Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere vanemad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Teema: Kärgpere vanemad

Postitas:

Neile, kelle lastega kooselu on purunenud ning loodud kärgpere. Loetlege plussid ja miinused.

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 09:32; 14.08 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neile, kelle lastega kooselu on purunenud ning loodud kärgpere. Loetlege plussid ja miinused.

Tõsiselt küsid kärgperenduse plusse? Ole normaalne – neid pole!

+26
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neile, kelle lastega kooselu on purunenud ning loodud kärgpere. Loetlege plussid ja miinused.

Tõsiselt küsid kärgperenduse plusse? Ole normaalne – neid pole!

Seda minagi, aga lootsin et ehk keegi suudab plusse nimetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 09:32; 14.08 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks nõustun eelmise käoga. Kärgpere lapsena ei oska ma nimetada mitte ühtki plussi kärgperenduses kui niisuguses. Need lapsed,kes sellisesse mustrisse on pandud, kannatavad niiehknii. Ainuke pluss või see, mille nimel seda lapsena kannatad, on lootus, et ehk su vanem on uues suhtes õnnelikum.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 10:18; 15.08 14:03; 17.08 14:55; 18.08 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neile, kelle lastega kooselu on purunenud ning loodud kärgpere. Loetlege plussid ja miinused.

Tõsiselt küsid kärgperenduse plusse? Ole normaalne – neid pole!

väga suur erand – lapsele võib tekkida 4 vanemat, kes temast hoolivad. see aga eeldab tõesti mõistlikke inimesi. tean inimesi, kes on suutnud sellise koosluse luua, kus lapsed on tõesti mõlemas peres oodatud, kus suheldakse ka nii, et mehe uus naine ja lapsed käivad eksnaise vanemate sünnipäevadel jne. lastel on mõlemas kodus oma toad, elatakse samas linnas jne.
algne pere lihtsalt mõistis, et nad ei sobi kokku elama, lahku ei mindud kellegi kolmanda pärast. uued kaaslased tekkisid alles tükk aega peale lahutust.

+23
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 10:28; 16.08 06:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas mul on vedanud aga minu puhul on plussiks see, et ma sain mehe suurema lapse näol endale väga toreda, lahke ja südamliku kasulapse/sõbra. Me saame väga hästi läbi. Mehega kokku hakkasime olema, kui poiss oli kohe 4 saamas. Nüüd on ta 11 ja meil ei ole kunagi probleeme olnud. Ei kipu mina lapsele vägisi “emaks” aga laps kuulab ja austab mind. Samuti ei ole ta meil kunagi külas, vaid see ongi tema kodu ka.
Nõudmised ja reeglid on nii talle kui ka meie ühisele lapsele samasugused.

Lapse emaga ma väga kokku ei puutu aga kui vaja saab normaalselt suhelda logistika küsimustes.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 10:44; 19.08 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise õnnelik , mitte kibestunud ja klammerduv üksikema.
Seega minu lastel on turvaline ja rahulik kasvada. Ja näevad toimivat mehe-naise suhet.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, lapsena meeldis mulle, et kingitusi ja pidusid sai topelt. Täna on *väga* tüütu iga sündmust 2x tähistada.

Kui nüüd väga otsida, siis plussiks on ehk see, et koos poleks mu vanemad sama heal elujärjel kui praegu oma kaaslastega.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 11:19; 15.08 01:36; 15.08 23:01; 23.08 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa selle järgi mõtled, et kas elada koos mehe/naisega, kellega sa tegelikult koos elada ei taha?

Plusside/miinuste asemel selgita välja, mida on vaja, et asi enam-vähem toimiks. Esimene asi on, et eksiga ei pea olema mingi parim sõber, aga viisakas peab olema. Isegi kui vihkate teineteits, siis viisakas peab olema. teine ja väga oluline asi endale selgeks teha – eks ei ole enam sinu pere liige. Kui oled naine, siis ära eelda, et eks peab “lapse pärast” käima sinu elektripirni vahetamas või külmkappi remonti viima. Ta ei ole sinu pere liige. Ja kuna ta ei ole sinu pere liige, siis ära tee tema ja lapse ühiseks ajaveetmiseks plaane. las neid teeb eks (või laps) ise. See ei ole sinu asi, kui tore ja või huvitav on alpsel oma teise vanemaga. Kolmandana pead selgeks tegema, et kui lapse teise vanema juures veedetud aeg ei vasta sinu põhimõtetele, ei juhtu midagi. Kui ta ei söö nii palju kapsast, kui sulle meeldiks, või sööb natuke rohkem komme jne. Ise ole dlapsele sellise vanema valinud ju. Hinda neid hetki, kui laps on teise vanema juures ja sina saad teha midagi iseendaga. Kui sina oled lahuselav vanem, siis enne mingite tõsisemate (raha, planeerimist nõudvate) otsuste tegemist räägi läbi last kasvatava vanemaga, kas ikka laps sel ajal üldse saa või juba on teised plaanid tehtud (näiteks reisile minna, teatrisse jne), et hiljem ei oleks üllatusi.

Võtmesõnad on viisakus, üksteisega arvestamine, suhtlemine

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 13:19; 17.08 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pluss: Psühhoterroristist eksabikaasa on vähem pildil ja meil enamvähemgi rahulik ja turvaline argielu.
See pluss kaalub üles kõik mõeldavad miinused.
Kui üldse pildil ei oleks, oleks veel rahulikum ja turvalisem.

Muidugi ma tunneks end paremini, kui oleks hea suhe lapse isaga; armastav ja üksteisega arvestav tuumikpere. Aga seda varianti enam nagunii ei ole ka laual.

Üldiselt olen kindel, et lapse kasvukeskkonda mõjutab eelkõige neid ümbritsevate inimeste olemus: hea kasuvanem on parem, kui kehv bioloogiline (ja jah, elu ei ole mustvalge, kõikvõimalikke variante ja nüansse ei hakka ühes postituses läbi lahkama).

Mida mõned teised kärgperede vanemad on plussina välja toonud: Kui laps on enda juures, saab pühenduda sajaprotsendiliselt lapsele; kui laps on teise vanema juures, on vaba aeg ja vaba voli seda sisustada. SUUR miinus, kui teine vanem ei ole tegelikult usaldusväärne… Aga see miinus oleks vähemalt sama suur ka koos elades.
Kõige suurem miinus on minu silmis vanema enda tekitatud, kui võtab enda kõrvale inimese, kes hakkab last inetult välja puksima. Vanem, kes võiks siin vähegi oma lapse eest seista, kõnnib ringi roosa loor silmadel, ja pärast imestab, miks lapsel on vaimse tervise häired. Muidugi oleneb siin kõik taas jälle konkreetsetest inimestest.

Aa, oksendame ka, jaa.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 14:08; 14.08 23:18; 15.08 07:37; 23.08 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikemas perspektiivis plusse otsides. Mu lapsel on sõber, kellel on 4 komplekti vanavanemaid (ehk kõik 4 vanavanemat on uues suhtes). Lapselaps on nende kõigi juures võrdselt teretulnud.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 14:40; 22.08 12:20; 22.08 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ainuke pluss, et laps saab topelt reisidel käia, käib nüüd reisimas ema ja isaga eraldi. Miinuseid on ikka palju rohkem. Minu uue mehe laps on juba täiskasvanu, tema üle on vaid hea meel, kui oma pruudiga külas käib. Minu laps on väiksem ja käib oma isaga läbi küll, aga isa enda juurde kunagi ei võta ega kutsu. Last muidugi häirib, et isa võttis kasvatada võõrad lapsed, aga tema jättis nö maha.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.08 18:35; 15.08 20:20; 17.08 13:23; 17.08 13:31; 17.08 17:01; 22.08 12:48; 22.08 13:49; 22.08 14:10; 25.08 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa selle järgi mõtled, et kas elada koos mehe/naisega, kellega sa tegelikult koos elada ei taha?

Plusside/miinuste asemel selgita välja, mida on vaja, et asi enam-vähem toimiks. Esimene asi on, et eksiga ei pea olema mingi parim sõber, aga viisakas peab olema. Isegi kui vihkate teineteits, siis viisakas peab olema. teine ja väga oluline asi endale selgeks teha – eks ei ole enam sinu pere liige. Kui oled naine, siis ära eelda, et eks peab “lapse pärast” käima sinu elektripirni vahetamas või külmkappi remonti viima. Ta ei ole sinu pere liige. Ja kuna ta ei ole sinu pere liige, siis ära tee tema ja lapse ühiseks ajaveetmiseks plaane. las neid teeb eks (või laps) ise. See ei ole sinu asi, kui tore ja või huvitav on alpsel oma teise vanemaga. Kolmandana pead selgeks tegema, et kui lapse teise vanema juures veedetud aeg ei vasta sinu põhimõtetele, ei juhtu midagi. Kui ta ei söö nii palju kapsast, kui sulle meeldiks, või sööb natuke rohkem komme jne. Ise ole dlapsele sellise vanema valinud ju. Hinda neid hetki, kui laps on teise vanema juures ja sina saad teha midagi iseendaga. Kui sina oled lahuselav vanem, siis enne mingite tõsisemate (raha, planeerimist nõudvate) otsuste tegemist räägi läbi last kasvatava vanemaga, kas ikka laps sel ajal üldse saa või juba on teised plaanid tehtud (näiteks reisile minna, teatrisse jne), et hiljem ei oleks üllatusi.

Võtmesõnad on viisakus, üksteisega arvestamine, suhtlemine

Selles mõttes on küll kärgperede suhted erinevad, et mees võib vabalt eksnaist ja last/lapsi abistamas käia, see pole küll kellegi teise öelda. Ebakindlus paistab läbi sellise suhtumisega, “ära eelda, et käib asju parandamas”. Mis selles imelikku on kui lapse/laste isa käib abistamas ja seda omal soovil. Ja kui laps/lapsed väikesed, siis võib ka laste ema organiseerida kokkusaamisi. On endisi paare, kes ka pärast lahutust suhtlevad. Uutele naistele see muidugi ei meeldi, aga nii lihtsalt on.
Muidu, aga on kärgperes miinuseid rohkem kui plusse, piisab ühest ussitajast ja kogu see süsteem enam ei toimi ja kannatavad just laste närvid eelkõige.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 18:45; 15.08 08:44; 15.08 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neile, kelle lastega kooselu on purunenud ning loodud kärgpere. Loetlege plussid ja miinused.

Tõsiselt küsid kärgperenduse plusse? Ole normaalne – neid pole!

Normaalsetel inimestel on.

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 20:13; 15.08 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehe vanem tütar on kunagi öelnud- ma ei uskunud, et mees ja naine saavad koos olla nii, et nad ei karju teine teise peale, tänu teile usun, et abielu võib olla õnnelik.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neile, kelle lastega kooselu on purunenud ning loodud kärgpere. Loetlege plussid ja miinused.

Tõsiselt küsid kärgperenduse plusse? Ole normaalne – neid pole!

Normaalsetel inimestel on.

Normaalsed inimesed ei vali kärgperendust. Nad ei lase asjal sinnani minnagi, et pere laguneks. Ehk siis ei vali elukaaslast uisapäisa ja lapsed ei sünni ups!-moel.

+11
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.08 20:57; 14.08 21:03; 17.08 09:05; 17.08 09:17; 25.08 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikemas perspektiivis plusse otsides. Mu lapsel on sõber, kellel on 4 komplekti vanavanemaid (ehk kõik 4 vanavanemat on uues suhtes). Lapselaps on nende kõigi juures võrdselt teretulnud.

Ja siis on sellel sõbra emal veel 2 last, kellel on erinevad isad ja vanavanemad lahus, aga see laps on nende juurde ka külla oodatud ehk siis on tal lisaks veel 2+2 lisavanavanemat?
Teretulnud võid ju olla, aga PEREkondakui niisugust ei ole. PÄRIS perekonda päris jõulude ja muuga.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.08 20:57; 14.08 21:03; 17.08 09:05; 17.08 09:17; 25.08 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikemas perspektiivis plusse otsides. Mu lapsel on sõber, kellel on 4 komplekti vanavanemaid (ehk kõik 4 vanavanemat on uues suhtes). Lapselaps on nende kõigi juures võrdselt teretulnud.

Ja siis on sellel sõbra emal veel 2 last, kellel on erinevad isad ja vanavanemad lahus, aga see laps on nende juurde ka külla oodatud ehk siis on tal lisaks veel 2+2 lisavanavanemat?

Teretulnud võid ju olla, aga PEREkondakui niisugust ei ole. PÄRIS perekonda päris jõulude ja muuga.

Ja kui üks väikese lapse vanematest näiteks sureb, pole päris jõulusid enam kunagi. Lollakas.

Edit: Ok, see on ju lausa lubamatu solvang tänapäeval. Ma sõnastan ümber: Minu arvates on teie arvamus võrdlemisi lahmiv, südametu ja rumal.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 14:08; 14.08 23:18; 15.08 07:37; 23.08 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu abikaasa laps eelmisest abielust sai hilisteismelisena endale (pool)õe ja -venna, kes teda suisa jumaldavad.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikemas perspektiivis plusse otsides. Mu lapsel on sõber, kellel on 4 komplekti vanavanemaid (ehk kõik 4 vanavanemat on uues suhtes). Lapselaps on nende kõigi juures võrdselt teretulnud.

Pikemas perspektiivis mõeldes on suhteliselt tõenäoline, et lapse tulevasel kaaslasel on ka 4 paari vanavanemaid ja siis nad pühade ajal muud ei teegi, kui kolistavad ühest linnast teise. Eeldades, et kõik ei ela samas linnas (vähetõenäoline). Boonuspunktid, kui vähemalt üks paaridest elab saartel ja mõni Lõuna-Eestis.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 11:19; 15.08 01:36; 15.08 23:01; 23.08 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kärg töötab armastusega. Ülikooliaegne armumine, 2 last. Lahutus kui olime 27. Uus pere, 2 last. Eksil uus pere ja 1 laps, tema mehel samuti 1 varasemast.

Mul õnnestus äridega ja pole kärg, vaid hoopis toetamine.
Perereisid koos kogu vahmiiliga, mina küll maksan, aga saame tänase perega elatud ja väga hästi läbi oma kunagise kalli kaasa ta uue perega, kes on alati reisidel kaasas.
Eks käib teisest linnast koos oma perega meie uute laste sünnipäevadel. Meie samamoodi vastu.

Kas võib küsida, et kui raha on piisavalt teenitud, ja lahku ei mindud rusikaid vehkides, siis see vorm on äkki võimalik?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui üks väikese lapse vanematest näiteks sureb, pole päris jõulusid enam kunagi. Lollakas.

Edit: Ok, see on ju lausa lubamatu solvang tänapäeval. Ma sõnastan ümber: Minu arvates on teie arvamus võrdlemisi lahmiv, südametu ja rumal.

Surm on teine teema ju üldse. Sa armastad seda meest, aga ta sureb ja sa ei saa sinna midagi teha. Kuna teda pildil pole, lähed edasi, aga jagada sina, meie, nemad, teie on kurnav. Mida rohkem pooli, seda raskem on. Südametu on valida mees, kellest lahku lähed, tekitad lapsele probleeme juurde.

Või et teine asi. Et kui isa pole üldse pildil, siis lapsel “on jõulud”, aga kui siiski on, siis “ei ole jõulusid”.
Nii et pärast lahutust peaks lastele ühe vanemaga kohtumise üldse keelama, et “jõulud säilitada”. Ok.

Su viimane lause tegelikult vääriks raporteerimist. Mees hakkab jooma, keeldub midagi ette võtmast – naine südametu, et sellise valis. Mees on (vaimselt või füüsiliselt) vägivaldne – ikka naine süüdi, et sellise valis (NB! Kõige üldisema reelgina ilmneb vägivaldsus just naise raseduse ajal). Aga vaat ei näinud naine seda ette, südametu mõrd selline! Kui kaugele võib minna, et lahutada võib? Kui mees lapse vägistab (ka seda juhtub Eestis aegajalt)? Või ka siis mitte? Ikka on nii, et mees teeb midaiganes, aga süüdi on – ikka naine kõrval…

Ja ärge nüüd hakake ajama ila, et need on hooooopis teised asjad. Sa ei tea, mis asjad on olnud kellegi peres ja hinges enne lahutust, sa ei tea, milline on olnud suhe ja olukord kokku minnes, sa ei tea teiste pereeludest mitte halli karvagi, aga kohtumõistja Perekoolis oled vägev.

P.S. Siin on olnud Perekoolis mitu juttu sellest, kuidas inimene peab oma lapsepõlvetrauma põhjuseks just armastuseta laste pärast kokku jäänud vanemaid. Soovitavad OMA ISIKLIKU KOGEMUSE pinnalt juba lihtsalt sobimatu kooselu puhul lahku minna – et no sellisel juhul võiks olla vähemalt mõned pingevabad jõulud… Siinsamas teemaski on juttu lapsest tunnistamas, et bioloogilises peres poleks ta kunagi teadnud, et ka rahumeelselt on võimalik – tõlgime sinu keelde – et on olemas rahulikud jõulud.

Aa, et miks ikka ära ei paranda, nagu vanasti? Kaua sa üksi pingutad, samal ajal nähes, kuidas kodune olukord muutub ka laste vaimse tervise valguses järjest hullemaks? Teine pool ei pruugi olla huvitatudki asjade muutmisest, rääkimata pereterapeudist vms. Aga jah, ikkagi naine südametu, et ei osanud mehe hinge nii ära kaardistada, et suuta arvestada iga miljoni asjaga, mis võivad teda mõjutada; leidnud üles iga tumeda sopi.

Tead, ma võiks kihla vedada, et sa ei tunne iseennastki ligilähedaltki nii hästi. Ja selle asemel, et olla tänulik, et sinul on elus hästi läinud, kallad sa siin teisi sopaga üle – neid, kellel nii hästi läinud ei ole.

Taas kord – ära tule nüüd seletama, et sa rääkisid ainult neist, kes lihtsalt mõtlematult lillelt lillele heljuvad. Reaalselt lahmid kõigi kärgperega inimeste suunas laia labidaga. Samal tasandil tegu oleks sinu kohta öelda, et nii mürgisel inimesel ei saa olla kunagi tõelist peret soojate suhete ja armastusega, rääkimata jõuludest.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 14:08; 14.08 23:18; 15.08 07:37; 23.08 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nähtud neid kärgperesid küll. Silma hakkavad ikkagi need, mees leidis uue naise, saadakse uued lapsed, vanemad lapsed jäetakse tahaplaanile ja seda paljuski uue naise ussitamisel. Osad mehed, kes hoolimatud, kuulavadki seda ussitamist ja nii need isa ja lastevahelised sihted kaovad. Raha nagu ka eriti maksma ei kiputa. Reisidele vanemaid lapsi ei võeta jne. Üks hetk, kui vanemad lapsed edukad, tänu nende emale, kes tegeles, siis hakkavad isad kontakti otsima.
Neid kärgpere edulugusid on lihtsalt üli vähe, sest keegi sellest suurest pundist rikub peaaegu alati kõik ära. Lapsed veel eriti kannatavad.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 18:45; 15.08 08:44; 15.08 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa selle järgi mõtled, et kas elada koos mehe/naisega, kellega sa tegelikult koos elada ei taha?

Plusside/miinuste asemel selgita välja, mida on vaja, et asi enam-vähem toimiks. Esimene asi on, et eksiga ei pea olema mingi parim sõber, aga viisakas peab olema. Isegi kui vihkate teineteits, siis viisakas peab olema. teine ja väga oluline asi endale selgeks teha – eks ei ole enam sinu pere liige. Kui oled naine, siis ära eelda, et eks peab “lapse pärast” käima sinu elektripirni vahetamas või külmkappi remonti viima. Ta ei ole sinu pere liige. Ja kuna ta ei ole sinu pere liige, siis ära tee tema ja lapse ühiseks ajaveetmiseks plaane. las neid teeb eks (või laps) ise. See ei ole sinu asi, kui tore ja või huvitav on alpsel oma teise vanemaga. Kolmandana pead selgeks tegema, et kui lapse teise vanema juures veedetud aeg ei vasta sinu põhimõtetele, ei juhtu midagi. Kui ta ei söö nii palju kapsast, kui sulle meeldiks, või sööb natuke rohkem komme jne. Ise ole dlapsele sellise vanema valinud ju. Hinda neid hetki, kui laps on teise vanema juures ja sina saad teha midagi iseendaga. Kui sina oled lahuselav vanem, siis enne mingite tõsisemate (raha, planeerimist nõudvate) otsuste tegemist räägi läbi last kasvatava vanemaga, kas ikka laps sel ajal üldse saa või juba on teised plaanid tehtud (näiteks reisile minna, teatrisse jne), et hiljem ei oleks üllatusi.

Võtmesõnad on viisakus, üksteisega arvestamine, suhtlemine

Selles mõttes on küll kärgperede suhted erinevad, et mees võib vabalt eksnaist ja last/lapsi abistamas käia, see pole küll kellegi teise öelda. Ebakindlus paistab läbi sellise suhtumisega, “ära eelda, et käib asju parandamas”. Mis selles imelikku on kui lapse/laste isa käib abistamas ja seda omal soovil. Ja kui laps/lapsed väikesed, siis võib ka laste ema organiseerida kokkusaamisi. On endisi paare, kes ka pärast lahutust suhtlevad. Uutele naistele see muidugi ei meeldi, aga nii lihtsalt on.

Muidu, aga on kärgperes miinuseid rohkem kui plusse, piisab ühest ussitajast ja kogu see süsteem enam ei toimi ja kannatavad just laste närvid eelkõige.

Haha. Mu elukaaslane käis ka eksil pesumasinat ühendamas ja lage värvimas 200km kaugusele. Niikaua, kuni ükskord ütlesin, et kuule, Sirjet sa nüüd oled aidanud küll, kohe tulevad soojad ilmad, ehk palud, et ta tuleks meile ka appi suure maja aknaid pesema. Ei tulnud.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalsed inimesed ei vali kärgperendust. Nad ei lase asjal sinnani minnagi, et pere laguneks. Ehk siis ei vali elukaaslast uisapäisa ja lapsed ei sünni ups!-moel.

Jajah, loomulikult. Ava silmad ja vaata ringi.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 20:13; 15.08 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neile, kelle lastega kooselu on purunenud ning loodud kärgpere. Loetlege plussid ja miinused.

Tõsiselt küsid kärgperenduse plusse? Ole normaalne – neid pole!

Seda minagi, aga lootsin et ehk keegi suudab plusse nimetada.

Plusse on küll. Põhiline: lapsevanem on suhtes õnnelikum, tasakaalukam, rahulolevalt, energilisem ja muudes aspektides parem inimene ja parem lapsevanem oma lastele. Kui nn kärglapsi on palju, saavad nad osa samadest plussidest nagu suure pere lapsed: on palju seltsilisi ja mängukaaslased ja harjuvad teistega arvestama.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 10:37; 15.08 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neile, kelle lastega kooselu on purunenud ning loodud kärgpere. Loetlege plussid ja miinused.

Tõsiselt küsid kärgperenduse plusse? Ole normaalne – neid pole!

Seda minagi, aga lootsin et ehk keegi suudab plusse nimetada.

Plusse on küll. Põhiline: lapsevanem on suhtes õnnelikum, tasakaalukam, rahulolevalt, energilisem ja muudes aspektides parem inimene ja parem lapsevanem oma lastele. Kui nn kärglapsi on palju, saavad nad osa samadest plussidest nagu suure pere lapsed: on palju seltsilisi ja mängukaaslased ja harjuvad teistega arvestama.

Mille põhjal tekib oletus, et kärgperes on lapsevanem õnnelikum või tasakaalukam. Tegelikkuses on ju palju rohkem probleeme kärgperedes. Küll logistilised, küll laste kasvatamisega, sest kõik ei ole oma lapsed ja võõraste lastega kohanemine ei ole lihtne. Sama lastel, nende ellu tekib keegi võõras inimene, kes ei pruugi sümpaatne olla. Lapsed ei ole oma ellu vanemate uusi kaaslasi valinud, nendele ei pruugi need uued inimesed meeldida ja selle pinnalt tekivad probleemid. Igaüks siiski kaitseb oma lapsi. Samuti lastega. Ei pruugi nendest partnerite lastest ka suuri sõprussuhteid tekkida. Küll kuuldud, kuidas mehe eelnevast abielust lapsed ja naise eelnevast abielust lapsed kaklevad, omavahel läbi ei saa ja konkureerivad. Mõnikord on uus naine mehe varasemate laste peale kade ja püüab takistada isa ja lastevahelisi kohtumisi jne. Rääkimata sellest, kuidas lapsed peavad mitme kodu vahet pendeldama.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 18:45; 15.08 08:44; 15.08 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neile, kelle lastega kooselu on purunenud ning loodud kärgpere. Loetlege plussid ja miinused.

Tõsiselt küsid kärgperenduse plusse? Ole normaalne – neid pole!

Seda minagi, aga lootsin et ehk keegi suudab plusse nimetada.

Plusse on küll. Põhiline: lapsevanem on suhtes õnnelikum, tasakaalukam, rahulolevalt, energilisem ja muudes aspektides parem inimene ja parem lapsevanem oma lastele. Kui nn kärglapsi on palju, saavad nad osa samadest plussidest nagu suure pere lapsed: on palju seltsilisi ja mängukaaslased ja harjuvad teistega arvestama.

Minu ema oli nii õnnelik, et unustas meid täiesti ära. …..ja nüüd nutab, et me ei taha tal külas käia. Ei aidanud ta mind gümnaasiumi ega ûlikooli ajal, ….sest tal oli ju pere, kelle eest vaja hoolt kanda. Ei aidanud kordagi vanaemana lapsi hoida ja nüüd on õnnetu, et miks lapselapsed tema juurde ei taha tulla ja teda vihkavad. Ei vihka ju,lihtsalt võõras inimene oled neile, muud midagi.
Ilmselt on toredamaid peresid ja lugusid, kuid mina hoidun oma isiklikus elus kärgperendusest. Kui peaksimegi mehega lahku minema, siis uue kaaslasega ma lapsi kindlasti saada ei kavatse. See sinu-minu-meie ei sobi mulle.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 10:18; 15.08 14:03; 17.08 14:55; 18.08 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema oli nii õnnelik, et unustas meid täiesti ära. …..ja nüüd nutab, et me ei taha tal külas käia. Ei aidanud ta mind gümnaasiumi ega ûlikooli ajal, ….sest tal oli ju pere, kelle eest vaja hoolt kanda. Ei aidanud kordagi vanaemana lapsi hoida ja nüüd on õnnetu, et miks lapselapsed tema juurde ei taha tulla ja teda vihkavad. Ei vihka ju,lihtsalt võõras inimene oled neile, muud midagi.
Ilmselt on toredamaid peresid ja lugusid, kuid mina hoidun oma isiklikus elus kärgperendusest. Kui peaksimegi mehega lahku minema, siis uue kaaslasega ma lapsi kindlasti saada ei kavatse. See sinu-minu-meie ei sobi mulle.

Ka mina pole eriti kuulnud, et lapsed selle kärgperenduse üle õnnelikud oleks.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.08 18:35; 15.08 20:20; 17.08 13:23; 17.08 13:31; 17.08 17:01; 22.08 12:48; 22.08 13:49; 22.08 14:10; 25.08 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neile, kelle lastega kooselu on purunenud ning loodud kärgpere. Loetlege plussid ja miinused.

Suurim miinus, laps saab suuremaks ja see teadmine ikkagi häirib teda, et tema vanemad lahku läksid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )


Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere vanemad