Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere lapsega tegelemine ja hoolitsemine

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 214 )

Teema: Kärgpere lapsega tegelemine ja hoolitsemine

Postitas:
Kägu

Mul oli rinnalaps, kui vigisema hakkas, siis panin talle lihtsalt tissi suhu ja magasime edasi.

Rinnalapsega nii käibki. Seda imelikum on hakata siin soovituste järgi isa üles peksma, pudelist soojendatud rinnapiima lapsele sisse toppima (rinnalaps enamasti pudeliga väga ei harjugi), mässama pudelimajandusega LISAKS rinnapiimale- milleks selline enese ja teise piinamine, et saaks paar tundi ilma imetamata olla… Nagu näha mõni pole imikut näinudki “kas 4kuune lisatoitu ei söö”…

Ära targuta.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli rinnalaps, kui vigisema hakkas, siis panin talle lihtsalt tissi suhu ja magasime edasi.

Rinnalapsega nii käibki. Seda imelikum on hakata siin soovituste järgi isa üles peksma, pudelist soojendatud rinnapiima lapsele sisse toppima (rinnalaps enamasti pudeliga väga ei harjugi), mässama pudelimajandusega LISAKS rinnapiimale- milleks selline enese ja teise piinamine, et saaks paar tundi ilma imetamata olla… Nagu näha mõni pole imikut näinudki “kas 4kuune lisatoitu ei söö”…

See, et sinul elu nii käis “rinnalapsega”, ei tähenda, et teistel ka nii käiks, “Elu nii käibki”.

+1
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ahsoo.

+1
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ühe lapsega 30ndate keskpaigas naine. Seda teemat lugedes tekib küll mõte, et oli õige otsus kärjetama mitte hakata. Ongi dilemma, et kui lapsi juurde saada, siis kas ja kui palju aega üldse esimese lapse jaoks jääb? Naisterahvana pole beebi kõrvalt ju peaaegu et üldse aega ringi kepsutada. Lisaks veel magamatus ja muud probleemid. Uue mehe puhul on kahtlane, et kas siis hakkab tema mu vanema lapsega kahekesi nt matkama, rattaga ringi sõitma jmt tegevusi ette võtma. Teemaalgataja mehena saab vähemalt kodunt ära minna oma kahe pojaga. Samas siis on jälle häda (nagu näha), et mees on ära ning uus naine peab titega kodus istuma.

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere, ma olen teemaalgataja! Ega ma ei lootnud leida siit lõpliku tõde, sest seda lihtsalt ei eksisteeri. Vaid oli hea lugeda teie arvamusi ja kindalasti sain siit mõnedele oma mõttele tuge. Igatahes tänud kaasamõtlemise eest!

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kunagi oli kõige suurem, raskem ja ajamahukam töö titega mähkmemajandus

Ja mis veel saunikute ajal oli, polnud marlitki!…. mida heietamist

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mis veel saunikute ajal oli, polnud marlitki!…. mida heietamist

Ja isa ei saanud ka titte öösiti hoida, pudeleid ei olnud.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sai võetud meheks kärgmees,

🙂 uus sõna

+4
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehk on probleem selles, et naine on väsinud ainult 24/7 beebiga olemast? Rutiin võib hulluks ajada teinekord, eriti kui onntegu esimese lapsega. Ühel hetkel oled lapse külge aheldatud ja igasugune võimalus spontaanselt kuhugile minna on välistatud. Sellele võid ju enne mõelda, aga kohale jõuab alles siis, kui veebi käes. Peaksite naisega arutama, mis see valukoht siin on. Sina kirjutad, et käid tööl, teed kõike muud jne ja temal on ainult beebi – aga ehk siin ongi konks, et tal oleks vaja samuti rohkem vaheldust ja vabadust ellu? Vaatate poistega beebit ja annate talle võimaluse samal ajal midagi kuud teha?

Mäletan, et kui mul esimene laps oli pisike, siis mehe koju jõudes pistsin lapse talle sülle ja hakkasin ise… midaiganes tegema. Õhtusööki valmistama, tube koristama, või läksin poodi. Ükskõik mida peale lapsekussutamise, mida ma selleks ajaks juba mitu tundi jutti olin teinud.

+6
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen mees ja ma küsin kuidas teised on leidnud lahenduse kärgperes laste hoolitsemise teemal, kui peres on väike beebi ja esimesest suhtest suuremad lapsed. Kõik tahavad ju tähelepanu …

Vaata Eesti seriaali Papsid:)

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hm, minu mehel on ka kaks last eelmisest abielust ja kui meie ühine laps sündis – siis olid nad 12 ja 15. Meil käisid kuidas juhtus, noorem käis rohkem, vanemal oli omad tegemised, aga eelistas nädalalõpus meil olla. Ma tõesti ei mäleta, et mees nendega just eraldi oleks tegutsenud – tegime ikka koos – käisime väljas söömas ja väikestel trippidel (raha siis eriti ei olnud). Tihti oli nii, et tegime kasutütrega süüa, mees koos tite ja pojaga toimetasid kuskil. Mees käis vahest vanas kodus remonti tegemas või õppida aitamas, kui vaja oli võttis tite kaasa ja tema eks hoidis sel ajal. Oluline on head suhted.

Öösiti hoolitsesin ise lapse eest, mees sai magada, hommikul võttis beebi, viis kööki, tegi süüa ja lasi minul kauem magada. 

+11
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kunagi oli kõige suurem, raskem ja ajamahukam töö titega mähkmemajandus, mille hulka käis teadagi ka peale mähkmete muud lapse seljariided, ema riided, kui süles juhtus häda tegema, lisaks lapse või vanemate voodiriided, ühesõnaga iga päev inimesekõrgune hunnik ja pooltel eestis ei olnud veel 20 a tagasi vett sees, ega ühelgi perel automaatmasinat. Nüüd on see kõige töömahukam töö kadunud, aga muudkui ollakse pahased. Mille peale?

2004a polnud poolel eestil veel automaatmasinaid ja sooja vett isegi sees? Mis kivi all sa elad?

+11
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

No tõesti. Automaatpesumasinad olid eestis vabalt saada juba üheksakümnendatel. Tegelikult liikus neid isegi nõukogude ajal, aga siis tõesti ainult letialuse kaubana. Ja kui vett ei olnud sees, mida maapiirkondades tõesti ette võis tulla, siis vabalt võis mähkmeid pesta ka Riga pesumasina või mõne teise selletaolisega, kuhu vesi kallati ämbrist.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Isegi venelastel oli nõuka ajal juba (pool)automaat pesumasinad olemas, nt Aurika ja Volna, ei olnud ainult motoriseeritud pesukauss Riga 17 nimeline 🙂 Kui sa elasid “solk sees, vesi väljas ja wc kuuri taga”, siis kõik nii ei elanud veel 20a tagasi. Samal, maal elatakse veel praegu ka nii.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hm, minu mehel on ka kaks last eelmisest abielust ja kui meie ühine laps sündis – siis olid nad 12 ja 15. Meil käisid kuidas juhtus, noorem käis rohkem, vanemal oli omad tegemised, aga eelistas nädalalõpus meil olla. Ma tõesti ei mäleta, et mees nendega just eraldi oleks tegutsenud – tegime ikka koos – käisime väljas söömas ja väikestel trippidel (raha siis eriti ei olnud). Tihti oli nii, et tegime kasutütrega süüa, mees koos tite ja pojaga toimetasid kuskil. Mees käis vahest vanas kodus remonti tegemas või õppida aitamas, kui vaja oli võttis tite kaasa ja tema eks hoidis sel ajal. Oluline on head suhted.

Öösiti hoolitsesin ise lapse eest, mees sai magada, hommikul võttis beebi, viis kööki, tegi süüa ja lasi minul kauem magada.

Võib-olla ongi asi selles, et kui lapsed käivad üle nädala ja sellel aeg isa põhiliselt tegeleb oma kahe vanima lapsega, siis pool aega nagu “meest majas polegi”. Saan aru, et teemaalgatajal on nädal-nädal süsteem. Nädal siis nagu mees on oma uue naise ja beebi päralt, siis nädal aega keerleb kõik kahe oma vanima lapse ümber, siis jälle nädal uue pere päralt jne.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks siin teemaalgatajale takka kiidetakse. Selgelt ju välja lugeda, et ta kuigi palju beebiga ei tegele.

Suhtumine on selline, et kuna naisel on 1 laps ja mehel 3,siis tema nagu ei peagi ühise imikuga tegelema. Ilmselt ei viitsi ja poeb vabanduse taha, et tal teised lapsed ka, kellega peab “tegelema” ka siis, kui parasjagu poisid tema juures pole. Lugege TA juttu.

Lisaks, et tema “aitab” naist nende ühise lapsega. “Siis, kui vabam õhtu või nädalavahetus”

+3
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib-olla ongi asi selles, et kui lapsed käivad üle nädala ja sellel aeg isa põhiliselt tegeleb oma kahe vanima lapsega, siis pool aega nagu “meest majas polegi”. Saan aru, et teemaalgatajal on nädal-nädal süsteem. Nädal siis nagu mees on oma uue naise ja beebi päralt, siis nädal aega keerleb kõik kahe oma vanima lapse ümber, siis jälle nädal uue pere päralt jne.

Nojaa, küllap, eks kahe suurema lapsega on ka päris palju tegelemist, eriti kui mees on tööl ja kokku saadakse õhtul, mees tegeleb lastega, teeb süüa-koristab jne, naine samas on terve päeva beebirakkes olnud ja tahaks ka abi ja lõõgastuda ja kellelegi beebi anda korraks. Aga kuna naine ise poegade eest ei hoolitse, siis ei jäägi mehel aega tema jaoks neil õhtutel, kui poisid on mehe juures. Kui hoolitseks, teeks ise õhtusöögi kõigile jnejne, siis äkki jääks ka mehest temale rohkem. Üks, mis kindel- ussitamise, mossitamise ja skandaalitsemisega ei saavuta naine midagi, teeb ainult teiste ja ka eneses elu põrguks.

+12
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks siin teemaalgatajale takka kiidetakse. Selgelt ju välja lugeda, et ta kuigi palju beebiga ei tegele. Suhtumine on selline, et kuna naisel on 1 laps ja mehel 3,siis tema nagu ei peagi ühise imikuga tegelema. Ilmselt ei viitsi ja poeb vabanduse taha, et tal teised lapsed ka, kellega peab “tegelema” ka siis, kui parasjagu poisid tema juures pole. Lugege TA juttu. Lisaks, et tema “aitab” naist nende ühise lapsega. “Siis, kui vabam õhtu või nädalavahetus”

Tõsi. Mehel on tõesti 3 last, seega tegelegu pool aega ühega ja ülejäänud pool aega kolmega.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere!

Mina olen teemaalgataja elukaaslane, kellega ühist last jagatakse. Mulle saadeti antud artikkel tuttavate poolt, kes tundsid ära meie olukorra.

Soovin lisada, et teemaalgataja ütles, et tema kanda on kogu majapidamine. Tegelikkuses on meil jagatud, et majapidamistööd teeme üle nädala: tema vanemate lastega nädalal teeb tema söögid, käib poes, koristab ning kui lapsi pole, siis teen kõik need asjad mina. Last hoiab ta selleks, et saaksin käia poes ja süüa teha ning ütleb, et see ongi minu “vaba aeg”.

Teemaalgataja jätab ka mainimata, et lisaks käib ta 2x nädalas trennis, kus on kella 22ni õhtul. Lisaks trennilaagrid, mis kestavad terve nädalavahetuse ning tema teise lapse võistlused, mida on 2x kuus kas kogu päeva või 2 päeva ööbimisega.

Tema vanemad lapsed on 13a ja 16a, kuid probleemiks on see, et lastel puuduvad igasugused ülesanded kodus. Isa koristab nende tube, korjab toast prügi, võtab tolmu, koristab kappi jne. Sellest tulenevalt on isal veel vähem aega tegeleda meie ühise lapsega oma vabadel õhtutel.

+1
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõsi. Mehel on tõesti 3 last, seega tegelegu pool aega ühega ja ülejäänud pool aega kolmega.

Kus siin see õiglus on siis? Ikka kõigi kolmega peab pool aega tegelema, mitte et titt on nagu olulisem, kellega peab kogu aeg täisajaga tegelema, kuigi tal on nagu ema ka ju.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere! Mina olen teemaalgataja elukaaslane, kellega ühist last jagatakse. Mulle saadeti antud artikkel tuttavate poolt, kes tundsid ära meie olukorra. Soovin lisada, et teemaalgataja ütles, et tema kanda on kogu majapidamine. Tegelikkuses on meil jagatud, et majapidamistööd teeme üle nädala: tema vanemate lastega nädalal teeb tema söögid, käib poes, koristab ning kui lapsi pole, siis teen kõik need asjad mina. Last hoiab ta selleks, et saaksin käia poes ja süüa teha ning ütleb, et see ongi minu “vaba aeg”. Teemaalgataja jätab ka mainimata, et lisaks käib ta 2x nädalas trennis, kus on kella 22ni õhtul. Lisaks trennilaagrid, mis kestavad terve nädalavahetuse ning tema teise lapse võistlused, mida on 2x kuus kas kogu päeva või 2 päeva ööbimisega. Tema vanemad lapsed on 13a ja 16a, kuid probleemiks on see, et lastel puuduvad igasugused ülesanded kodus. Isa koristab nende tube, korjab toast prügi, võtab tolmu, koristab kappi jne. Sellest tulenevalt on isal veel vähem aega tegeleda meie ühise lapsega oma vabadel õhtutel.

Tere-tere, aga kärgperedes ongi asjad teisiti. Miks siis vaba meest ei võtnud, kui see olukord nüüd nii pinda käib? Ja oi kui tüüpiline on jälle see vanade laste kasvatamatuks tembeldamine, kelle tõttu pole mehel aega meie uue nunnu jaoks.

+10
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Assa raks, ma tahan teada, mis edasi saab! Mees jäi perekoolis käimisega vahele ja valetas ennast siin ilusamaks ja toredamaks kah veel.

Aga muidu nagu ikka, beebiga naise vaba aeg on söögi tegemine ja mees peab saama trennis käia nagu alati. Ega pole raske arvata, miks eelmine abielu lõhki läks.

Anna siis teada, mis tegid selle superissiga.

+6
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Asi ei ole selles, et olukord käib pinda, vaid selles, et soovin ka vahepeal puhkust. Beebi kasvatamine on 24/7 ja tema abi saan kaheksal õhtul kuus, mis jääb üle tema teistest tegevustest.

Enne lapse saamist rääkis mees suure suuga, kuidas ta mind kõiges aitama hakkab – just sellepärast see mees sai võetud.

Tema lapsed laisad pole, neilt lihtsalt ei nõuta midagi, isegi enda järelt koristamist. Kas see siis laste mahategemine kohe?

Kahju, et esimese asjana nähakse uut elukaaslast kui kurja kasuema, mitte tavalist inimest, kes soovib vahepeal samuti puhkust.

+4
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahju, et esimese asjana nähakse uut elukaaslast kui kurja kasuema, mitte tavalist inimest, kes soovib vahepeal samuti puhkust.

Ei nähta, lihtsalt väga palju lithsam on sellises peres, kus mees on esimesel ringil, mitte et tal on veel sada kohustust. Ja isegi siis suurem osa naisi kurdavad, et mees aitab liiga vähe. Aga kärgperedes on tavaliselt rahulolematud kõik osapooled.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere!

Mina olen teemaalgataja elukaaslane, kellega ühist last jagatakse. Mulle saadeti antud artikkel tuttavate poolt, kes tundsid ära meie olukorra.

Soovin lisada, et teemaalgataja ütles, et tema kanda on kogu majapidamine. Tegelikkuses on meil jagatud, et majapidamistööd teeme üle nädala: tema vanemate lastega nädalal teeb tema söögid, käib poes, koristab ning kui lapsi pole, siis teen kõik need asjad mina. Last hoiab ta selleks, et saaksin käia poes ja süüa teha ning ütleb, et see ongi minu “vaba aeg”.

Teemaalgataja jätab ka mainimata, et lisaks käib ta 2x nädalas trennis, kus on kella 22ni õhtul. Lisaks trennilaagrid, mis kestavad terve nädalavahetuse ning tema teise lapse võistlused, mida on 2x kuus kas kogu päeva või 2 päeva ööbimisega.

Tema vanemad lapsed on 13a ja 16a, kuid probleemiks on see, et lastel puuduvad igasugused ülesanded kodus. Isa koristab nende tube, korjab toast prügi, võtab tolmu, koristab kappi jne. Sellest tulenevalt on isal veel vähem aega tegeleda meie ühise lapsega oma vabadel õhtutel.

See olukord oli sulle ju enne lapsesaamist teada. Teadsid, et isa koristab oma laste järelt, käib noorema lapsega võistlustel ja kui palju ta kodutöödesse panustab, seda teadsid ka. Ainuke asi, mille kallal norida, on trenn 2 korda nädalas, mille võiks beebi sünni puhul ära jätta. Aga kas sa tahaksid seda?

TA ei öelnud, et tema kanda on kogu majapidamine. Ta ütles, et poistevabadel õhtutel püüab ta beebiga aidata – pesta ja magama panna.

Kui sul on majapidamistööde vabad nädalad sel ajal, kui poisid on teil, siis see on ju väga mugav. Ei pea koristama ega süüa tegema, ainult beebiga olema. Küll see beebiaeg ka varsti läbi saab ja asjad paika loksuvad. Pole mõtet suhteid rikkuda.

+12
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jälle ei mõista, miks ei võiks naine isa lastele ise korraldusi jagada. Mina võtaksin neid just pereliikmetena, kui elate siin, sel ajal siis ka minu reeglite järgi ehk siis koristate ise enda järgi, abistate nõudepesul vm. Täpselt nii, nagu igas peres ja eeldatavasti ka oma teises kodus. Kõik lapsed peavad osalema mingilgi määral kodutöödes. Isaga tuleb muidugi see asi enne selgeks rääkida, et kodu on ühine, seega ka kodukord kummagi määrata. Kui ennast distantseerida nendest lastest, ei tekigi kunagi mingeid suhteid.  Mis vabasse aega puutub, siis see tuleb ära võrdselt ära jagada. Meie nii tegimegi, ühe lapsega tavaperes. Ehk siis õhtud oli ära jagatud, minul oli 3 vaba õhtut nädalas ja mehel 4. Sisuliselt tähendas see seda, et mees tuli töölt (kui oli tööpäev)ja võttis siis lapse oma vastutusele kuni laps uinus. Mina läksin aiatöödele, puhkasin või kohtusin sõbrannaga. Mees osa vabadel õhtutel tegi samuti, käis trennis või tegeles remondi vm. Sama jätkus, kui laps oli suurem ja väljas käisime. Kelle päev parajasti oli, see vastutas lapse eest ja teine vaatas siis rahulikult poes ringi.  Toimis suurepäraselt aastaid, ei mingeid tülisid. Kujutan ette, et isegi kui oleks kärgpere, saaks ikka samamoodi toimetada. Jääb mehele piisavalt õhtuid, et suurematega väljas käia ja teisel õhtul jälle koos poistega imikut valvata. Muidugi tuleks ehk vahel mõnest trennist loobuda, aga see on paratamatu ega kesta igavesti.

Igal juhul tuleb maha istuda ja asjad selgeks rääkida enne, kui suhted päris viletsaks lähevad. Hetkel on juba mõlemad teises pettunud. Mehed lubavad enne last igasuguseid asju, sest ei kujuta lihtsalt ette, mis sellega kaasneb.

+12
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ennast distantseerida nendest lastest, ei tekigi kunagi mingeid suhteid

Ei pruugi tõsi olla. Mina saan suurepäraselt läbi oma isa uue naisega, kes alati taandus, kui ma isa juures olin. Tuli ja ütles tere, näitas mulle, kus on mis ja läks minema. Ma isegi ei tea, kas alati teisele korrusele või kodust ära. Tean, et mõnikord sõbrannadega teatrisse ja restorani. Mõnikord oma vanemate juurde. Mõnikord käis külas või olid temal sõbrannad külas teisel korrusel. Ikka talle ka väike vaheldus perekonnaellu. Meie veetsime siis isaga aega, tegime süüa, ajasime väga palju juttu ja isa naine ei tikkunud meie vahele minu teiseks emaks. Ei tikkunud meiega kohvikusse ega sekkunud. Käitus nagu sõbralik ja lahke hea tuttav. päevasel ajal Ööseks ma jäin ka ainult paariks ööks kuus, aga muidu isaga veetsime palju aega. Austan väga oma isa teist abikaasat, et ta soosis justnimelt minu suhet minu isaga, mitte ei püüdnud ennast minu perelliikmeks teha.
Ise saan ka mehe kahe lapsega esimesest abielust suurepäraselt läbi, kuigi täiesti keeldusin ema mängimast ja neid lõbustamast. Tulid ju isaga aega veetma, mitte minuga. Ega lapsed lollid pole, nad hindasid seda, et ma ei püüdnud maailma naba olla.

+9
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Asi ei ole selles, et olukord käib pinda, vaid selles, et soovin ka vahepeal puhkust. Beebi kasvatamine on 24/7 ja tema abi saan kaheksal õhtul kuus, mis jääb üle tema teistest tegevustest.

Enne lapse saamist rääkis mees suure suuga, kuidas ta mind kõiges aitama hakkab – just sellepärast see mees sai võetud.

Tema lapsed laisad pole, neilt lihtsalt ei nõuta midagi, isegi enda järelt koristamist. Kas see siis laste mahategemine kohe?

Kas sa väidad, et ~ 22 päeva kuus on sellised, kus mees kodus ja beebiga mitte midagi ei toimeta? Ise ju ütlesid, et teete majapidamistöid üle nädala. Ja et mees hoiab sel ajal last.
Ega su mees ka ju päevad läbi ei puhka. Ta käib tööl, teeb kahel nädalal kuus majapidamistöid. Ainus n.ö. puhkus on tal trenn. Kui sa soovid ka trennis või kuskil mujal ilma lapseta käua, siis ütle ometi seda mehele. Ja suhtu ta vanematesse lastesse paremini. 13 ja 16 on juba piisavalt vanad, et nad saaksid vajadusel lapsehoidmisega abiks olla.
Ja vaata selle mehe laste kirumisega ette. Keda sa siis süüdistad kui su oma laps tulevikus samamoodi oma toa koristamisest ei hooli?
Ja kõiki neid võistlusi ja laagreid sa ometi ju teadsid varem. Kas mees lubas sulle need ära jätta? Üldiselt suhtu mehe lastesse kui oma pereliikmetesse. Kui sul oleks endal 13-aastane laps, kas sa lõpetaksid tema trennid ja võistlused ära, sest sa said veel ühe lapse?

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui te nüüd päriselt olemas olete, mitte lihtsalt ei trolli siin, siis ma soovitaks selle praeguse elukorrlduse küll üle vaadata. Praegune ei ole lihtsalt jätkusuutlik.

Sõltumata sellest, kas tegu on kärgperega või ühiste lastega perega, tuleb iga uut pereliiget planeerides arvestada sellega, et kõik kohustused juba olemasolevate laste ees jäävad alles. Jäävad alles laste võistlusreisid ja spordilaagrid. Laste õppimisel aitamised jmt. Kui siiani ei ole suutnud lapsi enda järelt koristama panna, siis peale beebi tulekut ei teki neil hetkega seda harjumust. Aeg lisanduva lapsega tegelemiseks saab tulla suuresti vanemate vaba aja arvelt. Jah, kui kõik õhtud on trennide ja hobidega sisustatud, tuleb neist mõnest mõneks ajaks loobuda. Nii mehel kui naisel. Samuti peab mees arvestama, et ka naisel on õigus peale lapse sünnitamist mõnel õhtul igal nädalal tegeleda oma hobidega.

Lõpetage ära see, et mees moodustab oma poegadega ühe kolmiku ning naine, beebi ja mees moodustavad mingi eraldiseisva kolmiku. Tuleb hakata toimima ühtse perena. On need õhtud nädalas, kui mees on trennis ja naine teeb ära kodutööd ja majandab beebi ja vajadusel ka suuremate lastega. Ja siis on need õhtud nädalas, kui naine on trennis või kohvikus ja mees majandab ära beebi ja suured lapsed ja teeb kõik kodutööd. Ja lõpuks on veel see aeg, kus tehakse kõike koos ühe perena – koos tehakse süüa ja koos koristatakse ja koos tegeletakse lapsega. On paratamatu, et neil nädalatel, kui suured lapsed elavad teie juures, tegeleb nendega isa rohkem ja ema peab rohkem beebiga tegelema. Isal peab olema aeg, millal ta on ainult suuremate laste päralt. Samas peab ta ikkagi ka naisele puhkust andma ja tegelema mõnel õhtul kõigi kolme lapsega. Nendel nädalatel, kui poisse pole, on nii isal kui emal vaba aega rohkem ja võimalus ka ainult beebile jagamatut tähelepanu pühendada.

Mulle tundub täiesti totter, et poiste nädalal tegeleb naine ainult beebiga ja mees peab ära majandama suured lapsed, tegema süüa, käima poes, koristama, pesema pesu… Kodutöid teeb naine ainult siis, kui poisse pole. Minu meelest oleks just loogiline, et kui mees on suuremate lastega rohkem hõivatud, teeb naine beebi kõrvalt ka kodutöid rohkem. Kui suuri lapsi pole, siis mees teeb kodutöid rohkem ja majandab ka beebiga rohkem ja naine saab nendel nädalatel rohkem täitsa oma aega.

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehk siis õhtud oli ära jagatud, minul oli 3 vaba õhtut nädalas ja mehel 4.

Kuid ühised õhtud? Te olete ju ikkagi pere, mitte kaks korterinaabrit, keda seob vaid kohustus hoolitseda imiku eest.

+2
-2
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 214 )

Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere lapsega tegelemine ja hoolitsemine