Esileht Ilu Karvane mure

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Karvane mure

Postitas:

Olen 36.aastane ja olen viimase poole aasta – aasta jooksul märganud, et mu nägu muutub aina karvasemaks ???? On see selles eas juba tõesti vanuseline iseärasus või mis võib olla selle põhjus? Peale viimase lapse sündi oli juuksekadu suurem kui kunagi varem ja nüüdseks on see ilusti taastunud, aga lisaks peale kasvavad “mõnusad” poolesentimeetrised kuni sentimeetrised heledad ja õrnad aga see-eest tihedad udemed ka näole. Juuksepiirilt algavad ja nagu põskhabe mööda lõuajoont ja põse väliskülgi kasvab.. Sama kulmupiirkonnas. Õnneks need kaugele ei paista, aga lähedalt vaadates ja meiki tehes häirivad. Kunagi varem pole mul karv niimoodi vohanud. Üksikuid tugevamaid karvu tekib aeg-ajalt ka lõuale, aga seda on olnud juba varasematel aastatel ka – need eemaldan pintsettidega. Mingid juuksekasvu soodustavaid tablette pole kasutanud, küll aga juuksekasvu sooduatavat šampooni ja palsamit. Viimastel kuudel olen näole niisutuseks kasutan põhiliselt aprikoosiõli. Saan aru, et nüüd vist ongi nii ???? Mida te, tihedama karvkattega naisterahvad, oma karvadega näol teete? Just neid udemeid pean silmas – kas esteetiline oleks need siiski eemaldada?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 19:01; 02.01 13:15; 21.10 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustun eelmisega, tuleb lasta uurida.

Minul on näiteks kõrgenenud testosterooni tase – polütsüstiliste munasarjade sündroomi tõttu.

Selle sümptomiteks on akne, tumedad karvakesed, kui oled vastava geeni saanud – ka nö meestetüüpi kiilanemine

Kui rasedaks ei soovi jääda, ja sul on sama probleem nagu mul, aitavad õige koostisega antibeebipillid.

 

Karvane probleem = hirsutism

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, ma mõtlesin sellele variandile ka, aga siis ma polnud ikka kindel, kas ma nii karvane olen 😀 äkki perearst naerab välja ja ütleb, et olen üks vähekarvasemaid inimesi, keda ta on näinud. Äkki ma olen lihtsalt nüüd hakanud alles märkama neid karvu näol… Mul on hormoonspiraal – kas see ei peaks neid pigem ära hoidma (kui oleks hormonaalne probleem)?

Kuidas ma neid märkasin, oli see, et hakkasin peeglist uurima, et peaksin oma juuksejuuri värvima ja esimest korda olin sellise probleemi ees, et oli raske aru saada meelekohtades, kust algab juus ja kust “põskhabe” ????

Tean, et mõned ongi loomupoolest hea karvakasvuga ja neil ongi muud kehaosad ka karvasemad, aga mind see varem pigem ei ole iseloomustanud.

Eks ma kaalun seda perearsti juurde minekut muidugi… samas ühtegi teist häirivat sümptomit ei ole. Kui v.a akne (vbl pole see päris akne, aga punnid ikkagi), mis on tegelikult ka justkui uuesti ägenenud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 23:32; 22.10 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noo sentimeetrised udemed on natuke pikad. Normaalne on, kui näonahka katavad umbe 1 mm udemed, aga kindlasti mitte sentimeeter. Samas ma ise olen koguaeg karvane olnud, st nt oimukohtadel kulmude ja juuste vahel on ka hõredalt pikemad karvad, mida aegajalt kitkun lihtsalt välja.

Kui arst ütleb, et kõik korras, siis võid uurida karvaeemaldusmeetodeid. Oma “vuntse” eemaldan Veet karvaeemalduskreemiga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On teatud tüüpi inimesi, kel kasvavadki kulmude juurest oimukohtadeni viiruna karvakesed. Mul on need seal terve elu olnud, vahel kitkun välja. Juuksurid on sama moodi segaduses, et kus see juuksepiir on, nii et on kaks võimalust, kas lühemad karvakesed jäävad värvimata või on poole otsaesist värvitud. AGA, mul on need karvakesed kogu elu olnud. Kui ikka TA- on need tekkinud, siis läheks küll ja igaks juhuks kontrolliks hormoone. Tühja neist karvakestest, aga hormonaalsel tasakaalutusel on muid negatiivseid mõjusid ka, mis kohe silma ei torka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka udemed põskedel. Olen vaadanud, et tegelikult väga paljudel naistel on, kellel rohkem, kellel vähem. Ennast otseselt ei häiri, aga olen viimasel ajal üritanud regulaarselt väikese näoraseerijaga neid eemaldada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need pikad karvad näos tulevad pükste kandmisest.

0
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

ma lasen mehe pardliga 1-2x nädalas üle näo, meik jääb paremini

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled proovinud näiteks laser- või fotoepilatsiooni? Olemas on ka elektrolüüs karvaeemaldus( karvad igaveseks ära meetod) aga ma ei tea kas Eestis seda saab teha. Aga tasub uurida salongidest tõesti laserepilatsiooni kohta. Ehk siin jagab keegi oma kogemusi. Ise ei oska kahjuks muud soovitada. Aga usun,et väike ude näos on täiesti okei????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 13:01; 09.01 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ka suht karvane 😀 …ka testosterooni tase on kõrgem, kui keskmisel naisel.

Ostsin endale selle IPL masina: https://www.euronics.ee/t-en/79526/beauty-health-and-sport/ipl-hair-removal-device-philips-lumea-prestige/bri956-00

(tuleb odavam kui iga kuu IPL protseduure tegemas käia)

Jalgadel pmtselt ei kasva enam karvu, kui siis ülipika vahega ja siuksed udukarvad. Näos kasvab ka vähem, aga muidu olen vahatanud igakuiselt kodus näole mõeldud vaharibadega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nn peach fuzz, googelda.

Mul üle keha, tekkis kunagi kui kiiresti kaalus alla võtsin (see ka paljude anorektikute probleem), kui kehal on rasva vähe siis kasvatabki nö karvad pikemaks, et keha soojas hoida.  Aga heledad udemed näol on väga paljudel, kes raseerib/eemaldab, kes mitte. Tumedamaks ja tugevamaks nad sellest ei lähe (aga punne võivad sisse kasvades tekitada). Kui vaadata ka kuulsate inimeste kaanefotosid nt siis tihti on ka neil näha ebemed näos st alati ei raseerita/töödelda ära. Küll aga nende eemaldamine annab siledama tulemuse, värskendab nahka (eemaldab surnud naharakud) ja aitab toodetel nahka paremini imenduda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nn peach fuzz, googelda.

Mul üle keha, tekkis kunagi kui kiiresti kaalus alla võtsin (see ka paljude anorektikute probleem)

Anorektikutel on siiski lanugo, mis ei ole sama, mis peach fuzz.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küll tunne, et su aprikoosiseemneõli ei aita probleemilahendusele kaasa 🙂 , loeme

Apricot Kernel Seed Oil for Skin Hair Growth & Face – Pure Cold Pressed Carrier Oil for Massages & Aromatherapy – Beauty Oil Moisturizer with Anti-Aging Benefits – Natural Skin Care for Women & Men

seega innustab see õli karvanääpsusid. Võib olla on probleem ka hormonaalne, karvakasv näol on väga iseloomulik meessuguhormoonide liiale ja polütsüstilistele munasarjadele, kui naissuguhormoonid lähevad paigast ära (kui tsükkel on reg ja kõik ok, no siis vast pole põhjust uurida, aga akne ja liigne karvakasv on tavalised kaebused lisaks tsüklihäiretele).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ka suht karvane ???? …ka testosterooni tase on kõrgem, kui keskmisel naisel.

Ostsin endale selle IPL masina: https://www.euronics.ee/t-en/79526/beauty-health-and-sport/ipl-hair-removal-device-philips-lumea-prestige/bri956-00

(tuleb odavam kui iga kuu IPL protseduure tegemas käia)

Jalgadel pmtselt ei kasva enam karvu, kui siis ülipika vahega ja siuksed udukarvad. Näos kasvab ka vähem, aga muidu olen vahatanud igakuiselt kodus näole mõeldud vaharibadega.

Kui tihti seda aparaati kasutate ja kas näo pealt ei julge teha või see ei aita seal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 13:01; 09.01 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sama probleem, olen arvanud, et tuleb vanusega (41a), aga võibolla hormoonspiraali kõrvalnäht? Isegi kerge vunts on ees, mis küll kaugele paistab vaid päevitunud naha korral.

Kas raseerides või depileerides tüügas või pigmendilaigud näkku ei jää? Pole julenud proovida. Samas olen näinud depileeritud nägu – jätab noorema ja klaarima näonaha mulje.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu Karvane mure