Esileht Veebikonstaabel karistusregistri kohta küsimus

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: karistusregistri kohta küsimus

Postitas:
Kägu

lugesin karistusregistri seadust mitu korda, aga mõnest asjast ei saa ikka aru.

kas karistusregistrisse lähevad kirja ka kiiruskaamera trahv (kiiruseületus 8km/h), parkimistrahv europargilt unustatud parkimiskella eest säästuka parklas ja 10a tagasi saadud trahv kinnitamata turvavöö eest?
Kui pika aja pärast sellised karistused aeguvad?
Kas sellised karistused võivad tekitada probleeme Europoli ametnikuks kandideerimisel?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: karistusregistri kohta küsimus

väärteokaristus kustub kui selle eest trahvi tasumise päevast on möödunud aasta. Kui see karistus on kustunud, siis see kaob kristusregistrist. Ei, sellised rikkumised ei ole takistuseks. Ei tohi olla pannud toime tahtlikku kuritegu.
Kuriteo saab muide toime panna ka ettevaatamatusest. Näiteks süüline liiklusavarii kus keegi sai kannatada.Sellisel kuriteol tahtlus puudus kuitegemist oli kaine juhi ja õnnetusega.

0
0
Please wait...

Postitas:
evmv

RE: karistusregistri kohta küsimus

Sinu küsimusele vastus – ei lähe kirja karistusregistrisse.

VTMS § 53 lg 1: Vähetähtsa väärteo puhul võib kohtuväline menetleja jätta menetlusaluse isiku karistamata ja määrata hoiatustrahv.

Hoiatamismenetlust kohaldatakse väärteomenetluse seadustiku (edaspidi VTMS) § 53 lõike 1 kohaselt vähetähtsa väärteo puhul. Teo tähtsus on sõltuvuses konkreetse teo toimepanemise asjaoludest ja teo toimepanijast.

Hoiatamine seisneb isiku karistamata jätmises ning karistuse asemel hoiatustrahvi määramises. VTMS § 53 lõike 11 järgi hoiatustrahv ei ole süüteo eest kohaldatav karistus ja kohtuvälise menetleja otsus hoiatamismenetluses ei leia kajastamist karistusregistris.

Hoiatamismenetluse kohaldamine on kohtuvälise menetleja otsustada. Vastavalt VTMS § 53 lõike 1 sõnastusele on antud kohtuvälisele menetlejale võimalus kohaldada hoiatamismenetlust, kui ta leiab, et see on piisav ennetamaks menetlusaluse isiku poolt uue väärteo toimepanemist.

Kiiruskaamera trahv on justnimelt hoiatustrahv. Parkimistrahv peaks sama olema.

Kinnitamata turvavöö on juba teine asi ja see läheb kirja, kus ta aasta pärast trahvi tasumist kustutatakse. St, see pole enam raskendav asjaolu, kui uuesti sama teo teed aasta hiljem.

Need kellel on vaja näha, et oled sellise teo toime pannud, näevad seda ikka. Olgu või 30a hiljem.

0
0
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Veebikonstaabel karistusregistri kohta küsimus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.