Esileht Ajaviite- ja muud jutud Käruga laulupeol

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 116 )

Teema: Käruga laulupeol

Postitas:
Kägu

Mina olengi see, kes oli seal 2-aastase ja 4-kuuse lapsega. Käru oli ka kaasas, istusime piirde taga. Ega see mingi festival ole, see on meie oma laulupidu ja ma tahtsingi seda justnimelt koos kogu perega kogeda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks Eestis ei ole kombeks lapsehoidjate teenust kasutada? Vaevalt need igale poole tittesid kaasa tassivad vanemad kõik nii puruvaesed on, et lapsehoidja palkamine üle jõu käib. Ei pea just laulupidu praegu silmas, sinna läheks isegi lapsega koos. Kuigi pühapäeval oli tõesti ekstreemne olukord. Aga põhimõtteliselt. Kas endal ei ole tahtmist teinekord lapsevabalt ka väljas olla? Kas ei usalda võõrast inimest? Kas tunnete ennast ebavajalikuna, kui iga hetk ise oma lapse eest ei hoolitse?

Mina küll olen kasutanud päris ohtralt lapsehoiuteenust, aga ma tõesti ei kasuta seda poodi piima järele minnes ega isegi mitte laulupeole tulles. Sel aastal ei käinud, kuigi käruealisi enam ei ole, aga eelmisel üldlaulupeol käisin küll käruga. Väga meeldiv mälestus on sellest – sain kontserti nautida ja ei mäleta, et lapsed oleks vingunud. Muusika meeldis mõlemale.
Kui mu suurem laps laulis ise kooris, siis käisin päris palju kontsertidel: päevastel vabaõhukontsertidel koos perega (sh siis nooremad lapsed), siseruumidesse ja tõsisematele üritustele lapsi kaasa ei võtnud – kas käisin üksi ilma meheta või oli lapsehoidja.
Mis puutub lastevabalt väljasolemise tahtmisse, siis vanemate lastega käisime üsna palju igal pool koos (no mitte teatris vms), aga igal pool, kus enam-vähem normaalne tundus. Lapsed olid muidugi rahulikumad ka ja endal noorena energiat rohkem. Nooremate lastega viitsin ise vähem käia just, nemad on energilisemad ja endal vanast peast jaksu vähem. Seda enam tahaks vähemalt laulupeole minna justnimelt koos nendega ja pigem võtaks lapsehoidja laulupeole kaasa 🙂 Laulupeo emotsioon tuleb ikka palju rohkemast kui lihtsalt koorilaulust. Head koorilaulu on Eestis küll päris kerge muul ajal vaiksemas ja lastevabas keskkonnas nautida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olgem ausad – väikelapse jaoks ei ole laulupeol küll midagi lõbusat ja huvitavat – on tohutu tunglemine, rahvamass, palavus, lärm – kõik see, mis ei meeldi tegelikult kellelegi, mis siis väikestest lastest rääkida

Kui vana on veel väikelaps? Kärulapsele ehk tõesti laulupidu tore ei ole. Aga mina mäletan siiani oma esimest laulupidu, 75. aastal. Ma olin nädal enne laulupidu 4 saanud. Väikelaps, eksole? Ma mäletan kui väga mulle seal meeldis. Rongkäik oli nii huvitav, üks tüdruk tantsis rongkäigus. Ja laulupidu ise oli ka tore, ma kuulasin ja vaatasin ja mulle väga meeldis. Kui kaua me seal olime, ei mäleta, ilmselt läksid vanemad ära, kui ma ära väsisin, aga mulle jäi sellest üdini positiivne mälestus ja siiani tahan laulupidudel käia, kuigi esinejana osa vütnud ei ole kahjuks kunagi, ma ei pea viisi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vaevalt sinule nõuka ajal meeldis kuulata “Laul Leninist” või NSVL hümni, ka sel laulupeol olid väga keerulised lood (näiteks Pärt Uusbergi oma) – mis vaevalt väikelapsele midagi pakkus. Seekord oli ju lastekoorid esimestena, mudilaskoor oli ka esimeses pooles, lõpus olid teised koorid, seega kui laps tahtis kuulata mudilas- v. lastekoori, siis pidi ta olema varakult kohal. Minu ümbruses olevad lapsed küll nüüd koorimuusikat ei kuulanud, rabelesid ringi, olid lõpuks väsinud ja tüdinenud, ilmgi läks jahedaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olengi see, kes oli seal 2-aastase ja 4-kuuse lapsega. Käru oli ka kaasas, istusime piirde taga. Ega see mingi festival ole, see on meie oma laulupidu ja ma tahtsingi seda justnimelt koos kogu perega kogeda.

Tõsiselt? 2-aastane ja 4-kuune tahtisd laulupidu kogeda?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Praegu ei teinud paljud seda mitte laiskusest ja otsustamatusest, vaid nad lihtsalt ei tulnud selle peale, et see vajalik on – alati on ju kohapealt ka saanud.

Võib-olla ei tulnud korraldajad ka selle peale, et nii palju neid inimesi tuleb. Eelmüügist oleks võinud muidugi midagi järeldada, aga mitte täielikult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõsiselt? 2-aastane ja 4-kuune tahtisd laulupidu kogeda?

Mu vanem laps oli 2a 9k, kui tantsis teleka ees terve tantsupeo ja kuulas samuti laulupidu. Peol ei kainud tookord, sest noorem oli siis paarikuune. Vanem laps on osalenud nii laulja kui tantsijana korraga kõikidel laulu- ja tantsupidudel, kui sobivasse vanusesse jõudis. Nii et saab ka nii varakult huvi tekkida. Tantsima hakkas 4a, laulma hiljem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaevalt sinule nõuka ajal meeldis kuulata “Laul Leninist” või NSVL hümni, ka sel laulupeol olid väga keerulised lood (näiteks Pärt Uusbergi oma) – mis vaevalt väikelapsele midagi pakkus.

Ma ei mõelnud ma sel hetkel hümni meeldimisele, aga ma olin väike uudishimulik inimene. Mäletan selelt seda hetke, kui kõik tõusid püsti ja kui ma küsisin isalt, et miks, siis ta ütles tss, pärast seletan. Ja siis pärast seletaski, et see oli hümn ja hümni ajal tuleb kõigil püsti seista. Nii et pakkus seegi midagi, uue teadmise ühele neljaastasele. Ja selle, et ma seisingi koos kõigi teistega vaikselt püsti, mitte ei jooksnud, hüpelnud ega lobisenud. Rohkem ma selle laulupeo lauludest tõesti ei mäleta, oli seal ka mudilaskoore või olid ainult laulud Leninist, ei mäleta. Üldmulje on meeles, et mulle väga meeldis seal. Aga google aitab. Mudilaskoore ei olnud aastal 75, olid lastekoorid, laulud tunduvad pealkirja järgi ikka vägagi punased olevat. Aga näed meeldis, ilmselt kogu see õhkkond, mis seal oli, võimalus koos suurtega seal tähtsas kohas olla ja sellest osa saada.
https://sa.laulupidu.ee/ajalugu/xviii-laulupidu/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõustun – laulepeokogemus on kohapeal oluliselt suurem, kui telekast vaadata. Aga väsitav on see ka täiskasvanud inimesele ja tegelikult on kulminatsioon ikkagi siis, kui hakkavad esinema ühendkoorid kõige lõpus. Ümisen juba teab mitmendat päeva seda mesipuu laulu ja kuulasin ka youtubest. Aga juba eelmine laste- ja noortelaulupidu oli kohutavalt ülerahvastatud, siis see kord oli veelgi hullem – et kas on ikka tark mõte sinna oma lastekärudega sisse pressida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas on ikka tark mõte sinna oma lastekärudega sisse pressida.

Kui tahad väikse lapsega laulupeole minna, siis võtadki käru kaasa, kus ta vahepeal saab sõba silmale lasta. Mitte ei jäta seda käru koju, autopagassi või rattaparklasse.

Samamoodi võiks ju öelda, et kui ikka tahad koorilaulu kontserti vaikselt nautida, siis võiks mõelda, kas on ikka tark mõte end laulupeole sisse pressida, kus on kümneid erinevaid häirivaid asju, mis ei lase rahulikult keskenduda. Kuula kodus telerist või vali mingi muu koorilaulu kontsert.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kas on ikka tark mõte sinna oma lastekärudega sisse pressida.

Kui tahad väikse lapsega laulupeole minna, siis võtadki käru kaasa, kus ta vahepeal saab sõba silmale lasta. Mitte ei jäta seda käru koju, autopagassi või rattaparklasse.

Samamoodi võiks ju öelda, et kui ikka tahad koorilaulu kontserti vaikselt nautida, siis võiks mõelda, kas on ikka tark mõte end laulupeole sisse pressida, kus on kümneid erinevaid häirivaid asju, mis ei lase rahulikult keskenduda. Kuula kodus telerist või vali mingi muu koorilaulu kontsert.

Just nimelt, sina tahad. Imik või paariaastane ei taha!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sorri, aga lapsevanema elu siiski ei keerle üksnes lapse tahtmiste järele.

Korduvalt siin öeldud, et laulupidu ei ole selline üritus, mis liigituks selliste alla, kuhu lapsega minna ei tohiks. Ei ole seal muusika liiga vali, alkoholi tarbimist ei toimu üldse, liikuda tohib, rääkida tohib – täiesti lapsesõbralik üritus. ja kuna selliseid üritusi väga palju ei ole, siis osad lapsevanemad, kes tahavad laulupeole minna, sinna ka lähevad, võttes oma lapsed kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui on laps, kes seda melu naudib, siis palun, mingu.
Kui aga on laps, kes ei talu reaalselt ka suuri rahvahulki, lärmi ja kaootilist liikumist, siis tema piinamine on sadism, mitte õige pedagoogika.

Katsuge aru saada. Inimesed on erinevad.
Jah, mul on ka sugulane, kes hakkas kurjustama nii lapse kui minuga, kui ta mu lapsega välja läks (ise tahtis) ja ma hoiatasin teda, et laps ei talu rahvakogunemisi, nendest hoia parem eemale. Ikka ta läks rahuliku jalutamise asemel laadale ja kui laps selle peale nutma hakkas, siis riidles nii temaga kui hiljem minuga.
Tropp.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Korduvalt siin öeldud, et laulupidu ei ole selline üritus, mis liigituks selliste alla, kuhu lapsega minna ei tohiks. Ei ole seal muusika liiga vali, alkoholi tarbimist ei toimu üldse, liikuda tohib, rääkida tohib – täiesti lapsesõbralik üritus. ja kuna selliseid üritusi väga palju ei ole, siis osad lapsevanemad, kes tahavad laulupeole minna, sinna ka lähevad, võttes oma lapsed kaasa.

Oluline on lapse heaolu. Kui sina tahad minna, aga lastel seal tore pole, siis organiseeri ometi lastehoid! Ongi mõlema heaolu tagatud. Ja tegelikult võib ikka küll midagi laste pärast tegemata ka jääda, teed enne ja pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oluline on lapse heaolu. Kui sina tahad minna, aga lastel seal tore pole, siis organiseeri ometi lastehoid! Ongi mõlema heaolu tagatud. Ja tegelikult võib ikka küll midagi laste pärast tegemata ka jääda, teed enne ja pärast.

Minu lapsele väga meeldis. Ja mingi kõrvalseisja ei tule ütlema, millal ma peaksin oma lapsele organiseerima lapsehoiu. Selge see, et laps ei ole kogu aeg nonstop rõõmus või vaikne, ta pole ka kodus selline. Kui kõrvalseisja juhtub nägema mingit jonnimomenti, siis see ei tähenda automaatselt seda, et laps on kuidagi piinatud, talle üldse ei meeldi ja oleks pidanudta koju jätma. Natuke viriseb, läheb mõni minut mööda, jälle rõõmus. Ikka lapsevanem ise tunneb oma last kõige paremini, mitte mingi “heasoovlik” tädike.

Point on selles, et laulupidu ON lapsesõbralik üritus ja see ei kuulu sellesse kategooriasse, et sinna minemisest peaks lapse pärast loobuma. Ja selleks, et üldse teada saada, kas laps kannatab rahvarohket kohta, tuleb ju ka lapsega kunagi kuskile kohale minna 😀

Laulupidu on õnneks selline, et saab minna endale sobival kellaajal ja ka lahkuda endale sobival ajal, pileti hind ei ole liiga kirves, nii et ka selles suhtes on igati hea üritus, kuhu lapsega proovima minna, et kuidas meeldib.

Lapsevanem ei ole hiromant, et kõiki tekkida võivaid olukordi ette ennustada oskab ja teinekord tulebki riski peale välja minna. Kui meeldib, jääme kohale, kui ei meeldi, siis läheme ära. Aga mingi nuriseva tädi pärast see küll ei juhtu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kõrvalseisja juhtub nägema mingit jonnimomenti, siis see ei tähenda automaatselt seda, et laps on kuidagi piinatud, talle üldse ei meeldi ja oleks pidanudta koju jätma.

no minu ees juhtus kuus tundi istuma üks 7-8 aastane poiss, kes mõned tunnid magas ja ülejäänud aja proovis oma vanematelt teada saada, millal ometi minema hakatakse. ka vanemad ei olnud eriti entusiastlikud laulupeole kaasaelajad, nii et mulle kui kõrvaltvaatajale jäi tõesti arusaamatuks, miks nad seal olid, kui laps ilmselgelt piinles.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsele väga meeldis. Ja mingi kõrvalseisja ei tule ütlema, millal ma peaksin oma lapsele organiseerima lapsehoiu. Selge see, et laps ei ole kogu aeg nonstop rõõmus või vaikne, ta pole ka kodus selline. Kui kõrvalseisja juhtub nägema mingit jonnimomenti, siis see ei tähenda automaatselt seda, et laps on kuidagi piinatud, talle üldse ei meeldi ja oleks pidanudta koju jätma. Natuke viriseb, läheb mõni minut mööda, jälle rõõmus. Ikka lapsevanem ise tunneb oma last kõige paremini, mitte mingi “heasoovlik” tädike.

Point on selles, et laulupidu ON lapsesõbralik üritus ja see ei kuulu sellesse kategooriasse, et sinna minemisest peaks lapse pärast loobuma.

Kui sinu laps tõesti ohjeldamatult ja üleväsinult teiste inimeste otsas ei müranud, ei nutnud, ei surunud kõrvu kinni, ei korranud end kõigutades, et tahaks siit ära, siis on tore. Sel juhul ei olegi see jutt sinu lapsest. Paljud lapsed olidki algul rahul, aga peaaegu terve päev (enamik ei ela ju lauluväljaku kõrval!) on enamikule väikesest liiga kurnav. Egoistlikud vanemad aga pidid lõpuni olema, sest nemad ometi tahtsid nii!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Egoistlikud vanemad aga pidid lõpuni olema, sest nemad ometi tahtsid nii!

Paraku peavad ka lapsevanemad mõnikord egoistlikud olema. Ei saa olla otsast lõpuni ennastohverdav.

Mina ei näinud seal mingeid piinatud lapsi. Tean, et paljud lahkusid varem, ühed tuttavad pidasidki vaid pool tundi vastu ja siis läksid kohe minema 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Egoistlikud vanemad aga pidid lõpuni olema, sest nemad ometi tahtsid nii!

Paraku peavad ka lapsevanemad mõnikord egoistlikud olema. Ei saa olla otsast lõpuni ennastohverdav.

Mina ei näinud seal mingeid piinatud lapsi. Tean, et paljud lahkusid varem, ühed tuttavad pidasidki vaid pool tundi vastu ja siis läksid kohe minema 😀

Vanem peab egoistlik olema? Miks? Mis takistab lapsehoidja palkamist või mõnele peole minematajätmist? Või minna varem ära?
Mul on kolm last ja kunagi pole ma neid igale poole kaasa vedanud, kuhu ise tahaks minna. Juba laste titeajal oli mul võimalus vahel üksi ja vahel koos abikaasaga väljas käia. Lastele organiseerisin hoidja või käisime mehega kordamööda väljas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsele väga meeldis. Ja mingi kõrvalseisja ei tule ütlema, millal ma peaksin oma lapsele organiseerima lapsehoiu.

Väga tore, kui sinu lapsele meeldis, aga mingi kõrvalseisja ei peaks ka tänitama, et “laps teeb seda, mida vanem ütleb, punkt”. Kui ei ole eluks möödapääsmatult vajaliku üritusega, siis ei ole mõtet just SEDA last sinna sundida, kellele EI MEELDI. Ja sellest peaks nüüd lapsevanem küll aru saama ja oma plaanid selle järgi sättima.
Kui aga laps lauluväljakul ennast väga ilmselgelt halvasti tunneb, isegi, kui ta varem on suur avalike sündmuste sõber olnud, siis normaalne lapsevanem korjab oma lapse kokku ja läheb temaga sel hetkel ära koju. Mitte ei jää, nui neljaks, oma last piinama ja kõrvalseisjate kannatust proovile panema.

Kärud mind ei sega. Süüdimatud lapsevanemad aga küll.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Point on selles, et laulupidu ON lapsesõbralik üritus ja see ei kuulu sellesse kategooriasse, et sinna minemisest peaks lapse pärast loobuma.

Kui sinu laps tõesti ohjeldamatult ja üleväsinult teiste inimeste otsas ei müranud, ei nutnud, ei surunud kõrvu kinni, ei korranud end kõigutades, et tahaks siit ära, siis on tore. Sel juhul ei olegi see jutt sinu lapsest. Paljud lapsed olidki algul rahul, aga peaaegu terve päev (enamik ei ela ju lauluväljaku kõrval!) on enamikule väikesest liiga kurnav. Egoistlikud vanemad aga pidid lõpuni olema, sest nemad ometi tahtsid nii!

Tegelikult sinu teemaalgatus oli algul sellise tonaalsusega, et kõik kärud ja väikelapsed oleks pidanud sinu meelest koju jääma. Ei paistnud kuskilt välja, et ennekõike püüad manitseda neid vanemaid, kelle lapsed õnnetud olid. Sa tõid ühe äärmusliku näite, mille puhul tõesti on tõsi, et sel lapsel oli halb olla ja temast lugeda on meil siiralt kahju, ometigi ei saa seda laiendada kõikidele lastele. Mina usun, et valdav osa vanemaid tegid otsuse peole tulla ka laste võimeid arvestades.
Muide, ma sõitsin peole trammis, kus oli kaks gruppi esinejaid paariaastaste lastega kärudes ja neid rahvariides ja lauljate käepaeltega esinejaid oli päris palju väljakul veelgi, kes põnne kärudes lükkasid või beebisid kõhul magatasid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vanem peab egoistlik olema? Miks? Mis takistab lapsehoidja palkamist või mõnele peole minematajätmist? Või minna varem ära?
Mul on kolm last ja kunagi pole ma neid igale poole kaasa vedanud, kuhu ise tahaks minna. Juba laste titeajal oli mul võimalus vahel üksi ja vahel koos abikaasaga väljas käia. Lastele organiseerisin hoidja või käisime mehega kordamööda väljas.

Ma pole öelnud, et ALATI PEAB, ma ütlesin, et mõnikord peab tõesti ka egoistlik olema, ei saa igale lapse tujule järele anda. Ja loomulikult ei võta ka mina last igale poole kaasa, tõele au andes ma eelistangi ilma lapseta käia ja see on väga egoistlik tegu. AGA just sel põhjusel, et last ei saa igale poole kaasa võtta, ma võtan ta kaasa sellistesse kohtadesse, kuhu teda on võimalik kaasa võtta. Ja laulupidu liigitub sinna kategooriasse, et sellele üritusele võib minna lapsega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Imestasin ka kärudega liikujate üle. Saan aru, kui minnakse varem kohale, käru pargitakse ja püsitakse ühe koha peal. Aga ei, ikka oli vaja ringi kakerdada. Lasnamäe nõlvalt alla saamine võttis tohutult aega, sest kärud olid liikumise ummistanud. Üldiselt tundus, et vanematel polnud ka sihti, kuhu liikuda ja lihtsalt tammuti ühe koha peal. Mõni vist tuligi sinna näitama, et mul on käru ja laps…
Edaspidi võiks küll kaaluda kärudele mingi parkla loomist ja kärudega liikumine lauluväljaku alale peaks olema keelatud.
Ühendkooride lõpulaulude ajal hakkas üks laps jonnima, selline algkooliealine, kes vigises ka varem. Emme midagi malbelt soigus seal lapsele, kellel oli sellest suva. Kui ümbritsevad heitsid pahaseid pilke, siis alles otsustati eemalduda. Arusaamatu, kuidas vanem ei tule lapse haldamisega toime ja ei oska last nö lugeda, et millal on õige aeg lahkuda.
Aga pidu ise oli kokkuvõttes tore.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käruga on igati okei minna isegi ohtlike natside kogunemisele korda majja lööma. Nüüd äkki laulupeole ei tohi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma nõustuks sellega, et laulupidu on lapsesõbralik üritus, kui seal olemas olnud poole vähem rahvast. Et oleks saanud vabalt teha endale mõnusa istumise piknikutekil, minna puude varju istuma, kui palavaks läks (ausalt öelda oli sel mäenõlval ikka juba palav) jne, tegelikkuses oli sul valida – kas lesid oma tekil kägaras või kui tahad ärakäia, siis arvestad vähemalt 1,5 tunniga. Need, kes tulid hiljem (kella 14 ajal enam lamamiskohti praktiliselt ei olnud) – jäidki seisma vahekäikudesse. Ja kui sealt veel keegi käruga tahtis läbi pressida – oli hullumaja käes. Ma arvan, kes kohal olid said sellest aru.
See pere, kes minu taga oli, lõpuks tõesti lapsed väsisid ära ja üks laps nuttis ikka kõva kisaga. Ka ise võtsin kaasa lapse, kui ta oli juba 6-aastane, aga siis läksime varem ära, kuna laps tüdines ära ja me arvestasime lapse sooviga. Nüüdseks on laps juba kahel laulupeol ise laulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõni kasutas jah oma käru mingi rammimismasinana. Hakkas aga kuskile minema ja peksis teised eest. Ise vist väga rahul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõni kasutas jah oma käru mingi rammimismasinana. Hakkas aga kuskile minema ja peksis teised eest. Ise vist väga rahul.

Natse tulebki käruga peksta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laulupeo suurus on aja jooksul muutunud. Varasematest pidudest mäletan (kui mu vanim laps veel nelja-viiene oli), et oli piisavalt ruumi ja õhku publiku seas. See, et lapsed laulupeole kaasa võtta, on alati nii loomulik tundunud, käruga ja ilma käruta, igatepidi on lastega seal käidud. Aga paar viimast pidu ja eriti see äsja lõppenud pidu on tõepoolest rahvamassi mõttes üle mõistuse.

Seega ei tasu kurjustada, kui inimesed siiralt laulupidu tahtsid nautida koos perega ega osanud ette näha, et massid seekord nii suured olid. Kes üldse oskas seda ette näha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Appi mis lapsevaenurid koos siin. Minu 2,5-aastane oli laulupeost nii vaimustuses, et mõtles pärast ise laulu välja ja muudkui laulab seda ja teisi laulupeo laule omal viisil ja oma sõnadega. Oleneb väga lapsest ikka, kas tal on huvi ja kui palju temaga üldse tegeletud on. Ärkamise aeg ja Laul põhjamaast on minu lapsel näiteks peas, olid juba enne laulupidu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me käisime vist erinevatel laulupidudel. Meie pere oli koos kuueaastasega, alguses olime toiduala taga murul, siis läksime üles puude alla, seal oli ruumi küll. Vahepeal käisime kordamööda vetsus ja süüa toomas, üle poole tunni need käigud aega ei võtnud. Vahepe olid meie juures laagris ka meie pereliikmed erinevatest kooridest, jõudsid nii sinna kui hiljem õigeks ajaks lavale tagasi. Rammivaid kärusid ei kohanud… Laps jooksis murul, selleks oli ülev ruumi küll. Segakooride ajaks läksime nõlvale, seal oli kitsas aga väga ülev vaade. Laps istus rahulikult meie moodustatud ringkaitses seljakotil😁 Mesipuu korduse ajal hakkasime vaikselt Mere värava suunas liikuma ja jõudsime rahulikus tempos alla ja väravast välja enne suurt trügimist.

Meil kõigil on ainult head emotsioonid, k.a. kuuesel poisil, kes nägi, kuidas ka tema suurel, tugeval ja mehisel issil on pisar silmas…

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 116 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Käruga laulupeol