Esileht Koolilaps Kas 1 kl lapsel on OK kombekaga koolis käia?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kas 1 kl lapsel on OK kombekaga koolis käia?

Postitas:
Kägu

Lihtsalt eelmisest aastast korralik kombe alles, täiesti paras ja pikendusedki avamata.  Poiss ise vastu ei ole.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps vastu ei ole, siis milles probleem?

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On küll. Esimeses klassis pole kombekas eriti haruldane. Teises klassis pigem haruldane ja kolmandas polegi kohanud enam.

Endal laps kolmandas ja lumehanges siiani kombekaga. Tõsi, kooli eelistas algusest peale jopet.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse klassis enam esimeses klassis kombinesoone nt polnud. Aga see muidugi ei tähenda, et ma arvaks, et ok pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas OK on, aga minu laps kavatseb minna.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis võibolla on imelik aga siin Soomes näiteks mitte. Kuna alati ja iga ilmaga on kõik vahetunnid õues siis siin isegi 3-4 klassi lapsed käivad kombekatega. Minu 2.klassi laps kasutab ka kombet see talv, sest eelmisest aastast korralik alles.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sõltub koolist.

oma lapsed käisid reaalis ja reaali väikeste majas oli tollal nõue, et kõik vaheajad ollakse õues. meie poisid lausa nõudsid algklassides kombekaid, sest nii saavat kiiremini riidesse ja lume sisse jalkat mängima. lisaks ei minevat sel juhul kooliriided lumiseks (jope+pükstega minevat lumi vahelt sisse)

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poeg ütles esimeses klassis, et kombekas on kindel EI. Ikka jope ja kilepüksid. Ise olen ka tähele pannud, et koolilapsed koolis kombekaga eriti ei käi. Vabal päeval kelgumäel – see on teine asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ka koolis 2 õuevahetundi (üks neist 20 minutit, teine pikem). Eelmisel aastal 1. klassis küsis ise, et tahab ikka kombet kooli, et pükte-jopiga võtab riietumine liiga palju aega. Õpetajate postitatud piltidelt paistab, et kombedes on umbes kolmandik lapsi. Meil saab kombe kooli jätta, nii ei pea hommikul-õhtul autos-bussis sellega olema. Pigem saabki takistuseks see, et 140 ja suuremat kombet on raske saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar ütles esimesse klassi minnes kombekale kindla ei, kuid lume tulles ostsime siiski uue, et saaks koolis vahetundides õues käia ja kiirelt riided selga. Teises klassis oli kombekas koduses kasutuses ja alates kolmandast lihtsalt ei leidnud enam piisava pikkusega kombekat.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Kindel ei lapse poolt. Ja klassis pidi ainult ühel olema. Kuna üks kombe jäi suuruse poolest alles siis vabast ajast kasutab seda küll.</p>

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on oluline teada, kus laps koolis käib. Kui näiteks Tallinna linnas, siis kombekal ma erilist mõtet ei näe. Eriti kui kodust kooli minek võtab 15 minutit aega. Kui tegu on aga maal elava lapsega, kes peab iga päev tund aega koolist jala koju tulema, siis on kombe vast vajalik.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps vastu ei ole, siis milles probleem?

Ikka selles, et mida teised arvavad.. Ükski kägu ei kasuta isemõtlemist – ikka teised andku nõu, mis selga-jalga-lauale või kas teha veel paar last.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie lapse koolis pikad õuevahetunnid ja paljud lapsed olid nii õues kui kehalise tunnis kombekatega. Just 1. klass.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka on ok. Lihtsalt paljud ei käi sellepärast, et sobivas suuruses kombet ei leia enam. Minu poisile oleks vaja olnud 146 pikkusele, aga leidsin ainult õhukese suusakombe (niisama hanges hullamiseks sobimatu).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps Kas 1 kl lapsel on OK kombekaga koolis käia?