Esileht Pereelu ja suhted Karmavõlg perekonna lõhkujale

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 117 )

Teema: Karmavõlg perekonna lõhkujale

Postitas:

Me kõik teame, et palju on suhteid, mis pole alanud just päris õigetel alustel. On naisi ja mehi, kes on olnud pere lõhkujateks, väga tihti ka lastega pere lõhkujateks. Suhted, mis on alanud kellegi valu läbi.
Olles just näinud üht välismaist artiklit selle kohta, küsin, kas teie tutvuskonnas on juhtumeid, kus perelõhkuja on saanud karistada? Minu tuttavate seas Eestis on juhus, kus mehe üle löönud naine suri 30ndates vähki. Välismaa artikkel, mida lugesin, seal kirjutas, et sama haigus võib tabada ka perelõhkujale väga lähedast inimest. Kas usute karmat? Kas peate pere lõhkumist üldse inetuks või usute müüti, et armastuses ja sõjas..?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.03 20:34; 25.03 20:45; 25.03 20:49; 25.03 21:06; 25.03 21:32; 25.03 21:54; 25.03 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks võiks alustada sellest, et tegelikult saavad pere lõhkuda ainult needsamad inimesed, kes pere lõid, mitte keegi väljastpoolt.
Teiseks jälle see depersonaliseerimine, nagu oleks mees mingi elutu olend või asi, mis on naiste lükata-tõmmata…miks karma karistab ainult seda mehe üle löönud naist, aga mitte meest, kes oma eelmise naise ja vbl ka lapsed maha jättis?
Kolmandaks…vbl oli mahajätmine karmakaristus mahajäetud naisele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks võiks alustada sellest, et tegelikult saavad pere lõhkuda ainult needsamad inimesed, kes pere lõid, mitte keegi väljastpoolt.
Teiseks jälle see depersonaliseerimine, nagu oleks mees mingi elutu olend või asi, mis on naiste lükata-tõmmata…miks karma karistab ainult seda mehe üle löönud naist, aga mitte meest, kes oma eelmise naise ja vbl ka lapsed maha jättis?
Kolmandaks…vbl oli mahajätmine karmakaristus mahajäetud naisele?

Minu teemapüstitus ongi nii meeste kui naiste kohta, ju siis saab puudutatud see, kellele karmavõlg määratakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.03 20:34; 25.03 20:45; 25.03 20:49; 25.03 21:06; 25.03 21:32; 25.03 21:54; 25.03 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasi see perelõhkumine on ja miks peab seda karistama? Kui totakaks inimesed ikka lähevad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 20:46; 26.03 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jeerum. Mis arukas artikkel see ka on? Midagi mõne kristalliterapeudi sulest?
Igaühe elus juhtub miski, mida võib pidada karistuseks mingi eelmise süüteo eest. Enamasti on need siiski juhused, mida kättemaksuhimuline kõrvaltvaataja meelevaldselt inimese minevikuga seostab. Ühte sorti karistused on aga küll olemas – need on need, mida halbu tegusid tegev inimene oma tegudega ise endale korraldab, enda kõrvale pettureid, sulisid ja muidu halbu inimesi lubades. Ja veel on südametunnistuse karistused – need on ehk kõige jubedamadki, selle eest pole pääsu kuhugi, kui petja saab aru, et on teinu vale valiku ja teinud haiget kallitele inimestele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 25.03 20:48; 31.03 03:05; 31.03 14:39; 31.03 16:35; 02.04 12:49; 02.04 17:16; 02.04 17:49; 02.04 19:02; 03.04 10:44; 05.04 17:38; 06.04 20:56; 07.04 22:25; 08.04 01:07; 08.04 13:02; 08.04 15:38; 12.04 14:34; 12.04 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasi see perelõhkumine on ja miks peab seda karistama? Kui totakaks inimesed ikka lähevad?

Küsitigi, kas usud sellesse, mitte seda, kui totakaks kedagi pead. Mõtlema pani see teema kuna inimene, kes kunagi aitas mu esimese pere purunemisele kaasa kaotas vähi läbi ema. Minu tutvuskonnas juba mitmes selline juhtum.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.03 20:34; 25.03 20:45; 25.03 20:49; 25.03 21:06; 25.03 21:32; 25.03 21:54; 25.03 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et nad vähi saavad, seda ma ei usu. Et neil uues kooselus õnne ei ole, seda usun, sest see on loogiline. Varem või hiljem saab elu nad kätte. Kui algul võib ehk isegi aastaid kudrutada ja ennast õnnelikuks mõelda, siis, sõltuvalt perelõhkumise jõhkruse astmest, saavad need mahajäetud lapsed ükskord suureks ja siis võib minna juba teist ringi ebamugavaks.

Mulle piisaks juba sellestki, kui maamuna peal leidub inimene, kelle eest sa pead silmi peitma. Kui neid on veel mitu ja need on süütute laste silmad, siis võiks kõhedaks võtta küll.
Olen näinud lausa palju uusi peresid, mis lähevadki vana taaga nahka. Lihtsalt paratamatult. On see karma või on see miski, mida need kaks sisuliselt roimarit kõikjal kaasas kannavad – oma reeturlik ja isekas iseloom -, aga miski lööb igatahes sisse, nii et rahu neil ei ole. Sagedasti lähevad ka oma eluga lõhki.

Näiteid leiab juba tuntud tegelaste seast piisavalt: Tootsid, Ilvesed ja teised, keda ei viitsi lihtsalt loetleda. Pluss mittetuntud tuttavad.

Nii et parem hoidke oma südametunnistus puhas, olete ise õnnelikumad.

Oma demagoogiat, kuidas “pere ajab ennast ise lõhki” ja “perelõhkumist pole olemas” rääkige oma keelküüste ja kunstripsmetega seltskonnas omasugustele. Kui see teid tõesti rahustab. Laste pisarad jäävad teie hingele ja see tuleb ühel päeval kätte. Nii rongavanematele kui nende suurtele eluarmastustele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 25.03 21:00; 25.03 21:01; 26.03 11:39; 26.03 12:34; 26.03 12:39; 26.03 12:42; 26.03 12:44; 26.03 12:54; 26.03 13:22; 27.03 13:44; 27.03 15:28; 31.03 13:25; 31.03 16:15; 31.03 17:28; 31.03 17:30; 07.04 16:06; 07.04 17:45; 12.04 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eks ja tema uus pruut õitsevad küll kenasti, pole nendega midagi juhtunud. Kui kellegi ema või sugulane mingil ajal ära sureb, on see lihtsalt elu ringkäik, mitte mingi karmavõlg. Seda juhtub ka nendega, kes pole kellegi perekonda lõhkunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.03 21:01; 25.03 21:32; 06.04 20:57; 06.04 21:14; 08.04 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasi see perelõhkumine on ja miks peab seda karistama?

Sul lapsi on muidu, või oled niisama ilus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 25.03 21:00; 25.03 21:01; 26.03 11:39; 26.03 12:34; 26.03 12:39; 26.03 12:42; 26.03 12:44; 26.03 12:54; 26.03 13:22; 27.03 13:44; 27.03 15:28; 31.03 13:25; 31.03 16:15; 31.03 17:28; 31.03 17:30; 07.04 16:06; 07.04 17:45; 12.04 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eks ja tema uus pruut õitsevad küll kenasti, pole nendega midagi juhtunud. Kui kellegi ema või sugulane mingil ajal ära sureb, on see lihtsalt elu ringkäik, mitte mingi karmavõlg. Seda juhtub ka nendega, kes pole kellegi perekonda lõhkunud.

Aga kui see sugulane liiga noorelt suri, mitte päris vanas eas…
Loomulikult ei pea olema just nimetatud haigus. Siiski tekib tunne, et õiglus teeb oma töö varem või hiljem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.03 20:34; 25.03 20:45; 25.03 20:49; 25.03 21:06; 25.03 21:32; 25.03 21:54; 25.03 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun täiesti, et varem või hiljem tuleb karmavõlg. Praegu tuli pähe üks juhtum, kus naine tuli suure pere vahele ja näppas mehe omale. Nüüd elab koos selle mehega, aga on omadega päris kutu, sest mees teda ei austa ja mõnitab pidevalt. Naine, kellelt mees näpati, elab nüüd head ja jõukat elu ja on igati rahul. Õnnelik täitsa, et vanast mehest lahti sai ja elu paremaks läks. Lahkumineku ajal oli muidugi ise omadega augus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsitigi, kas usud sellesse, mitte seda, kui totakaks kedagi pead. Mõtlema pani see teema kuna inimene, kes kunagi aitas mu esimese pere purunemisele kaasa kaotas vähi läbi ema. Minu tutvuskonnas juba mitmes selline juhtum.

See on sinu meelest mingi karistus või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 21:20; 26.03 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole ebausklik ega usu ka karmavõlga … aga pean ütlema, et nii minu isa kui ka tema uus naine, kelle tõttu meie pere omal ajal lagunes, on tänaseks mõlemad invaliidistunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik inimesed surevad varem või hiljem. vähk on väga paljude inimeste surma põhjustaja, need siis mahajätjad või mahajäetavad või uued mehed/naised.
kõik inimesed ei ole loodud koos olema ning igal on vaid üks elu, mida ei pea veetma koos inimesega, kellega sa kokku ei sobi. inimesed muutuvad elu jooksul, seega ka suhted. ei ole keegi, sh ka lapsed õnnelikud, kui mees ja naine hambad ristis koos elavad, et lapsed suureks saaks kasvatatud.
suhet, kus mõlemad on õnnelikud, ei ole võimalik lõhkuda. kui üks osapool on õnnetu, siis muutub varsti õnnetuks ka teine osapool. hea, kui see muutus tuleb läbi lahutuse, sest siis on temalgi võimalus endale sobiv kaaslane leida. kehvemal juhul kestab see omavaheline terror aastaid ning rikub mõlema täiskasvanu ja ka laste elu.
miks neid ülelööjaid alati risti lüüakse, aru ma ei saa? ei vea keegi kedagi surmaähvardusel senise kaaslase juurest ära, vaid üks osapool otsustab senisest suhtest lahkuda. kui poleks seda uut, oleks mõni teine või oleks lahkunud ka üksi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 21:30; 25.03 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteid leiab juba tuntud tegelaste seast piisavalt: Tootsid, Ilvesed ja teised, keda ei viitsi lihtsalt loetleda. Pluss mittetuntud tuttavad.

Vana Toots ja vana Ilves elavad ju oma uute naistega unelmate elu, pole mingit karmavõlga. Ieva Ilves on päris palju käru erinevatele perekondadele vist keeranud, aga tal tundub ka kõik kenasti minevat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.03 21:01; 25.03 21:32; 06.04 20:57; 06.04 21:14; 08.04 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojaa, aga kui see kaotus polnud me toonase pere lõhkuja jaoks ainus kaotus lühikese aja jooksul. Pean ütlema, et eksmehele endale ma halba ei soovi ja ehmatas ära lihtsalt, lapse isa võiks ikka hoitud olla, ta oli lihtsalt loll toona, käis kahetsemas ka. Inetusti käitus tookord just uus naine, lapse kuuldes sõimati mind taga ja oodati pikisilmi asjade ära viimist eest. Ja nüüd loetud kuude jooksul kaks kaotust tema lähimate seas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.03 20:34; 25.03 20:45; 25.03 20:49; 25.03 21:06; 25.03 21:32; 25.03 21:54; 25.03 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojaa, aga kui see kaotus polnud me toonase pere lõhkuja jaoks ainus kaotus lühikese aja jooksul. Pean ütlema, et eksmehele endale ma halba ei soovi ja ehmatas ära lihtsalt, lapse isa võiks ikka hoitud olla, ta oli lihtsalt loll toona, käis kahetsemas ka. Inetusti käitus tookord just uus naine, lapse kuuldes sõimati mind taga ja oodati pikisilmi asjade ära viimist eest. Ja nüüd loetud kuude jooksul kaks kaotust tema lähimate seas.

ja arvad, et kui ta poleks teie “peret lõhkunud”, siis need inimesed elanuksid igavesti?
jumal küll, liikuge OMA eluga edasi, ärge otsige mingit imelikku saatuse või karma või ma ei tea kelle kättemaksust lohutust

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 21:30; 25.03 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojaa, aga kui see kaotus polnud me toonase pere lõhkuja jaoks ainus kaotus lühikese aja jooksul. Pean ütlema, et eksmehele endale ma halba ei soovi ja ehmatas ära lihtsalt, lapse isa võiks ikka hoitud olla, ta oli lihtsalt loll toona, käis kahetsemas ka. Inetusti käitus tookord just uus naine, lapse kuuldes sõimati mind taga ja oodati pikisilmi asjade ära viimist eest. Ja nüüd loetud kuude jooksul kaks kaotust tema lähimate seas.

ja arvad, et kui ta poleks teie “peret lõhkunud”, siis need inimesed elanuksid igavesti?
jumal küll, liikuge OMA eluga edasi, ärge otsige mingit imelikku saatuse või karma või ma ei tea kelle kättemaksust lohutust

Kes ütles, et eluga ammu edasi liigutud pole, võib olla emana on nähtud lihtsalt ühe kurva lapse silmi nagu üks siin kirjutas. Mina sain sellega hakkama, aga lapsed pole lollid, saavad suuremaks, mõistavad tagantjärgi, vaatavad oma lapsepõlvepilte ja küsivad, miks küll nende pere purunes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.03 20:34; 25.03 20:45; 25.03 20:49; 25.03 21:06; 25.03 21:32; 25.03 21:54; 25.03 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Khm. Karmavõlg tähendab, et sünnid järgmises elus vihmaussina. Et pead otsast peale alustama oma eludega, et saada valgustatuks.
Võiks enne vähemalt pealiskaudseltki tutvuda erinevste usunditega, kui hakata teooriaid leiutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Khm. Karmavõlg tähendab, et sünnid järgmises elus vihmaussina. Et pead otsast peale alustama oma eludega, et saada valgustatuks.
Võiks enne vähemalt pealiskaudseltki tutvuda erinevste usunditega, kui hakata teooriaid leiutama.

Budism. Aga miks vihmaussina sünd karmat tähendab, äkki hoopis õnnistus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.03 20:34; 25.03 20:45; 25.03 20:49; 25.03 21:06; 25.03 21:32; 25.03 21:54; 25.03 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu ja ei ole täheldanud ka.
Niipalju on, et inimesed, kes oma ihaldusobjekti nn vana pere juurest ära meelitavad, ei saa reeglina erilist lotovõitu vaid üsna viletsa kaaslase, kellel on pealegi ka eelmise elu taak kaelas. Seega ei tasu ära – enamasti. Ja need, kes lasevad ennast minema lohistada, avastavad mingil hetkel, et armukese staatuses partneriga võis ju olla iga kohtumine pidu ja pühapäev, aga pärast temaga kokku kolimist jõudis argipäev ja see ei ole ilusam, kui oli vana perega. Enamasti on hullem, keerulisem.
Paraku on argipäev ekslaste olemasolul hullem ja keerulisem ka juhul, kui enne minnakse viisakalt lahku, siis võetakse natuke aega mõtlemiseks ja alles siis hakatakse uue partneriga elama – nii mõnegi eksi omandiinstinkt lööb siis alles õide ja paneb õelaid tegusid tegema, kui mahajäetud kaaslane on endale kellegi uue leidnud. Kus siin see karma on, sellest ma küll aru ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.03 22:18; 27.03 10:03; 27.03 10:06; 27.03 12:26; 27.03 13:52; 02.04 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eks ja tema uus eluarmastus said puudega lapse. Ei tea kas just karma, aga nii on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Njah. Minu eksi jaoks on juba see karma, et lapse sai uuega. Ta oli nimelt veendunud, et on igaveseks kõiksugu kohustused oma õlgadelt heitnud. Tsill ja reisid uue naisega, ei vinguvat naist ega närvilisi teismelisi. Teatas uhkelt, et nüüd hakkab elama ja hingama, on vaba, naudib. Ja mis on nüüd sel ligi 50-sel härral? Kärutab lapsevankriga linnas ringi ning kahjuks on ka proua pärast last kaalus kõvasti kosunud. Sedasi lõppes siis unistus sportautost ja ilusatest naistest.
See ongi karma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isa pettis minu ema siis kui me õdede, vendadega väikesed olime. Ema võttis meid kõiki kaasa ja läks isa ja selle naise käest õiglust nõudma, isa tuli koju, suhe lõpetati. Karma on see, et mina, kõige noorem tütar, kaotasin süütuse abielumehele, kõigis minu suhetes on mind või minuga petetud. Minu vanemad on tänaseni koos, ma olen kõik suhted ära lõpetanud, kohe kui olen teada saanud mehe abielusuhtest/peresuhtest aga jah, võib öelda, et minu isa karma elab minus edasi.

Annaks Jumal, et minu abikaasa mind ei petaks, omal moel olen koguaeg hirmul, et ka minuga võib sama juhtuda, mis juhtus minu vanematega ja minu meespartnerite abikaasadega abielusuhete ajal. Pean oma isa võlad tasuma, mis parata, olen sellepärast oma abielus õnnetu, sest kahtlustan igal sammul. Otsin koguaeg kinnitust oma abikaasa truudusele, mis on mehele paras katsumus, eks näis, kas ja kui kaua sellele “karmale” vastu peame.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 00:14; 26.03 00:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, et teemaalgatajale, enne kui hakkad kellelegi karmavõlga soovima vähi või muul kujul, mõtle enne oma laste peale (kui teil peaks neid ühiseid olema), sest mehe karma võib lastes oma elu edasi elada. Teisele halva soovimine (ka lihtsalt uitmõte sellest) võib endale kurjalt kätte maksta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 00:14; 26.03 00:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, armas teemaalgataja, just nii on. Pidevalt juhtub maailmas midagi. Keegi paneb pommi või sõidab autoga rahva sekka, lennukid kukuvad alla, rekad satuvad vastassuunda jne. Nüüd on vähemalt teada, et kõik, kes nende rünnakute ja õnnetuste käigus viga või surma saavad, on abielurikkujad ja nende sugulased. Heade inimestega, kellel on eksimatud sugulased ju ei juhtuks? Meedia räägib ravijärjekordadest arsti juurde pääsemisel. Nüüd siis teame, kes neis sabades ootavad… Paljuvõitu neid küll on, aga eks moraaliga ongi viimasel ajal kehvad lood. Oeh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu ma mingit karmat. Elu ongi lihtsalt vahest ebaõiglane, ei usu seda, et see abielu/kooselu oli igavesti õnnelik ja ainult selle naise sekkumine lõhkus. Sõbranna lapsed ütlevad siiani, et nende jaoks oli kergendus, et ema ja isa lahutasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi jäid silma küll mingid juhtumid. Näiteks üks, mis meeles, on Tarmo Leinatamm, kes võttis noore naise ja paari aasta pärast suri vähki. Samas, neid naistevahetajaid on sadu, aga neist surevad vähesed. Statistilises mõttes vist vahet pole. Ise arvan, et lahutuse algataja ja/või süüdlane ei leia ka uues suhtes õnne, kui just südamest meelt ei paranda. Meie kõrvalt ei tea ju, kes tegelikult pere lammutas, vahel viskab naine mehe välja ja avalikkuse ees jääb süüdi mees, kes justkui oleks pere juurest ära läinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 08:32; 27.03 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isa pettis minu ema siis kui me õdede, vendadega väikesed olime. Ema võttis meid kõiki kaasa ja läks isa ja selle naise käest õiglust nõudma, isa tuli koju, suhe lõpetati. Karma on see, et mina, kõige noorem tütar, kaotasin süütuse abielumehele, kõigis minu suhetes on mind või minuga petetud. Minu vanemad on tänaseni koos, ma olen kõik suhted ära lõpetanud, kohe kui olen teada saanud mehe abielusuhtest/peresuhtest aga jah, võib öelda, et minu isa karma elab minus edasi.

Annaks Jumal, et minu abikaasa mind ei petaks, omal moel olen koguaeg hirmul, et ka minuga võib sama juhtuda, mis juhtus minu vanematega ja minu meespartnerite abikaasadega abielusuhete ajal. Pean oma isa võlad tasuma, mis parata, olen sellepärast oma abielus õnnetu, sest kahtlustan igal sammul. Otsin koguaeg kinnitust oma abikaasa truudusele, mis on mehele paras katsumus, eks näis, kas ja kui kaua sellele “karmale” vastu peame.

Unusta see jama ja hakka elama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 21:20; 26.03 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja selle lähedase surija karmavõlg peitub milles, et ta varakult lahkuma peab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 117 )


Esileht Pereelu ja suhted Karmavõlg perekonna lõhkujale

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.