Esileht Kodunurk Karvane tutt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Karvane tutt

Postitas:
Kägu

Mul on müts, millel on väga õrna karvaga tutt. Olen seda juba mõnda aega kandnud ja nüüd avastasin, et müts on seest must, lauba pealt. Kas sellist mütsi saab pesta nii, et tutt kannatada ei saa? Kui ei saa, siis mis on lahendus? Keemiline puhastus?

+5
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tutt kilekotti ja kilekott kõvasti kinni tõmmata, siis peaks käsitsi saama pesta küll. Müts ilmselt tahab nii tihti puhastamist, et iga kord keemilises käia oleks üsna tülikas.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Puhtalt pealkirja järgi eeldasin midagi muud sellest teemast.

+32
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kodunurgas?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kodunurgas?

Kus nurgas siis pesu pesemine peaks olema? Tervise teema all?

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas see on naturaalsest karvast tutt?

Minul on selline müts, millel on naturaalkarvast tutt ja mina pesen seda mütsi nagu igat teist õrna villast eset. Seni pole karvatutiga midagi juhtunud. Kui ära kuivab, on nagu ennegi.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kodunurgas?

No ta ju vastas sellele, kes “eeldas miskit muud sellest teemast”.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen mõtsi tagurpidi keeranud ja õrnpesuga pesnud. Olen mütsi serva käsitsi ka pesnud.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kodunurgas?

No ta ju vastas sellele, kes “eeldas miskit muud sellest teemast”.

Jah, just sellele ma vastasingi. Esimesel hetkel oli plaanis tsiteerida, aga siis mõtlesin, et teema nii alguses, ei siit saa mingit mitutpidi mõistmist tulla, aga näe, ikka tuli. Kägusid ei tohi kunagi alahinnata 🤣

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Võid tuti maha lõigata ja pärast tagasi õmmelda. Või ehk on see hõlpdamalt eemaldatav.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Müts ilmselt tahab nii tihti puhastamist,…

Teemast välja, aga… Näen üha rohkem, et PESEMISE kohta öeldakse puhastamine. Ma muidugi ei tea, mismoodi keemilises puhastuses mütsiga käitutakse, aga pakun, et see oleks kangast mütsi puhul siiski pigem pesemine ehk rohke vedelikuga toimetamine.
Ka kodukoristamisteemades on tihti peale jutt põrandate puhastamisest ja siis selguvad vahendid, mis annavad teada, et tegelikult tehakse ikkagi põrandapesu.
Norin harva väljendite väära kasutamise üle, aga vahel tahaks küll küsida, et kas juukseid ka puhastate? voodipesu? nõusid?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kodunurgas?

Ära pane tähele – need on need lasteaianaljadega “vaimukad” käod, kelle jaoks sõnapaar “karvane tutt” on väärne pepu-kakanaljadega.

+6
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemast välja, aga… Näen üha rohkem, et PESEMISE kohta öeldakse puhastamine. Ma muidugi ei tea, mismoodi keemilises puhastuses mütsiga käitutakse, aga pakun, et see oleks kangast mütsi puhul siiski pigem pesemine ehk rohke vedelikuga toimetamine.

Ka kodukoristamisteemades on tihti peale jutt põrandate puhastamisest ja siis selguvad vahendid, mis annavad teada, et tegelikult tehakse ikkagi põrandapesu.

Norin harva väljendite väära kasutamise üle, aga vahel tahaks küll küsida, et kas juukseid ka puhastate? voodipesu? nõusid?

Jah, kasutasin meelega seda sõna, sest jutt oli keemilisse viimisest. Kuidas puhastusfirmas tehtav märgpesu tutti säästaks paremini kui kodune märgpesu?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, kasutasin meelega seda sõna, sest jutt oli keemilisse viimisest. Kuidas puhastusfirmas tehtav märgpesu tutti säästaks paremini kui kodune märgpesu?

Inimene üritas sulle selgitada, et keemilises puhastuses tehakse samamoodi tutt märjaks. Ega see keemiline ei tähenda, et hõõrutakse mingit pulbrit peale ja tõmmatakse tolmuimejaga puhtaks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pese nii nagu mütsi materjal ette näeb – käsitsi või masinas. Tutiga ei juhtu midagi, pesust tulnuna ning peale kuivamist tahab lihtsalt korralikkult nn. läbisaputamist. Vihmaseguse lörtsi kätte jäädes sa ei kaku ju ka mütsi peast.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma harutasin tuti mütsi küljest lahti ja peale pesu õmblesin tagasi. Tutt on üldjuhul eraldi lõnga või niidiga mütsi külge kinnitatud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saab käsitsi pesta vabalt ju niimoodi, et tutti ei tee märjaks või väga vähe, kui pesed mütsiäärt ja natuke tervet mütsi. Kasutada õrna pesuvahendit ja ei tee see natuke vett midagi talle (müts saab ju lund jne). Kilekotinipp võiks ka töötada kenasti.

Ma saan aru küll, et loll pole mitte see kes ütleb, vaid see, kes mõtleb ja vabandan oma rikutuse pärast, et ka mulle tuli see “midagi muud” esimesena ette sõnapaariga “karvane tutt”! 😀

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas mõnel mütsil on karvutu tutt, et pealkirjaks ei saanud mütsi tutt või mütsi pesemine panna?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas mõnel mütsil on karvutu tutt, et pealkirjaks ei saanud mütsi tutt või mütsi pesemine panna?

Nahast kerad ripuvad mütsi otsas 😁

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuleb ju välja, et ei pesta, vaid PUHASTATAKSE. Just nii nagu üks kägu kirjutas – pulber peale ja tolmuimejaga puhtaks 😁

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saanud!

TA.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

🤣 Ega sul näiteks mõnd pilti juhtu olema?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On ka lõngast tutte 

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On ka lõngast tutte

Vabandust, et tähti edasi närin, aga mu arust on lõngast tutid ka karvased. Karvase või karvaga tuti asemel ma räägiksin karusnahast mütsitutist. Need võivad ka olla kahte sorti: naturaalsest karusnahast ja kunstkarusnahast.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuleb ju välja, et ei pesta, vaid PUHASTATAKSE. Just nii nagu üks kägu kirjutas – pulber peale ja tolmuimejaga puhtaks 😁

Tegelikult on keemiline puhastus siiski vedelikuga, aga see vedelik ei ole vesi. Kuivpuhastust on ka muidugi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult on keemiline puhastus siiski vedelikuga, aga see vedelik ei ole vesi. Kuivpuhastust on ka muidugi.

Vaat mina ei tea. Iga kord on mind keemilises puhastuses hoiatatud, et peseme keemiaga ja pesu tagajärlel võivad esemed kokku tõmmata või kuju muuta. Kuivpuhastusest pole kunagi juttu olnud. Tahtsin ratsakiivrit puhastada lasta, öeldi, et pole võimalust mingit puhastust teha. Kus see keemiline kuivpuhastus võimalik on?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

🤣 Ega sul näiteks mõnd pilti juhtu olema?

See foorum pole vist päris õige koht…

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ärge tulge mulle ütlema, et see pealkiri ei ole teadlikult kahemõtteline pandud! See on ju täiesti selge, et see pole juhus!

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA olen. Ei saa aru, miks mind on nii palju miinustatud. 🙁

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pärast oskamatut puhastamist on kindlasti tutt karvutu.

+3
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Esileht Kodunurk Karvane tutt