Esileht Tööelu, raha ja seadused. Karjäärivahetus: personalispetsialist

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Karjäärivahetus: personalispetsialist

Postitas:

Siin liigub kindlasti palju personalijuhte ja -spetsialiste. Äkki mõni viitsib veidi lähemalt kirjutada selle töö plussidest ja miinustest. Ise plaanin karjäärivahetust. Olen 35+, mul on baka haridus teisel erialal ja olen teinud kontoritööd. Kuna mind on see valdkond huvitama hakanud, siis tahan seda õppida. Ise vaatasin, et Tallinna Majanduskoolis 2 aastat personalispetsialisti kutseõpe, õhtuti – pärast tööd võimalik käia. Sealt saaks esmase põhja kätte ning seejärel TTÜ magister personalijuhtimine. Kohe teise eriala magistrisse ei julgeks minna, kuna tegelikult pole töökogemust selles vallas, ei usu, et sissegi saaks sinna.

Kui reaalne selline plaan on? Avaldage arvamust, eriti need, kes on nendes koolides õppinud. Kuidas jäite haridusega rahule?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeever! Ma olen sinust 10 aastat vanem, aga vahetasin senise eriala it vastu. Hakkan nüüd õpinguid lõpetama ja otsin uut, erialast tööd. Just oli töövestlus, kus ohtrate vabanduste saatel esitati küsimus, et miks ma nii “vanalt” olen otsustanud eriala vahetada. Ma olen üle 20 aasta olnud tööealine ja teist samapalju on mul veel ees. Täiesti okei on, et ma tahan eriala vahetada!

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan suuremas välisomanikuga firmas ja meil on need personalispetsialistid kõik 20-ndate alguses tütarlapsed. Pidevalt vahetuvad kuna jäävad kas rasedaks või liiguvad edasi paremale tööle. ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida seal niiväga õppida on? Meil on 400 töötajat ja personalispetsialist on kutsekoolis sekretäriks õppinud. Teeb oma tööd südamega ja on selles väga hea. Töövestlusel küll aru ei saa, et pole õppinud seda. Olen temaga vestlusel olnud nii siin kui sealpool lauda.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellel on jah paraku selline “tibiameti” maik man

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinused: Konkurents tihe, tõeliselt tegijaks saamine võtab üldjuhul 10+ aastat aega.
Palk võib alguses olla alla ootuste.
Ülesanded on vahel keerulised – paljudele positsioonidele raske värvata, sest Eesti tööturg piiratud.
Levib kuvand, et hea personalispetsialist on eelkõige inimeste inimene – kuid vahel on vaja teha töötajate jaoks raskeid otsuseid (neid koondada või leping lõpetada). Emotsionaalselt raske seda vahel teha. Lisaks võivad paljud teised töötajad sind selle eest vihata, kui nende jaoks ebapopulaarseid, kuid äri jaoks vajalikke otsuseid teed.

Positiivne:
Kui oled töös kogenud ja hea, siis on võimalik üsna hästi teenida.
Isiksus areneb seda tööd tehes kõvasti.
Pakub palju häid emotsioone, sest saad heas mõttes inimeste elusid mõjutada. Hästi tore on näiteks inimesi tööpakkumise/edutamise või palgatõusuga üllatada 🙂
Üldjuhul väga stressirikas amet ei ole.
Võimalik kasvatada päris korralik võrgustik, sest suhtlemist erinevate juhtide ja spetsialistidega on palju.

Õppima tasub minna juhul, kui see on päriselt kutsumus, sest töö ise pole lihtne, eeldab motivatsiooni ja küpsemat isiksust, et inimeste potentsiaali õigesti hinnata ning neid mitte diskrimineerida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina imetlesin meie personalijuhti (ka sekretärist ametikõrgendust saanud). Avaldab kuulutused, lappab cv-d, teeb oma voorud ära ja siis osakonnas süüakse lihtsalt uus inimene välja kuna ei meeldi. Ja nii mitu uut järjest, erialal mida veel pole Eestis nii lihtne leida. Teinekord leiad toreda inimese aga see ütleb teisel päeval, et talle ikkagi ei mingil väga x põhjusel ei meeldi. Ja nii aastaid. Tundsin meie personalijuhile täitsa kaasa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Personalispetsialist peab tundma väga hästi tööõigust. Meie firmas on probleemid mõne töötajaga ja siis personalispetsialist ikka helistab tuttavatele juristidele, et mida teha ja kas teeb õigesti. Ebaõigesti tehtud käskkiri võib tööandjale minna maksma 3 kuu palga. Muidu ei ole töö keeruline, aga kui tekivad probleemid, siis pead ikka oskama neid lahendada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Karjäärivahetus: personalispetsialist