Esileht Väikelaps kartulikrõpsule alternatiivi?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: kartulikrõpsule alternatiivi?

Postitas:

tean, et lastele maitseb, sest nt külas söövad rõõmuga. samas tean ka, milline \”mürk\” see on, eriti allergikutele. kas on olemas nn mahedaid kartulikrõpse või muid alternatiive?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 21:06; 04.01 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küpsetan soolaseid vahvleid mille tainasse panen pitsamaitseainet ja riivitud singitükid.Minu laste lemmikud ja ei mingeid krõpse.Vahvleid saad ka väikseid teha.Mina panin korraga aparaadi vahele 4 väikest tainatörtsu siis ei pea pisikesi ühekaupa küpsetama.
Mehe õde teeb ise kartulikrõpse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee ise. Küpseta ahjus kartulilõigud vähese soolaga.
Eelnevalt võid natuke õli peale pritsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen ka ise. Õhukestele kartuliviiludele pritsin oliiviõli ja panen veidi meresoola.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostsin popcornimasina, mis töötab kuuma õhuga ja ilma liigse soola ja rasvata on popcorn vägagi kasulik snäkk 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen teinud juustuvahvleid vahviaparaadiga või siis neid õlis praetavaid krõbinaid. Samuti olen poistele ostnud neid pikki kartulivahvleid, mis on väga krõpsude maitsega. Kõik läheb kaubaks ja nii ei küsigi nad neid krõpse,kuigi need maitsevad neile väga. Sünnipäevadel saavad kui on lauale pandud, ise ei osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee ise lavashist. Määri pale sulajuustu, lõika tükkideks ja pane paberiga kaetud ahjuplaadile. 200C juures mõned minutid ja väge head jäävad. Võid teha ka nii, et pritsid peale natuke õli ja siis meelepäraseid maitseaineid, jäävad ka täitsa head. Mulle endale meeldivad kõige rohkem riivitud suitsujuustuga. Kõige raskem nende tegemise juures ongi tükkide lõikamine, aga olen teinud ka nii, et panen terve lavashi ahju ja pärast rebin sellest tükid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ostsin popcornimasina, mis töötab kuuma õhuga ja ilma liigse soola ja rasvata on popcorn vägagi kasulik snäkk :)[/tsitaat]

Jah, popcorn on healthy seniks kuni seda teha GMO vabast maisist. Äärmiselt suur osa maisist aga seda ei ole.
Väikeste laste puhul ärge unustage ka, et popcorn on üks suurimatest lämbumisriskidest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi seletaks mulle, miks on vaja lapsi väiksest peast harjutada rämpsuga nagu kartulikrõpsud ja popkorn? No mis pidutoidud need ka on?

Ausalt, mu tutvusringkonnas (ja see on suur) pole ma veel kohanud ühtegi lastepidu või olemist, kus laual oleks olnud kartulikrõpsud. Maailm ei koosne vaid krõpsudest, leidub paljutki muud huvitavat ja head söögipoolist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed pistavad mõnuga peedikrõpse, müüakse näit. Rimis ja Tallinnas Nopi kohvik-poes. On olemas ka juurviljakrõpsude mix. Peedikrõpse olen ka ise ahjus teinud-meresoolaga. Head tervislikud ka!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas keegi seletaks mulle, miks on vaja lapsi väiksest peast harjutada rämpsuga nagu kartulikrõpsud ja popkorn? No mis pidutoidud need ka on?
Ausalt, mu tutvusringkonnas (ja see on suur) pole ma veel kohanud ühtegi lastepidu või olemist, kus laual oleks olnud kartulikrõpsud. [/tsitaat]
täiesti nõus – ei pea harjutama.
ilmselt liigume eri seltskondades, meie pidudel on lood 50:50. peretuttavate pidudel on krõpse harva, lasteaiakaaslaste pidudel on enamasti krõpsud olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 21:06; 04.01 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen samuti lavashist. Pintseldan võiga ja lisan maitseaineid, suupärasteks tükkideks, natukeseks ahju ja mmmmm. Tegin neid juba enna laste saamist, sest mulle endale jubedalt meeldib vahel näksida. Lapsed on nende (ja igasuguste muude krõpsuliste) vastu oluliselt ükskõiksemad, kui mina :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuivatatud õunad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma teen ka vahel lava¨ist. Pintseldan õiga üle, raputan basiilikuga üle, riivjuust peale ja läheb ühes suures tükis ahju, pärast muuran väiksemad killud.
Popcornis ma ei näe üldse nii suurt pattu, kui seda vahel lastele nosimuseks anda. See on ju kõigest mais. Ise kodus panen potti paisuma, mingit keemiat ma sinna ju ei lisa, mis mürk see siis on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selverites näiteks müüakse marjakrõpse, seal mahetoitude riiulis. Jõle kallid on ainult. Päkapikk lapsele tõi ja jagas topsi mitme päeva peale ära:) Aga see lava¨¨i variant tundub ka huvitav, peaks proovima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

soovitaks ka pigem neid puuvilja-omi. liigne sool pole täiskasvanulegi hea, mis siis veel lapsest rääkida. olgu siis isetehtud või poe oma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lapsed (ja meie mehega nende eeskujul) krõbistavad nori lehti 🙂 No neid, mida sushi tegemiseks kasutatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 23:19; 06.01 13:15; 06.01 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on krõpsude aseaineks kodused küüslauguleivakesed ehk siis leiva küpsetan (pigem küll röstin, sest õli ei pane) ahjus krõbedaks ja kõrvale teen hapukoore-küüslaugu kastme.
Väga popp on kõigi laste seas olnud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maisikrõpsud on head, ise sööme neid kartulikrõpsude asemel, sünnipäevalaual olid ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Selverites näiteks müüakse marjakrõpse, seal mahetoitude riiulis. Jõle kallid on ainult. Päkapikk lapsele tõi ja jagas topsi mitme päeva peale ära:) Aga see lava¨¨i variant tundub ka huvitav, peaks proovima.[/tsitaat]

Nendes on suhkur mis pole kuidagimoodi tervislikum kui krõpsud.
Tervislik on siis, kui marjad ja puuviljad ise ilma suhkruta ahjus kuivatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil lapsed (ja meie mehega nende eeskujul) krõbistavad nori lehti 🙂 No neid, mida sushi tegemiseks kasutatakse. [/tsitaat]

Ma ei mõista, miks miinustatud on? Kui lapsele maitseb, siis igatahes parem, kui krõpse süüa. Ma ei ostnud neid selle eesmärgiga, et neid lapsele paljalt sisse sööta, ise küsisid kapi pealt pakist ja hakkas maitsema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 23:19; 06.01 13:15; 06.01 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see lava¨¨ki nii väga tervislik on – tehtud valgest nisujahust. Ainult et natuke vähem soola lisad ise. Muide, kartulivahvlid on sama ebatervislikud kui kartulikrõpsud – seda enam et sisaldavad naatriumvesinikglutamanaati samas kui mitmed kartulikrõpsud seda enam ei sisalda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks üldse peab kogu aeg midagi krõmpsutama? Sööge söögiajal normaalset toitu ja vahepalaks andke värskeid puuvilju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 13:37; 06.01 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks üldse peab kogu aeg midagi krõmpsutama? Sööge söögiajal normaalset toitu ja vahepalaks andke värskeid puuvilju. [/tsitaat]

Miks puuviljad parem valik on kui nt nori? See on äärmiselt toitev. Nori sisaldab valke ja mineraale – eriti joodi – ning on rikas vitamiinide A, B1, B2, B6, niatsiini (B3) ja C poolest. See takistab kolesterooli kuhjumist veresoonte seintele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 23:19; 06.01 13:15; 06.01 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Miks puuviljad parem valik on kui nt nori? See on äärmiselt toitev. Nori sisaldab valke ja mineraale – eriti joodi – ning on rikas vitamiinide A, B1, B2, B6, niatsiini (B3) ja C poolest. See takistab kolesterooli kuhjumist veresoonte seintele.[/tsitaat]
Nori kohta pole ühtki halba sõna. Pidasin silmas krõpse, küpsiseid, popkorni jmt tehistoitu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 13:37; 06.01 20:27;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Väikelaps kartulikrõpsule alternatiivi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.