Esileht Pereelu ja suhted Kartul ja makaronid on nii ülehinnatud

Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Teema: Kartul ja makaronid on nii ülehinnatud

Postitas:

Viimasel ajal on siin üldse levima hakanud sõnavõtud, mida lugedes kulmud juuksepiirile tõusevad. Selle teema algataja on üks neist sõnavõtjaist, teine viimase päeva näide oli 35aastaste tutvumise teemas. Erakordselt kitsas maailmanägemine – peale minu pole midagi. Mis on veidigi teisiti kui minul (inimesele maitseb kartul näiteks, inimesel on väga vähe raha, inimene on 35aastaselt vallaline või soovib lihtsalt uusi tutvusi), ei ole normaalne. Eks igasuguseid pea olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgatajale kuluks ära 1 talv praekartulite, hapukurgi ja moosivee najal üle elada, siis lõpeks ehk see tobe elu reaalsuse põlastamine ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemast välja aga – kas see pereisa toidupanga abi ei saa? sellest oleks vist natukenegi abi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle küll kartul maitseb – aga makaronitooted, neist eriti just spagetid on minu suured lemmikud. Ma ei ole vaene just eesti mõistes, aga rikas ka muidgi mitte, kuid süüa võin endale küll osta mida soovin (no mitte iga päev kalafileed muidugi). Mina lähtun siiski kiirusest ja lihtsusest toiduvalmistamisel, sest mul on vaja süüa teha iga päev (väike lasteaialaps, koolilaps ja mees)ning laste suured lemmikud on teatavasti makaronid. Neid saab teha väga põnevate lisanditega, need on kergesti seeditavad ja valmivad kiiresti. Muidugi pakun salatit kõrvale. Niiet mina ei saa üldse aru sellest teemapüstitusest ja samas oleks huvitv teada, mida teemaalgataja siis sööb ikkagi konkreetselt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigis maakondades ei ole ju toidupanka…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sellest Ekspressi invaliidist isa teemast jäi silma, kuidas rahvas massidena soovitab makarone ja kartulit osta.

Ma ei saa aru – kust tuleb eestlaste kartulikummardamine? Sellest, et on odav?

Või makaronid. Ma olen nõus, et pastat saab väga hästi teha ja ma vahel isegi naudin seda, aga ma ei mõista, kuidas tavaline makaronid-hakkliha kominatsioon peaks maitsev olema?

Minu peres ei sööda juba pikalt peaaegu üldse kartulit ja pastat, riisi teeme imeharva. Mis me siis sööme? Kala, liha, väga palju köögiviljatoite ja toorsalateid sinna juurde. Ja seda eelkõige mehe initsiatiivil, ehk ma ei usu neid jutte nagu iga korralik mees peaks liha ja kartulit iga päev sööma.
[/tsitaat]
Asendamatu toiduaine. Kartuli rikkalik süsivesikute kompleks sisaldab peale kartulitärklise, mis seedimisprotsessis süsivesikuteks muutub, rohkesti kiudaineid. Need soodustavad ja kiirendavad toidu seedimist, viies samas organismist kiiresti välja toksiine ja ohtlikke jääkaineid. Kõrgesti hinnatud on ka kartulis leiduvad taimsed valgud, mitmed mineraalained ja vitamiinid. Meie kliimas saab just kartulist suurema osa vajalikust C-vitamiinist, mis teadupärast säilib kõige paremini koorega keedetud või küpsetatud kartulites. Kartulis leiduv rohke kaalium viib kehast välja liigse vee.

Aru ma ei saa, kust on tulnud mõnede inimeste teadmised botaanikast ja kitsamalt toitumisest. Tundud, et peamine lektüür on Cosmo. Aga nõnda on moes väljamaal ja mina ka, mina ka.
Kui sulle kartul ei maitse, ei tähenda see seda, et ta halb on. Mõni parem kokk oskab sellest süüa teha ja sööb seda. Toorsalatid on muidugi head, aga on toitaineid, mida organism omastab paremini töödeldud toidust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, need söögi teemad ajavad lausa naerma. Miks teete nii ja miks te ei ela nii nagu mina. Ela kuda tahad.
Olen oma lapsepõlves kannatanud nälga. Konkreetset nälga, et peale kaerahelbepudru mitte midagi lauale panna pole ja seda ka 1 kord päevas. Oleksin toona väga õnnelik olnud kartuli või makaroni üle.
Ja vot, ei ole hetkel ka rahaga priisata. Teengi makarone, riisi ja kartulit. Mina ausalt öeldes ei kujuta ette, et sööksin koguaeg juurikaid. Ju siis olen makaroniusku. Ja kas makaronid hakklihaga on ainuke makaroniroog, mida sellest teha saab?
Loll teema….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõte on selles, et kui liha ei osta, saabki lõpuks ometi vabalt juustu osta,raha jääb üle

Võib ka ise kitsesid pidada ja juustu teha, kahjuks selleni ma pole jõudnud, aga jõuan

Purustatud juurikatest ahjuroale võib ju juustu ja muna peale valada, siis veel korraks ahju, väga hea
Inimene ei pea liha sööma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Agne on ikka täielik naljanina :D.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )


Esileht Pereelu ja suhted Kartul ja makaronid on nii ülehinnatud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.