Esileht Kodunurk Kartuli mure

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Kartuli mure

Postitas:
Kägu

Plaanin osta 1 koti kartulit, aga peaks olema universaalne, millest saaks nii putru, kui ka prae juurde keedu kartulina. Soovitage head kartulisortide. Kahte kotti ei söö talve jooksul ära.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval müüakse kartulit erinevates kottides. 5, 10, 20,25, 50 kg. Osta mitu väiksemat ja saadki erinevad.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laura

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laura (see punane)

Kunagi oli kusagil levinud sortide tabel ja linnukesed juures, et mis sort sobib milleks ja Laura oli seal valiks kõige universaalsem

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tabelit ei leidnud, kuid siin olevas kirjelduses on ka Laura universaalne lauakartul

https://www.kartulipealinn.ee/kartulisordid/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kahju kuulda, et kartulil on mure. Mis mure tal on?

+16
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

SIIN on lihtne tabel sordiomaduste kohta. Ise võtsin see aasta kotitäie Baltic Rose’i.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Plaanin osta 1 koti kartulit, aga peaks olema universaalne, millest saaks nii putru, kui ka prae juurde keedu kartulina. Soovitage head kartulisortide. Kahte kotti ei söö talve jooksul ära.

ma kunagi ei mõtle sordile. kõigest saab kõike teha

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei viitsi mässata nende sortidega ja sellepärast kasvatan Laurat. Nii kartulisalatiks, pudruks kui ahjukartuliks sobiv.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan vastuste eest – homme ostan koti Laurat ära.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laura ei ole pudrukartul. Laurast tehtud puder tuleb liimine. Küll sobib Laura hästi nt praadimiseks, salatikartuliks.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

SIIN on lihtne tabel sordiomaduste kohta. Ise võtsin see aasta kotitäie Baltic Rose’i.

Kasvatan ise seda sorti ja võin kiita, et lisaks ilusale, tervele ja puhtale välimusele on ja maitse väga hea.
Sel aastal panin prooviks Lady Rose’i ja kuigi maitse hea, siis keetmisel tuleb peale passida, sest kümme sekundit liiga, ja keedukartulitest on saanud puder. Suvel esimesed olid kargemad, aga praegu juba kõik keevad pudruks.
Järgmisel aastal läheb Baltic Rose’le seltsi Solist mulda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaene murelik kartul!

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole veel ühestki kartulist jäönud puder tegemata ega liimine. Muidugi, ma lisan pudrule ka piima ja võid, mitte lage kartul.

Pigem pebleem, et iga kartul ei kõlba keedetult süüa.

Laura on tõesti parim kartul ja sobib kõigeks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laurast tehtud puder tuleb liimine.

Kasutad pudrunuia või sausegurit? Seguriga tuleb nagu kliister.

Kui aga pudrunuia, siis ära tambi kartuleid nii segi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laurast tehtud puder tuleb liimine.

Kasutad pudrunuia või sausegurit? Seguriga tuleb nagu kliister.

Kui aga pudrunuia, siis ära tambi kartuleid nii segi.

Ei kasuta sausegurit. Tean, kuidas putru teha ja panen nii piima kui võid. Kuna kasvatan ise erinevat sorti kartuleid, siis tean, et Laurast on palju paremaid pudrukartuleid, nt Maret. Ka Teelest tuleb maitsvam puder kui Laurast.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parim kartul on Annushka, teisel kohal Laura.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulge, kas teilegi pole tundunud, et alati , kui vaieldakse “Laura” teemal, oleks inimesed nagu kogenud täiesti erinevaid kartuleid? Mul on juba ammu kahtlus, et kuna “Laura” on kõige tuntum nimi, kohati öeldaksegi iga roosa kartuli kohta “Laura “, sest see on ilus nimi ja enam – vähem igaüks teab, teised sordinimed aga ei ütle keskmisele inimesele midagi…

Näiteks see jutt, et Laura olevat hea pudrukartul. Laura peaks tegelikult olema üsna universaalne, keetmisel mittelagunev kartul ehk siis kõlbama salatiks, keedukatuliks ja küpsetamiseks ja friikartuliks. Kuid mitte pudruks.

Ise ma ei “Laura” fänn ei ole. Ilus, aga maitse poolest ilmetu kartul.

Punastest on hea maitsega “Red lady” ja “Baltic Red”. Kollastest “Piret”, “Vineta”.

Head pudrukartulid on “Maret”, “Afra”, “Lilly”.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kartulitest midagi, ostan suvalisi ja ei ole ükski toit ebaõnnestunud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kartulitest midagi, ostan suvalisi ja ei ole ükski toit ebaõnnestunud.

Täpselt sama siin – kartul on kartul!

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kartulitest midagi, ostan suvalisi ja ei ole ükski toit ebaõnnestunud.

Täpselt sama siin – kartul on kartul!

Mul jookseb sellise jutu peale juhe kokku… salatikartul ja pudrukartul, kaks täiesti erinevat asja. Tõesti ei suuda neil mingit vahet märgata? Teete salatikartulist putru ja ei jää “liimine”?

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul jookseb sellise jutu peale juhe kokku… salatikartul ja pudrukartul, kaks täiesti erinevat asja. Tõesti ei suuda neil mingit vahet märgata? Teete salatikartulist putru ja ei jää “liimine”? Rate this item:Submit Rating00

Ei jää, kuigi ma ei teegi eriti kartulist putru.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sausegurit

Mis asi see veel on? Aa, keeleuuendusvõistluse ettevalmistus aastaks 2023, saan aru.
Segur… ????????????

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sausegurit

Mis asi see veel on? Aa, keeleuuendusvõistluse ettevalmistus aastaks 2023, saan aru.

Segur… ????????????

EKI ÕS 2018
segur <2e-isegamismasin v -riist.
https://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=segur&F=M

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sausegurit

Mis asi see veel on? Aa, keeleuuendusvõistluse ettevalmistus aastaks 2023, saan aru.

Segur… ????????????

EKI ÕS 2018

segur <2e: -i> segamismasin v -riist.

https://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=segur&F=M

Kasutame siiski rohkem “mikser”.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaamatu mure täiesti, ostan 1 kg kartulit ja seda jagub 1-2 kuuks. Kas keegi tõesti sööb igapäevaselt kartulit…?

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaamatu mure täiesti, ostan 1 kg kartulit ja seda jagub 1-2 kuuks. Kas keegi tõesti sööb igapäevaselt kartulit…?

Jah.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaamatu mure täiesti, ostan 1 kg kartulit ja seda jagub 1-2 kuuks. Kas keegi tõesti sööb igapäevaselt kartulit…?

Kilo kartuleid on umbes 6-12 tükki, olenevalt suurusest. Hullult palju tõesti perele teha? ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei söö igapäevaselt kartulit, aga on asju, mida saab vaid kartuliga süüa – näiteks seenekaste või suppe, kuhu saab ainult kartulit sisse panna. Rääkimata seapraest, mida tatra või pastaga ei söö.  Lisaks on kartulipuder ja mulgipuder see, jäävad pere lemmikuks nagu ka mulgikapsad.  Ostan ka kartuli keldrisse varuks, hea käepärast vajalik kogus võtta -2-3 kartulit supi jaoks või suurem kogus pudru jaoks.  Olen Laurast ka putru teinud, perele meeldib selline jämedam puder, ei jäänud liimine midagi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kartulisort võib küll üks ja sama olla (näiteks nagu Laura), aga maitse- ja kulinaarsed omadused võivad erineda väga palju – kas mugulad on kasvanud liivasemas/savikamas mullas, kui vihmane/kuiv suvi on olnud, kas mugulad on jõudnud mullas täis kasvada või on lehemädanik liiga vara pealsed ära võtnud. Seega võib ka Laura olla ühel juhul pudruks liiga liimine ja teisel juhul väga hea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Kodunurk Kartuli mure