Esileht Pereelu ja suhted Kärgperendus, ühise kinnisvara ostmine ja selle pärandamine

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kärgperendus, ühise kinnisvara ostmine ja selle pärandamine

Postitas:

Kuidas olete lahendanud või on teie meelest õiglane lahendada sellist olukorda, kus nn teiselt ringil olevad mees ja naine, kellel mõlemal on ka laps, soovivad hakata koos elama ja selleks osta kahepeale maja, kusjuures mõlemad peavad selle jaoks ma olemasoleva korteri maha müüma. Sissemaksuks saaksid mõlemad panna sama suure summa, lisaks peab veel ka laenu võtma. Ok, laenu saab võtta kahepeale ja maja vormistada 50%-50%,

…aga mis edasi saab näiteks 40 aasta pärast, kui üks või teine ära surema peaks, kuidas oleks õiglane nii öelda testamenti teha sellises olukorras? Kui teha vastastikune testament, et teine pärib teise osa majast, siis varem lahkunud inimese laps jääb pärandusest täiesti ilma ja teise poole laps pärib hiljem kogu maja.

Kui aga mõlemad teevad pärijaks oma lapse, siis võib juhtuda, et teine peab teise lapsele hakkama poolt maja välja maksma, või siis tuleb maja müüki panna ja vanaduses oma kodust veel välja kolima hakata, kui äkki pole võimalik seda osa välja maksta.

Millised võimalused veel on?

Ja kui peaks veel ka ühine laps tulema, siis lähevad asjad ju veel keerulisemaks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen uuesti suhtes, teist korda oma elus, minul oli suhtesse tulles oma kinnisvara olemas, mees ostis oma nimele meile ühise kodu, laenu võttis ainult enda nimele. Leppisime kohe kokku, minu kinnisvara minu nimel, tema oma tema nimel, mina viimasesse panustama ei pea ei laenu- ega remondiraha, otsused, mida koju valida teeme muidugi koos. Tunnen, et nii on meil mõlemal süda rahul, minu kinnisvara pärandub mu esimesele lapsele, mehe oma meie teisele, ühisele lapsele kunagi tulevikus.
Esimesest mehest lahku minnes oli raske ja ebameeldiv ühiselt soetatud kinnisvara jagada ning asju selgeks kakelda, enam sellist kogemust ei soovi. Nii nagu praegu on hea, kindel, vaba tunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see kärgperendus siia puutub? Samad probleemid ka tavalises peres.

Tegelikult peaks ideaalis olema nii, et kes vanemaid hooldab (ka kasuvanem käib siia kategooriasse), see lõpuks ka kinnisvara pärib. Kui jätta mitme peale, siis on probleemid alati samad – keegi peab kellelegi maksma, et saada terve maja, samas kui remondi või vanemate hooldamise ajal on võib-olla teised pere lapsed olnud nii hõivatud-hõivatud oma pereeluga…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vastastikuse testamendiga saab kohe määrata järelpärijad, nii ei jää ühe poole laps ilma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läbi tuleks mõelda ka see, mis saab siis kui selgub, et kooselu ikkagi ei suju. Kas saaksite siis mõlemad oma elu edasi elada ja samaväärsed korterid endale soetada. Lisaks tuleb läbimõelda ka see, et üks teist homme sureb. Mis saab siis. Hea on kui teil on ees 40 aastat õnnelikku elu. Aga elu näitab, et inimesed lahkuvad keskeas. Eriti mehed, kes tööhullud ja tervises ei hooli, on suure suremusega 50ndates eluaastates. Kas naine on niivõrd ettevõtlik ja heas füüsilises vormis, et tuleb üksi majas toime. Tuleb üks laenumaksetega toime. Kas mees on niivõrd ettevõtlik, et suudab majas üksi elada ? Mina samas olukorras otsiks võimalusi jätta korterid alles. Üürida korterid välja ja saadud tulust üürida suurem elamine. Maja ostmine ja sisseelamine on niivõrd suure stressi faktoriga, et teil peab mõlemal olema väga hea stressitaluvus ja palju kainet mõistust, et veel tekkiv suhe juba alguses ei puruneks. Maja ei liida teid pereks, pigem lammutab, kui te enne juba pere pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 18:40; 10.02 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vastastikuse testamendiga saab kohe määrata järelpärijad, nii ei jää ühe poole laps ilma.

Hetkel on mõlema vanema lapsel pärida elamine. Kui ostetakse ühine maja ja see tehakse pärandusega lastele, siis elamist maja mõttes ei saa sellisel juhul kumbki. Sisuliselt jäävad mõlemad sellest majast ilma, milles elavad ja peavad alustama odavamast elamisest ( maja müügist saadud raha läheb pooleks)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 18:40; 10.02 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on hetkel täpselt sama teema, millega tegeleme. Oleme elukaaslasega mõlemad teisel ringil ja mõlemal meil on laps. Kuna minu esimene mees suri ootamatult, siis olen varaliste suhete osas väga ettevaatlik, sest tean, et elu on kahjuks täis ootamatusi. Ei soovi kunagi olla sellises seisus, et minu enda vaeva ja rahaga renoveeritud majja kolib sisse elukaaslase eksnaine. Nimelt kui elukaaslasega midagi juhtub, siis kuni 18 aastaseks saamiseni on tema lapse eestkostjaks lapse ema (kes ei ole kahjuks väga meeldiv inimene) ja võib hallata poolt kinnisvarast seni kuni laps saab täisealiseks.
Meie lahendame maja ostmisel olukorra nii, et abiellume ja teeme vastastikuse testamendi. Sellisel juhul läheb lapsele pärandist sundosa ja pärandusest ta ilma ei jää. Sundosa on rahaline ja seega ei saa tekkida eelkirjeldatud olukorda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 19:02; 10.02 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vatsastikkuse testamendi korral siiski võib emb kumb teha teise teadmata hiljem oma testamendi. Mina olen sarnases olukorras ühe poole laps ja pidanud seda päranduse pärast muretsemist pealt vaatama 25 aastat (äkki oma laps jääb ilma, äkki teine laps pärib kõik). Tõenäolisem, et lähete enne lahku kui suremiseks ja pärimiseks läheb. Jätke kumbki oma kinnisvara alles ja üürige välja, kolige selle raha eest koos üüripinnale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada vastastikust testamenti ilma teise osapoole teadmata muuta ei saa. See üüripinnal elamine ei ole lahendus. Meie oleme aasta aega üüripinnal elanud, sest neljakesi kummagi kahetoalisse ära ei mahu. Nüüd oleks aeg oma kodu osta.
Kui oled ikka harjunud oma kodus elama, siis üürikorteris on ebamugav elada. Tahaks ikka enda käe järgi köögimööbli tellida, garderoobikapid ehitada ja sooviks ka normaalse diivani peal istuda, mitte elada kellegi teise enda arvates hästi läbimõeldud sisustusega ja kulunud korteris. Suuremaid üürikorterid on tavaliselt enamus möbleeritud- meie korteri omanik ütles, et tal ei ole seda mööblit kuskile viia ka. Vana katkise voodi ja madratsi viisime ise maale hoiule, et saaks vähemalt enda voodiski magada 🙂
Keeruline seletada- noh , eks saaks ka selle unelmate üürikorteri, aga see oleks rahaliselt suisa lollus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 19:02; 10.02 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sihukeste jamade pärast ma polegi huvitatud kinnisvara omamisest. Vähem kraami, vähem jama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vatsastikkuse testamendi korral siiski võib emb kumb teha teise teadmata hiljem oma testamendi. Mina olen sarnases olukorras ühe poole laps ja pidanud seda päranduse pärast muretsemist pealt vaatama 25 aastat (äkki oma laps jääb ilma, äkki teine laps pärib kõik). Tõenäolisem, et lähete enne lahku kui suremiseks ja pärimiseks läheb. Jätke kumbki oma kinnisvara alles ja üürige välja, kolige selle raha eest koos üüripinnale.

Vastastikuse testamendi puhul (eeldab abielus olemist) üks pooltest teise teadmata testamenti teha ei saa. Vastastikuse testamendiga saab väga hästi määrata, et üleelanud abikaasa on pärija ja järelpärijad on mõlema poole lapsed võrdsetes osades. Kas saab kehtestada ka seda, et üleelanud abikaasa ei saa maja võõrandada ilma mõlema järelpärija nõusolekuta, ma ei tea, seda peaks notarilt küsima, kui lähete testamenti tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 22:34; 11.02 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui tehtud ühistestament ja teine pool ära sureb, siis kas saab allesjäänu uut teha ja valida pärijaks keegi teine, mitte see kes yhises kirjas? Või ongi nii et mis tehtud see tehtud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme abielus ja hetkel on meie vastastikuse testamendi klauslite kohaselt nii, et pärime abikaasaga teineteise järelt. See tähendab seda, et üleelanud abikaasa otsustab ühise vara saatuse ja pärimise.

Siis, kui meie (minu ja abikaasa) vanemad peaksid lahkuma ja nende vara küsimus tuleb päevakorda, siis teeme testamendi muudatuse kohe. Seda nii, et minu vanemate järel oleks sisuliselt kasusaaja minu ja mehe ühine poeg ja mehe vanemate surma korral tema poeg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mehe laps sai päranduse kätte juba oma elu ajal – mees loobus on ühisvarast lapse kasuks st- kinkis temale pool korterist ja maamajast. Mehe laps on sellest teadlik, kuna sai ka korter ostmiseks isalt rahalist toetust. Eksil on plaan nüüd korter maha müüa, osta väiksem ning laps (no, mis laps, poiss on 20), saab oma osa kätte. Maamaja jääb samuti temale, vähemalt nii on plaanitud.
See vara, mis me ühiselt loome – jääb meie lastele. Loomulikult, kui ükskord tuleb vara jagamine, eks siis ole näha. Võibolla tuleb vara teisiti jagada, anda mõni korter lapselapsele.
Testamendid on tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vatsastikkuse testamendi korral siiski võib emb kumb teha teise teadmata hiljem oma testamendi. Mina olen sarnases olukorras ühe poole laps ja pidanud seda päranduse pärast muretsemist pealt vaatama 25 aastat (äkki oma laps jääb ilma, äkki teine laps pärib kõik). Tõenäolisem, et lähete enne lahku kui suremiseks ja pärimiseks läheb. Jätke kumbki oma kinnisvara alles ja üürige välja, kolige selle raha eest koos üüripinnale.

Vastastikuse testamendi puhul (eeldab abielus olemist) üks pooltest teise teadmata testamenti teha ei saa. Vastastikuse testamendiga saab väga hästi määrata, et üleelanud on pärija ja järelpärijad on mõlema poole lapsed võrdsetes osades. Kas saab kehtestada ka seda, et üleelanud abikaasa ei saa maja võõrandada ilma mõlema järelpärija nõusolekuta, ma ei tea, seda peaks notarilt küsima, kui lähete testamenti tegema.

Vastastikune testament ei eelda abielus olemist. Meil on vastastikune testament ja pole abielus. Oleme teineteise pärijad. Mehel on 1 täiskasvanud laps, mul lapsi pole. Kui mõlemad surnud oleme, eks siis meie pärijad (ka mul on noori sugulasi) omavahel jagavad vara ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastastikune testament ei eelda abielus olemist. Meil on vastastikune testament ja pole abielus. Oleme teineteise pärijad. Mehel on 1 täiskasvanud laps, mul lapsi pole. Kui mõlemad surnud oleme, eks siis meie pärijad (ka mul on noori sugulasi) omavahel jagavad vara ära.

Pärimisseaduses sätestatud abikaasade vastastikune testament just nimelt eeldab abielus olemist. Ole hea ja ära jaga valeteavet kui sa asja ei mõista.

Vastastikune testament on vormilt üks testament, mis sisaldab abikaasade ühist tahteavaldust ja see testament tehakse vaid notariaalses vormis.

Sinul ja su elukaaslasel kindlasti vastastikust testamenti pärismisseaduse mõistes ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vatsastikkuse testamendi korral siiski võib emb kumb teha teise teadmata hiljem oma testamendi. Mina olen sarnases olukorras ühe poole laps ja pidanud seda päranduse pärast muretsemist pealt vaatama 25 aastat (äkki oma laps jääb ilma, äkki teine laps pärib kõik). Tõenäolisem, et lähete enne lahku kui suremiseks ja pärimiseks läheb. Jätke kumbki oma kinnisvara alles ja üürige välja, kolige selle raha eest koos üüripinnale.

Vastastikuse testamendi puhul (eeldab abielus olemist) üks pooltest teise teadmata testamenti teha ei saa. Vastastikuse testamendiga saab väga hästi määrata, et üleelanud on pärija ja järelpärijad on mõlema poole lapsed võrdsetes osades. Kas saab kehtestada ka seda, et üleelanud abikaasa ei saa maja võõrandada ilma mõlema järelpärija nõusolekuta, ma ei tea, seda peaks notarilt küsima, kui lähete testamenti tegema.

Vastastikune testament ei eelda abielus olemist. Meil on vastastikune testament ja pole abielus. Oleme teineteise pärijad. Mehel on 1 täiskasvanud laps, mul lapsi pole. Kui mõlemad surnud oleme, eks siis meie pärijad (ka mul on noori sugulasi) omavahel jagavad vara ära.

Kui on selline testament tehtud nagu sul, et sina pärandad oma vara mehele ja mees oma vara sulle, siis muidugi on võimalik, nagu siin üks kägu varem kirjutas, teha hiljem oma testament ümber, nii et teine ei tea. Vastastikune testament pärimisseaduse mõttes on üks dokument, milles abikaasad avaldavad ühiselt oma tahet ja seda teise poole teadmata muuta ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 22:34; 11.02 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vatsastikkuse testamendi korral siiski võib emb kumb teha teise teadmata hiljem oma testamendi. Mina olen sarnases olukorras ühe poole laps ja pidanud seda päranduse pärast muretsemist pealt vaatama 25 aastat (äkki oma laps jääb ilma, äkki teine laps pärib kõik). Tõenäolisem, et lähete enne lahku kui suremiseks ja pärimiseks läheb. Jätke kumbki oma kinnisvara alles ja üürige välja, kolige selle raha eest koos üüripinnale.

Vastastikuse testamendi puhul (eeldab abielus olemist) üks pooltest teise teadmata testamenti teha ei saa. Vastastikuse testamendiga saab väga hästi määrata, et üleelanud on pärija ja järelpärijad on mõlema poole lapsed võrdsetes osades. Kas saab kehtestada ka seda, et üleelanud abikaasa ei saa maja võõrandada ilma mõlema järelpärija nõusolekuta, ma ei tea, seda peaks notarilt küsima, kui lähete testamenti tegema.

Vastastikune testament ei eelda abielus olemist. Meil on vastastikune testament ja pole abielus. Oleme teineteise pärijad. Mehel on 1 täiskasvanud laps, mul lapsi pole. Kui mõlemad surnud oleme, eks siis meie pärijad (ka mul on noori sugulasi) omavahel jagavad vara ära.

See ei ole vastastikune testament, te olete lihtsalt üksteise heaks testamendi teinud! Seda võivad teha ükskõik mis inimesed ükskõik kelle heaks.
Vastastikust testamenti saavad teha vaid abikaasad ja seda ei saa muuta teiste teadmata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

testamendiga peaks olema võimalik ette näha ka järelpärimine. See tähendab,e t sa pärandad küll mingi asja Jürile, aga samas näed ette, et peale Jüri surma pärivad need edasi Mari ja Juuli. St et sinult päritud asju ei saa Jüri ise edasi pärandada. Seda tasub notarilt üle uurida, kas on võimalik.

Ma ise kaalusin seda, kuna meil ka mehel on varasemast laps, aga lõpuks ikak ei hakanud pilli lõhki ajama. Meil see teema, et ma olen ise jurist ja kui ma oleksin nii keerulise skeemiga välja tulnud, siis mees oleks ilsmelt end väga nurkaaetuna tundnud, et naine on jurist ja lihtsalt “tegi ära”. Otsustasin loota, et me mehega elamel piisavalt kaua, et oma maja tulevikus maha müüa ja kanaaridele kolida pensionit veetma 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätke kumbki oma kinnisvara alles ja üürige välja, kolige selle raha eest koos üüripinnale.

Et kügelege 30 aastat üüripinnal, peaasi, et kummalgi oleks oma pärandvara edasi pärandada? Appi. Tubli on küll mõte kõik enne ostmist omavahel läbi rääkida ja täpselt kokku leppida, aga normaalne ei ole küll terve elu selle pärandamise nimel elamata jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Testamenti saab ka teha nii, et seni kuni üks majaostjatest elus on, seni ei ole lastel õigust majale.
Meil oli testament tehtud majale selliselt, et mees jättis vara naisele, tingimusega, et naine vara müüa ei saa ja oma surma korrab pärandab selle edasi lapsele. Lihtne ja loogiline.
Kas see lahendab siis ka surija probleemi, kes eeskätt ilmselt on tahtnud oma lapsele kõike jätta, mitte abikaasale?
Eeldatavasti, kui keegi seda maja ka kunagi sisi lastest endale peaks tahtma, siis ikka ainult see, kes seal praegugi sees elab ja kui keegi ei taha, siis hiljem lähebki kõigi laste vahel jagamisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on vastastikune testament ja pole abielus. Oleme teineteise pärijad. Mehel on 1 täiskasvanud laps, mul lapsi pole. Kui mõlemad surnud oleme, eks siis meie pärijad (ka mul on noori sugulasi) omavahel jagavad vara ära.

Päris kaval:D Mõlemad saavad salaja uue testamendi teha, mis muudab eelneva kehtetuks ja üllatus tuleb välja alles pärast ühe poole surma :O

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Pereelu ja suhted Kärgperendus, ühise kinnisvara ostmine ja selle pärandamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.