Esileht Tööelu, raha ja seadused. Karjäärinõustaja

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Karjäärinõustaja

Postitas:

Tere, olen ametlikult töötu 3,5 kuud, enne seda olin lastega kodune.Täna siis oli mul aeg karjäärinõustaja juures. Mul polnud erilist aimu, mis seal tehakse või räägitakse, aga no see, mis mind seal ees ootas oli küll masendav. Esiteks öeldi, et olen pikaajaline töötu, sest olin eelnevalt peale koondamist kuni lapse 3-aastaseks saamiseni kodune. No mis teha, kui perekond oli sel hetkel mulle tähtsam, kui uue töö otsimine. Siis tõstis ta häält selle peale, et kuidas ma pole selle 3,5 kuu jooksul tööd leidnud, kuigi töötamispiirkond on Tallinn ja Harjumaa, et ju ma siis üldse ei otsigi aktiivselt tööd. Tegelikult otsin küll, aga kuidas ma talle seda tõestama peaksin, pole aimugi. Kuna mul juhiluba pole, siis sõltun ühistranspordist ja minu elukoht on Tallinnast umbes 40 km kaugusel.Sellest ta ka aru ei saanud, et bussid ei sõida koguaeg ja kuna otsin kohta klienditeenindajana, siis paljud suured poed on ju 23-ni avatud, aga minu kodukohta siis enam busse ei liigu. Tema arvates peaksin ma pealinna tööle minema ka miinimumpalgaga, kuid olen kõik arvutused teinud, et sel juhul jääb mulle ainult töötegemise rõõm, sest see pole normaalne, et ainuüksi tööl käimisele kulub mul üle poole palgast. Lõpuks soovitas ta mul üldse koduseks edasi jääda, kui mulle ikka esimene ettesattuv töö ei sobi. Ma olen muidu rahulik inimene aga just see, et ta häält tõstis ja muudkui tõreles, ajas küll vere keema, aga õnneks suutsin end talitseda. Ma pean veel kuu aja pärast tema juurde tagasi minema, üldse ei tahaks. Kui muidu oli mul töötukassa töötajatest hea mulje, no vähemalt konsultantidest, siis no see naine muutis mu arvamust kohe kõvasti negatiivsemaks. Isegi konsultant ütles mulle eelmine kord, kui koos töökuulutusi vaatasime ja arutasime, et miinimumpalgaga mul küll pealinna tööle pole mõtet minna, aga karjäärinõustaja muudkui raius, et pead.
Tänan tähelepanu eest, sain siin foorumis vähemalt välja elada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 22:36; 01.03 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ravikindlustuse pärast käid seal või ?

Kui mina mõni aasta tagasi töötuna arvel olin, siis ei pidanud vastu võtma töökohta, kus tööl käimiseks kulus rohkem kui 10% palgast. Nüüd siis arvab mingi karjäärinõustaja, et ka 50%+ on ok? Muidugi ega sellest 10%-ist kulutavad paljud rohkem aga 50%+ on liig, mis liig.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis nimeline? k.a.-täheline.;))

sai, kah, just eelmisel nädal käidud, ja vat, on tõesti eluvõõrad ja kitsa silmaringiga tädid seal. Valetas, kah, veel täiesti süüdimatult.
selleks ajupesuks pead valmis olema, et mitte ennast kõigutada lasta.
neil oleks keegi nagu mantra ette andnud ja siis kõik kooris korrutavad.

loe seadust, ja teinekord hea nendega seadust arutada.

põhiseadus on seal põhiline, mida mõnuga rikutakse – kedagi pole õigus alandada.

olen arvel ikka kordades sinust rohkem aega.
miks sa nagu uuesti tema juurde pead minema? mul siis lõpuks proua tõdes, et jah, et ega tema tunniga ei suuda inimest tunda õppida. ja sama targalt me lahku läksimegi.:))

kogu üritus oli mõttetu!

ja see \”aktiivselt\”-mõiste on kah hea asi, keegi ei oska seda lahti seletada ja seaduses seda üldse olemas ei ole, nii et on välja mõeldud termin, millega hea ajusid ke..ida. järgmine kord küsi tädi käest, et kuidas tema sinu võimaluste juures töö leidmist-otsimist ette kujutab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 22:31; 03.03 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olnud samanimeline, aga tagasi pean minema mingeid teste tegema ja ma üritan ennast ette valmistada, et just seadustele tuginedes teda natuke maa peale tuua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 22:36; 01.03 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käin Tondi kontoris, konsultandiga pole üldse rahul, aga kaarjäärinõustaja oli küll tore ja süstis optimismi. Tööle pole kahjuks siiski saanud:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 13:47; 01.03 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see karjäärinõustaja peaks seal üldse tegema? Mina saan sellest ametinimetusest niiviisi aru, et tema peaks välja selgitama, sinu soovide, oskuste, teadmiste ja kogemuste põhjal, mis valdkondades sinul on mõtet tööd otsida. Võibolla iga inimene ise ei tulegi kõigi ametite peale, milleks ta võiks sobida. Kui inimene ise kujutab ennast ainult klienditeenindajana, siis karjäärinõustaja peaks välja selgitama, mis ametiks see inimene veel sobib. Ja kui inimene elab linnast 40 km, siis arvestama ka sellega ja proovima mõelda, kuhu seal lähemal võiks see inimene tööd otsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka pean minema, Tondi kontorisse ja ka tegelikult loodan saada sealt seda nõu, mis viimane kägu kirjutab. Kas lootused liiga suured?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot ma ei tea, mind ei testitud, sest olen ühel erialal 10 aastat töötanud ning samal alal ka kõrgharidus ning täiendkoolitused, samuti suur huvi samal alal edasi töötada. Vaatasime CV üle, andis seal soovitusi, rääkisime motivatsioonikirjadest ja töövestlusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 13:47; 01.03 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te siin kirute? Võtke ja palun kirjutage selliste inimeste kohta kaebused! Ja seda päris tõsiselt. Tundub, et Töötukassasse pole masu veel jõudnudki. Ja alati võite nendele tädikestele, kes teie vastas pukkis istuvad, öelda, et: \”Aga te ei pea siin töötama kui ei taha! Töökohti on meil siin valida küll ja küll ju\” 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaebused kirjutatud, ja ühele ka koristaja kohta pakutud, kui suhelda ei oska.
sain vabandava kirjutise ülemuselt, korraks tädi tõmbas normi, aga ega kui võimalus on käitub endiselt. tundub, et need ülemused seal suht samasugused.
aga, jah, igakord tuleks kohe kaevata, kui ikka mõnitatakse ja häält tõstetakse.
kõige halvem, kui üldse keegi ei reageeri ja lihtsalt ära kannatatakse.
ei ole teemaalgataja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 22:31; 03.03 15:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Karjäärinõustaja

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.