Esileht Koolilaps Karlova muusikaklass – kas väga suur rõhk pillimängul, kooriesinemistel?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Karlova muusikaklass – kas väga suur rõhk pillimängul, kooriesinemistel?

Postitas:

Valin lapsele (meeldib väga laulda) kooli ja ei suuda otsustada.
Kuna ma ise pole mingisugust muusikalist haridust saanud, siis pelgan Karlova kooli muusikaõppe suurt koormust.

Kuidas seal on – kas näiteks surutakse peale mingit pilli, mida laps ei taha õppida?? Klaverit ilmselt ju kõik ei saa?! või kuidas see pillivalik seal käib?

Kas lauluklassides enamik õpilasi nö muusikute perest? hilisema sooviga kuhugi muusikaga tegeleva ala peale minna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 21:49; 19.03 09:25; 23.03 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karlova koolis on põhirõhk koorilaulul. Pillitund on ainult üks kord nädalas ja see on küll täiesti vaba valik, mis pilli keegi õppida tahab, klaveriõpetajaid on mitu, nii et jätkub kõigile soovijatele 🙂 Ja muusikute peredest kohe kindlasti enamik ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata kooli kodukalt. Seal väga täpselt kirjas, mis lisatunnid lauluklassile on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vaata kooli kodukalt. Seal väga täpselt kirjas, mis lisatunnid lauluklassile on.[/tsitaat]
Vaatasin, seetõttu ära ehmatasingi 🙂

Tänan vastajat 18/03/2012 23:00.

Aga kui on veel keegi lapsevanem, kes tahaks oma kogemusi jagada, siis oleksin väga tänulik.

Kuidas laps jõuab laulukooris käia (vaatasin, et 2 tundi järjest, 5-6 või 6-7 tund)? Kas lapsele meeldib kogu kooliaja vältel? kas mingil hetkel väsitavaks ei muutu? Kas klaver peab kodus olema, et saaks valida klaveri?

PS! ei taha otse koolist praegu küsida neid küsimusi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 21:49; 19.03 09:25; 23.03 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muusikaklassi suurem koormus võrdub mõnes mõttes sellega nagu käiks tavalises klassis ja tegeleks lisaks mõne hobi või treeninguga. Kuigi tegelikult käivad ka enamik muusikaklassi lapsi peale kooli veel trennides ja päris kõrgel tasemel seejuures.

Koolipäevad on muidugi pikemad. Tunniplaanis ei ole kirjas veel hääleseadet. Kes soovib, saab käia soololaulu tundides, 1 või 2 korda nädalas. Instrumendiõpe algab 2. klassist ja on 1 kord nädalas.

Kooriproovidega harjub laps kiiresti. Väiksemates klassides on need tundide lõpus, suurematel keset päeva. Muidugi tekib raskusi trenniaegadega kombineerimisega, aga saadakse hakkama.

Eks selle koorilauluga on nii nagu teistegi asjadega, et kohati ikka ei viitsi. Samas koorireisid on väga huvitavad ja laulupidudel käimine, parimate lauluhäältega lapsed on saanud osaleda Vanemuise muusikalavastustes jne.

Esimestes klassides ei ole esinemisi palju. Jõulukontsert Salemi kirikus, kooli jõulujumalateenistusel Peetri kirikus, mõned korrad Tartu linna üritustel ja advendipühapäevadel Raekoja platsil ning aprillis kooli aastapäevakontserdil Vanemuises. Oma kooli aktus(t)el ka.

Klaveriõppeks on oma klaver vajalik. Ei kujuta ette, et saaks kogu aeg kusagil harjutamas käia. Eriti alguses on hea jooksvalt põhi alla saada ja selleks on ikkagi oma klaver ja igapäevane ligipääs sellele kõige parem. See ei tähenda, et iga päev harjutatakse.

Süntesaator ei sobi, sest sellel on klahvi tundlikkus hoopis teine. Ikka pianiino. Osadel õpilastel, ka meie kodus on digiklaver (saab harjutada ka kõrvaklappidega ja häält vaiksemaks panna – kortermajas elamise variant).

Kui on veel küsimusi, võid mulle kirjutada:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka Karlova muusikaklass üks valikutest ja küsin teemat ära kasutades: kuidas seal koolis muude ainete õpetamisega on? Loomulikult on muusikal põhirõhk, aga tahaks, et laps ikka muus vallas ka korraliku hariduse saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin ise Karlova muusikaklassis. Muusika vastu erilist huvi ei tundnud, aga vanemad panid mu sinna õppima. Koormus oli suurem kui paralleelil, mis ei olnud muusikakallakuga.

Koorilaulu oli 4 tundi nädalas, alati viimased tunnid, solfed¸ot 2 tundi nädalas (minu jaoks oli see aine väga raske, kodus ka keegi aidata ei osanud), instrumenditundi üks kord nädalas (pilli saab ise valida, tahtsin klaverit, aga kuna mul kodus klaverit polnud, ei saanud seda valida, seega jäi üle vaid viiul või plokkflööt) häälesade oli ka üks kord nädalas, enamasti samuti viimane tund või isegi hiljem (ehk tuli veel õhtupoole kooli tagasi tulla).

Kui lapsele väga laulda meeldib, siis mine kindlasti katsetele. Karlovast on palju tuntud lauljaid sirgunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg tahtis ise väga Karlovasse muusikaklassi minna. Lasteaiast sai kutse katsetele ja hirmsasti tahtis minna. Käisimegi katsetel ja laps läks sinna kooli.
Koormus on ikka jupp maad suurem kui tavaklassil- naabrilapsed silkavad juba 12 õues ringi, Karlovas algavad siis alles koorid-hääleseaded.
Minu lapsele meeldib see kool, meeldib koorilaul ja eriti solf ja pill ka. Meeldib, et koolis ollakse uhked oma õpilaste üle, et on kontserdid ja traditsioonid. Koolivälist tegevust toetatakse. Klassijuhataja on muidugi imeline. Alates 2. klassist on kooritunnid vanemate õpilastega koos, see on ka tore.
Mina isiklikult olen ilma igasuguse muusikahariduseta, kuid mul on jäänud tunne, et seda vanemailt ei eeldatagi. Klaveri ostsime küll koju, seda just solfi harjutuste pärast.
Olen ise (ja laps on ka) kooli valikuga väga rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu vastajatele.

nodsukas (22.03.2012 22:18) – kas Sinu laps tegeleb ka mõne muu alaga – ujumine, kergejõustik jne, trenniga õhtupoolsel ajal? kui jah, kuidas seda jõuab?

Mina tahaks, et laps käiks lisaks kuskil trennis, sel juhul võivad ajad kattuma hakata. Või laps lihtsalt puht füüsiliselt ei jõua. Millalgi vaja ju ka õppida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 21:49; 19.03 09:25; 23.03 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps tegeleb muusikaklassi kõrvalt trenniga. Praeguseks 7-8 tundi nädalas, õhtuti + võistlused, esinemised.
Algklassides käimise ajal oli trennitunde muidugi vähem.

Õppimiseks jääb jah veidi vähe aega, tuleb kohe ära õppida, kui vaba aeg on. Kui õppimist edasi lükata, siis ei jõua midagi tehtud. Praeguseks ei ole veel hullu midagi, samas raskemad klassid põhikooliosa edenedes on alles ees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps Karlova muusikaklass – kas väga suur rõhk pillimängul, kooriesinemistel?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.