Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere vanemad

Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Teema: Kärgpere vanemad

Postitas:

Kui väga tahta, siis miinuseid ja plusse leiab alati ka kõige hullemates asjades, oleneb kui positiivse ellusuhtumisega inimene suudab olla. Mina ilmselt olen ikkagi realist. Minu kogemus selline. Olen 5 aastat lapse isast lahus olnud, selle aja jooksul kohe kõige esimene mees oli 2 lapsega isa ja minul siis oli ja on 1 laps. Normaalse perena ei saanud me end tunda, nii kohutav oli see logistika- lapsed siin kodus ja seal kodus pluss mõlemate armukadedad eksid igapäeva kodurahu rikkumas. Nüüd olen vallaline üksikema ja lastega meestest vaatan eemale, kasutan Tinderit ja suht esimene küsimus on kas lapsi on.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärgperel võib olla järgnev eelis. Toon näite.

Mitte-kärgperes kasvanud laps, vanemad tutvusid ja abiellusid peaaegu et kooli ajal, eluks ajaks koos. Nüüd laps loob suhteid võrdlemisi hilises eas, sest ei julge mööda panna, kuna vanemate eeskuju on “ideaalne”. Kui lapsel peaks suhe purunema, tundub see maailmalõpuna, sest eeskujud on teistsugused. Mõnel õel-vennal ongi jäänud püsivamad suhted seetõttu loomata. “Halba” ju ei taha, aga “head” ei suuda leida (või ei julge ära tunda) ja nii jääbki lastetuks.

Kärgpere korral on lapsed nagu “tuimemad”, nad on harjunud, et suhted võivad alata ja lõppeda ja sellest ei maksa liigselt põdeda, tuleb edasi elada.

See kõik ei vähenda muid, eelmistes postitustes toodud, võimalikke probleeme. Tegu on rohkem “globaalse” nähtusega (st. lapse tervet elukaart mõjutava nähtusega), mitte “lokaalsega” a la mul on kohe täna kahe inimese asemel neli, kellega loomaaeda minna.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel postitajal on nüüd küll “hea” loogika. Põhimõtteliselt siis selline, et on väga halb eeskuju, kui vanemad saavad väga hästi läbi ja on aastakümneid suhtes. Veel hullem, kui polegi enne põhimõtteliselt mingeid muid suhteid olnud. Sest selline mudel tekitab lastes ärevust, et nende partner peab ka kohe ideaalne match olema. Väga jabur loogika!
Sinu loogika kohaselt ongi hea selline vanemlik eeskuju, et pidevalt uued suhted, siis ollakse suhte lörrimineku osas tuimemad, sest nii nagu peabki.

Tead, minu vanemad on koos olnud pikka aega, aga omavaheline läbisaamine on väga halb ja üha halvemaks läheb aja jooksul. Ometi tahan teha nn õiget valikut ja kardan puusse panna. 30+ ikka veel abiellunud pole, lapsi ei ole. Aga minu hirmud tulenevad mu enda kogemustest, kus varem olen korduvalt puusse pannud. Ja vanemad on just eeskujuks, millises suhtes ma olla EI TAHA. Ehk siis parem olen üksi kui sellises suhtes.

Sellegipoolest olen ma tänulik, et olen saanud kasvada traditsioonilises peres ja mul isa oli isa iga päev olemas. Kui olin laps, siis vanemad said omavahel kuidagi paremini läbi, polnud nii hullu kraaklemist. Nii et see väga ei varjutanud mu lapsepõlve.

Nüüd olen vallaline üksikema ja lastega meestest vaatan eemale, kasutan Tinderit ja suht esimene küsimus on kas lapsi on.

Ja mis paneb sind arvama, et üks lastetu mees sinust mööda ei vaata? Miks peaks lastetu mees tahtma üksikema, et siis logistikaga jamada ja armukadedat eksi taluda jne?
Lastetu mees vaatab lastetuid. Nii palju kui meestega rääkinud olen, Tinderis sh, siis nad ei taha üksikemasid.

Ja sina peaks vaatama ikka omasuguseid, st lastega mehi.
Mina lastetuna ei soovi ka lastega mehi, halb kogemus juba olemas selles. Ka pidevalt pildil olev eks ja muidu ebaküps mees, kes kohe esimesest päevast mulle oma jamad kaela ladus. Olen seda alati teadnud, et ei taha lastega meest ega kärgperendust. Tollele mehele ka selgelt väljendasin, et mulle see ei sobi. Ometi ronis tohutult külje alla. No kammoon, vaadaku naisi, kel ka lapsed. Ma ei saa aru, miks lastega inimesed (eriti üksikvanemad, kel lapsed 100% ajast) ajavad taga lastetuid. Jääge ikka omasuguste juurde, ärge määrige oma probleeme ja jamasid teistele kaela.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel postitajal on nüüd küll “hea” loogika. Põhimõtteliselt siis selline, et on väga halb eeskuju, kui vanemad saavad väga hästi läbi ja on aastakümneid suhtes. Veel hullem, kui polegi enne põhimõtteliselt mingeid muid suhteid olnud. Sest selline mudel tekitab lastes ärevust, et nende partner peab ka kohe ideaalne match olema. Väga jabur loogika!

Sinu loogika kohaselt ongi hea selline vanemlik eeskuju, et pidevalt uued suhted, siis ollakse suhte lörrimineku osas tuimemad, sest nii nagu peabki.

Tead, minu vanemad on koos olnud pikka aega, aga omavaheline läbisaamine on väga halb ja üha halvemaks läheb aja jooksul. Ometi tahan teha nn õiget valikut ja kardan puusse panna. 30+ ikka veel abiellunud pole, lapsi ei ole. Aga minu hirmud tulenevad mu enda kogemustest, kus varem olen korduvalt puusse pannud. Ja vanemad on just eeskujuks, millises suhtes ma olla EI TAHA. Ehk siis parem olen üksi kui sellises suhtes.

Sellegipoolest olen ma tänulik, et olen saanud kasvada traditsioonilises peres ja mul isa oli isa iga päev olemas. Kui olin laps, siis vanemad said omavahel kuidagi paremini läbi, polnud nii hullu kraaklemist. Nii et see väga ei varjutanud mu lapsepõlve.

Nüüd olen vallaline üksikema ja lastega meestest vaatan eemale, kasutan Tinderit ja suht esimene küsimus on kas lapsi on.

Ja mis paneb sind arvama, et üks lastetu mees sinust mööda ei vaata? Miks peaks lastetu mees tahtma üksikema, et siis logistikaga jamada ja armukadedat eksi taluda jne?

Lastetu mees vaatab lastetuid. Nii palju kui meestega rääkinud olen, Tinderis sh, siis nad ei taha üksikemasid.

Ja sina peaks vaatama ikka omasuguseid, st lastega mehi.

Mina lastetuna ei soovi ka lastega mehi, halb kogemus juba olemas selles. Ka pidevalt pildil olev eks ja muidu ebaküps mees, kes kohe esimesest päevast mulle oma jamad kaela ladus. Olen seda alati teadnud, et ei taha lastega meest ega kärgperendust. Tollele mehele ka selgelt väljendasin, et mulle see ei sobi. Ometi ronis tohutult külje alla. No kammoon, vaadaku naisi, kel ka lapsed. Ma ei saa aru, miks lastega inimesed (eriti üksikvanemad, kel lapsed 100% ajast) ajavad taga lastetuid. Jääge ikka omasuguste juurde, ärge määrige oma probleeme ja jamasid teistele kaela.

Kusjuures ma usun, et mõne inimese puhul see loogika ikkagi kehtib. Mul on sõbranna juba 35+, tema vanemad siiani koos, aga tema ikka vallaline ja lastetu. Tal on suhteid olnud, aga sellise suhteni ei jõua, kus ka lapsed saada ja ühine elu luua, sest otsib ideaalset. Kuna nüüd vanus juba üle 35, siis tal on tekkinud tunne, et nüüd ei tohi kohe kindlasti enam mööda panna mehe valikuga, sest pole enam aega, et uut meest mitu aastat testida. Samal ajal aeg aina jookseb ja jookseb. Ja tegelikult ta tahab lapsi ja peret.

Mul on ka vanemad siiani koos, aga olen ise lahutatud. Mulle on öeldud, et otsus lahutada oli julge. Ju siis enamus inimesi virelevad kehvas abielus pikemalt.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.08 12:15; 17.08 13:28; 17.08 16:06; 17.08 16:42; 17.08 16:49; 23.08 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte-kärgperes kasvanud laps, vanemad tutvusid ja abiellusid peaaegu et kooli ajal, eluks ajaks koos. Nüüd laps loob suhteid võrdlemisi hilises eas, sest ei julge mööda panna, kuna vanemate eeskuju on “ideaalne”. Kui lapsel peaks suhe purunema, tundub see maailmalõpuna, sest eeskujud on teistsugused. Mõnel õel-vennal ongi jäänud püsivamad suhted seetõttu loomata. “Halba” ju ei taha, aga “head” ei suuda leida (või ei julge ära tunda) ja nii jääbki lastetuks.

Mina jälle näen oma tutvusringkonnas kärgperest pärit laste hulgas trendi, et leitakse noorelt kaaslane ning jäädakse selle ühe juurde, mis sest, et pole ideaalne, nooruse lollused tegemata jne. Hetkel on need suhted kestnud umbes 10 aastat. Tahetakse turvatunnet ning seda pakub kindel kaaslane rohkem kui oma vanemad suutsid pakkuda lapsepõlves. Isegi lapsi ei ole, kes koos hoiaksid, sest neid ei julgeta saada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 11:19; 15.08 01:36; 15.08 23:01; 23.08 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel postitajal on nüüd küll “hea” loogika. Põhimõtteliselt siis selline, et on väga halb eeskuju, kui vanemad saavad väga hästi läbi ja on aastakümneid suhtes. Veel hullem, kui polegi enne põhimõtteliselt mingeid muid suhteid olnud. Sest selline mudel tekitab lastes ärevust, et nende partner peab ka kohe ideaalne match olema. Väga jabur loogika!

Sinu loogika kohaselt ongi hea selline vanemlik eeskuju, et pidevalt uued suhted, siis ollakse suhte lörrimineku osas tuimemad, sest nii nagu peabki.

Tead, minu vanemad on koos olnud pikka aega, aga omavaheline läbisaamine on väga halb ja üha halvemaks läheb aja jooksul. Ometi tahan teha nn õiget valikut ja kardan puusse panna. 30+ ikka veel abiellunud pole, lapsi ei ole. Aga minu hirmud tulenevad mu enda kogemustest, kus varem olen korduvalt puusse pannud. Ja vanemad on just eeskujuks, millises suhtes ma olla EI TAHA. Ehk siis parem olen üksi kui sellises suhtes.

Sellegipoolest olen ma tänulik, et olen saanud kasvada traditsioonilises peres ja mul isa oli isa iga päev olemas. Kui olin laps, siis vanemad said omavahel kuidagi paremini läbi, polnud nii hullu kraaklemist. Nii et see väga ei varjutanud mu lapsepõlve.

Nüüd olen vallaline üksikema ja lastega meestest vaatan eemale, kasutan Tinderit ja suht esimene küsimus on kas lapsi on.

Ja mis paneb sind arvama, et üks lastetu mees sinust mööda ei vaata? Miks peaks lastetu mees tahtma üksikema, et siis logistikaga jamada ja armukadedat eksi taluda jne?

Lastetu mees vaatab lastetuid. Nii palju kui meestega rääkinud olen, Tinderis sh, siis nad ei taha üksikemasid.

Ja sina peaks vaatama ikka omasuguseid, st lastega mehi.

Mina lastetuna ei soovi ka lastega mehi, halb kogemus juba olemas selles. Ka pidevalt pildil olev eks ja muidu ebaküps mees, kes kohe esimesest päevast mulle oma jamad kaela ladus. Olen seda alati teadnud, et ei taha lastega meest ega kärgperendust. Tollele mehele ka selgelt väljendasin, et mulle see ei sobi. Ometi ronis tohutult külje alla. No kammoon, vaadaku naisi, kel ka lapsed. Ma ei saa aru, miks lastega inimesed (eriti üksikvanemad, kel lapsed 100% ajast) ajavad taga lastetuid. Jääge ikka omasuguste juurde, ärge määrige oma probleeme ja jamasid teistele kaela.

Miks sa nüüd ninna kargad inimestele, mis sind hammustas?
Inimaju ongi keerukas; erinevad kogemused võivad mõjutada nii üht- kui teistpidi. Tean nt inimest, kes on lastekodus kasvanud, väga tubli inimene, on endale ka toreda pere loonud. Lisaks on tal mingi seletamatu sisemine tugevus. Peaks nüüd maha salgama selle loo, sest äkki keegi hakkabki lastekodu päriskodust paremaks pidama?
Hea paralleel on vägivallaga. Mõni noorelt vägivalda kogenud inimene hakkab tulevikus just teisi sarnase saatusega inimesi aitama; mõni muutub ise vägivaldseks. Seos minevikuga on olemas MÕLEMAL juhul. Inimaju ega -hing ei ole nagu on-off nupp, et samade käivitajate puhul on alati sama tulemus. Sinu kritiseeritava inimese välja toodud seos oli täiesti loogiline, mis ei tähenda, et see oli rünnak traditsioonilise peremudeli vastu. Igal juhul võib minna hästi või halvemini.

Sinu jutu teine pool on absurd kuubis. Tuled KÄSKIMA, milliseid partnereid sinu jaoks võõras naine valida tohib 😮

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 14:08; 14.08 23:18; 15.08 07:37; 23.08 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale võimatuks muutunud abielu lahutamist läks mu elu ülesmäge ja oskan vaid plusse nimetada.

Hingerahu
Ei tülidele
Ei pingetele
Ei valedele
Leidsin imelise mehe
Olen uuesti abielus
Mees väga hoiab mu lapsi
Laste isa on normaalsemaks muutunud
Lapsed rõõmsad ja rahul sest ei ela pingete keskel
Kõik saavad omavahel normaalselt läbi
Mu lastel kolmandad vanavanemad mu uue mehe vanematel näol

Miinuseid ei oskagi nimetada, kõik toimib ideaalselt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kuidas teistel, aga minu lapsed on sündinud, sest MINA TAHTSIN seda last ja olin kasvatamiseks valmis. Miks ma peaks tahtma enda soovitud lapsi ära anda ja vabaks saada. Loomulikult on mehega iga kord enne rasestumist läbi räägitud, et kas ta ka tahab last ja on valmis.

Eesti naist pole võimalik vägisi sünnitama panna. Tänapäeval on kättesaadavad ennetavad rasestumisvastased vahendid, SOS pill, abort. Naisel on peale rasestumist 3 kuud aega ümber mõelda.

Mehel paraku pole võimalik meelt muuta ja mees võib ka vastu tahtmist isaks saada.

Mu poeg on hetkel veel liiga väike, aga kui iga sobiv iga käes, siis talle tutvustan kehtivat elatisseadust, kondoomi ja põhimõtet, et enne vahekorda peab ta naist hästi tundma ja 100% usaldama.

Kas peab ikka mehi nii lollina kujutama, et nemad olid üldse puu otsas, kui vastu tahtmist kolm last pähe määriti. Sinu vaated on väga vanamoodsad.

Pigem on vanamoodsad naised, kes rasestumisvastastest vahenditest midagi kuuldagi ei taha ja kogu vastutuse mehe kaela veeretavad. Kahekümne esimesel sajandil pidada kondoomi rasestumisvastaseks vahendiks ja muid võimalusi eitada, kus koopas peab küll ometi elama?
Ja need ups!-lapsed, keda valmis toodetud vaid mehe kättesaamiseks ja jutuga ära lollitatud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.08 20:57; 14.08 21:03; 17.08 09:05; 17.08 09:17; 25.08 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem on vanamoodsad naised, kes rasestumisvastastest vahenditest midagi kuuldagi ei taha ja kogu vastutuse mehe kaela veeretavad. Kahekümne esimesel sajandil pidada kondoomi rasestumisvastaseks vahendiks ja muid võimalusi eitada, kus koopas peab küll ometi elama?
Ja need ups!-lapsed, keda valmis toodetud vaid mehe kättesaamiseks ja jutuga ära lollitatud.

Miks sa kogu aeg ajad asja teise äärmusesse. Palju neid naisi siis on, kes rasedusvastastest vahenditest kuuldagi ei taha ja salaja muudkui vaestele meestele tagaselja kolm last pähe määrivad. Ma räägin sellest, et mõlemad peavad vastutama. Ja kui lapsed on juba olemas, on see mõlema vanema mure ja vastutus.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.08 18:35; 15.08 20:20; 17.08 13:23; 17.08 13:31; 17.08 17:01; 22.08 12:48; 22.08 13:49; 22.08 14:10; 25.08 16:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )


Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere vanemad