu põgeneksite selle poisi eest.

Mis puutub, et naine pole lapsele “kasvataja” vaid pigem “sõber”, siis see ajab küll pahinal naerma. Täiskasvanud inimese ja lapse vahel puuduvad võrdväärsed sõbrasuhted nagu lasetel või täiskasvanutel omavahel. ALATI on sellises suhtes võimusuhe… täiskasvanu otsused loevad ja laps järgigu neid või vähemalt arvestagu suuremal määral, kui täiskasvanu lapse otsustega arvestama peab… kas pole nii? Muidugi oled sa lapsele “kasvataja”, mitte seetõttu, et oled ta isa naine vaid seetõttu, et oled lapsele suhteliselt lähedalseisev täiskasvanu (samaväärselt nagu kooliõpetajad)!

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.

Jah, laps peaks vahetama kooli ja sõpruskonda.

Korteri ostul ei kaalunud me neljatoalist esiteks kuna see oleks olnud kas kõvasti kallim või halvemas asukohas/seisukorras. Pealegi pole kunagi olnud jutuks, et peame nüüd kindlalt plaani mehe laps meile tuua. Just kuna tal on juba väljakujunenud elu oma praeguses kodus. Me ei saa ehku peale mingeid otsuseid teha.

Ja me ei kolinud enda magamistoast tütarde tuppa, kui mehe laps siin ööbis. Me kolisime elutoast tütarde tuppa. Ma ööbin iga kell pigem enda lastega samas toas, kui kuskil kapitaguse kaugusel teismelisest poisist, kes pole minu enda poeg. Magamisruum ja -aeg võiks veidigi privaatne olla. Samuti on minu arvamus olnud alati, et kui kellelgi peab olema sellise olukorra tõttu ebamugav, siis kindlasti mitte meie lastel ja ka mehe lapsel. Las meie kolime oma madratsiga need nädalavahetused, las meie kolime tütarde juurde, las mehe laps magab üksinda elutoas. Mitte ei topi eri soost ja täiesti erinevas vanuses lapsi ühte tuppa, et siis ise elutoas passida.

Mis puudutab seda, et ma olen sõber, mitte kasvataja, siis just selles mõttes, et meil olles pole mina siiani olnud see, kes kamandab mehe last pesema või magama või õppima või midagi muud tegema. See on mehe teha olnud, aga kui laps alaliselt meil elaks, poleks see enam võimalik ja suur osa sellest kasvatusest langeks just mulle, kuna 24/7 meil elava lapse puhul poleks see teisiti võimalik. Miks aga peaksin mina see argipäeva ema olema, kui lapsel on endal ema olemas, kes suudab oma teisele lapsele küll argipäeva ema olla. Pealegi see ema teab mu mehe töögraafikut ja seda, et ta pole kodus pooltki nii palju kui mina oma lasteaialastega, seega ta teab, et saadaks lapse eelkõige minu kasvatada.

Muidugi olen ma siiani olnud selles mõttes suunaja, et kui lapsed magama, siis lapsed magama, see lause kehtib kõigile, küll aga ei ole mina mehe lapsel järel käinud ja seda just konkreetselt talle meelde tuletanud, vaid seda on teinud mees, õppimisest rääkimata.

+21
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.01 23:03; 06.01 00:51; 06.01 01:07; 06.01 14:29; 06.01 15:18; 07.01 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Värskelt soetatud kinnisvara niisama lihtsalt ümber vahetada ei saa. Eluasemes tuleb mingi aeg sees elada, et riik selle müügilt tulumaksu ei nõuaks. Uue eluaseme soetamisega kaasnevad lisaks järjekordselt kulud – hindamine, panga leping, notar. Suurem eluase eeldab ka suuremat omaosalust. Kui elamises köök ja elutuba niigi juba ühes ruumis on, siis poisile sellesse eraldi nurka vaevalt tekitada õnnestub. On üsna ilmselge, et poisil tuleks paar-kolm aastat diivanil elada. Miski oma kummut ehk kapp oleks siiski vajalik. Magamistoa poisile loovutamine ei tuleks kõne allagi. Perekonnas on kõige tähtsam mehe ja naise suhe ning seda ühe lapse pärast ohvriks tuua ei saa. Muidu pole seda perekonda kuigi kauaks.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 14:34; 07.01 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Värskelt soetatud kinnisvara niisama lihtsalt ümber vahetada ei saa. Eluasemes tuleb mingi aeg sees elada, et riik selle müügilt tulumaksu ei nõuaks.

Kui eelmine sai müüdud elukoha müügi tulumaksuvabastust kasutades, siis tõesti kehtib see kaks aastat. Aga tulumaks arvestatakse siiski müügi- ja ostuhinna vahelt, mitte puhtalt “müügilt”.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 12:10; 06.01 14:50; 06.01 15:33; 08.01 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida arvate ikkagi sellest, kui ka poeg oleks teie ühine laps? Kuidas näeksid-näeksite lahendust siis, nii oleks küige õiglasem otsus ju?

Muidugi olen ma siiani olnud selles mõttes suunaja, et kui lapsed magama, siis lapsed magama, see lause kehtib kõigile, küll aga ei ole mina mehe lapsel järel käinud ja seda just konkreetselt talle meelde tuletanud, vaid seda on teinud mees, õppimisest rääkimata.

Ka selle juures sama teema? Kui peres on erinevas vanuses lapsed, siis lasteaiaelaised lähevadki tunduvalt varem magama, aga 14-aastast või 14+ vanust vaevalt ükski vanem 20.30-21.00 voodisse saadakse enam. Jah, mõni võib kangusest öelda, et tema saadab. Ok, aga see loeb vaid siis, kui ta seda tõesti teeb tänasel päeval kodus või on selle juba läbi teinud. Niisama teooriajutt ei loe siin.
Eks paljudel inimestel on olnud taolisi probleeme. Aga kui sul endal on ka juba lapsed, siis on kergem neid asju lahendada, kui sa oskad mõelda nii, et kui need oleks meie ühine pere, mis siis teeeksime.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 15:03; 06.01 15:51; 06.01 18:25; 06.01 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.

Mida arvate ikkagi sellest, kui ka poeg oleks teie ühine laps? Kuidas näeksid-näeksite lahendust siis, nii oleks küige õiglasem otsus ju?

Kui ka poeg oleks ühine laps, siis oleks kogu elu hoopis teisiti. Esiteks puuduksid sellised üllatusotsused kuskilt kolmandalt osapoolelt. Teiseks siis me tõesti peaksime elama juba varem suuremas kodus ja nähtavasti mitte samas paigas, kus hetkel. Puuduks ka lapse edasi-tagasi solgutamine. Niimoodi on raske mõelda, kuidas siis oleks.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.01 23:03; 06.01 00:51; 06.01 01:07; 06.01 14:29; 06.01 15:18; 07.01 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealegi on sellel lapsel oma ema juures paremad elamistingimused- 4 inimest, 3 tuba (vanemate magamistuba, lastel oma tuba ja elutuba). Isa juurde tulles oleks 5 inimest, 3 tuba. Tehke oma süda kõvaks ja pange tingimused paika. Selle jaoks omale suuremat korterit ju ei ostnud, et taas elutoas elama-magama hakata.

Ja nii ongi. Tuleb emale öelda, et kahjuks ei ole võimalik. Jutul lõpp.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole küll teemaks, aga siin koorub välja veel üks põhjus, miks avatud köök-elutuba on halb mõte. paarkümmend aastat tagasi oli täitsa ok viieliikmelisel perel elada kolmetaolises korteris: köök eraldi, elutoas magasid lapsevanemad, üks tuba oli kas väiksematele või samamsoolsitele lastele ja kolmas tuba siis kõigevanemale või erisoost lapsele. Kui nüüd avatud köögiga elutuba on, siis see variant enam eriti hästi kõne alla ei tule.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ka poeg oleks ühine laps, siis oleks kogu elu hoopis teisiti. Esiteks puuduksid sellised üllatusotsused kuskilt kolmandalt osapoolelt.

Ta ei saa ilmselgelt otsustada sellist asja.
Küll aga peaks sinu mees sinuga arutama ja otsustama, mis ikkagi oleks parim lahendus, seda pikaajaliselt. Võibolla on isa südamerahu ja kogu pere dünaamika saavutamine siiski väärt seda, et teeksite veel mõned ümberkorraldused oma eluolus.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 12:10; 06.01 14:50; 06.01 15:33; 08.01 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.

Mida arvate ikkagi sellest, kui ka poeg oleks teie ühine laps? Kuidas näeksid-näeksite lahendust siis, nii oleks küige õiglasem otsus ju?

Kui ka poeg oleks ühine laps, siis oleks kogu elu hoopis teisiti. Esiteks puuduksid sellised üllatusotsused kuskilt kolmandalt osapoolelt. Teiseks siis me tõesti peaksime elama juba varem suuremas kodus ja nähtavasti mitte samas paigas, kus hetkel. Puuduks ka lapse edasi-tagasi solgutamine. Niimoodi on raske mõelda, kuidas siis oleks.

Saaks. Jätta kõrvale selleni jõudmine ja eelnevad otsused. Võtta olukord, kus mis tahes põhjustel olete nüüd okukorras, kus teie mehega ja teie kolm selles vanuses sellest soost last ja see korter ja see laen ja see elukoht(tallinn või viljandi ja mis variandid oleks.
Seda oleks lihtne kujutleda, et saada empaatilisem vaatenurk, mitte ei ja eitada, miks sedasi ikka ei saaks.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 15:03; 06.01 15:51; 06.01 18:25; 06.01 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.

Mida arvate ikkagi sellest, kui ka poeg oleks teie ühine laps? Kuidas näeksid-näeksite lahendust siis, nii oleks küige õiglasem otsus ju?

Kui ka poeg oleks ühine laps, siis oleks kogu elu hoopis teisiti. Esiteks puuduksid sellised üllatusotsused kuskilt kolmandalt osapoolelt. Teiseks siis me tõesti peaksime elama juba varem suuremas kodus ja nähtavasti mitte samas paigas, kus hetkel. Puuduks ka lapse edasi-tagasi solgutamine. Niimoodi on raske mõelda, kuidas siis oleks.

Saaks. Jätta kõrvale selleni jõudmine ja eelnevad otsused. Võtta olukord, kus mis tahes põhjustel olete nüüd okukorras, kus teie mehega ja teie kolm selles vanuses sellest soost last ja see korter ja see laen ja see elukoht(tallinn või viljandi ja mis variandid oleks.

Seda oleks lihtne kujutleda, et saada empaatilisem vaatenurk, mitte ei ja eitada, miks sedasi ikka ei saaks.

Mis empaatia… Poisi ema teda ei taha, isa naine peab tahtma?
Kui see poiss oleks nende oma laps, siis pakun, et peres ei oleks nooremat tütart. Inimesed said omavahel nii palju lapsi kui arvasid nende pere soov ja võimaluste piir olevat. Ostsid korteri, võimalusi arvestades. Mehe laps on nende juurde oodatud, käib kuus kaks nädalavahetust külas, ööbib jne., selleks ajaks pere teeb vastavad ümberkorraldused- ja te materdate??? Miks? Paljud lapsed ei ole oma isade juurde üldse oodatud, selle lapse olukord on täiesti ok. Miks te lapse ema pihta ei loobi, a´la ostku suurem korter, kus igal lapsel oleks oma tuba jne.? Miks peaks lapse isa ostma omale suurema korteri, kui lapse ema tahaks last enda juurest välja visata?

+16
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.01 10:34; 06.01 13:15; 06.01 16:37; 06.01 17:45; 06.01 20:44; 06.01 21:43; 10.01 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole küll teemaks, aga siin koorub välja veel üks põhjus, miks avatud köök-elutuba on halb mõte. paarkümmend aastat tagasi oli täitsa ok viieliikmelisel perel elada kolmetaolises korteris: köök eraldi, elutoas magasid lapsevanemad, üks tuba oli kas väiksematele või samamsoolsitele lastele ja kolmas tuba siis kõigevanemale või erisoost lapsele. Kui nüüd avatud köögiga elutuba on, siis see variant enam eriti hästi kõne alla ei tule.

Oli kunagi mis oli, aga tänapäeval ei soovi mitte keegi magada elutoas ka siis, kui see köögist eraldi asetaeb.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks üldse 3 toalise ostsite? Tütred tahavad nagunii varsti eraldi tubasid ja 3- ning 4-toaliste hinnavahe on olematu. Nii et sõltumata sellest, kas poiss tuleb teil elama või mitte, soovitaks suurema korteri vaadata. Ja kui tuleb, siis on ka rahaline seis parem- nagu eelnevad on öelnud, ca 1000 eurot kuus suureneb teie pere sissetulek.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.

Mida arvate ikkagi sellest, kui ka poeg oleks teie ühine laps? Kuidas näeksid-näeksite lahendust siis, nii oleks küige õiglasem otsus ju?

Kui ka poeg oleks ühine laps, siis oleks kogu elu hoopis teisiti. Esiteks puuduksid sellised üllatusotsused kuskilt kolmandalt osapoolelt. Teiseks siis me tõesti peaksime elama juba varem suuremas kodus ja nähtavasti mitte samas paigas, kus hetkel. Puuduks ka lapse edasi-tagasi solgutamine. Niimoodi on raske mõelda, kuidas siis oleks.

Saaks. Jätta kõrvale selleni jõudmine ja eelnevad otsused. Võtta olukord, kus mis tahes põhjustel olete nüüd okukorras, kus teie mehega ja teie kolm selles vanuses sellest soost last ja see korter ja see laen ja see elukoht(tallinn või viljandi ja mis variandid oleks.

Seda oleks lihtne kujutleda, et saada empaatilisem vaatenurk, mitte ei ja eitada, miks sedasi ikka ei saaks.

Mis empaatia… Poisi ema teda ei taha, isa naine peab tahtma?

Kui see poiss oleks nende oma laps, siis pakun, et peres ei oleks nooremat tütart. Inimesed said omavahel nii palju lapsi kui arvasid nende pere soov ja võimaluste piir olevat. Ostsid korteri, võimalusi arvestades. Mehe laps on nende juurde oodatud, käib kuus kaks nädalavahetust külas, ööbib jne., selleks ajaks pere teeb vastavad ümberkorraldused- ja te materdate??? Miks? Paljud lapsed ei ole oma isade juurde üldse oodatud, selle lapse olukord on täiesti ok. Miks te lapse ema pihta ei loobi, a´la ostku suurem korter, kus igal lapsel oleks oma tuba jne.? Miks peaks lapse isa ostma omale suurema korteri, kui lapse ema tahaks last enda juurest välja visata?

Huvitav, et naise kohta käib millegipärast ütlus, et tohib saada vaid nii palju lapsi, kui üksi üles suudad kasvatada. Miks see meeste kohta ei kehti? Naised on surematud, haavamatud, alati kohusetundlikud jms?

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 06.01 07:18; 06.01 07:21; 06.01 07:23; 06.01 17:35; 06.01 18:18; 06.01 18:24; 06.01 18:29; 06.01 18:46; 06.01 18:47; 06.01 19:37; 06.01 19:41; 06.01 19:43; 08.01 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.

Mida arvate ikkagi sellest, kui ka poeg oleks teie ühine laps? Kuidas näeksid-näeksite lahendust siis, nii oleks küige õiglasem otsus ju?

Kui ka poeg oleks ühine laps, siis oleks kogu elu hoopis teisiti. Esiteks puuduksid sellised üllatusotsused kuskilt kolmandalt osapoolelt. Teiseks siis me tõesti peaksime elama juba varem suuremas kodus ja nähtavasti mitte samas paigas, kus hetkel. Puuduks ka lapse edasi-tagasi solgutamine. Niimoodi on raske mõelda, kuidas siis oleks.

Saaks. Jätta kõrvale selleni jõudmine ja eelnevad otsused. Võtta olukord, kus mis tahes põhjustel olete nüüd okukorras, kus teie mehega ja teie kolm selles vanuses sellest soost last ja see korter ja see laen ja see elukoht(tallinn või viljandi ja mis variandid oleks.

Seda oleks lihtne kujutleda, et saada empaatilisem vaatenurk, mitte ei ja eitada, miks sedasi ikka ei saaks.

Mis empaatia… Poisi ema teda ei taha, isa naine peab tahtma?

Kui see poiss oleks nende oma laps, siis pakun, et peres ei oleks nooremat tütart. Inimesed said omavahel nii palju lapsi kui arvasid nende pere soov ja võimaluste piir olevat. Ostsid korteri, võimalusi arvestades. Mehe laps on nende juurde oodatud, käib kuus kaks nädalavahetust külas, ööbib jne., selleks ajaks pere teeb vastavad ümberkorraldused- ja te materdate??? Miks? Paljud lapsed ei ole oma isade juurde üldse oodatud, selle lapse olukord on täiesti ok. Miks te lapse ema pihta ei loobi, a´la ostku suurem korter, kus igal lapsel oleks oma tuba jne.? Miks peaks lapse isa ostma omale suurema korteri, kui lapse ema tahaks last enda juurest välja visata?

Huvitav, et naise kohta käib millegipärast ütlus, et tohib saada vaid nii palju lapsi, kui üksi üles suudad kasvatada. Miks see meeste kohta ei kehti? Naised on surematud, haavamatud, alati kohusetundlikud jms?

Kas naine pidi jätma ühe lapse saamata ja olema valmis juhuks kui mehe eksnaine tahaks mehe poega saata nende juurde elama? Kas sellepärast, et mehel on varasemast üks laps, peab selle pere elu jääma elamata?
Mille poolest see mehe poeg nii püha lehm on?

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.01 10:34; 06.01 13:15; 06.01 16:37; 06.01 17:45; 06.01 20:44; 06.01 21:43; 10.01 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.

Mida arvate ikkagi sellest, kui ka poeg oleks teie ühine laps? Kuidas näeksid-näeksite lahendust siis, nii oleks küige õiglasem otsus ju?

Kui ka poeg oleks ühine laps, siis oleks kogu elu hoopis teisiti. Esiteks puuduksid sellised üllatusotsused kuskilt kolmandalt osapoolelt. Teiseks siis me tõesti peaksime elama juba varem suuremas kodus ja nähtavasti mitte samas paigas, kus hetkel. Puuduks ka lapse edasi-tagasi solgutamine. Niimoodi on raske mõelda, kuidas siis oleks.

Saaks. Jätta kõrvale selleni jõudmine ja eelnevad otsused. Võtta olukord, kus mis tahes põhjustel olete nüüd okukorras, kus teie mehega ja teie kolm selles vanuses sellest soost last ja see korter ja see laen ja see elukoht(tallinn või viljandi ja mis variandid oleks.

Seda oleks lihtne kujutleda, et saada empaatilisem vaatenurk, mitte ei ja eitada, miks sedasi ikka ei saaks.

Ühised lapsed saabuvad perre vastsündinuna. Igasugu ümberkorralduste tegemiseks on aega peaaegu kogu rasedus ja lisaks see aeg, mil beebi või väikelaps vanematega ühes toas magab – kokku umbes kaks aastat, võib-olla rohkemgi. Praegu ongi ju probleem selles, et põhimõtteliselt üleöö tahetakse nende juurde saata laps, kes on juba nii suur, et vajab omaette tuba. Kui emal oli kindel plaan laps isa juurde elama saata, siis oleks ta ju võinud sellest rääkida siis, kui korterit alles otsiti – oleks teadnud sellega arvestada.

Sellises olukorras küsiksin mina vist poisi arvamust. Kas ta tahab üldse kolida, kui sellega kaasneb koolivahetus jms? Ja kui tõesti tahab või kui ema talle valikut ei jäta, siis mõtleksin edasi, kuidas talle ruumi ja pisut privaatsust tekitada. Kui poisil on ka vanavanemad ja ta nendega hästi klapib, siis võib-olla oleksid nemad lahenduseks? Peaasi, et poisil ei tekiks tunnet, et teda mitte kuskil ei taheta.
Väga vastik lugu, kui laps omaenda ema jaoks üleliigne on.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 18:17; 06.01 18:51; 06.01 19:09; 06.01 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.

Mida arvate ikkagi sellest, kui ka poeg oleks teie ühine laps? Kuidas näeksid-näeksite lahendust siis, nii oleks küige õiglasem otsus ju?

Kui ka poeg oleks ühine laps, siis oleks kogu elu hoopis teisiti. Esiteks puuduksid sellised üllatusotsused kuskilt kolmandalt osapoolelt. Teiseks siis me tõesti peaksime elama juba varem suuremas kodus ja nähtavasti mitte samas paigas, kus hetkel. Puuduks ka lapse edasi-tagasi solgutamine. Niimoodi on raske mõelda, kuidas siis oleks.

Saaks. Jätta kõrvale selleni jõudmine ja eelnevad otsused. Võtta olukord, kus mis tahes põhjustel olete nüüd okukorras, kus teie mehega ja teie kolm selles vanuses sellest soost last ja see korter ja see laen ja see elukoht(tallinn või viljandi ja mis variandid oleks.

Seda oleks lihtne kujutleda, et saada empaatilisem vaatenurk, mitte ei ja eitada, miks sedasi ikka ei saaks.

Mis empaatia… Poisi ema teda ei taha, isa naine peab tahtma?

Kui see poiss oleks nende oma laps, siis pakun, et peres ei oleks nooremat tütart. Inimesed said omavahel nii palju lapsi kui arvasid nende pere soov ja võimaluste piir olevat. Ostsid korteri, võimalusi arvestades. Mehe laps on nende juurde oodatud, käib kuus kaks nädalavahetust külas, ööbib jne., selleks ajaks pere teeb vastavad ümberkorraldused- ja te materdate??? Miks? Paljud lapsed ei ole oma isade juurde üldse oodatud, selle lapse olukord on täiesti ok. Miks te lapse ema pihta ei loobi, a´la ostku suurem korter, kus igal lapsel oleks oma tuba jne.? Miks peaks lapse isa ostma omale suurema korteri, kui lapse ema tahaks last enda juurest välja visata?

Huvitav, et naise kohta käib millegipärast ütlus, et tohib saada vaid nii palju lapsi, kui üksi üles suudad kasvatada. Miks see meeste kohta ei kehti? Naised on surematud, haavamatud, alati kohusetundlikud jms?

Kas naine pidi jätma ühe lapse saamata ja olema valmis juhuks kui mehe eksnaine tahaks mehe poega saata nende juurde elama? Kas sellepärast, et mehel on varasemast üks laps, peab selle pere elu jääma elamata?

Mille poolest see mehe poeg nii püha lehm on?

Mehe poeg on täpselt sama püha kui naise tütred. Kõik lapsed peaksid oma vanematele võrdselt pühad olema. Aga loomulikult peab inimene jätma järgmise lapse saamata, kui peres rohkem ruumi, raha, aega ja armastust ei jätku. Ei ole olemas mingeid eelmisi lapsi, kõik lapsed on võrdsed.
Tõepoolest oksele ajab see kärgperendus! Muudkui lendleme õielt õiele, laste jaoks ei muutu ju midagi, eks ole? Milline egoism!
Naine peab alati arvestama, et jääb oma lastega mingil hetkel üksi, eks ole? Täpselt sama kehtib ka mehe kohta.

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 06.01 07:18; 06.01 07:21; 06.01 07:23; 06.01 17:35; 06.01 18:18; 06.01 18:24; 06.01 18:29; 06.01 18:46; 06.01 18:47; 06.01 19:37; 06.01 19:41; 06.01 19:43; 08.01 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.

Mida arvate ikkagi sellest, kui ka poeg oleks teie ühine laps? Kuidas näeksid-näeksite lahendust siis, nii oleks küige õiglasem otsus ju?

Kui ka poeg oleks ühine laps, siis oleks kogu elu hoopis teisiti. Esiteks puuduksid sellised üllatusotsused kuskilt kolmandalt osapoolelt. Teiseks siis me tõesti peaksime elama juba varem suuremas kodus ja nähtavasti mitte samas paigas, kus hetkel. Puuduks ka lapse edasi-tagasi solgutamine. Niimoodi on raske mõelda, kuidas siis oleks.

Saaks. Jätta kõrvale selleni jõudmine ja eelnevad otsused. Võtta olukord, kus mis tahes põhjustel olete nüüd okukorras, kus teie mehega ja teie kolm selles vanuses sellest soost last ja see korter ja see laen ja see elukoht(tallinn või viljandi ja mis variandid oleks.

Seda oleks lihtne kujutleda, et saada empaatilisem vaatenurk, mitte ei ja eitada, miks sedasi ikka ei saaks.

Ühised lapsed saabuvad perre vastsündinuna. Igasugu ümberkorralduste tegemiseks on aega peaaegu kogu rasedus ja lisaks see aeg, mil beebi või väikelaps vanematega ühes toas magab – kokku umbes kaks aastat, võib-olla rohkemgi. Praegu ongi ju probleem selles, et põhimõtteliselt üleöö tahetakse nende juurde saata laps, kes on juba nii suur, et vajab omaette tuba. Kui emal oli kindel plaan laps isa juurde elama saata, siis oleks ta ju võinud sellest rääkida siis, kui korterit alles otsiti – oleks teadnud sellega arvestada.

Sellises olukorras küsiksin mina vist poisi arvamust. Kas ta tahab üldse kolida, kui sellega kaasneb koolivahetus jms? Ja kui tõesti tahab või kui ema talle valikut ei jäta, siis mõtleksin edasi, kuidas talle ruumi ja pisut privaatsust tekitada. Kui poisil on ka vanavanemad ja ta nendega hästi klapib, siis võib-olla oleksid nemad lahenduseks? Peaasi, et poisil ei tekiks tunnet, et teda mitte kuskil ei taheta.

Väga vastik lugu, kui laps omaenda ema jaoks üleliigne on.

Aga kui naine surma saaks? Raskelt haigeks jääks? Lihtsalt otsustaks oma poja maha jätta, nagu mehed alailma teevad? Laps ise tahaks isa juures elada? Miks see kõik nii ilmvõimatu on?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 06.01 07:18; 06.01 07:21; 06.01 07:23; 06.01 17:35; 06.01 18:18; 06.01 18:24; 06.01 18:29; 06.01 18:46; 06.01 18:47; 06.01 19:37; 06.01 19:41; 06.01 19:43; 08.01 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühised lapsed saabuvad perre vastsündinuna.

Me ei saagi kärgperenduse puhul rääkida nii klassikaliselt. Klassikalist peret ei saagi kärjendusse sisse tuua ega näiteks tuua.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 15:03; 06.01 15:51; 06.01 18:25; 06.01 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.

Mida arvate ikkagi sellest, kui ka poeg oleks teie ühine laps? Kuidas näeksid-näeksite lahendust siis, nii oleks küige õiglasem otsus ju?

Kui ka poeg oleks ühine laps, siis oleks kogu elu hoopis teisiti. Esiteks puuduksid sellised üllatusotsused kuskilt kolmandalt osapoolelt. Teiseks siis me tõesti peaksime elama juba varem suuremas kodus ja nähtavasti mitte samas paigas, kus hetkel. Puuduks ka lapse edasi-tagasi solgutamine. Niimoodi on raske mõelda, kuidas siis oleks.

Saaks. Jätta kõrvale selleni jõudmine ja eelnevad otsused. Võtta olukord, kus mis tahes põhjustel olete nüüd okukorras, kus teie mehega ja teie kolm selles vanuses sellest soost last ja see korter ja see laen ja see elukoht(tallinn või viljandi ja mis variandid oleks.

Seda oleks lihtne kujutleda, et saada empaatilisem vaatenurk, mitte ei ja eitada, miks sedasi ikka ei saaks.

Ühised lapsed saabuvad perre vastsündinuna. Igasugu ümberkorralduste tegemiseks on aega peaaegu kogu rasedus ja lisaks see aeg, mil beebi või väikelaps vanematega ühes toas magab – kokku umbes kaks aastat, võib-olla rohkemgi. Praegu ongi ju probleem selles, et põhimõtteliselt üleöö tahetakse nende juurde saata laps, kes on juba nii suur, et vajab omaette tuba. Kui emal oli kindel plaan laps isa juurde elama saata, siis oleks ta ju võinud sellest rääkida siis, kui korterit alles otsiti – oleks teadnud sellega arvestada.

Sellises olukorras küsiksin mina vist poisi arvamust. Kas ta tahab üldse kolida, kui sellega kaasneb koolivahetus jms? Ja kui tõesti tahab või kui ema talle valikut ei jäta, siis mõtleksin edasi, kuidas talle ruumi ja pisut privaatsust tekitada. Kui poisil on ka vanavanemad ja ta nendega hästi klapib, siis võib-olla oleksid nemad lahenduseks? Peaasi, et poisil ei tekiks tunnet, et teda mitte kuskil ei taheta.

Väga vastik lugu, kui laps omaenda ema jaoks üleliigne on.

Aga see pole vastik, kui laps isa jaoks üleliigne on? Kuidas mitteühised lapsed peresse saabuvad? Kui mitu peret (kärgperendus) pole jõukohane, tuleb ühe perega leppida.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 06.01 07:18; 06.01 07:21; 06.01 07:23; 06.01 17:35; 06.01 18:18; 06.01 18:24; 06.01 18:29; 06.01 18:46; 06.01 18:47; 06.01 19:37; 06.01 19:41; 06.01 19:43; 08.01 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elusees ei oleks nõus. Mille kuradi pärast peaks teismelise poisi kasvatada võtma võõras naine? Lapsel on oma ema olemas ja see ei ole teemaalgataja mure.

+5
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 18:40; 06.01 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elusees ei oleks nõus. Mille kuradi pärast peaks teismelise poisi kasvatada võtma võõras naine? Lapsel on oma ema olemas ja see ei ole teemaalgataja mure.

Aga kui teemaalgataja ei saa mingil põhjusel enam oma lapsi ise kasvatada ja lähevad mehega lahku, kuhu peaksid minema need kaks tüdrukut?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 15:03; 06.01 15:51; 06.01 18:25; 06.01 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olles lugenud teemat “Oi, ma ei salli” tundsin mõningast ülekohut meeste kaaslaste osas, kes pole esimes(t)e lapse/laste emad, kaasa arvatud enda osas. Täpselt nagu on ebameeldivaid “kasuemasid” on ka ebameeldivaid “kasuisasid” ja bioloogilisi vanemaid, kes ei suuda teistega arvestada. Nimelt olen sattunud olukorda, kus mul on endal kärgperendusest kõrini (üldse mitte mehe ja ta lapse pärast) ja ma tõesti ei näe selles olukorras endal mingit süüd.

Minu mehel on laps kunagisest suhtest, mis kestis vaid lapse aastaseks saamiseni. Tegu oli väga noorte inimestega ja mina kohtusin mehega pea viis aastat hiljem. Nüüdseks oleme abielus ja kahe lasteaiaealise tütre vanemad. Siiani on mees maksnud ilusti elatist, isegi üle selle, ja tema laps on meid külastanud alati vähemalt kahel nädalavahetusel kuus ja ka vaheaegadel. Mehe lapse emal on ka abikaasa ja teine laps. Võin öelda, et lapse ema on siiani olnud negatiivse hoiakuga nii mehesse kui ka kogu meie peresse, aga viimasena juhtunu on minu jaoks üle piiri. See on siis taustalugu.

Asi on selles, et elasime varem kahetoalises, meie ööbisime lahtikäival diivanil elutoas ja lastel oli kahepeale oma tuba. Kogusime mehega raha, nägime vaeva ja võtsime kahepeale laenu ning saime kena kolmetoalise korteri. Tütardel ikka kahepeale tuba, aga vähemalt on ka meil mehega magamistuba, alatiselt lahtine voodi ja suur riidekapp, ilma et peaks igal õhtul ja hommikul diivaniga kinni-lahti nühkima ja külalisi n-ö enda voodil vastu võtma.

Kui mehe lapse ema sellest kuulis, oli esimene kiri temalt teemal “Tore, et endale kortereid ostate, poiss tuleb teile elama.” Lisaks veel negatiivse tooniga teksti. Nagu välk selgest taevast. Tunnen end täiesti nurka surutult. Oleks, et enne oleks käinud arutelu, et ta üldse plaanib seda või et meie peaks plaanima, kas saaks ühe toa võrra suurema kodu osta, aga ei. Seni ei midagi, kuni kodu olemas oli ja meie sees elasime.

Lapse ema on ka varem teinud üksinda otsuseid ja kokkuleppeid rikkunud, paljuski ka lapse kahjuks, mitte kunagi kasuks. Nüüd tunnen, et olen endast mitte sõltuvalt tagasi nullis või veelgi halvemas seisus. Kas võtame mehe lapse enda juurde ja kolime taas diivanile? Milleks siis üldse selle korteri ost ja suurem rahaline väljaminek kui ikka elan keset elutuba? Ainult et nüüd lisaks ebamugavust veel see, et mehe laps on noor teismeline poiss ja ma ei taha olukordi, kus magan pesus või satun vetsu minnes temaga öösel/hommikul kokku või istub tema hommikul enne kooli avatud köögis ja ma sahmin sealsamas teki all paaniliselt hommikumantlit/riideid selga. Seda enda mu ostetud kodus, seni kuni seal elame. Ja seda kindlasti, kuna siiani on mehe lapsel meid külastades selles osas piirid puudunud, ta on hämmastusega ja solvunult küsinud, miks ta ei saa nt kohe tuppa marssida kui hommikul ärkab või kui tüdrukute toa uks on kinni. Nimelt siiani kolisime tema külaskäikude ajal mehega tütarde tuppa suurele madratsile põrandale ja üritasin seda oma privaatse paigana võtta, pluss see lahendus meeldis ka tütardele rohkem. See oleks elutoas magades alatine pinge, mida ainult enda lastega sama elukorralduse juures polnud.

Minu abikaasa on samuti kahe tule vahel. Mina pole see perekooli vihatud mõrd, kes keelaks lapsele isa ja ei ütle seetõttu ka otse, et selline otsus oleks jabur, põhjendamata ja läbirääkimata. Sest mu abikaasa ei jätaks ju poega kuhugi kuuse alla ja peaks selle olukorraga leppima, kui ema konkreetselt lapse kodinad kokku paneks. Muidugi on ka mu abikaasa raevus sellise otsuse pärast, tolle naisega aga asja arutada on raske, kuna ta on ise tunnistanud, et tahakski elu jätkata oma perega, kuhu ei kuuluks esimene laps ja kärgperede mured.

Ma ei tea, mida teha. Üks osa on minust alla andnud ja sellega leppinud, sest no mis muud üle jääb. Olen teinud tubade kolimise osas veidi ka ettevalmistusi. Teine osa on aga ahastuses, sest kogu korteriost näib selles valguses mõttetu ja tunnen, et ma pole enam mitte mehe naise rollis ega isegi “kasuema” rollis, vaid mulle surutakse peale täielik ema roll, kuigi selline suhe meil lapsega siiani täielikult puudub. Olemegi seni olnud kui sõbrad ja kasvatamine on olnud tema päris vanemate teha nagu on ka loogiline. Ma ei tunne, et olen valmis millekski, mille osas mind isegi grammivõrdki ei hoiatatud. Kui keegi toob taas näite, et aga kärgperes tulebki valmis olla, et äkki emaga juhtub midagi ja laps tuleb meile, siis sellisel juhul poleks me teinud elukoha osas sellist käiku. Tihti ollakse kiired panema süüd mehe naisele, kui too ei soovi hakata kellegi teise lapsele täiskohaga emaks, aga selles olukorras leian mina, et süüd võiks eelkõige näha naisel, kes on ometi lapse lihane ema, aga ikka temaga koos elada ei suuda ja taha, sest too ei sobitu ta uude perre.

Elate yle. LApse ema hakkab elatist maksma ja lapsetoetus nõudke ka mehe nimele

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elusees ei oleks nõus. Mille kuradi pärast peaks teismelise poisi kasvatada võtma võõras naine? Lapsel on oma ema olemas ja see ei ole teemaalgataja mure.

Aga kui teemaalgataja ei saa mingil põhjusel enam oma lapsi ise kasvatada ja lähevad mehega lahku, kuhu peaksid minema need kaks tüdrukut?

Kui kumbki vanem oma lapsi kasvatada ei taha või ei suuda siis lastekodusse loomulikult.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 06.01 07:18; 06.01 07:21; 06.01 07:23; 06.01 17:35; 06.01 18:18; 06.01 18:24; 06.01 18:29; 06.01 18:46; 06.01 18:47; 06.01 19:37; 06.01 19:41; 06.01 19:43; 08.01 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elusees ei oleks nõus. Mille kuradi pärast peaks teismelise poisi kasvatada võtma võõras naine? Lapsel on oma ema olemas ja see ei ole teemaalgataja mure.

Isa peab oma last kasvatama. Ja lisadega mees on paraku teemaalgataja mure küll. Seda muret oleks saanud juba eos vältida.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 06.01 07:18; 06.01 07:21; 06.01 07:23; 06.01 17:35; 06.01 18:18; 06.01 18:24; 06.01 18:29; 06.01 18:46; 06.01 18:47; 06.01 19:37; 06.01 19:41; 06.01 19:43; 08.01 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui naine surma saaks? Raskelt haigeks jääks? Lihtsalt otsustaks oma poja maha jätta, nagu mehed alailma teevad? Laps ise tahaks isa juures elada? Miks see kõik nii ilmvõimatu on?

Kui ema surma saaks või raskelt haigeks jääks, oleks tegu eriolukorraga. See pole kuidagi võrreldav sellega, kui ema lihtsalt otsustab, et temal oleks ikka mugavam kasvatada ühtainsat last. See, mida see ema teha tahab, ongi ju sisuliselt oma poja mahajätmine.
Kui laps ise tahaks isa juures elada, siis ilmselt see niimoodi päevapealt ei sünniks. Mõistlikud lapsevanemad arutaksid asja omavahel ja lapsega ning suudaksid leida lahenduse. Praegu lihtsalt ema dikteerib, mida tema tahab, ja teiste soovid ega arvamused ei paista teda huvitavat.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.01 18:17; 06.01 18:51; 06.01 19:09; 06.01 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistan sind. Olen samuti olnud kasuema staatuses poisile, kes vahel elas meie juures, vahel oma ema uues peres ja vahel koos isapoolsete vanavanematega. Meie poisi puhul tekkis käitumismuster, et ta liikus ära sealt, kus tekkisid probleemid (õppeedukus, hoolsus ja kodused tööd majapidamises, käitumine) ehk ta põgenes tagajärgede ja vastutuse eest. Seda võib vaadata kui võimaluste rohkust: saime lapsele pakkuda mitmeid turvalisi kodusid, kuid tagantjärele tarkusena see siiski ei ole hea lahendus. Täiskasvanute vahel oli küll kommunikatsioon poisi teemadel, kuid paraku vahel õnnestus tal meie kõigiga manipuleerida ja see olukord ei olnud lapsele kasvamiseks parim.

Sinu olukorras tekib mõte, et poisi ema põhiprobleem tundub olevat kadedus teie suurenenud elamispinna suhtes. Äkki oleks praegu tema jaoks sobiv lahendus, kui isa suurendab emale makstavat elatise summat? Mida poisi ema sellega peale hakkab, see on muidugi tema otsustada. Igatahes on tal võimalik sellega oma lapse elujärge parandada, kui see tema põhiline soov on.

Kui lapse ema soov poiss teie juurde elama saata on ikka kindel, siis võtaks praegu pool aastat kaalumiseks, läbirääkimisteks ja ettevalmistuste tegemiseks. Kindlasti kuni suvevaheajani, sest laps käib koolis. Selle aja jooksul saab kõik läbi rääkida, selgitada ja kalkuleerida, nagu siin eelnevalt on soovitatud. Tehke need läbirääkimised silmast silma, mitte emaili teel! Nii tekib palju vähem valestimõistmisi. Poisi arvamust peab arvestama ja talle võimaliku uue kodu reegleid, tingimusi ja ootusi selgitama. Nii on pärast vähem pettumusi ja sassis suhteid.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 95 )


Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere ja otsuste tegemine