Esileht Ajaviite- ja muud jutud Käruga laulupeol

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 116 )

Teema: Käruga laulupeol

Postitas:
Kägu

no ei saanud laulule keskenduda!

Kui soovid laulule keskenduda, siis vaatad kodus teleülekannet, mitte ei lähe platsile, kus pidevalt ringi käiakse.

See ongi üsna arusaamatu, miks peab pidevalt ringi käima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täiesti uskumatu, kui lapsevaenulikud inimesed on perekoolis koos ja et laulupidu peetakse selliseks ürituseks, kuhu lapsi ei tohiks kaasa võtta.

Ma olin oma 5-aastasega seal, ta oleks veel kauemakski jäänud, kui oleksin lubanud. Meie läheduses oli ka päris väikseid imikuid, ei häirinud. Kärud vahekäikudes ei häirinud. Ratastoolis inimesed ei häirinud.

Kindlasti oleksid siinsete lapsevaenulike inimeste silmis ka ratastoolis invaliidid pidanud koju jääma? Muuseas, meie lähedal oli ka ratastoolis laps, temagi oleks tulnud koju jätta?

Kui ei talu massiüritust, jääge ise teinekord koju aga ärge jälle hakake irisema selle kallal, et inimesed laulupeole lapsi kaasa võtavad. Ja siis kui on teema, kus keegi julgeb öelda, et ei tahagi lapsi, siis seal on need käruvaenajad kindlasti esirinnas hüüdmas, et PEAB tahtma, kuidas ei taha, sureme välja muidu…

Kuidas invaliidid teemasse puutuvad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Invaliid liigub ratastoolis ja ka istub oma ratastoolis, see võtab veel rohkem ruumi kui lapsekäru. Kui lapsekäru häirib, siis häirib ratastool ju veel rohkem, või mis?

Või on asi siiski selles, et sa ei salli lihtsalt lapsi?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Invaliid liigub ratastoolis ja ka istub oma ratastoolis, see võtab veel rohkem ruumi kui lapsekäru. Kui lapsekäru häirib, siis häirib ratastool ju veel rohkem, või mis?

Või on asi siiski selles, et sa ei salli lihtsalt lapsi?

Kurb, et teema mõte pole sulle kohale jõudnud. Käruga tuuakse kohale laps, kellele laulupidu üldse korda ei lähe. Milleks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kurb, et teema mõte pole sulle kohale jõudnud. Käruga tuuakse kohale laps, kellele laulupidu üldse korda ei lähe. Milleks?

Seepärast, et lapsevanem on ka inimene ja temale läheb laulupidu korda.
Kurb, et see mõte sulle pähe ei mahu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ja siis ühel hetkel võeti piirdeaiad ära ja kogu see odavalt läbi saada tahtnud mass valgus neile selga, kogu kulutatud raha osutus mõttetuks raiskamiseks ja keegi vankri otsa koperdanud säästupiduline nähvas ka veel midagi.

Millal see toimus? Kas kõigi alade (seal oli A, B ja C sektor) vahelt võeti piirdeaiad ära?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ee.. kui mul on laps, kes ei talu rahvamassi, siis ma ei vea teda sellisele üritusele, sest ma hoolin temast. Kas seda on raske mõista? Kui lapsehoidjat ei leia, ei lähe ise ka kohale. Ega pidu sellepärast pidamata ei jää…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ee.. kui mul on laps, kes ei talu rahvamassi, siis ma ei vea teda sellisele üritusele, sest ma hoolin temast. Kas seda on raske mõista? Kui lapsehoidjat ei leia, ei lähe ise ka kohale. Ega pidu sellepärast pidamata ei jää…

See, et laps ei talu rahvamassi, on mingi virila kõrvaltvaataja hinnang. Lapsed aeg-ajalt viskavadki jonni sisse, ka siis kui nad ei ole rahvamassis. Rahuneb maha, on 2 minuti pärast sama rõõmus kui varem.

Aga kui nüüd tulevad jutud, et laulupeol peaks olema vait ja istuma ühe koha peal paigal, siis sry aga see asi niisuguse kontserdi puhul küll ei kehti.

Ei saa lastega kogu aeg kodus istuda, laps peabki ka erinevates situatsioonides olema ja nendega kohanema. Kuni on samaaegselt ving üleval, et eesti rahvas sureb välja ja iive on madal, seni hoidke oma kommentaarid selle kohta, kuidas lapsevanemad peaksid ise kodus istuma või lasteta ringi liikuma, enda teada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et siis lapsevanem on tähtsam inimene kui laps? Ja tähtsam kui teised inimesed, kes tema lapse jauramise pärast pidu nautida ei saa või üldse peole ei mahu? Rääkimata veel sellest, et ega see lapservanem ise ka eriti peost osa ei saa, sest suurem osa aega läheb lapse söötmisele-jootmisele, pissitamisele, rahustamisele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, et laps ei talu rahvamassi, on mingi virila kõrvaltvaataja hinnang. Lapsed aeg-ajalt viskavadki jonni sisse, ka siis kui nad ei ole rahvamassis. Rahuneb maha, on 2 minuti pärast sama rõõmus kui varem.

Aga kui nüüd tulevad jutud, et laulupeol peaks olema vait ja istuma ühe koha peal paigal, siis sry aga see asi niisuguse kontserdi puhul küll ei kehti.

Ei saa lastega kogu aeg kodus istuda, laps peabki ka erinevates situatsioonides olema ja nendega kohanema. Kuni on samaaegselt ving üleval, et eesti rahvas sureb välja ja iive on madal, seni hoidke oma kommentaarid selle kohta, kuidas lapsevanemad peaksid ise kodus istuma või lasteta ringi liikuma, enda teada.

Ei lapsega ei pea kodus istuma. Lapsega saab käia lastele huvitavates ja sobiva pikkusega üritustel. Need sobivad kohanemiseks suurepäraselt. Eakohastest üritustest pole puudust.
Lapsevanemad istuvad rohkem kodus tõesti, see on täiesti normaalne, et elu lastega pole täpselt samasugune kui ilma nendeta. Lapsevanemad saavad välja käia ka kordamööda ja kasutada lapsehoidja teenuseid. Oma lapsest võiks natukenegi hoolida ja oma abikaasast ka!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et siis lapsevanem on tähtsam inimene kui laps? Ja tähtsam kui teised inimesed, kes tema lapse jauramise pärast pidu nautida ei saa või üldse peole ei mahu? Rääkimata veel sellest, et ega see lapservanem ise ka eriti peost osa ei saa, sest suurem osa aega läheb lapse söötmisele-jootmisele, pissitamisele, rahustamisele

No need inimesed, kes peole ei mahtunud, ei mahtunud sinna küll siiski omaenda laiskuse ja rumaluse tõttu, mitte seepärast, et keegi võttis väikelapse kaasa.

Ja tõepoolest, lapsevanem ON tähtsam inimene kui laps, see tähendab, et temagi vajab meelelahutust, peab sööma, magama, vetsus käima jne. Kui sa saad lapsevanemaks, siis see ei tähenda seda, et sa muutud klõpsust kuidagi teisejärguliseks inimeseks.

Kui see lapsevanem oma last oleks söötnud ja pissitanud kodus, siis poleks ju üldse peost osa saanud, kus sul siin see loogika on? 😀 Sinu sõnavõttudest tundub, et sul endal lapsi pole. Vot saad lapsed, siis tahaks näha, kuidas sa nendega kuni põhikoolini kodus istud või kõikjal (v.a. mänguväljak) ilma lasteta käid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsega saab käia lastele huvitavates ja sobiva pikkusega üritustel.

Laulupidu ongi sobiva pikkusega üritus, sest sellel ei ole kohustust minna kohale alguseks ja jääda vaatama lõpuni. Võibki minna kasvõi tunniks-paariks.

Laulupidu on lastele täiesti sobilik üritus, eriti just teine päev. Esimesel päeval on jah igav, laulud tõsisemad ja üldse kontsert juba algab suht hilja. Teie, kes vingute laste pärast, oleksite võinud laulupeol esimesel päeval ära käia, selle asemel, et ronida perekesksele päevale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et siis lapsevanem on tähtsam inimene kui laps? Ja tähtsam kui teised inimesed, kes tema lapse jauramise pärast pidu nautida ei saa või üldse peole ei mahu? Rääkimata veel sellest, et ega see lapservanem ise ka eriti peost osa ei saa, sest suurem osa aega läheb lapse söötmisele-jootmisele, pissitamisele, rahustamisele

No need inimesed, kes peole ei mahtunud, ei mahtunud sinna küll siiski omaenda laiskuse ja rumaluse tõttu, mitte seepärast, et keegi võttis väikelapse kaasa.

Ja tõepoolest, lapsevanem ON tähtsam inimene kui laps, see tähendab, et temagi vajab meelelahutust, peab sööma, magama, vetsus käima jne. Kui sa saad lapsevanemaks, siis see ei tähenda seda, et sa muutud klõpsust kuidagi teisejärguliseks inimeseks.

Kui see lapsevanem oma last oleks söötnud ja pissitanud kodus, siis poleks ju üldse peost osa saanud, kus sul siin see loogika on? 😀 Sinu sõnavõttudest tundub, et sul endal lapsi pole. Vot saad lapsed, siis tahaks näha, kuidas sa nendega kuni põhikoolini kodus istud või kõikjal (v.a. mänguväljak) ilma lasteta käid.

Mis mõttes omaenda laiskuse pärast? Kas virkus oleks lauluväljakut kuidagi suurendanud?
Mul on kolm last ja mõned peod on vahele jäänud tõesti. Sellegipoolest jõuab elus käia veel mitmekümnel peol.
Mõlemad on tähtsad, laps ja lapsevanem, sellepärast tulebki mõlema heaolu kindlustada. Käia abikaasaga kordamööda, hoida teiste peredega vaheldumisi lapsi, kasutada lapsehoidja teenuseid.
Inimene ei ole küps lapsevanemaks saama, kui ta ei ole suuteline aru saama, et lastesaamine tähendab mõningaid piiranguid ja teistega arvestamist tõepoolest.
Täiesti idiootlik on käruteemas rääkida põhikooli lõpust või täisealiseks saamisest. Mis see asjasse puutub?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsega saab käia lastele huvitavates ja sobiva pikkusega üritustel.

Laulupidu ongi sobiva pikkusega üritus, sest sellel ei ole kohustust minna kohale alguseks ja jääda vaatama lõpuni. Võibki minna kasvõi tunniks-paariks.

Laulupidu on lastele täiesti sobilik üritus, eriti just teine päev. Esimesel päeval on jah igav, laulud tõsisemad ja üldse kontsert juba algab suht hilja. Teie, kes vingute laste pärast, oleksite võinud laulupeol esimesel päeval ära käia, selle asemel, et ronida perekesksele päevale.

Kahjuks nad ei jäänud paariks tunniks vaid piinasid pisikesi palju tunde (sest ega ometi vanemad ei või laste tõttu millestki ilma jääda!), lõpuks oli juba uneaegki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis mõttes omaenda laiskuse pärast?

Otseses mõttes. Piletid tulid müüki juba pool aastat enne laulupidu. Kui on kindel soov peole minna, siis osta pilet varem ära, mitte ära hakka peohommikul vinguma, et teised on selles süüdi, et sina piletit ei saanud.

Lastesaamine tähendab tõepoolest mõningaid piiranguid, aga päevane laulupidu lauluväljakul ei kuulu küll nende piirangute hulka, kuhu lapsega minna ei tohiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

lõpuks oli juba uneaegki.

KÄRUlastel ei ole uneajaga küll probleemi, paned ta sinna kärusse magama ja korras.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind näiteks ei ole kunagi käruga laulupeol olijad seganud. Ei sega ka ei lamajad, seisjad, rahakad ja vaesemad. Laulupidu ongi koht kuhu kõik erinevad inimesed kokku tulevad. See ongi laulupeo mõte. Lisaks ei võta kärud ära võimalust piletit osta kuna kärulastel on sissepääs tasuta ja inimeste arvestus käib täiskasvanud piletiostjate järgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Otseses mõttes. Piletid tulid müüki juba pool aastat enne laulupidu. Kui on kindel soov peole minna, siis osta pilet varem ära, mitte ära hakka peohommikul vinguma, et teised on selles süüdi, et sina piletit ei saanud.

Lastesaamine tähendab tõepoolest mõningaid piiranguid, aga päevane laulupidu lauluväljakul ei kuulu küll nende piirangute hulka, kuhu lapsega minna ei tohiks.

Kui kõik oleks ostnud eelmüügist, oleks ju ikka viimased ilma jäänud!
Laulupidu algas päeval ja lõppes öösel. Kärus magamamine, kui tuleb veel autosse ja lõpuks voodisse ümber tõsta, pole just mugav. Samuti ei ole tore magada suures rahvahulgas ja müras. Aga mõttetu on seletada neid asju inimestele, kellele on tähtsad vaid iseenda huvid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind näiteks ei ole kunagi käruga laulupeol olijad seganud. Ei sega ka ei lamajad, seisjad, rahakad ja vaesemad. Laulupidu ongi koht kuhu kõik erinevad inimesed kokku tulevad. See ongi laulupeo mõte. Lisaks ei võta kärud ära võimalust piletit osta kuna kärulastel on sissepääs tasuta ja inimeste arvestus käib täiskasvanud piletiostjate järgi.

Plietmüük lõpetati, kuna päästjatel ei olnud võiamlik küllalt kiiresti ringi liikuda, mitte osteselt müüdud piletite arvu pärast. Muidu oleks piletipiirang juba ammu välja öeldud. Õigem oleks olnud kärudele ka pileteid müüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kõik oleks ostnud eelmüügist, oleks ju ikka viimased ilma jäänud!

Laulupidu algas päeval ja lõppes öösel. Kärus magamamine, kui tuleb veel autosse ja lõpuks voodisse ümber tõsta, pole just mugav. Samuti ei ole tore magada suures rahvahulgas ja müras. Aga mõttetu on seletada neid asju inimestele, kellele on tähtsad vaid iseenda huvid.

Minule tundub, et tore beebi, keda piletiarvestusse niikuinii ei kaasata sest ta siseneb tasuta, on igatahes toredam kaaslane laulupeol kui virisev ja kõiki süüdistav täiskasvanu. Miks kõik asjad elus üldse peaksidki mugavad tingimata. Kõige ägedamsd asjad elus ei olegi mugavad. Laulupidu ei ole ka mugav. Sinna ei tuldagi mugavust otsima. Laulupidu ongi just kogu pere üritus ja lastekärud peabki sealsesse melusse sisse arvestama, sest muidu muutub laulupidu taas mingiks täiskasvanute igavaks ja melanhoolselt kurcameelseks paigaks. Lapsevanemad ei saaks oma suuremaid lapsi vaatama tulla, sest ema ja vanaema ja naabrinaine ja hoidjatädi kõik laulavad. See just point selle peo juures ongi, et kogu pere osaleb

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kärus magamamine, kui tuleb veel autosse ja lõpuks voodisse ümber tõsta, pole just mugav. Samuti ei ole tore magada suures rahvahulgas ja müras. Aga mõttetu on seletada neid asju inimestele, kellele on tähtsad vaid iseenda huvid.

oot, aga sulle ei ole tähtsad iseenda huvid? Ju siis nendel, kes kärulapse kaasa võtsid, ei ole ebamugav last kantseldada ja lõpuks voodisse ümber tõsta. Laps elab selle üheõhtuse ebamugavuse ka rahulikult üle, sina ei pea selle pärast muretsema.

Loogiline, et ikkagi oleks viimased piletitahtjad ilma jäänud, ka siis kui kõik oleksid eelmüügist ostnud, aga kas sa arvad, et neil ilmajäänutel oleks õigus hakata näpuga näitama pileti õigel ajal ostnutele ja hakata välja praakima neid, kellel ei ole nende arvates õigust laulupeol olla? Süüdistada kedagi, et näe, selle inimese pärast tema ei saanud… Haige suhtumine ju. Tahad kindlasti peole saada, ostadki vara pileti, ja kui oled niisugune, kes vaatab ilma järgi ja jätab otsustamise viimasele minutile, siis süüdista ikka ainult iseennast ja mitte ära hakka irisema, et keegi teine on süüdi või lapsed pahad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Varasematel aastatel ei ole minu meelest nii palju publikut olnud, olen isegi käruga tagapool üsna edukalt hakkama saanud ja isegi liikuma pääsenud. Seega käruga külastajad ei pruukinud ju ette teada, et sel korral nii palju rahvast tuleb ja see probleemiks osutub.
Samas, ise vaatasin seekord laulupidu telekast, kuna arvasin, et eespool pinkidel istumise korral häiriksid minu sebivad lapsed muusikafänne, tagapool istudes häiriksid teised lapsed (ja sebivad täiskasvanud) mind ning hoidjat ei viitsinud ma ise sebida. Tagantjärele oli õige otsus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahad kindlasti peole saada, ostadki vara pileti, ja kui oled niisugune, kes vaatab ilma järgi ja jätab otsustamise viimasele minutile, siis süüdista ikka ainult iseennast ja mitte ära hakka irisema, et keegi teine on süüdi või lapsed pahad.

Mina süüdistaksin siiski puudulikku kommunikatsiooni. See oleks pidanud olema varem teada, et kui rahvast väga palju tuleb, siis kassast enam piletit ei saa, siis oleksid kaugemalt kohale tulnud inimesed pileti varem ära ostnud. Praegu ei teinud paljud seda mitte laiskusest ja otsustamatusest, vaid nad lihtsalt ei tulnud selle peale, et see vajalik on – alati on ju kohapealt ka saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ja siis ühel hetkel võeti piirdeaiad ära ja kogu see odavalt läbi saada tahtnud mass valgus neile selga, kogu kulutatud raha osutus mõttetuks raiskamiseks ja keegi vankri otsa koperdanud säästupiduline nähvas ka veel midagi.

Millal see toimus? Kas kõigi alade (seal oli A, B ja C sektor) vahelt võeti piirdeaiad ära?

2011

Please wait...
Postitas:
Kägu

KÄRUlastel ei ole uneajaga küll probleemi, paned ta sinna kärusse magama ja korras.

Lapsed on erinevad, katsu aru saada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lapsed on erinevad, katsu aru saada.

Ongi. Ja igal juhul tunnevad lapse eripärasid rohkem tema oma vanemad, kui suvaline vinguviiul Perekoolist.

Räägite, et lastega tuleb käia nendele sobivates kohtades. Ja sellega üritatakse lapsed välja süüa igalt poolt: küll ei kõlba nad kohvikusse, küll ei kõlba poodi… isegi kilked majatagusel mänguväljakul on mõne jaoks ilge probleem. ON KÜLL laste koht nii kohvikus, poes, mänguväljakul (no isegi seda tuleb mõnele meelde tuletada) kui ka laulupeol. Võrdne koht vingatsiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed ongi erinevad. Keskmise lapsega jäin koju kahe laulupeo ajal, sest ma teadsin, et temale see üritus ei sobi. Esimest korda läksin uuesti, kui ta oli juba koolilaps. Aga vanem laps käis oma vanaemadega peol juba neljasena, sellal, kui mina titaga koju jäin. Ning minu praegusele kahesele sobivad sellised rahvarohked üritused paremini ja nii saigi tehtud otsus, et tuleme kõik. Muidugi ei mõista ta sündmust niimoodi nagu me teised, aga ka temale jääb sellest oma kogemus ja tunne sisse. Eriti, kui see talle meeldivaks teha. Ja kindlasti on veel minusuguseid. Niiet me arvestame ikka laste eripäradega küll ja pealegi, laulupidu on ainus, kuhu ma sellise põnniga lähen. Ma ei kipu muudele kontsertidele või festivalidele, teatritest vms. üritustest rääkimata. Ma ei suru, nui neljaks oma meelelahutusvajadust lastele peale ja väga paljust ma ennemini olen loobunud, sest ma pean seda õigeks. Kuid laulupidu peaks olema asi, kuhu kõik on oodatud, et rahvast ühendada ning et laps saaks kasvada maast-madalast sellise sündmuse juures olles. Laulupidu on kõikidele, mitte palavalt koorimuusikat armastavatele. Et keskenduda lauludele, selleks korraldavad aasta läbi mistahes koorid kontserte üle Eesti, minge rahus sinna nautima. Käin ka ise, lapsed koju jättes. Laulupidu on alati omamoodi melu ja kirevust tähendanud. Ja kärulapsigi on ammusest ajast kaasa võetud ja võetakse ka edaspidi, sellest teemast hoolimata. Ainult et, kui varem kärudega emad said pahurdajate arvamust kuulda vaid siis, kui nood julgesid otse näkku öelda (kui ikka julgesid), siis nüüd võib südamerahus anonüümselt foorumis end välja elada. Aga tuleks ta muga otse rääkima, ma vestleks temaga sel teemal hea meelega. Täitsa rahulikult ja sõbralikult.
Ja kui 5 a. pärast mu kahene juba ise koolilapsena kaasas on, siis kavatseme kõikide titakärudega perede suhtes heatahtlikud ja arvestavad olla. Ainuüksi enda kogemus juba õpetab teiste vastu rohkem heatahtlikust ja osavõtlikust üles näitama. See on palju tõhusam, kui võltsmoraali pajatav näpuga viibutaja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olgem ausad – väikelapse jaoks ei ole laulupeol küll midagi lõbusat ja huvitavat – on tohutu tunglemine, rahvamass, palavus, lärm – kõik see, mis ei meeldi tegelikult kellelegi, mis siis väikestest lastest rääkida. Igav ka peale kauba. Need, kes tulid lõpus n.ö. mõneks tunniks, et pääsenud enam ka kuskile, kus oleks olnud mugav vaadata, samas saime suht viimase mõnusa kohta piknikuteki jaoks kella 13 ajal s.o. tund enne etendust, seega oli seal ca 9 tundi, mis jälle väikelapsele ilmselgelt ülejõu käiv oli.
Seega tõesti ei näe ma mingit põhjust väikelaste kaasatoomiseks sellisele massiüritusele, kuna nad ei saa koorimuusikast mitte midagi aru ja teiseks on seal meeletu rahvamass koos. Meie kõrval läksid lapsed pärast ülemeelikuks kätte ja mingi hetk hakkas üks lastest meeletult nutma, siis kui lauldi “Mu isamaa on minu arm”. Ilmselt oli laps juba üleväsinud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mõistan, et kärud tegid kohati ehk liikumise keerulisemaks, kuid see käib elu juurde. Mind pani hämmastama hoopis see, et rahvamassist tungis läbi meesterahvas, kes vedas kaasas jalgratast.. vot jalgratta kaasa vedamine antud üritusele on tõesti küsimusi tekitav, mitte kärud, väikelapsed ja nende vanemad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõistan, et kärud tegid kohati ehk liikumise keerulisemaks, kuid see käib elu juurde.

natuke võiks siiski mõelda ka, sellest hoolimata et kärud käivad elu juurde. ma sattusin nõlvapealsel teel kokku kaksikute käruga, mis liikus minu vastassuunas. teel oli pealtvaatajate vahel kahes suunas liikumiseks täpselt nii palju ruumi nagu kaksikute kärule vajalik ja vastassuuna inimestel ei olnud ühel hetkel kuskile võimalik liikuda ja kuna pool teed oli täis pealtvaatajaid, siis ei olnud võimalik ka eest ära astuda. sisuliselt soovisid kaksikute vanemad, et vastassuunas liikujad tagurdaksid eest ära. mina takerdusin veel nende pika vihmavarju otsa külge, sest see oli risti üle käru, kuid ots ulatus välja. kuidas nad sellega sisse said sellal kui ise nägin, et 15-sentimeetriseid kokkupandavaid varje korjati väravas ära, jääb arusaamatuks. vat sel hetkel mõtlesin küll, et mis inimeste peas toimub. kärude jaoks oli kuuldavasti eraldi parkla isegi.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 116 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Käruga laulupeol