Esileht Ajaviite- ja muud jutud Käruga laulupeol

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 116 )

Teema: Käruga laulupeol

Postitas:
Kägu

Ühest küjest pereüritus ja igaühel peaks olema õigus osa saada. Aga need kärud võtsid ikka palju ruumi küll ja varjasid vaadet. Samas jäid tuhanded piletist ilma… Inimesed, kes oleksid tahtnud kontserti kuulata, aga nende asemel olid tited, kellele niikuinii koorimuusika korda ei läinud. Neil oli hoopis ebamugav ja igav. Minu kõrval käratsesid ja mürasid inimeste otsas ilmsegelt üleväsinud ja tüdinud lapsed. Üks laps kõigutas end ja hoidis kõrvu kinni, ise korrates: tahan siit ära! Vanematel läks enamik tähelepanu laste söötmisele, pissitamisele, rahustamisele, nii et ega nemadki suurt peost osa ei saanud.
Mul on ka lapsed, lausa kolm. Kolm laulupidu jäi vahele, aga ülejäänud eluks on neid küllalt jätkunud!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Üks laps kõigutas end ja hoidis kõrvu kinni, ise korrates: tahan siit ära! Vanematel läks enamik tähelepanu laste söötmisele, pissitamisele, rahustamisele, nii et ega nemadki suurt peost osa ei saanud.

Perekoolikas vastab sulle selle peale, et “see laps ei ole veel võimeline iseseisvalt üksi kodus olema” ja et mis ma siis tegema pean.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind häiris see, et inimesed ronisid Ernesaksa kuju otsas. Lapsed turnisid seal – no minu arust pole kohane, et monumendi otsa ronitakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind häiris see, et inimesed ronisid Ernesaksa kuju otsas. Lapsed turnisid seal – no minu arust pole kohane, et monumendi otsa ronitakse.

Vaatasin ETVst ammu enne laulupidu tehtud saadet, kus korraldajad just rääkisid, kui hea on, et lapsed saavad kujule sülle ronida, et istub seal nagu osa rahvast ja selle mõte just niisugune oligi, et mitte ei kõrgu kuskil üleval puutumatu ja kaugena.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks laps kõigutas end ja hoidis kõrvu kinni, ise korrates: tahan siit ära!

Sellest lapsest on küll kahju. Samas võibolla nad ootasid esinevat last, et siis koos koju minna. Muul juhul ma sel puhul küll lahkuks lapsega, aga seal võiski olla, et keegi perest oli mingeid asju ajamas (WC-s, laval) ja nad ei saanud kohe lahkuda. Käruga tulnud isikutest oli mul kahju, nad olid nagu vangis seal murul, vahekäigud kadusid mingil hetkel peaaegu täielikult, nii et isegi kokku pandud kujul käruga või süles oleva lapsega oli sealt ennast välja vangerdada üsna võimatu, eriti kole, kui keegi veel üksi (koos väikelapsega) tulnud oli. Ma ei läheks sinna üldse väikelapsega, pole mul seda kannatust suures rahvamassis väikese lapsega laveerida, WC-s käimine oleks ka põrgu (kui laps enam mähkmetes pole), lapsed sageli ei jõua kannatada ega hoiata tund aega ette, et oleks aeg WC sappa minna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See on ju tänapäeval üldlevinud mõtteviis, et imikute ja väikelaste vanemad ei pea millestki laste pärast loobuma, kuhugi minemata ja kuskil osalemata jätma. Ja tõtt-öelda ega ma julgegi seda arusaama kritiseerida, sest küllap on siis inimesed lõppkokkuvõttes rõõmsamad ja rahulolevamad? Kuskil kindlasti on siiski ka mingid piirid, mida laste endi huvides ei oleks mõistlik ületada. Silmasin telekast vist naiskooride esinemise ajal, et ühel lauljal oli imik kõhukotiga kaasas. Vist oli see Kergotamise laul, kus nad igasugu liigutusi tegid. Ma tõesti ei tea, kas nii väikesele lapsele on selline keskkond sobilik, tihe inimmass ja palju lärmi (laul ju ise vali ja laulu lõppedes suured ovatsioonid, huilgamine, skandeerimine). Samuti on sealt keeruline lapsega kiiresti ära liikuda, kui peaks vajadus tekkima. Ise vähemalt lavale lapsega küll ei läheks, aga jah, ma olen tõesti juba teise põlvkonna inimene ja ilmselt ka üleüldiselt mõtlen teisiti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui pikk või õigemini lühike sa siis oled, et titekärud vaadet varjasid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on ju tänapäeval üldlevinud mõtteviis, et imikute ja väikelaste vanemad ei pea millestki laste pärast loobuma, kuhugi minemata ja kuskil osalemata jätma. Ja tõtt-öelda ega ma julgegi seda arusaama kritiseerida, sest küllap on siis inimesed lõppkokkuvõttes rõõmsamad ja rahulolevamad. Kuskil kindlasti on siiski ka mingid piirid, mida laste endi huvides ei oleks mõistlik ületada. Silmasin telekast vist naiskooride esinemise ajal, et ühel lauljal oli imik kõhukotiga kaasas. Vist oli see Kergotamise laul, kus nad igasugu liigutusi tegid. Ma tõesti ei tea, kas nii väikesele lapsele on selline keskkond sobilik, tihe inimmass ja palju lärmi (laul ju ise vali ja laulu lõppedes suured ovatsioonid, huilgamine, skandeerimine). Samuti on sealt keeruline lapsega kiiresti ära liikuda, kui peaks vajadus tekkima. Ise vähemalt lavale lapsega küll ei läheks, aga jah, ma olen tõesti juba teise põlvkonna inimene ja ilmselt ka üleüldiselt mõtlen teisiti.

Jah, vanematel on õigused. Aga kahjuks ei mõelda lastele…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maas istudes on ju käru minust kõrgem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on ju tänapäeval üldlevinud mõtteviis, et imikute ja väikelaste vanemad ei pea millestki laste pärast loobuma, kuhugi minemata ja kuskil osalemata jätma. Ja tõtt-öelda ega ma julgegi seda arusaama kritiseerida, sest küllap on siis inimesed lõppkokkuvõttes rõõmsamad ja rahulolevamad. Kuskil kindlasti on siiski ka mingid piirid, mida laste endi huvides ei oleks mõistlik ületada. Silmasin telekast vist naiskooride esinemise ajal, et ühel lauljal oli imik kõhukotiga kaasas. Vist oli see Kergotamise laul, kus nad igasugu liigutusi tegid. Ma tõesti ei tea, kas nii väikesele lapsele on selline keskkond sobilik, tihe inimmass ja palju lärmi (laul ju ise vali ja laulu lõppedes suured ovatsioonid, huilgamine, skandeerimine). Samuti on sealt keeruline lapsega kiiresti ära liikuda, kui peaks vajadus tekkima. Ise vähemalt lavale lapsega küll ei läheks, aga jah, ma olen tõesti juba teise põlvkonna inimene ja ilmselt ka üleüldiselt mõtlen teisiti.

Jah, vanematel on õigused. Aga kahjuks ei mõelda lastele…

Vanemad mõtlevad lastele. Olen märganud, et vähemalt üldises plaanis küll, avalikes kohtades.
Lastele “mõtlevad” mutid, kes lihtsalt otsivad objekti, kelle peal hõlpsalt oma kibedust välja valada. Ja et selle juures ikka hea inimese muljet jätta, mõeldakse lapsele igasugu ebamugavusi välja – KINDLASTI on tal paha seal rahvarohkes kohas – peol, poes, ühistranspordis…

Ei, ma ei käinud oma väikelapsega laulupeol; vaatasime telekast, elasime kaasa. Aga inimesed, kes oma kurjust pidevalt “lastest kahju” kastmesse kastavad (eriti just üksikvanemate, kärgperede jms teemade juures), tekitavad paha tunde – kokkuvõttes EELKÕIGE nendele lastele, kellest “kahju” on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ahah, et titekäru võtab ruumi, aga sina oma tekki maha laotades ja istudes ei võta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates ei tasu kõike ühe puuga lüüa.
Meie kõrval istus üks ema oma imikuga. Käru oli kaasas aga lahtivõetult, laps magas vahepeal päris pikalt käru korviosas. Vahepeal olid olemas ka teised täiskasvanud, üks ilmselt lapse isa, kes oli vist esineja. Mängis lapsega ja hüpitas teda. Titt oli megarahulik ja nunnu, ma küll ei näe põhjust ema nüüd selle pärast noomida, et ta lapsega seal nautis.

Olen ka omal ajal ise kaksikute vankriga peol käinud. Ma sellega muidugi mäe peale rahvamassi sisse trallima ei läinud, olime üleval puude varjus, kus me kellegi otseselt ees ei olnud aga kuulsime – nägime küll.
Samas kui mul oli oma mudilasele järgi minna kui ta lavalt maha tuli, oli täpselt tee peal saanud kokku kaks käru ja pered seal ümber, kes arutasid kaaluiivet ja võrdlesid beebisid. Normaalne iseenesest – aga kas seda peab keset teed tegema? Niigi kitsas. Ma üldiselt vältisin üldse peoväljakul liikumist aga seekord oli tõesti lapsele vaja järgi minna ja arvake ära, mis toimub kui niigi täistuubitud väljakul 6600 lapsele vastu/järgi minnakse?

Kui aga küsitakse, miks käruga minna, siis mina ütlen, et nii on turvalisem ja mugavam. Olin oma lapse imikueas väga aktiivne kandelina kasutaja aga laulupeol käisime käruga. Lapsel on, kus magada, mul on, kus hoida asju ja kõhukoti/kandelinaga massi minna ei ole just mõistlik. Laps litsutakse lihtsalt ära.

Nii et minu arvan, et kärud on täiesti ok. Küsimus on vaid, kas sellega on vaja kõige suuremasse massi pressida ja edasi-tagasi liigelda. Ehk peaks neile kusagile eraldi ala tegema, näiteks mäe otsa tammede alla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks Eestis ei ole kombeks lapsehoidjate teenust kasutada? Vaevalt need igale poole tittesid kaasa tassivad vanemad kõik nii puruvaesed on, et lapsehoidja palkamine üle jõu käib. Ei pea just laulupidu praegu silmas, sinna läheks isegi lapsega koos. Kuigi pühapäeval oli tõesti ekstreemne olukord. Aga põhimõtteliselt. Kas endal ei ole tahtmist teinekord lapsevabalt ka väljas olla? Kas ei usalda võõrast inimest? Kas tunnete ennast ebavajalikuna, kui iga hetk ise oma lapse eest ei hoolitse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsekäurde taga oli hea käia, need olid nagu tankid, mis inimmassis teed rajasid. Lapsed oleks küll võinud koju jääda, sest neid vinguvaid, kräunuvaid ja ulguvaid tittesid oli tõesti hale vaadata . Pealegi segab nende ulg kõrvalolijatel kontserti nautida. Samamoodi nagu need inimeste vahel trampijad, kellel on kogu aeg vaja süüa tuua, juua tuua, WC käia, tuttavaid käia otsimas ja ma ei tea mida veel teha. Ma olin vähemalt 4 tundi seal ja sõin oma kaasa võetud saiakesi ja jõin vett pudelist ja ei pidanud kordagi kuskil käima.
Kas teistel on siis tervis nõrk ja põiepidamatus või mingid rahutussündroomid ja psühholoogilised probleemid või olen ma liiga apaatne. Mine võta kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehk peaks neile kusagile eraldi ala tegema, näiteks mäe otsa tammede alla.

No kui vanim laps oli oma esimesel laulupeol esinemas, siis toetusgrupi moodustanud vanemad, väike õde ja beebi-vennas vankris, ostsid justnimelt spetsiaalselt selle pärast piiratud alale kallimad piletid, et ei segaks teisi, ei tallutaks lapsevankri otsas ja kuuma kohvi sisse ei loksutataks, et oleks kõigil hea ja mugav.
No ja siis ühel hetkel võeti piirdeaiad ära ja kogu see odavalt läbi saada tahtnud mass valgus neile selga, kogu kulutatud raha osutus mõttetuks raiskamiseks ja keegi vankri otsa koperdanud säästupiduline nähvas ka veel midagi.
Perekool ja ajakirjandus muidugi hõiskas rõõmust, et senine ebaõiglus ära lõpetati ja võrdsus maksma pandi, kõigil sai ühtlaselt kitsas.
Mõru mälestus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olin ka lapsekäruga, aga laps ei vingunud ega kräununud ega tegu pole ka imikuga. Laps on kolmene, aga kuna otsustasime parkimiskohast jalutada lauluväljakule psna pika maa, siis tema tempos oleks läinud selle tee läbimiseks palju kauem aega ning lapsel poleks olnud kohta, kus oma lõunauinakut teha. Vaadet ei varjanud, sest olime kohas, kus kõik seisid ja laps nautis väga kontserti, sest ta on suur muusikasõber.
Minu meelest laulupidu just ongi see koht kuhu minna terve perega ning iga vanem võiks ikka ise otsustada, et kas jätab lapse koju või võtab kaasa. See pole mingi ööklubi või täiskasvanute filmi seanss kinos, kuhu ei sobiks last kaasa võtta.
Laulupeol muide olid ka laste- ja mudilaskoorid esindatud ning publiku hulgas kindlasti palju lapsevanemad ja ka väikeseid õdesid-vendi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina just vaatasin, et nii lahe, et üritusel on nii palju lapsi ja vanemad viitsivad oma pisikestega sellele peole tulla. Ise olin eelmisel laulupeol ka käruga. Tol korral oli ilm jube halb ja rahvast vähe, meil ostetud istumispiletid, nii et ei mäleta trügimist ega teistel ees olemist.
Ja ega seegi kord keegi ju arvanud, et rahvast nii palju tuleb. See tuli üllatusena isegi korraldajatele. Minu arust on see pidu just perepidu. Lihtsalt tuleb järlgida, et lapsed rahulolevad on ja pidu nautida lasevad.
Ise olen lühikest kasvu ja enamikel kontserditel, kus seista tuleb, jääb mul paljugi nägemata. Ja seda mitte selle pärast, et titevankrid oleks ees, vaid selle pärast, et teised on minust pikemad ja kuidagi läheb nii, et alati tuleb minu ette mõni mehemürakas seisma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ahah, et titekäru võtab ruumi, aga sina oma tekki maha laotades ja istudes ei võta?

Täpselt kärujagu ruumi ma maas istudes võtangi ja teiste istujate vaadet ei varja. Aga iga käru ja tite kohta jäi peost ilma inimene, kes oleks tõepoolest tahtnud laule nautida…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kärud olid tüütud vahekäikudes, kus niigi liikumine seisis. Mitu korda nägin inimesi nende otsa koperdamas ja tasakaalu kaotamas, sõimlemist ei ühelt ega teiselt poolt siiski ei näinud. Ise nägin laval pilti, kus lauljal-emal oli beebi kõhukotiga kaasas. Mina pole oma 3 last aga kunagi laulupeole väiksena kaasa võtnud, kahel põhjusel. Esiteks just see käruga liikumise teema (endal tüütu ja teisi ka segab) ja teiseks, ma ei saa nii keskenduda muusikale, milleks ju tulnud olibn. Õnneks on mul olnud kellegi hoolde lapsed jätta. Kui ei oleks, siis saan täiesti aru kärutajatest. Meil seekord vedas, meie ümber oli väikseid lapsi, aga nad häirisid ülivähe. Normaalsuse piires. Ega isegi ju pidevalt vakka ei istu, ikka räägid teistega, kellega koos oled jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olin ka lapsekäruga, aga laps ei vingunud ega kräununud ega tegu pole ka imikuga. Laps on kolmene, aga kuna otsustasime parkimiskohast jalutada lauluväljakule psna pika maa, siis tema tempos oleks läinud selle tee läbimiseks palju kauem aega ning lapsel poleks olnud kohta, kus oma lõunauinakut teha. Vaadet ei varjanud, sest olime kohas, kus kõik seisid ja laps nautis väga kontserti, sest ta on suur muusikasõber.

Minu meelest laulupidu just ongi see koht kuhu minna terve perega ning iga vanem võiks ikka ise otsustada, et kas jätab lapse koju või võtab kaasa. See pole mingi ööklubi või täiskasvanute filmi seanss kinos, kuhu ei sobiks last kaasa võtta.

Laulupeol muide olid ka laste- ja mudilaskoorid esindatud ning publiku hulgas kindlasti palju lapsevanemad ja ka väikeseid õdesid-vendi.

Lootust on, et viimast korda. Tōenåoliselt ka ōigem ilma väikesteta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma nägin kahte kaksikute käru. Need seisidki koha peal, sest nendega polnud võimalik liikuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatasin ETVst ammu enne laulupidu tehtud saadet, kus korraldajad just rääkisid, kui hea on, et lapsed saavad kujule sülle ronida, et istub seal nagu osa rahvast ja selle mõte just niisugune oligi, et mitte ei kõrgu kuskil üleval puutumatu ja kaugena.

M nägin mingit matsakat mammit seal Ernesaksa rüpes istumas – vot see oli küll natuke imelik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kärud nüüd kedagi välja ei jätnud. Tropid olid need vanemad, kes oma lapsi piinasid. Kl 21 vingusid juba ka 8 aastased.
Minus tekitas nördimust, et Mere väravas müüdinpileteid, kui samas Lasnamäe värav sulges müügi kl 12.
Laululapaed said rohul istuvatelt inimestelt möliseda. Krt kui te pidu tulite nautima, siis ostke vip pilet ja laske lauljad lavale liikuda.
Isegi wc ei lastud lauljaid ette ja seekord ei olnud neile eraldi vetsu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mina läksin käruga oma kahesega. Vanemad lapsed olid ka. Pilet oli pinkidega tsoonis, tulin varakult kohale, panin käru vahekäiku paika ning tsoonist väljas käisin käruta, laps süles, käest kinni või kukil, et poleks tüütut manööverdamist.
Pinkide vahekäikudes oli teisigi kärusid. Pool pidu möödus teiste põnnidega seltsides, koos mängisid ja tantsisid ja lustisid, mis vähe pole. Vähemalt meie lähiümbruses olid pisikesed vahvad ja sõbralikud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen täiesti nõus teemaalgatajaga. Meil 3 ja 7a ja kuna ei leidnud kedagi, kes lapsi hoiaks, siis jäi üritusel sel korral käimata. Väga oleks tahtnud minna, aga kuna tunnen oma lapsi, siis oleks see olnud nende jaoks ainult piin. Üldjuhul on sellised rahvarohked üritused lastele väga väsitavad ja ei jää ka see jonn tulemata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pool pidu möödus teiste põnnidega seltsides, koos mängisid ja tantsisid ja lustisid, mis vähe pole.

Koos mängimiseks on mänguplatsid, liivakastid ja mängutoad. Sinu poolt kiidetud tittede lustimine avalikul üritusel tundub tore ainult nende vanematele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pool pidu möödus teiste põnnidega seltsides, koos mängisid ja tantsisid ja lustisid, mis vähe pole.

Koos mängimiseks on mänguplatsid, liivakastid ja mängutoad. Sinu poolt kiidetud tittede lustimine avalikul üritusel tundub tore ainult nende vanematele.

Just nimelt. Milleks on vaja tulla lauluväljakule massi sisse lustima, kus teised inimesed sooviksid kontserti kuulata?
Minu kõrval need põnnid ilmselt lustisidki, no ei saanud laulule keskenduda!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehk peaks neile kusagile eraldi ala tegema, näiteks mäe otsa tammede alla.

No kui vanim laps oli oma esimesel laulupeol esinemas, siis toetusgrupi moodustanud vanemad, väike õde ja beebi-vennas vankris, ostsid justnimelt spetsiaalselt selle pärast piiratud alale kallimad piletid, et ei segaks teisi, ei tallutaks lapsevankri otsas ja kuuma kohvi sisse ei loksutataks, et oleks kõigil hea ja mugav.

No ja siis ühel hetkel võeti piirdeaiad ära ja kogu see odavalt läbi saada tahtnud mass valgus neile selga, kogu kulutatud raha osutus mõttetuks raiskamiseks ja keegi vankri otsa koperdanud säästupiduline nähvas ka veel midagi.

Perekool ja ajakirjandus muidugi hõiskas rõõmust, et senine ebaõiglus ära lõpetati ja võrdsus maksma pandi, kõigil sai ühtlaselt kitsas.

Mõru mälestus.

Ahsoo, üldalale pileti ostnu on kohe säästupiduline. Minule meeldib üldalal külitada, mitte pingil kügeleda. Tulen tunnike varem kohale, sean mugavalt kuhugi tee lähedale sisse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täiesti uskumatu, kui lapsevaenulikud inimesed on perekoolis koos ja et laulupidu peetakse selliseks ürituseks, kuhu lapsi ei tohiks kaasa võtta.

Ma olin oma 5-aastasega seal, ta oleks veel kauemakski jäänud, kui oleksin lubanud. Meie läheduses oli ka päris väikseid imikuid, ei häirinud. Kärud vahekäikudes ei häirinud. Ratastoolis inimesed ei häirinud.

Kindlasti oleksid siinsete lapsevaenulike inimeste silmis ka ratastoolis invaliidid pidanud koju jääma? Muuseas, meie lähedal oli ka ratastoolis laps, temagi oleks tulnud koju jätta?

Kui ei talu massiüritust, jääge ise teinekord koju aga ärge jälle hakake irisema selle kallal, et inimesed laulupeole lapsi kaasa võtavad. Ja siis kui on teema, kus keegi julgeb öelda, et ei tahagi lapsi, siis seal on need käruvaenajad kindlasti esirinnas hüüdmas, et PEAB tahtma, kuidas ei taha, sureme välja muidu…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

no ei saanud laulule keskenduda!

Kui soovid laulule keskenduda, siis vaatad kodus teleülekannet, mitte ei lähe platsile, kus pidevalt ringi käiakse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 116 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Käruga laulupeol