Esileht Ilu Karvakasv peale beebipillide ärajätmist

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Karvakasv peale beebipillide ärajätmist

Postitas:

Tarvitasin beebipille 2008-2016.
Peale ärajätmist muutus näonahk väga koledaks ja muutus väga punniliseks. Sellega ma ka arvestasin. AGA mingi aeg peale beebipillide ärajätmist ma märkasin heledaid karvu lõua all asuvas osas. Ikka päris tihedalt ja enamus ei ole mingid udemed, vaid ikka pikad karvad. Õnneks on karvad vastu nahka, et ei turrita otse vms. Mingid kahtlased väikesed tumedad ja üsna tugevad karvad on tekkinud otse lõua alla aeg-ajalt. Nagu meestel habemekarvad. Kas ma hakkan nüüd meheks muutuma? Kardan neid karvu eemaldada, sest äkki pärast kasvab mingi veel jubedam pahmakas asemele.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 12.02 12:22; 17.05 19:07; 17.06 15:54; 21.06 18:23; 27.07 10:07; 31.08 11:30; 28.09 14:50; 05.10 14:17; 24.11 10:26; 17.04 08:21; 23.11 19:26; 26.11 07:06; 30.01 20:57; 31.01 10:01; 27.04 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas su hormoonidega lood on. Kui sa veel mäletad, kas enne pillide võtmisega alustamist olid tsüklid regulaarsed?
Polütsüstilised munasarjad on üks hormoonihäda, millega on akne, karvakasv (hirsutism), pikad ja/või ebaregulaarsed tsüklid ja ov probleemid. Võiksid günekoloogile muret kurta, las kontrollib hormoonide tasakaalu ja meessuguhormoonide taset. See võib kõik olla ka ajutine ja tingitud pillide ärajätmisest ja saab ise korda. Aga võib ka olla, et sul ongi pcos ja see jätkub lihtsalt sealt kust pillidega alustades pooleli jäi (pillid peidavad pcosi sümptomeid, aga ei ravi seda, reeglina võib pillidega lõpetades minna olukord oma hormoonide tasakaaluga pigem hullemaks) see vajab ravi (eriti kui tahad nt rasestuda, peaks kontolli minema).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

VÕib olla pillidest. Aga võib olla ka lihtsalt vanusest. Se eon täiesti tavaline, et vanemaks saades hakkab ka naistel just lõuapiirkonda üksikuid karvu kasvama, Mida kohevam on parukas, seda tõenäolismealt on ka lõual karvad :/ Mina kitkungi oma tumedaid üksikuid lõuakarvu pintsettidega ära. midagi pole parata. Samamoodi ju paljudel naistel on ülahuulel märgatavalt tumedad karvad, kui nad neid ei eemaldaks. Tekivad juba teismeeas, enne igasuguseid beebipille 🙁

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

need lõuaalused karvad on neerupealiste hormooniga seotud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas su hormoonidega lood on. Kui sa veel mäletad, kas enne pillide võtmisega alustamist olid tsüklid regulaarsed?

Polütsüstilised munasarjad on üks hormoonihäda, millega on akne, karvakasv (hirsutism), pikad ja/või ebaregulaarsed tsüklid ja ov probleemid. Võiksid günekoloogile muret kurta, las kontrollib hormoonide tasakaalu ja meessuguhormoonide taset. See võib kõik olla ka ajutine ja tingitud pillide ärajätmisest ja saab ise korda. Aga võib ka olla, et sul ongi pcos ja see jätkub lihtsalt sealt kust pillidega alustades pooleli jäi (pillid peidavad pcosi sümptomeid, aga ei ravi seda, reeglina võib pillidega lõpetades minna olukord oma hormoonide tasakaaluga pigem hullemaks) see vajab ravi (eriti kui tahad nt rasestuda, peaks kontolli minema).

Arst kirjutas beebipillid mulle 3 kuud peale sünnitust. Enne rasedaks jäämist käisid päevad päeva täpsusega. Ja mingit kahtlast karvakasvu lõua all mul enne pillidega alustamist ei olnud. Kuigi karvakasv on selles mõttes suht vägev, et juuksed on mul väga paksud ja muu normaalne karvakasv on ka lopsakas 😀
Hormoone pole mul kunagi mõõdetud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 15:54; 19.06 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin kaks aastat pille ja peale ära jätmist mingi aeg avastasin ka, et lõua otsa on hakanud üksikud mustad karvad kasvama. Mul on muidu ka suht karvane lõuaalune (valged karvad), aga sellised mustad tekkisid peale pillide võtmist. Vanus ka alles kahekümnendate alguses. Ultraheli on naistearst iga aasta teinud, on korras olnud. Pintsettidega eemaldades ei tohiks sinna mingit hullu pahmakat küll tekkida, mina kitkun ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hakaksin beebipille võtma mingi 15-16 aastaselt ning lõpetasin nende võtmise kui olin 20 või 21, täpselt ei mäleta. Mul ei olnud kunagi nahaga probleeme varem olnud ja siis järsku muutus mu nahk väga koledaks ja punniliseks. Samuti olid mu jalakarvad alati heledad olnud ja järsku muutusid tumedaks ja pikaks. Nahk oli nii kohutav, et ma ei tahtnud toast väljagi minna. Meiki ei saanud kanda, kuna see tegi hullemaks, samas ilma meigita ei olnud nõus toast välja. Nägu oli valulikke punne täis. Kui tervislikult toitusin ja hoolitsesin korralikult näo eest, vahetasin iga õhtu padjapüüri jne siis muutus normaalsemaks veidike. Nii kui sõin midagi ebatervislikku või jõin karastusjooki/alkoholi siis kohe oli hommikul näonahk palju hullem. Lõpuks sain nahaarstilt ühe aknekreemi mida võis panna enne magama minekut puhtale nahale ja mingi rulliku, mida pidin panema punnidele. Nahk muutus kuivemaks aga punnid ei olnud enam nii hullud. Akne püsis siiski mingi 1 – 1,5 aastat ja terve selle aja oli enesekindlus null. Jalakarvad siiamaani tumedad kahjuks :D.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu Karvakasv peale beebipillide ärajätmist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.