Esileht Pereelu ja suhted Kärgperendus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Kärgperendus

Postitas:
Kägu

Küsin nõu, aga ma täpselt isegi ei tea, kas meie konstellatsioon on kärgpere, kui suhtesse kuuluvad minu kaks last ja uus mees? Igatahes tutvusin mehega kohe pärast lahutust, kui lapsed olid veel imepisikesed. Mina tahtsin lihtsalt meelt lahutada ja mitte kuskile auku kukkuda, tema tahtis üsna pea väga tõsist suhet, kuigi teadis algusest peale kõike ka mu lastest. Oleme koos olnud veidi üle kahe aasta ja siiamaani pendeldanud erinevate kodude vahet. Algul oli ka laste isa veel pildil ja saime ka rohkem aega veeta lasteta, aga juba mõnda aega ei soovi laste isa nendega tegemist teha. Ehk siis meie ainus aeg koos on enamasti ka koos lastega, vahetevahel õnnestub ka tuttavate abi kasutada.
Küsimus aga selles, et mees on juba julgelt aasta aega või isegi rohkem väljendanud oma tugevat soovi kokku kolida. Mina olen siiamaani see plokk olnud. Kuigi ta saab lastega imehästi läbi, on ta ka korduvalt maininud, et ei ole kunagi isiklikke lapsi tahtnud, sest sellega kaasnevad kohe igasugused kohustused. Tema tahaks saada kogu selle positiivse poole lastest ehk nendega mängida, trallida jne, aga nii kui tuleb mõni argisem probleem või öised magamatused, pühib ta käed puhtaks ja ütleb, et need on ju minu lapsed. Ja kõik on ka muidugi õige, aga minu jaoks tekib siin suur AGA. Kui ma olen üksi lastega ja pean ise kõikide argiteemadega tegelema, siis on kõik justkui ok, sest nii lihtsalt on. Aga kui mul on kõrval inimene, kes südamerahuga magab, kui ma öösel vahest 7 korda kahe nutva lapse vahet jooksen, siis tekitab see mus nii palju trotsi ja pigem tahaks siis üksi toimetada. Ilmselgelt on minus ka kadedus, et ma ei saa suvalisel hetkel minema jalutada ja need ongi elu valikud olnud. Aga kas nii peakski tõesti olema? Olgu veel mainitud, et käime mõlemad täiskohaga tööl, minu palk on minimaalselt suurem ning kõik kodused toimetused on nii praegu kui ka tulevikus minu kanda, sest tema nt süüa lihtsalt ei tee.
Ühesõnaga kas ma peangi leppima sellega, et ma saan endale küll elukaaslase, aga mitte partneri, kes aitaks ka lapsed suureks kasvatada? Jagage enda kogemusi sarnasel teemal.

+10
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, sa ei pea sellega leppima, et sul on partneri asemel kolmas titt, kelle eest hoolitseda.

Küll aga pead sa leppima sellega, et see konkreetne mees just selline titt on. Seega, kui tahad endale partnerit, siis tuleb see suhe ära lõpetada ja anda endale võimalus leida selline mees nagu sa soovid.

+28
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No nii ja naa nüüd. Lugesin välja, et mees on konkreetselt öelnud, et ta ei taha isiklikke lapsi. Seega, oleks nagu imelik eeldada, et ta nüüd võõraste laste eest kohustused enda peale võtab. Tead, ma oleks lausa rõõmus, kui keegi võtaks lapsed ja nendega tralliks ja möllaks, sest ma ise olen üsna tõsine inimene ja minu laste isa on ka. Selles mõttes, ta teeb ju päris palju, kui laste meelt lahutab ja nendega mängib. Mida sina sel ajal teed? Saad hinge tõmmata? Kui saad, siis väga vahva ju, hingetõmbepaus on palju väärt, ma kujutan ette.

Mis puudutab koduseid kohustusi (kokkamine, koristamine jm), siis need tuleks küll läbi rääkida, et kes mida ja millal. See päris okei ikkagi ei ole, et mees iial süüa ei tee. Okei, ei tee, aga siis ostku restoranist kõigile valmissöök ja katku vähemalt laud.

Aga jah, lapsed on sinu omad siiski.

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et ta öösel lapsi kantseldama ei jookse on minu meelest täitsa normaalne. Sina oled ikkagi nende ema ja tead paremini, kuidas nutvat last lohutada. Kindlasti lapsed usaldavad sind ka rohkem, kui mehega on ainult “lõbus” aeg, aga sina ka neid nende kurbadel hetkel lohutad. Laste osas ma küll kasvataksin endale selle suhtumise, et mina olen nende ema ja mees on nende elus lihtsalt lõbus külaline.

Samas, kaasaegse naisena ei koliks ma kindlasti kokku mehega, kes arvab, et söögi tegemine ja koristamine ja muud kodutööd on ainult naise teha. See oleks see põhjus miks mitte kokku kolida ja ma arvan, et kui mehele seda seletad, siis ta peaks ka aru saama. Kooselu on tõesti partnerlus ja üksteise aitamine, mitte teise inimese najal elamine.

Veel lisan, et ma saan väga hästi sinu trotsist aru. Ma tunnen ise ka, et kui mees on kuskil reisil, siis ma saan hoopis paremini koduste toimetustega hakkama, aga kui ta on kodus, siis ikka eeldan, et tema ka söögitegemise järgel kööki koristab ja tolmu võtab jne (ja siis vahel jäämegi üksteise tegevust ootama ja toad näevad hoopis hullemad välja :D).

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi vägivallaga ähvardades sunnib Sul temaga suhelda või koosellu astuda? Ei saa ausalt probleemist aru.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sellise mehega kokku ei koliks, kes ei taha ei ajaliselt ega ka rahaliselt sinu lastesse panustada.

Sellise mehega kokku kolides tekib olukord, kus ta süüdistab sinu lapsi tema toidu ära söömises.

+10
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teise mehe elu jätkamine on nagu pooleli jäänud mängu mängimine. Ainus hea lahendus tuleks sealt, kui mees oleks ise isa vähemalt ühele lapsele ja teaks üldse, mis asi on lapsevanemlus, mis muidugi ei pruugi ka ema kõrvalt tulla, kui ema kõik ära teeb või tema lihtsalt ei huvitu.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul on 3 last kodus.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei koliks kokku. Minu lapsel oli kasuisa, kes vastupidi – hoolitses nii toidu kui riiete eest, tegi kõike, mis puudutas lapse otseseid vajadusi, aga tegelikult lapsest ei hoolinud. Ei olnud tore elu. Elasin aastaid nagu kahe heinakuhja vahel. Alles nüüd, kui laps on täiskasvanu, on suhted paremaks neil läinud. Siun mehele võib meeldida lastega mängida, aga minu meelest laste puhul ei ole poolikuid lahendusi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, sa ei pea sellega leppima, et sul on partneri asemel kolmas titt, kelle eest hoolitseda.

Küll aga pead sa leppima sellega, et see konkreetne mees just selline titt on. Seega, kui tahad endale partnerit, siis tuleb see suhe ära lõpetada ja anda endale võimalus leida selline mees nagu sa soovid.

Täitsa nõus!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust suhe väga ei tööta, kui teil on erinevad pered. Sinu perekond oled sina, lapsed ja mees, mehe pere olete sina ja tema. Pered peavad olema ühised, siis asi töötab, muidu mitte. Lisaks tundub, et isegi kui sul lapsi poleks, oleks mehe arvates sina teenindaja ja tema nautija. See samuti ei sobi. Mina alustasin kärgperendust, kus minul oli väike laps ja mehel oli väike laps. Ja mõlemad arvestasime, et meil on kaks last, kelle eest tuleb ühiselt hoolitseda. Kokku oleme perekond. Võib-olla tasuks ka sinul valida mees, kellel on samuti lapsed. Lapsega naisele ei sobi mees, kes on lastetu ja ei soovigi lapsevanem olla.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja olen suht kindel, et ühel hetkel hakkab mees ikkagi oma last tahtma.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehel on ilmselgelt mingi väärkujutelm teie tulevasest kooselust. Inimene, kes lapsi ei taha, tahab lastega ühe katuse all elada? Jama ju. Ta lihtsalt ei oska tegelikkust ette kujutada. Paar kuud pärast kokku kolimist on vihane, sest lapsed käivad närvidele ja sina oled süüdi, et sa neid ära ei korralda, et nad tema mugavlemist ei segaks.

Mees ei tee üldse süüa? Kuidas see võimalik on? Kus ta praegu siis elab või kust ta süüa saab? Ema teeb süüa või? Sellist küll endale koju ei võtaks.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja olen suht kindel, et ühel hetkel hakkab mees ikkagi oma last tahtma.

Ja sel hetkel lükkab naise lapsed kõrvale nagu ikka tehakse.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled tige, et võõras mees ei võta üle kaotsiläinud isa kohustusi?

Kui isegi laste isa ei taha nendega tegeleda…

+7
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sa oled tige, et võõras mees ei võta üle kaotsiläinud isa kohustusi?

Kui isegi laste isa ei taha nendega tegeleda…

 

ISEGI ???? eks jah lapsed oma olemuselt süüdi selles, et mõni mees saab alles liiga hilja aru, et talle ikka ei sobi isa olla.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen täiesti nõus, et võõras mees ei pea üle võtma mingeid teise mehe kohustusi, aga samas ei pea see võõras mees endale vabatahtlikult valima ka lastega naist. Sellega minu silmis natuke see valik juba tehtud. Vb olen natuke kõik-või-mitte-midagi tüüpi inimene ka, aga valinud siis endale keegi kena ja lastetu naine.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen täiesti nõus, et võõras mees ei pea üle võtma mingeid teise mehe kohustusi, aga samas ei pea see võõras mees endale vabatahtlikult valima ka lastega naist. Sellega minu silmis natuke see valik juba tehtud. Vb olen natuke kõik-või-mitte-midagi tüüpi inimene ka, aga valinud siis endale keegi kena ja lastetu naine.

Jaa, aga samas tuleb mõelda sellele, et kes on küpsem selles olukorras? Isegi, kui mees on vanem, siis lastetutel pole kunagi seda kogemsut, mis lastega inimestel. Küps on ikka lapsevanem ja tema peab vaatama, mis tema lastele parim. Pealegi on igasuguseid kõrvalekaldega tegelasi, kes noolivad lapsi ja nii ei saa küll võtta, et noolija peab ise eemale hoidm. Ei, ikka ema/isa peab seda vaatama.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus mees praegult elab? Üksi või emaga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealegi mõnele mehele meeldivadki viljakad naised, ega nad ise ei taha midagi teha. Tahavad laiu puusi või tõestust, et suudab sünnitada.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus mees praegult elab? Üksi või emaga?

Üksi oma majas. Sooja toitu saab tööl, kodus toitub valmiskraamist ja muust, mida eriliselt valmistama ei pea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees ei tee üldse süüa? Kuidas see võimalik on? Kus ta praegu siis elab või kust ta süüa saab? Ema teeb süüa või? Sellist küll endale koju ei võtaks.

Ma ei tee ka kunagi süü. Miks peaks, kui ma seda vihkan ja on nii palju teisi võimalusi.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled tige, et võõras mees ei võta üle kaotsiläinud isa kohustusi?

Kui isegi laste isa ei taha nendega tegeleda…

ISEGI ???? eks jah lapsed oma olemuselt süüdi selles, et mõni mees saab alles liiga hilja aru, et talle ikka ei sobi isa olla.

Lapsed otsustasid sina saada. Ja mitu tükki järjest.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga kui ta on kodus, siis ikka eeldan, et tema ka söögitegemise järgel kööki koristab ja tolmu võtab jne (ja siis vahel jäämegi üksteise tegevust ootama ja toad näevad hoopis hullemad välja :D)

See on nii ehe tüüpilise pereelu kirjeldus: EELDAN. Mitte ei räägi mehega sellest, mida täpselt ma temalt ootan, ei lepi omavahel kokku, kes millised kohustused kodus enda kanda võtab, vaid vaikime ja eeldame. Ja siis siuname teist, sest miks ta siis ei tee, ma ju EELDAN. Ei saa eeldada, et teine on mõtetelugeja.

See on ka naljaks, kui kukutakse sarjama: mis mees see on, kes süüa ei tee! Miks peaks? Kõik naised ka ei tee süüa, mis siis sellest? Saab ju kodutöid ka nii jagada, et söögitegemine on naise rida, mees võtab see-eest muid tegemisi enda kanda. Või tellib toidu koju. Või viib pere välja sööma. Või palkab koduabilise, kes toidud valmis vaaritab. Kõik on kokkulepete küsimus.

Ja sellest ei saa üldse aru, miks see, et mees tahab lastega küll mängida ja möllata, mitte nende haigevoodi ääres istuda, peaks kooselu takistama? Laste pärisisa, kui kooselu temaga oleks jätkunud, poleks ju ilmselgelt ka öösiti voodite vahet jooksma hakanud, aga ilmselt ka mitte nendega mängida-möllata soovinud – kui ta neist nüüd üldse ei huvitu. Nii et selline lastega tegeleja oleks juba pool võitu, eriti arvestades, et need pole tema lapsed. Kui ta nendega mässata viitsib, muidu hästi läbi saab ja arvestab, on etem ikka kui pärisisa.

Üldse on kooselu alustamiseks omavaheline klapp ikka kõige olulisem – eeldusel, et kõiges muus saab kokku leppida.  Häirekellad peaksid helisema hakkama siis, kui selgub, et kokkuleppele pole võimalik jõuda, mees ei taha ühises kodus üldse mingeid kohustusi võtta vaid elada seal püsivalt samamoodi nagu seni külas käies. Siis pole küll muud teha, kui selgelt öelda, et nii ei sobi ja hüvasti.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ta kutsub teid enda juurde elama? On korralik maja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ta kutsub teid enda juurde elama? On korralik maja?

See kõlab minu peas nagu ma peaksin leppima vildaka suhtega, et teha eluaseme suhtes upgrade ???? temal on oma maja, minul on oma maja, kõik koos koliksime kolmandasse majja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled tige, et võõras mees ei võta üle kaotsiläinud isa kohustusi?

Kui isegi laste isa ei taha nendega tegeleda…

ISEGI ???? eks jah lapsed oma olemuselt süüdi selles, et mõni mees saab alles liiga hilja aru, et talle ikka ei sobi isa olla.

Lapsed otsustasid sina saada. Ja mitu tükki järjest.

Mis see siia puutub? Muidugi otsustasin. Talvel sajab lund. Kaks täiesti konteksti mittesobivat fakti.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled tige, et võõras mees ei võta üle kaotsiläinud isa kohustusi?

Kui isegi laste isa ei taha nendega tegeleda…

ISEGI ???? eks jah lapsed oma olemuselt süüdi selles, et mõni mees saab alles liiga hilja aru, et talle ikka ei sobi isa olla.

Lapsed otsustasid sina saada. Ja mitu tükki järjest.

Mis see siia puutub? Muidugi otsustasin. Talvel sajab lund. Kaks täiesti konteksti mittesobivat fakti.

Okei, vajutasin liiga rutakalt ja emotsiooni pealt saada nuppu. Laste saamine oli toonase abikaasaga ikka ühine ja kaua mõeldud plaan. Ei olnud sisse-välja-ups projektid, vaid selle nimel sai nii finantsiliselt kui ka muudes aspektides pikalt tegeletud. Seega endiselt täiesti kontekstivaba jutt.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled tige, et võõras mees ei võta üle kaotsiläinud isa kohustusi?

Kui isegi laste isa ei taha nendega tegeleda…

ISEGI ???? eks jah lapsed oma olemuselt süüdi selles, et mõni mees saab alles liiga hilja aru, et talle ikka ei sobi isa olla.

Lapsed otsustasid sina saada. Ja mitu tükki järjest.

Mis see siia puutub? Muidugi otsustasin. Talvel sajab lund. Kaks täiesti konteksti mittesobivat fakti.

Okei, vajutasin liiga rutakalt ja emotsiooni pealt saada nuppu. Laste saamine oli toonase abikaasaga ikka ühine ja kaua mõeldud plaan. Ei olnud sisse-välja-ups projektid, vaid selle nimel sai nii finantsiliselt kui ka muudes aspektides pikalt tegeletud. Seega endiselt täiesti kontekstivaba jutt.

Olen nõus. Samas praegu oled küll kui pimedusega löödud. Ei ole lastetud mehed õiged kokku kolimiseks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laste saamine oli toonase abikaasaga ikka ühine ja kaua mõeldud plaan. Ei olnud sisse-välja-ups projektid, vaid selle nimel sai nii finantsiliselt kui ka muudes aspektides pikalt tegeletud.

No näd: oli ühine ja kaua mõeldud plaan, aga sellele vaatamata ei taha mees lastest suurt midagi enam teada. Järelikult pole sugugi välistatud, et lastetu mees, kellele praegu meeldib sinu laste meelt lahutada, kasvab nendega kokku ja ongi neile lõpuks isa eest.

Elust on võtta näiteid küll ja veel, kus mees, kellel endal lapsi pole, on pühendunud isana üles kasvatanud naise lapsed. Lastetus pole küll näitaja, mille järgi otsustada, kas selle mehega sobib kokku kolida või ei. Kui aga näiteks TA enam rohkem lapsi ei taha, siis see tuleks küll täpselt läbi rääkida, kas mees on päriselt otsustanud, et ise lapsi ei taha, või hakkab ikkagi mõne aja pärast peale ühise lapse jutt. See võib tõepoolest asjad väga keeruliseks ajada.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )


Esileht Pereelu ja suhted Kärgperendus