Esileht Pereelu ja suhted Kartul ja makaronid on nii ülehinnatud

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )

Teema: Kartul ja makaronid on nii ülehinnatud

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]A kus kohast süsivesikuid saate, kui kartulit, riisi, pastat ei söö? Sööte palju leiba salati-juurviljade juurde?[/tsitaat]

võib süüa aga mitte nii palju,
Mu ema kes on arst ütles,et ühe kuuga 35 kilo kartulit sisse süüa on ulme ja mitte ültse tervislik!Ja tal jäi ikka suu lahti kui mainisin ,et tõesti on selliseid kes nii suures koguses sisse söövad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.03 19:16; 17.03 20:53; 17.03 21:13; 17.03 21:17; 17.03 21:20; 17.03 21:30; 17.03 21:44; 17.03 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kartul,makaron,kurk tomat enamus kasvatatakse väetistega ja muuga üles mis poes müügil on![/tsitaat]

Mis sa siis sööd? Puhast liha? Ega need loomad söövad samamoodi väetistega turgutatud toitu ja lisaks veel muid aineid!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 20:49; 17.03 21:16; 17.03 21:18; 17.03 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljusid loomi nuumatakse igasuguse keemiaga, et nad korraliku kere kähku selga kasvataksid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.03 16:52; 17.03 21:09; 17.03 21:22; 17.03 22:08; 18.03 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

võib süüa aga mitte nii palju,
Mu ema kes on arst ütles,et ühe kuuga 35 kilo kartulit sisse süüa on ulme ja mitte ültse tervislik!Ja tal jäi ikka suu lahti kui mainisin ,et tõesti on selliseid kes nii suures koguses sisse söövad![/tsitaat]
Daah, mitte üks inimene, vaid ikka suuremat sorti pere.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Rabakana kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Daah, mitte üks inimene, vaid ikka suuremat sorti pere.[/tsitaat]

Ma sain aru küll aga isegi 4 liikmelise pere kohta on seda palju!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.03 19:16; 17.03 20:53; 17.03 21:13; 17.03 21:17; 17.03 21:20; 17.03 21:30; 17.03 21:44; 17.03 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa, teema autor, täitsa juhm oled või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris põnev on lugeda, kui rumalaid ja oma ninaotsast mitte sentimeetritki eemale nägevaid inimesi on olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Päris põnev on lugeda, kui rumalaid ja oma ninaotsast mitte sentimeetritki eemale nägevaid inimesi on olemas.[/tsitaat]

Eks oma vaesuse on süüdi igaüks ise mitte teised!Lollidel tulebki raha ära võtta ,kes ei oska oma elu paremini planeerida!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.03 19:16; 17.03 20:53; 17.03 21:13; 17.03 21:17; 17.03 21:20; 17.03 21:30; 17.03 21:44; 17.03 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kartul,makaron,kurk tomat enamus kasvatatakse väetistega ja muuga üles mis poes müügil on![/tsitaat]

a kus see makaronikasvandus on? ma läheks ja nopiks endale, järsku saab odavamalt…ja mis toit see enamus on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 01:34; 17.03 21:44; 17.03 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kle, käi kukele, või ‘tänapäeva lapsed’ – eestlased on aastakümneid kui mitte -sadu söönud põhiliselt kartulit-kartulit-kartulit igaks söögikorraks erinevate lisanditega. Ei saa küll öelda, et eestlased oleksid eriti haiged võrreldes teiste rahvastega.[/tsitaat]
Aastasadu on liialdatud, aastakümneid pigem ikka. Kartul on tegelikult suhteliselt uus toiduaine eestlase laual. Aga aru ma ei saa neist, kes siin kartulisööjaid halvustavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 21:45; 17.03 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Rabakana kirjutas:[/small]

Ma sain aru küll aga isegi 4 liikmelise pere kohta on seda palju![/tsitaat]

35kg. 5kg sellest on koored. Siis tuleb 7,5 kg inimese kohta. 1kg on umbes 10 keskmist kartulit. Ütleme, et söövad 20 päeva kuus kartulit muu toidu juurde. Siis 3-4 kartulit 6htusöögi juurde ühe inimese kohta. Pisut köögivilja-salatit-liha ja ongi k6ht täis. Minu lapsep6lves just nii söödi ja nii mina kui mu 6ed-vennad oleme väga hea tervisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 21:17; 17.03 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Eks oma vaesuse on süüdi igaüks ise mitte teised!Lollidel tulebki raha ära võtta ,kes ei oska oma elu paremini planeerida![/tsitaat]

sul on ilmselt elu jooksul ikka kenake summa ära võetud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 01:34; 17.03 21:44; 17.03 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sul on ilmselt elu jooksul ikka kenake summa ära võetud…[/tsitaat]

Oh ei mina elan väga hästi ja sente ma lugema ei pea võrreldes sinuga!:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.03 19:16; 17.03 20:53; 17.03 21:13; 17.03 21:17; 17.03 21:20; 17.03 21:30; 17.03 21:44; 17.03 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahe, kuidas sedasorti vastandamisteemades inimesed kohe oponendi elu ja rahaasju teavad. 😀
Kartul on hea ja igati normaalne köögivili meie toidulaual.
Halb on see, kui teda üldse pole. Selles mõttes, et ainsaks alternatiiviks oleks korjata maja tagant nõgeseid.
Samamoodi paljude muude toiduainetega.
Kui näiteks üldse liha ei söö, jääb keha ka nälga.
Kui ainus variant on sai ja tee, on ka jama. Siis on seesamune kartul ehe taevamanna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Rabakana kirjutas:[/small]
[tsitaat]Agne, inimene on muuhulgas ka lihasööja elukas, nii et liha menüüst väljajätmine jätab organismi hulgast kasulikust ilma.[/tsitaat]

Agne rääkis ju, et ajutiselt võiks liha välja jätta – eestlased söövad tegelikult liha liiga palju, 1-2 korda nädalas oleks täiesti piisav. Mitte et ma ise sellest patust puhas oleksin, minu mees tõmbab nina vingu juba siis, kui liha asemel kaks päeva järjest kana on, ja täiesti lihavaba toitu ta normaalseks toiduks ei pea – näiteks minu meelest ei ole aedviljasuppi üldse liha vaja, tema meelest on see hädavajalik.

Aga lihtsalt loomset valku saab ka juustust ja piimatoodetest, sellistel tingimustel võib küll paar nädalat ka täitsa lihata olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aastasadu on liialdatud, aastakümneid pigem ikka. Kartul on tegelikult suhteliselt uus toiduaine eestlase laual. Aga aru ma ei saa neist, kes siin kartulisööjaid halvustavad.[/tsitaat]

Kartul jõudis Eestisse 18. sajandil. Peaaegu kolmesaja aasta kohta võib juba öelda küll ‘aastasadu’ – kui ma räägin aastakümnetest, jääb mulje, nagu kartul oleks millalgi II maailmasõja ajal siia jõudnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.03 16:52; 17.03 21:09; 17.03 21:22; 17.03 22:08; 18.03 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin aastaid tagasi veretesti. Minu menüüst välistati lisaks loogiliselt halvasti mõjuvatele makaronidele ka riis ja kruubid. Kartul seevastu ei tekitanud sisemist allergiat. Toitusin poolteist aastat kartulist, lihast ja teistest juurikatest ja (ossa-pauk!) – minu verenäidud ja tervis üldiselt paranesid ikka väga palju. Ei saa inimestele oma menüüd peale sundida nagu teemaalgataja teeb. Kartul on eestlastele sajandeid omane olnud toit, riis seevastu võõrrroog.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

võib süüa aga mitte nii palju,
Mu ema kes on arst ütles,et ühe kuuga 35 kilo kartulit sisse süüa on ulme ja mitte ültse tervislik!Ja tal jäi ikka suu lahti kui mainisin ,et tõesti on selliseid kes nii suures koguses sisse söövad![/tsitaat]

Ja sinu ülitark ema pole sulle suutnud õpetada, et kirjutatakse \”üldse\”.
Praegu, kus inimestel on nagunii majanduslikult raske, on lausa mõnitamine teha sellist teemat. Saan aru, et sa tahtsidki lihtsalt teha teema, mis paljusid vihastab ja siis on ikka lahe arvuti taga pihku irvitada.
Tublid olete, kes suudate oma pere, väheste vahenditega, korralikult ja mitmekülgselt ära toita! Kartul on väga normaalne toiduaine, kui teda just ei fritüüri või krõpsuna sisse ei aja 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kartul jõudis Eestisse 18. sajandil. Peaaegu kolmesaja aasta kohta võib juba öelda küll ‘aastasadu’ – kui ma räägin aastakümnetest, jääb mulje, nagu kartul oleks millalgi II Maailmasõja ajal siia jõudnud.[/tsitaat]
Jõudis Eestisse jah sel ajal, aga ega siis meie talupojad seda mugulat kohe suure hurraaga sööma ja kasvatama hakanud. Selleni läks veel päris palju aega, laialdaselt levinud on kartul Eestis u. 150 aastat. Selle kohta aastasadu öelda veel ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 21:45; 17.03 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

paraku normaalne ainevahetus vajab liisysivesinikke. pikemas perspektiivis keerate enda ja laste tervise ikkagi tuksi. toitumine on tasakaalust väljas. kysi perearstilt kui ei usu. atkinsi dieedi leiutaja suri rasvumisse;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle just maitseb kartul! ja kartulitoidud. oleme ka erinevatel perioodidel sushit-pastat-karrit ja muid möginaid vaaritanud, aga kartul on ikka see, mis alati peale läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga needkes söövad kartuleid ja makarone on vaesed eestlased? Nojah..meie ka siis vaesed.
Mina ei sööks liha üldse erit…mehele ma seda siiski enamasti teen 🙂 Me sööme kõiki lihtsaid ja tavalisi toite….Paraku on meie lemmikuteks saanud kartuli, riisi ja makaronitoidud…Tatar nt meile üldse ei meeldi…shit happens onja? Ja toorsalat on alati prae kõrval 🙂 Vahel teemegi söögiks ainult mingi kartuli või makaronisalati 😛

Meie menüüs on kõike- ühepajatoidud, riis kanaga, risottod, plovid, kartulkastme ja lihaga, pasta bolognese kuid ka lihtsalt makaronid hakkliha ja sibulaga….need on NII HEAD!!! Mu mehele meeldivad väga tavalised makaronid juustuga…mulle väga ei meeldi aga maitse üle ju ei vaielda ja sööme ka neid vahest 😀 Teie toitumisklassi me küll ei küündi kui midagi teha ei ole..olemegi sellised närused alamklassi toitujad kellele maitsevad sinumeelest rõvedad makaronid hakklihaga 😀
Valget kala meie meespere ei armasta ja ainult endale ma seda ei hakka ka tegema..vahel olen tükikese ostnud valmistoiduletist 🙂 Lõhe/forelli sööme kord 1,5 kuu jooksul…minuarust ei oleks see üldse nii maitsev kui me seda tihti sööks 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Rabakana kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Daah, mitte üks inimene, vaid ikka suuremat sorti pere.[/tsitaat]

tundub, et sina ja sinu ema olete nagu kaks kassitantat, kes ohivad teiste elu üle, targutavad ja tänitavad, aga pööningul puhub kõle tuul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 10:46; 18.03 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vabandust, tahtsin ikka tsiteerida seda, kelle ema on arstiharidusega ja kes siin kartulisöömist laia suuga kritiseerib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 10:46; 18.03 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja sinu ülitark ema pole sulle suutnud õpetada, et kirjutatakse \”üldse\”.
Praegu, kus inimestel on nagunii majanduslikult raske, on lausa mõnitamine teha sellist teemat. Saan aru, et sa tahtsidki lihtsalt teha teema, mis paljusid vihastab ja siis on ikka lahe arvuti taga pihku irvitada.
Tublid olete, kes suudate oma pere, väheste vahenditega, korralikult ja mitmekülgselt ära toita! Kartul on väga normaalne toiduaine, kui teda just ei fritüüri või krõpsuna sisse ei aja :)[/tsitaat]

Vaatasin just sama asja. Tundub üsna ebatõenäoline, et arsti järeltulija kirjutab \”ültse\”. Nojah, teise poole geenid võivad olla ettearvamatud:P

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]paraku normaalne ainevahetus vajab liisysivesinikke. pikemas perspektiivis keerate enda ja laste tervise ikkagi tuksi. toitumine on tasakaalust väljas. kysi perearstilt kui ei usu. atkinsi dieedi leiutaja suri rasvumisse;)[/tsitaat]

Vot mina ka aru ei saa, kust nad süsivesikuid saavad, kui ainult liha ja salatit söövad. Kas söövad mingit leivalist/saialist kõrvale kogu aeg? Kuidas nad üldse püsti püsivad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mine vaata kui palju lapsi on lastehaiglad täis!Minu ema on arst ja ütles et nii paljudel lastel diagnoositakse teatud ainete ja vitamiinide puudus,ostetakse keemiat kokku ja söödetakse sisse,kui toitumine oleks korras siis miks paljudel väikelastel diagnoositakse,suhkruhaigus,rasvumine või vähk?
Kas sa vähihaiglas oled käinud,mina vaata mis olukord seal on siis ära tule ütlema ,et toitumine ei mängi olulist rolli![/tsitaat]

Talvel poes müüdavas välismaa köögiviljas on kindlasti rohkem keemiat kui kodumaises kartulis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Futura kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vaatasin just sama asja. Tundub üsna ebatõenäoline, et arsti järeltulija kirjutab \”ültse\”. Nojah, teise poole geenid võivad olla ettearvamatud:P[/tsitaat]

Ma vaatasin ka, et arsti laps küll nii kohutavalt valesti ei kirjuta, tühikuidki ei oska õigetesse kohtadesse panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.03 16:52; 17.03 21:09; 17.03 21:22; 17.03 22:08; 18.03 18:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]paraku normaalne ainevahetus vajab liisysivesinikke. [/tsitaat]

süsivesinikud on ained, mis koosnevad vaid süsiniku ja vesiniku aatomitest. Nt metaan, propaan, etaan jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga nõme on lugeda, kuidas inimesed ikka on üsna kitsarinnalised.
Loomulikud kõik pered on väga erinevad ja tõesti paljudel ei olegi võimalik teha toitu toorainetest, mis on ehk tõesti väga maitsvad või hind on nende jaoks väga krõbe.
Ka meie peres on olnud aegu, kui mees oli töötu, kuid kodulaenu maksime siiski, kuid siis tuligi menüüd natuke koostada et saada mitmekesine toit aga soodsa hinnaga.
Ja kui eelarve piiratud siis tõesti ei saagi mingeid kalleid sööke valmistada ja seda enam situatsioonis, kus toiduhinnad tõusevad, kuid sissetulekud ei taha kuidagi tõusta.
Ise rasedana söön sööke vastavalt enesetundele, kuidas on jaksu midagi valmistada ning mille järgi isutab, hetkel see tähendab ka et mõnikord tuleb hoopis poest midagi haarata või kuskilt kaasa osta, sest enesetunne kehv ja süüa teha ei jaksaks.

Kahjuks ei ole me kõik võrdsed ning seega pole mõtet teemaalgatajal enda nina püsti ajada, kõikidel on võimalused vastavalt oma hetkelisele majanduslikult seisule:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )


Esileht Pereelu ja suhted Kartul ja makaronid on nii ülehinnatud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.