Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere ja otsuste tegemine

Näitan 5 postitust - vahemik 91 kuni 95 (kokku 95 )

Teema: Kärgpere ja otsuste tegemine

Postitas:

Mees andis lapse emale teada, et me ei hakka tema jutu peale mingeid ümberkorraldusi tegema.

Hmjah, tõesti, vaene laps. Ema ei taha teda, isa ei taha samuti. Mõlemad vanemad on kalgi südamega egoistid.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.01 00:23; 06.01 00:29; 06.01 00:50; 06.01 00:55; 06.01 01:08; 07.01 16:11; 08.01 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb meelde vene film “Armastuseta”, mis mõni aeg tagasi “Sõpruse” kinos oli.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees andis lapse emale teada, et me ei hakka tema jutu peale mingeid ümberkorraldusi tegema.

Hmjah, tõesti, vaene laps. Ema ei taha teda, isa ei taha samuti. Mõlemad vanemad on kalgi südamega egoistid.

No mis teha, ei taha siis ei taha, jäägu sulle sinu arvamus. Mille poolest see isa nüüd halvem on kui ema? Või tahad teemaalgataja, isa uue naise pihta, näpuga näidata? Minu arvates täitsa erakordne naine, küsib sellises teemas nõu, isegi arutleb, mis oleks KUI. Enamus inimesi (mina nende seas) ütleks kohe selge EI, asi ei tuleks arutluselegi.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.01 10:34; 06.01 13:15; 06.01 16:37; 06.01 17:45; 06.01 20:44; 06.01 21:43; 10.01 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismeline noormees, siiani mujal elanud ja võib-olla veidi teiste kommetega harjunud, lööks teie pereelu tõenäoliselt pea peale. See ei ole tingimata niisama lihtne, et “anna vaesele lapsele kodu ja väikestele õekestele suurem vend kellele alt üles vaadata ja siis elate nagu Bullerby”. Teismelised on oma olemuselt suhteliselt tänamatud ja egoistlikud. Nad ei saa sinna midagi parata, see käib lihtsalt selle vanuseetapi juurde. Isegi kui teil oleks neljatoaline korter, läheks vähemalt esimesed aastad ilmselt üsna üle kivide ja kändude.

Teismeline üldiselt ei taha oma sõpru ja kooli vahetada, aga mis selles vanuses veelgi olulisem on, on privaatsus. Praeguses kodus peab ta 1-klassi lapsega tuba jagama, mis on ilmselt üsna tüütu. Kui teie talle oma toa annaks, tuleks ta meelsasti ja seda mitte sellepärast, et tahab isaga elada, vaid sellepärast, et tahab oma tuba. Mina ei kiirustaks ümberkorraldusi tegema. Sinu ja mehe suhe peaks olema esikohal, sest hea paarisuhe on aluseks heaks lapsevanemaks olemisele. Seega magamistuba jääb teile kindlasti alles, sest lisanduvate pingetega on väga oluline, et teil on oma ruum, kuhu vajadusel “põgeneda” ja ruum segamatuks intiimsuseks.

Mina isiklikult seda kolimist kuidagi soodustada ei üritaks, pole ju lapsel ka oma ema juures miskit viga. Kui asjad aga ühel hetkel sinnani jõuavad, et kolimiseks läheb, saaks poiss elutoa nurka voodi ja kirjutuslaua. Kui ta seda korraldust praegusele ema juures toa jagamisele eelistab, siis las tuleb ja elab. Paraku käib teismeliste tuju nii, et kus tuul, seal meel, mis tähendab, et paari kuu pärast võib ta juba ema juures tagasi olla.

Ja kui ei ole, siis kogute mõned aastad raha ning vahetate tulevikus korteri neljatoalise vastu. Aga kindlasti ei hakka seda kohe esimese tuju peale tegema ja kindlasti ei jää keegi oma olemasolevast magamistoast ilma.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis teha, ei taha siis ei taha, jäägu sulle sinu arvamus. Mille poolest see isa nüüd halvem on kui ema?

Minu meelest point ongi selles, et kumbki ei ole teisest halvem, aga oma last nad kumbki kuigivõrd ei armasta kui vägikaika vedamine eksiga on olulisem, kui lapsele selge signaali saatmine, et sa oled minu (oma vanema) juures alati teretulnud, küll me kuidagi ikka ära mahume. Elagu ma mistahes kitsas urkas, enda alaealisele lapsele ei ütleks ma iialgi, et ära tule minu juurde elama, kui ta selleks soovi avaldab. Kusjuures see ei tähenda, et peab tingimata kogu pere elamise pea peale pöörama. Saab tekitada elutuppa vm kasvõi väike kapi- või sirmiga eraldatud tuba. Tähtis on ju püüda võimaluste raames maksimaalselt inimlik lahendus leida, mitte tekitada ühe arvelt teistele ebamugavusi juurde.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 91 kuni 95 (kokku 95 )


Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere ja otsuste tegemine