Esileht Pereelu ja suhted Kärgperendus

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: Kärgperendus

Postitas:

Vabandust, aga millal see poiss saab üldse isaga koos üks-ühele aega veeta? Koos ta isaga ei ela ja sina oled tema jaoks siiski kolmas isik. Jah, ta on sunnitud leppima vanemate lahkuminekuga, aga iga laps tahab ka personaalset tähelepanu. Lapse seisukohast võib isegi bioloogiliste õdede-vendadega tekkida konkurents vanemate tähelepanu pärast, rääkimata sellest, et nüüd on iga ürituse vältimatu osa mehe uus naine ja tema lapsed. Oled sa kindel, et siis ei keerleks kõik sinu laste ümber juba sellepärast et nad on väiksemad ja mehe laps oleks kõrvale lükatud? Su mees elab koos sinu lastega iga päev, ära ole väiklane mingi nädalakese osas, mis mees oma lapsega veedab.

Ütle ausalt, kas sina kõigisse vaba aja veetmise plaanidesse ja puhkustesse ikka kaasad mehe lapse ka, kuna ta peaks olema sulle sama loomulikult omane nagu sa mehelt eeldad oma laste suhtes?

Uskumatu on ikka ja jälle lugeda, kuidas nii loomulikuna võetakse, et mees elab koos uue naise lastega, võtab nad kohe omaks vähimatki vahet tegemata ja arvamust omamata ja see ongi uus pere, samal ajal kui “vana” lapse suhtes täiskasvanud naine ei suuda mingitki empaatiat üles näidata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on lihtsalt kurb, et kui oled ühe korra lahku läinud, siis nagu normaalset elu ei tulegi enam

Tuleb ikka, kui selle juures ise normaalseks jääda. Teil kõigil on nüüd pagas kaasas, seda tõesti kuidagi muuta ei anna.
Siin räägivad inimesed ratsionaalsusest lähtuvalt, sina lähtud emotsioonist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 09:17; 10.02 13:16; 10.02 14:44; 13.02 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis su jaoks arusaamatu on? Sa tõmbadki tüli üles selllest, et isa tahab lapsega kahekesi aega veeta. Seega ta kartus oli õige, seega on loogiline, et ta rääkimist viimase hetkeni venitas. Ju tal on varasem kogemus olemas, et sa ei talu, kui ta oma lapsega kahekesi aega veedab. On mul õigus?

Sul pole õigus, sest mees kahekesi oma pojaga reisima ju ei taha minna.

Ikka mingi kamp tölle (sõpru, ok) on kaasas, ilmselt selleks, et muidu oleks igav või PEAKS suhtlema.
Kui kamp kaasas, siis on lihtsam, jood end täis ja suhtled vaid sõpradega. Aga poisinaga kohta kannatab ikka uuele naisele kekata, et “käisime ja tegime.”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 07:25; 10.02 11:22; 10.02 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul pole õigus, sest mees kahekesi oma pojaga reisima ju ei taha minna.

Ikka mingi kamp tölle (sõpru, ok) on kaasas, ilmselt selleks, et muidu oleks igav või PEAKS suhtlema.
Kui kamp kaasas, siis on lihtsam, jood end täis ja suhtled vaid sõpradega. Aga poisinaga kohta kannatab ikka uuele naisele kekata, et “käisime ja tegime.”

Milles mul täpselt õigus pole? Enda meelest väitsin, et teemaalgataja tõmbab tüli üles sellest, et mees pojaga (ilma teemaalgataja ja tüdrukuteta) reisile läheb. See, kellega ta läheb, ei olnud minu postituses üldse teemaks. Ja tüli ta üles tõmbas, see on ju siitsamast postitusest näha.

Aga kui tahad, võin selle muidugi teemaks võtta. Näen, et kolm sõpra lähevad reisile, kõigil pojad kaasas. Sinu maailma on kolm sõpra koos poegadega tingimata töllid, kes koos jooma hakkavad? Minu maailmas see nii ei ole. Isad tegutsevadki poegadega koos. See on normaalne. Ja see ei tähenda kindlasti joomist, lastega koos ei jooda. Kuidas teemaalgataja mehe puhul asi on, ma muidugi ei tea. Ja sina vist ka ei tea, eks? Võtad ainult oma maailma tasemel, et kui juba paar sõpra koos, siis jooma hakatakse, olgu siis lapsed kaasas või ei.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 14:36; 10.02 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma eriline suusaekspert ei ole, aga mees on mõned korrad käinud ja nende kordade pealt ütleks, et suusareisile ongi odavam-lihtsam-lõbusam minna kambaga. Koos on lihtsam ööbimiseks majake võtta, süüa teha ja õhtuti niisama lobiseda ja kui autoga sõita vaja, saab seda tööd jagada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 11:05; 10.02 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et kolisite liiga kiiresti kokku. Kui kaua teil käimisaega oli, enne kui kokku hakkasite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd siis teatati, et tema läheb koolivaheajal oma pojaga suusareisile. Ma küsisin, et kas me siis pere ei ole, et kõik koos ei lähe, tema ütleb, et eks sina ja su eks võite ju oma lastega midagi ise ette võtta. No tore. Kas selline suhtumine on normaalne?

Aga miks sa selle vastu oled, et mees läheb oma lapsega? Sul ju tore, saad omaette kodus olla ja lastega midagi toredat teha. Võta või mõni sõbranna ja minge ka kõik koos reisile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu sissekandeid lugedes jääb mulle mulje, et sinu solvumise ja emotsionaalse tasakaalutuse taga ei ole ainult see mehe-poja suusareis. See on pigem jäämäe tipp või viimane piisk karikas, eelista kumba tahad, mis on sul meele ikka väga mõruks teinud.

Tegelik põhjus sinu probleemidele võib seisneda sinus endas. Sa ei ole oma eelmisest lahkumineku valust üle saanud. Sa ei pruugigi oma eks-meest tagasi tahta aga sa oled sellest reetmisest, et ta su lastega maha jättis, siiamaani haavatud.
Ning tundub, et sa ei ole eks-mehega laste kasvatamise/hooldamise küsimustes nii neutraalsel pinnal kui sinu praegune mees ja tema eks-naine. Ka see tekitab sinus omakorda tuska.

Praegu on öö kui sa seda peaksid nüüd lugema. Siis ongi inimene rohkem väsinud ja ei suuda ratsionaalselt mõelda kui emotsioonid on vabalt möllama lastud, tean seda ju ka omast käest. Aga proovi siinseid vastuseid lugeda neutraalse häälega. Enamus Kägusid ei ole sulle ründava tooniga vastanud, isegi kui sulle nii tundub, sest sügaval sisimas oled sa haavatud ja arvad, et kõik on sinu vastu.

Jõudu olukorra lahti mõtestamisel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 13:43; 11.02 00:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga millal see poiss saab üldse isaga koos üks-ühele aega veeta? Koos ta isaga ei ela ja sina oled tema jaoks siiski kolmas isik. Jah, ta on sunnitud leppima vanemate lahkuminekuga, aga iga laps tahab ka personaalset tähelepanu. Lapse seisukohast võib isegi bioloogiliste õdede-vendadega tekkida konkurents vanemate tähelepanu pärast, rääkimata sellest, et nüüd on iga ürituse vältimatu osa mehe uus naine ja tema lapsed. Oled sa kindel, et siis ei keerleks kõik sinu laste ümber juba sellepärast et nad on väiksemad ja mehe laps oleks kõrvale lükatud? Su mees elab koos sinu lastega iga päev, ära ole väiklane mingi nädalakese osas, mis mees oma lapsega veedab.

Ütle ausalt, kas sina kõigisse vaba aja veetmise plaanidesse ja puhkustesse ikka kaasad mehe lapse ka, kuna ta peaks olema sulle sama loomulikult omane nagu sa mehelt eeldad oma laste suhtes?

Uskumatu on ikka ja jälle lugeda, kuidas nii loomulikuna võetakse, et mees elab koos uue naise lastega, võtab nad kohe omaks vähimatki vahet tegemata ja arvamust omamata ja see ongi uus pere, samal ajal kui “vana” lapse suhtes täiskasvanud naine ei suuda mingitki empaatiat üles näidata.

Just nimelt, iga kärgpere liige peab aru saama, et antud juhul peab olema ka seda isa ja poja omavahelist aega. Laps ei lähe oma isa juurde, et kärgperendust nautida, ei ta läheb oma isa juurde. Jah, võib-olla naudib ta ka seda kärgperet, kuid tema tahab oma isaga olla, mistõttu on väga tore, et on selline vaid nemad koos reis.
Mina olen see “eelmine” naine, kelle mees on siis uue naise juures. Teemaalgatajat mina ei tunne, kuid juhtumisi on tõesti nii, et minul on poeg, kes peale lahutust arenes väga silmapaistvaks. Õpib eliitkoois, saab erinevatel konkurssidel esikohti ning tegelikult on füüsiliselt ilus. Selle uue naise lapsed on aga sellised tublid harju keskmised. Ja ma saan aru, et kärgperendus tõstab esile palju ngatiivseid emotsioone, siis võib esile tulla ka see laste rivaliteet. Aga minul kihvatab näiteks see, et see on olnud minu poolt ikka meeletu tugi ning toetamine, et lapsel saavutused nii head on (olgu, füüsiline ilu on looduse poolt), kuid nüüd on nii, et see lahkunud isa, kes teeb mõnel päeval kuus natuke isa, siis kuulutab kõigile, et kui tubli poeg tal on. Kui oli vaja lapsega tegeleda või kuhugi viia, siis oli ainult “ei saa, ei ole võimalik jne”, kuid nüüd on igalt autasutustamisel platsis ning muudkui tahab ka neis tegemistest osa.
Ja mina teengi järelduse, et teemalagataja sarnased naised ja nende mehe st ka minu eks oma elukaaslasega tahavad endale seda õnne õuele, kuid pingutada väga ei taha. Elus ongi nii, et kõigil on mõnikord raske, tuleb pingutada, kuid ise tuleb siis oma elu heaks elada.
Teemaalgataja, võta nüüd ematsioonid maha ning lähtu sellest, et kõik osapooled tahavad parimat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla tõesti on põhjus hoopis minus endas ja olukord ei saagi ju parem sellistes tingimustes olla. Ei tea, miks mul on mingi vimm mehe poja ja isegi ta eksi vastu, kuigi peaksin ju tema suhtes hoopis solidaarsust tundma. Tema jäeti samamoodi lapsega maha nagu mina. Võib-olla olen kade, et tema suutis seda olukorda rahulikult võtta, vähemalt väliselt on tore ja andestav, lapsele pole halba isast rääkinud. Tema on ikka üksi, ühtki meest pole, elab ainult pojale ja siis minu mees kiidab, et näed kui hea ema, tegeleb palju lapsega jne. Mul on siis tunne, et mina nagu pole nii hea ema, et mina hakkasin kohe uue mehega elama, minu lapsed on igavesed kraaded jne. Ja minu eks käitub ka suhteliselt halvasti, lastega ei tegele jne. Hakkan oma mehes ka nagu teatud egoismi märke nägema. Räägib muudkui, et lahkuminek ei ole midagi hullu, et ei ole nii, et alati lapsed kannatavad. Et tema puhul ju on näha, et lapsel läheb igati hästi. Aga minu arust pole see küll tema teene mitte kuidagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.02 21:15; 09.02 21:25; 10.02 10:48; 10.02 12:24; 10.02 13:23; 10.02 14:11; 11.02 09:41; 11.02 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et igaüks võiks ikka ise enda lapsi kasvatada…Meil ka peaaegu kärgpere. Meil on ühine väike laps, minul eelnevates suhetest lapsi pole, mehel eelmisest abielust kaks suurt tüdrukut, üks peaaegu täisealine, teine mõned aastad noorem. Lapsed on olnud võrdselt nii isa kui ka ema juures alati – vanemad elavadki selle mõttega üsna lähestikku, et lastel oleks olnud mugav käia kahe kodu vahet. Vaenamd lahutasid juba 10 aastat tagasi ja mina ega ema mees ei puutunud asjasse, mõlemad leidsid uued kaaslased hiljem. Ei ole mina küll iial tüdrukuid emmetanud, neil on ju ema ometigi olemas. Saame sõbralikult ja normaalselt läbi lastega, kuigi jah, mingit erilist suurt lähedust pole. Mees küll alguses soovis, et oleksin lastele n-ö emme eest, aga mina keeldusin enda pärast. Ma ei olnud valmis üleöö emaks saama suurtele lastele – ja pealegi on vanem laps minust ainult 13 aastat noorem. Seega jah, võib-olla olen kolepaha, aga mina kedagi emmetama ei hakanud, ema ja isa kasvatagu ise oma lapsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et igaüks võiks ikka ise enda lapsi kasvatada…Meil ka peaaegu kärgpere. Meil on ühine väike laps, minul eelnevates suhetest lapsi pole, mehel eelmisest abielust kaks suurt tüdrukut, üks peaaegu täisealine, teine mõned aastad noorem. Lapsed on olnud võrdselt nii isa kui ka ema juures alati – vanemad elavadki selle mõttega üsna lähestikku, et lastel oleks olnud mugav käia kahe kodu vahet. Vaenamd lahutasid juba 10 aastat tagasi ja mina ega ema mees ei puutunud asjasse, mõlemad leidsid uued kaaslased hiljem. Ei ole mina küll iial tüdrukuid emmetanud, neil on ju ema ometigi olemas. Saame sõbralikult ja normaalselt läbi lastega, kuigi jah, mingit erilist suurt lähedust pole. Mees küll alguses soovis, et oleksin lastele n-ö emme eest, aga mina keeldusin enda pärast. Ma ei olnud valmis üleöö emaks saama suurtele lastele – ja pealegi on vanem laps minust ainult 13 aastat noorem. Seega jah, võib-olla olen kolepaha, aga mina kedagi emmetama ei hakanud, ema ja isa kasvatagu ise oma lapsi.

Seda ma räägingi, et mingit uut normaalselt pereelu ei ole ega tule, kui ollakse teisel ringil. Keegi on siin ikkagi kannataja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.02 21:15; 09.02 21:25; 10.02 10:48; 10.02 12:24; 10.02 13:23; 10.02 14:11; 11.02 09:41; 11.02 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnel sõbral on ehk nainegi kaasas, kes poisi järele vaatab, endal tal ju muud tegemist.

Naisi pole, kolm meest oma poistega.

3 sõpra koos poegadega lähevad suusamäele vaba aega nautima, väga lahe mu meelest
mida kuradit peaks sina sinna koos pisikeste plikadega üldse kaasa minna tahtma? on su lapsed üldse mäel käinud ja oskavad sõita? see pole ju pereüritus, vaid sõpradega puhkama minek.
tunduks normaalne, kui sina tahad paar sõbrannaga koos lastega spaasse puhkama minna, aga siis mees teatab, et tema võtab oma poja ka kaasa ja tuleb koos teiega?
hangi endale oma elu ja lase tesel ka elada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Naudin” samuti kärgperenduse rõõme. Minul 2 tütart, mehel poeg. Tunnen ise samuti enda sees ärritust poisi suhtes-ta käib üle nädalavahetuse meil. Poisi emmega on mehe suhted viletsad-suheldud nad ei saa ning see naine pikalt takistas isa ja poisi suhtlemist. Mees maksab elatist, lisaks ostab poisile riideid, maksab meelelahutuste jne eest. Igakuine kulu on päris suur. Pois on paras ärahellitatud jõnglane ning manipulaator.
Olen ärritunud ilmselt eelkõige kadeduse pärast-mina oma lastele elatist ei saa, ka ajalist panust laste kasvatamisse teiselt poolelt pole. Samas ise olen seda meelt, et isa peab pojaga aega veetma jne. Olen ise pigem rahulikum, kui nad leiavad tegevust väljaspool meie kodu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ärritunud ilmselt eelkõige kadeduse pärast-mina oma lastele elatist ei saa, ka ajalist panust laste kasvatamisse teiselt poolelt pole. Samas ise olen seda meelt, et isa peab pojaga aega veetma jne.

Oled tubli, et ausalt tunnistad oma kadedust. Ikkagi inimene! Arvan, et saad sellest ajaga üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ju soovitatakse ka tavaperes, kus ema ja isa oma isiklike lastega, anda lastele aega ainult ühe vanemaga koos olla. A la isa võtab ühe poja ja teeb temaga kahekesi midagi ja ema teise lapse jne. Lastel on sellist üks ühele suhtlust vaja, mitte alati tähelepanu õdede-vendadega ja teise vanemaga jagada. Jube keeruline on ka siis, aega meil kõigil ju vähe ja tahaks kogu perega ühiselt miskit teha, aga jah, väidetavalt on lastele seda vaja. Mis siis veel kärgperest rääkida, kui mingid nö kasuõed-vennad kaasas siblivad ja mingi tädi kah.

Aga mõistan. Ikka sooviks, et oleks võimalikult lähedane tavapere elule see kärgperevärk, aga pole parata, kõike ei saa. Kompromissid on võtmesõna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igapäevaelu on enam-vähem, kuigi mind ikka väga häirib, kui mees viskab midagi laste kasvatamise kohta. Et umbes minu tütardel on halvem kasvatus kui tema pojal, kes on nii ülitubli. Minu tütred on lihtsalt väiksemad ja igapäevaelu on ju midagi muud kui vahel kokku saada, selge, et laps on siis viisakam.

Selge see, aga kes seda tema poega õigupoolest on kasvatanud? Kui poeg elab ema juures, siis on see ju ema kasvatus. Mitte isa. Isal pole siin hoobelda millegagi. Lisaks on see isa oma käitumiselt ju nii matslik ja ebaviisakas, et võib julgelt öelda, poeg õnneks ei ole isasse läinud.
Õigupoolest võiksidki sa talle järgmine kord, kui ta laiama hakkab, nii vastatagi: “No tore näha, et sinu poeg pole vähemalt iseloomu ja käitumise poolest sinusse.”

Veidi nagu tundub, et viskab mulle nina peale, et tema poeg sai eliitkooli sisse ja õpib hästi, esineb igal pool, mängib pilli jne, aga minu lapsed on tavalised.

Jällegi, võid küsida mehelt, et aga milline on selle asja juures tema panus lapse saavutustesse tegelikult. Tema eksnaine on muidugi väga vinge tegija, aga mida ta ise õige väärt on?

Nüüd siis teatati, et tema läheb koolivaheajal oma pojaga suusareisile. Ma küsisin, et kas me siis pere ei ole, et kõik koos ei lähe, tema ütleb, et eks sina ja su eks võite ju oma lastega midagi ise ette võtta. No tore. Kas selline suhtumine on normaalne?

On hea, et isal ja pojal on üksühele isa-poja aega, ses mõttes on see kahekesi minek õige tegu. Küll aga pole õige niisugune nähvamine ja pole õige ka see, et te koos üldse midagi ette ei võta. Peaks olema ikka mõlemat – isa ja poeg omavahel ja ka kogu teie pere koos.
Üldiselt, teemaalgataja, anna andeks, aga paistab, et sa oled loonud pere mölakaga. Kaugele on näha põhjus, miks nad eksiga lahku läksid. Kas see suhe on niisugust tampimist väärt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 12:43; 12.02 12:47; 13.02 09:38; 13.02 09:40; 19.02 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oled minu vennanaine? Näen, kuidas teda härib, kui venna s.o. tema mehe last kiidetakse. Poiss on tõesti tubli, viieline, viisakas ja asjalik. Poiss käib isal harva külas, aga siis on kohe vennanaine nii häiritud, tige. Käime siis ka venna juures rohkem, kuna poiss elab meist eemal. Ta on minu vennalaps ja väga kallis. Samas vennanaise tütar on kolmeline, probleemne jne – on näha, et ollakse kade.

On päris suur vahe, kas oma last kiidetakse või hoopis halvustatakse naise lapsi. Teemaalgatuses kirjeldatakse seda teist olukorda.
Tublit last saab kiita ka ilma, et teisi lapsi halvustataks. Samuti ei peaks lahus elav lapsevanem oma lapse saavutustega HOOPLEMA.
Seda viimast ütlen ma kui poega kasvatav ema, kelle lapse isa ka lapse vastu väiksena mingit huvi ei tundnud, aga nüüd, kui laps on suur ja tubli, käib ringi ja kiitleb, kui kõva isa ta on. Ausalt, iga kord, kui selline jutt minuni jõuab, tahaks eksmehele kinganinaga säärekondi pihta virutada. Millega on TEMAL hoobelda? Kus on TEMA panus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 12:43; 12.02 12:47; 13.02 09:38; 13.02 09:40; 19.02 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle ausalt, kas sina kõigisse vaba aja veetmise plaanidesse ja puhkustesse ikka kaasad mehe lapse ka, kuna ta peaks olema sulle sama loomulikult omane nagu sa mehelt eeldad oma laste suhtes?

Mind ka väga huvitaks teemaalgataja vastus sellele küsimusele.

Tegelikult ju soovitatakse ka tavaperes, kus ema ja isa oma isiklike lastega, anda lastele aega ainult ühe vanemaga koos olla. A la isa võtab ühe poja ja teeb temaga kahekesi midagi ja ema teise lapse jne.

Jah, nii on ja sellest võikski lähtuda. Kui on tavaline pere, mitte kärg, siis peetakse ju loomulikuks, et kord käib kaasas üks lastest või kord teine või kolmas, ei ole alati kõik koos igal pool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe ja imesta – ehk siis need, kes on saanud endale kellegi eelmised mehed, on kadedad eelmiste naiste peale, kui laste isad maksavad oma lastele elatist, kuna nende laste isad neile ei maksa? Ja see ei loe midagi, et te olete nende eelmiste naiste mehed saanud endale, eksnaised peavad ise kuidagi hakkama saama? Ja et need mehed osalevad hoopis teie laste igapäevaelus, mitte oma laste igapäevaelus? Isa tahab minna OMA pojaga suustama ja ving on majas, et naist ja naise lapsi kaasa ei võeta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pole mingit kärge, on mees naine ja kaks ühist last 5-aastase vanusevahega. Suusareisile läheb mees sõprade (nende perede) ja meie vanema lapsega. Suurem on 8-aastane ja saab suusamäel ise liftiga üles ja ilma abita alla. Vajab küll igaks juhuks järelvalvet, seega üks täiskasvanu on nooremate lastega koos neile sobival nõlval. Selliseid, kellel vaja sabast kinni hoida, minu teada kaasa ei lähe ühtegi.
Meie pere noorem laps sai eelmine talv esimest korda suusad alla, see talv on paar korda mäel käinud, ei saa ise ei üles ega alla. No miks ometi peaks ma temaga sinna reisile kaasa minema? Meie kohalikud künkad pakuvad talle veel paar aastat väljakutseid.
Teemaalgataja, kas su lapsed on üldse mäesuusafännid, et nii väga suusareisile minna tahad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja võiks minna oma lastega Tenerifele näiteks, või Marokosse, või Dubaisse. Tüdrukutele vist sobibki soojamaareis paremini, kui suusamäel olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isa, kes elas minust lahus, võttis mind kaasa matkadele, kus olid ka tema enda sõbrad. Oli seltskonnas ka naisi aga need küll minuga ei tegelenud. Need olid väga, väga lahedad reisid ja ma sain isaga paljudest asjadest rääkida ja temaga niisama aega veeta. Lapse seisukohast parim valik.
Nüüd, tagantjärele, ega ma ei tea, mida tema naised sellest arvasid.

Olen megasuurest kärgperest pärit laps (mitu mitu jada poolõdesid, poolvendasid, poolõdede poolvendasid jne jne)
Palun peatu hetkeks ja mõtle ka selle lapse peale. Idee ja põhjendus on su mehel väga hea. Ja ta tõesti ei soovi tülitseda. Ma muidugi ei tea teie kodust suhtlusstiili aga kui ta teatab seda neutraalselt siis võiks korraks natuke laste peale mõelda ja mitte nii väga enda tunnetele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tema on ikka üksi, ühtki meest pole, elab ainult pojale ja siis minu mees kiidab, et näed kui hea ema, tegeleb palju lapsega jne. Mul on siis tunne, et mina nagu pole nii hea ema, et mina hakkasin kohe uue mehega elama, minu lapsed on igavesed kraaded jne. Ja minu eks käitub ka suhteliselt halvasti, lastega ei tegele jne. Hakkan oma mehes ka nagu teatud egoismi märke nägema. Räägib muudkui, et lahkuminek ei ole midagi hullu, et ei ole nii, et alati lapsed kannatavad. Et tema puhul ju on näha, et lapsel läheb igati hästi. Aga minu arust pole see küll tema teene mitte kuidagi.

Aga selles ongi asi, et sinu mehe eks sai mölakast lahti ja sina said tema mölaka endale, seega sa oledki halvemas olukorras. Mitte eksis pole probleem vaid su mees käitub vastikult – kõigi osapooltega. Sinuga, kui ta sind ja su lapsi halvustab, eksiga, kui ta tema panust üldse ei tunnusta, sinu lastega. Lõpuks on seegi küsitav, kui hästi ta oma pojagagi käitub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 12:43; 12.02 12:47; 13.02 09:38; 13.02 09:40; 19.02 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Idee ja põhjendus on su mehel väga hea. Ja ta tõesti ei soovi tülitseda.

Inimene, kes oma elukaaslasele kogu aeg nina alla hõõrub, kui tore on tema laps ja kui kehvad on elukaaslase lapsed, ei ole tegelikult see inimene, kes ei sooviks tülitseda. See on inimene, kes üritab pidevalt domineerida ja olla esimene.
Inimene, kes puhkuseplaane õigel ajal läbi ei räägi ja ei selgita, pole ka inimene, kes ei soovi tülitseda. See on inimene, kes arvab, et tema elukaaslasel puudub õigus oma soovidele ja tunnetele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 12:43; 12.02 12:47; 13.02 09:38; 13.02 09:40; 19.02 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KAS ta seda nina alla h66rub või on see teemaalgataja enda lisandus asjale, seda me veel ei tea. Ta ei taha sellest millegipärast eriti rääkida ega näiteid tuua, kas mees kiidab enda last või tegelikult ka laidab tema omi (va tavaline pahandamine väikelastega jms).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 09:17; 10.02 13:16; 10.02 14:44; 13.02 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja võiks minna oma lastega Tenerifele näiteks, või Marokosse, või Dubaisse. Tüdrukutele vist sobibki soojamaareis paremini, kui suusamäel olla.

Miks tüdrukutele suusamägi ei sobi? Lihtsalt küsin, sest see kommentaar pani pead sügama.

Teemasse – väga normaalne on isal-pojal minna koos minna, olgu siis kahekesi või teiste isade-poegadega. Igal pool ei pea kogu pere käima, ka täitsa tavaline mitte-kärgpere.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see kärgeperendus ongi keeruline. Võõrast last on ka armastada keeruline, kui ei ole seda ühist peretunnet enam. Meil on sarnane seis, et mina tunnen kogu aeg, kuidas minu poeg on siis see keeruline ja halb ja mehe tütar on kukupai. Samamoodi olen ka tihti tõdenud, et seda kukupaid tütart ei kasvata mitte mu mees, vaid keegi teine.
Tegelikult ongi tihti kärgperendus nii, et naise asi on see toimima saada, kui mees kaasa ei tule, siis kas lepid nii nagu on või lähed edasi, ennem kui lapse jõuad jälle teha.
Uut meest enam lapsega ei võtaks! Mitte sellepärast, et mina ei suudaks võõrast last armastada, kui mul seda teha lubatakse, vaid sellepärast, et võõras mees ei suuda võõrast poega armastada.
Seni, kuni ta armunud faasis head nägu teeb on idüll, aga lõpuks tundub, et elu saab võitu.

Samamoodi on probleemid ka teistel – oma laps on hea ja pai,teistel ikka mingi vinguviga vms küljes. Aga laps on laps….kas sa sõbranna tublit last suudaksid kiita, või see tekitaks ka kerget kadedust! Ehk siis tegelikult tublidust tulekski kiita ka!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kärgpere siis, mehel kaks last eelnevast abielust ja nüüd meil kaks ühist last. Mehe lapsed elavad emaga, ja meile võivad tulla siis kui soovivad ja mees on samal ajal kodus.

Reiside kohalt – mees kingib oma lastele igaks sünnipäevaks/jõuludeks mõne puhkusereisi, kus nad käivad kolmekesi. Mina käin oma lastega korra aastas kahekesi kuskil reisil. Ja lisaks meil perereis – mina, mees ja meie lapsed.

Minu ettepanek oli see, et hakkaks oma lastega nii reisidel käima, siis ei jääks need millestki justkui ilma.

Õnneks on laste vanusevahe niivõrd suur(minu vanema ja eelmise pere noorima vanusevahe siis 12 aastat), et võrdlemist asjadega ei ole. Meil on hetkel tähtsad teatud mänguasjad, tema lastel aga nutividinad.

Tema eelmise pere kasvatusse mina end ei sega. Meie juures on neil enam – vähem samad reeglid, mis kodus. Väljaarvatud siis näiteks – minu laste ees ei tohi telefonis olla või arvutiga mängida. Ma rõhutan mehe lastele alati, nemad on eeskujuks oma pisematele õdedele/vendadele – seega ka toidu poolelt, ei ole lauas pirtsutamist, kui ei sobi – teed rõõmsat nägu seni kuni pisemad lauas, kui need ära läinud võid toidu minema visata ja ISE endale muud teha. Aga kui pisikeste ees hakkavad pirtsutama, siis need ka lõpuks neid toite ei söö! AGa kas ja kuipalju nad nädalavahetustel meil õppima peavad – selleks ootan ema poolseid juhendeid alati kaasa. (tavaliselt on fb kiri), või kui mingi karistus siis see kehtib meil samamoodi edasi.

Mehe eelmise naisega me muidu ei suhtle – tänaval tere öeldakse aga see on kõik. Tegelikult on ka mees öelnud, et lastel on väga erinevad kasvatused ja tegelikult ka võimalused. Inimesed on arenenud, ühiskond on muutunud. Nüüd proovitakse lapsi võimalikult kaua arvutist eemal hoida, kui vanasti oli see uhkuse asi olnud, et laps nii noorelt juba oskab jne.

Mina olen selle kärgperendusega juba harjunud. Mehega koos olnud 10 aastat ja mind ei häiri. Need lapsed on pisike laen, mis igakuiselt tiksub aga see on ka kõik. Alimentide kohalt mina sõna ei võta – ei huvita ka! Emmet ei ole mänginud, ei kavatse ka. Üldiselt peaks kärgperes teadma, mis on sinu roll. Mina olen mehe laste jaoks – isa uus naine, mitte nende ema ega ka kasuema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samamoodi olen ka tihti tõdenud, et seda kukupaid tütart ei kasvata mitte mu mees, vaid keegi teine.

Oled sa seda oma mehele öelnud? Kas ta ise saab sellest aru?
Minu jaoks on üks kõige vastikumaid ja valusamaid asju, et eksmees minu panust ei tunnusta. Kui tema saab lapsega kaks korda kuus nädalavahetuseks kokku, siis teda küll kiidetakse taevani, nagu oleks see mingi ilmaime. Aga see, et mina tegelen lapsega suurema osa ajast, et mina olin see, kes õpetas lapse lugema, kirjutama, arvutama, suusatama, ujuma, saapapaelu siduma, rattaga sõitma, süüa tegema ja kruvikeerajat kasutama – seda ei kiida keegi. Vastik. Nagu see polekski midagi väärt. Mees hoopleb teiste ees minu saavutustega…

AGa kas ja kuipalju nad nädalavahetustel meil õppima peavad – selleks ootan ema poolseid juhendeid alati kaasa. (tavaliselt on fb kiri), või kui mingi karistus siis see kehtib meil samamoodi edasi.

Hah, nalja teete. Ma olen õnnelik, kui laps pühapäeva õhtul piisavalt vara koju saadetakse, et ta jõuaks ära õppida. Isa ei huvita õppimised.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.02 12:43; 12.02 12:47; 13.02 09:38; 13.02 09:40; 19.02 12:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )


Esileht Pereelu ja suhted Kärgperendus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.