Esileht Koolilaps Kas 11 aastasel peab olema autos turvaiste

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Kas 11 aastasel peab olema autos turvaiste

Postitas:

Niinimetatud pepualus

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See sõltub ju lapse kasvust. Mu lapsed sõitsid turvatoolis nii kaua, kuni sinna mahtusid, siis oli edaspidi mõnda aega istumisalus. Kui õlg jõudis sama kõrgele kui täiskasvanutel, polnud enam midagi.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 20:57; 15.04 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub ka autost. Rihm peab üle õla ja rinna õigesti jooksma. Minu 11-aastane on pea 150cm pikk ja autos lisavarustust ei vaja.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rihm peab jooksma üle rinna. Kui jookseb, pole vaja. Kui ei jookse, on vaja. Ka 20-aastasel on vaja, kui rihm valesti jookseb.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 11-aastane on pea 150cm pikk ja autos lisavarustust ei vaja.

Mu suvel 10 saav laps on 151 ja samuti ei vaja mingit lisavarustust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaal ja pikkus võimaldavad, siis kasutage ikka turvatooli nii kaua kui võimalik, olenemata vanusest. Näiteks meil Concord Transformer XT turvatool sobib kuni 36kg ehk eeldatavalt kuni 12-aastasele. Minu 9-aastasel aga juba 36kg täis, et kahjuks peaks nagu tooli välja viskama, kuid poiss ise ka eelistab ikkagi turvatoolis istuda- kõrgem vaade ja mõnusam suigatada. Pikkus ei olegi toolil veel maksimaalse peal- laps on 145 cm praegu, nii et kui kaalult kergem kui 36kg laps, siis vabalt saab veel 150cm pikkune laps tooli kasutada.

https://pood.minulaps.ee/et/a/concord-transformer-xt-plus-15-36kg-erinevad-varvid

Ilma turvatoolita lihtsalt tagaistmel istudes ei lähe minu 145 cm lapsel turvavöö õigelt kõrguselt. Nii et kui  vahel lühem ots ilma turvatoolita, siis oleme turvavöö suunajat kasutanud. Esiistmel saab meil auto turvavööd küll ka madalamale liigutada, aga meil laps suurema turvalisuse tõttu alati tagaistmel. Ja noh 99% sõitudest niikuinii turvatoolis.

Nn pepualused on ka mõeldud kuni 36kg, ehk siis sõltub sellest, kas teie 11a laps kaalub veel alla 36kg. Ja kui tal turvavöö õigest kohast ei tule, st läheb liiga kaela peale, siis muidugi peate kasutama pepukõrgendust.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.03 11:03; 01.04 13:36; 01.04 13:58; 01.04 14:00; 15.04 10:22; 15.04 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt enam ei pea, kui laps pole just eriliselt väike.

Mu enda lapsed kasutasid turvatooli igati hea meelega palju aastaid, ise panid rihmad kinni ja ei mingisugust nurinat.

Kuni siis äkitselt ühel hetkel teatati, et vot tänasest alates enam ei taha! Ülimalt konkreetselt ja selgelt. See juhtus kusagil 9 aasta vanuses. Ostsin neile pepualuse ja keelitasin, et võiks ikka veel – EI! Ei mingil juhul. Hoidsin veel pepualuseid autos, lootsin, et vast äkki kasutavad, ei midagi.

Ei hakanud jõuga suruma ka, sest selles vanuses lapsed sõidavad koolist koju juba tihti ise, bussiga. Ja seal bussil ei ole üldse mingeid turvarihmu, hoolimata bussi nõksutavast sõidustiilist ja rohketest järskudest pidurdustest.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.

Üldiselt enam ei pea, kui laps pole just eriliselt väike.

Mu enda lapsed kasutasid turvatooli igati hea meelega palju aastaid, ise panid rihmad kinni ja ei mingisugust nurinat.

Kuni siis äkitselt ühel hetkel teatati, et vot tänasest alates enam ei taha! Ülimalt konkreetselt ja selgelt. See juhtus kusagil 9 aasta vanuses. Ostsin neile pepualuse ja keelitasin, et võiks ikka veel – EI! Ei mingil juhul. Hoidsin veel pepualuseid autos, lootsin, et vast äkki kasutavad, ei midagi.

Ei hakanud jõuga suruma ka, sest selles vanuses lapsed sõidavad koolist koju juba tihti ise, bussiga. Ja seal bussil ei ole üldse mingeid turvarihmu, hoolimata bussi nõksutavast sõidustiilist ja rohketest järskudest pidurdustest.

Ilmselt on avarii korral vigastuste seisukohalt siiski vahe, kas inimene istub väikeses sõiduautos või suures bussis. Ja tänapäeval on enamasti turvarihmad isegi maakonnabussidel. Linnaliinibussidel tõesti ei ole, ent nende puhul on ka liikumiskiirus oluliselt aeglasem.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Turvavöö suunajad keelati juba paar aastat tagasi ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks meil Concord Transformer XT turvatool sobib kuni 36kg ehk eeldatavalt kuni 12-aastasele.

Ei kujuta küll ette 12-aastast, kes oleks nõus turvatoolis istuma. No tõesti pole ühtki näinud.

+10
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 20:46; 30.03 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks meil Concord Transformer XT turvatool sobib kuni 36kg ehk eeldatavalt kuni 12-aastasele.

Ei kujuta küll ette 12-aastast, kes oleks nõus turvatoolis istuma. No tõesti pole ühtki näinud.

Mina olin kümme aastat tagasi selline 12-aastane. Väga väikse kasvu tõttu oleks ilma selleta päris raske olnud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks meil Concord Transformer XT turvatool sobib kuni 36kg ehk eeldatavalt kuni 12-aastasele.

Ei kujuta küll ette 12-aastast, kes oleks nõus turvatoolis istuma. No tõesti pole ühtki näinud.

Kui laps on harjunud koguaeg turvatoolis sõitma, ei ole ka 12-aastaselt protesti. Nii vana saab juba asjadest aru ka, kui seletada, milleks see vaja on. Minu 9-aastane on mõnel korral küsinud, miks tema peab turvatoolis sõitma, kui mõni tema sõpradest ei pea, räägingi siis nii nagu asjad on – kui juhtub avarii, saab see teine laps ilmselt rohkem vigastada kui sina enda turvatoolis, kas tahad riskida sellega?

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oota nüüd ära, kuni laps saab 12. Alati imestan neid targutajaid siin, kel laps pole veel puberteeti jõudnud, sõna võtmas murdeealiste teemadel.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 20:46; 30.03 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

12-aastased käivad juba tüdrukutega kinos jne. Ei ole selline enam nõus kuskil kükitama 😀

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pepualus 11-aastasele? Me oleme lapsega ühepikkused – 164, peaks meil mõlemal  olema pepualus.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud sellises vanuses lapsed juba täiesti täiskasvanu pikkuses ja istuvad autos nagu täiskasvanud. No ei ole ju võimalik 150-160 cm inimest mingile turvaalusele istuma panna.

Seega kõik oleneb pikkusest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12-aastased käivad juba tüdrukutega kinos jne. Ei ole selline enam nõus kuskil kükitama ????

No siis tõenäoliselt ongi üliarenenud ka kehaliselt, nii et ei mahugi enam turvatooli. Aga kui on 12-aastane kergem ja lühem laps, näiteks alla 150cm, siis turvavöö jääb talle liiga kõrgele, juhul kui pole selline auto, kus saab turvavööd madalamale lasta.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.03 11:03; 01.04 13:36; 01.04 13:58; 01.04 14:00; 15.04 10:22; 15.04 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu enda lapsed kasutasid turvatooli igati hea meelega palju aastaid, ise panid rihmad kinni ja ei mingisugust nurinat. Kuni siis äkitselt ühel hetkel teatati, et vot tänasest alates enam ei taha! Ülimalt konkreetselt ja selgelt. See juhtus kusagil 9 aasta vanuses. Ostsin neile pepualuse ja keelitasin, et võiks ikka veel – EI! Ei mingil juhul. Hoidsin veel pepualuseid autos, lootsin, et vast äkki kasutavad, ei midagi.

Sellistes küsimustes ei anta lastele alla. Ega laps ei oska otsustada, mis talle on turvalisem.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.03 11:03; 01.04 13:36; 01.04 13:58; 01.04 14:00; 15.04 10:22; 15.04 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin head näited, millal peab kasutama ja millal mitte. Lõpus 11-aastased- üks peab, teine mitte. Seega vaadata vaja ikka kasvu ja kaalu.

https://carseatblog.com/3966/the-5-step-test/

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.03 11:03; 01.04 13:36; 01.04 13:58; 01.04 14:00; 15.04 10:22; 15.04 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müüsin turvatooli ära, kui laps oli 140cm pikk (8.aastane). Praegu 145cm pikk ja 9.aastane. Mingisugust pepualust ei kasuta. Autos istub esiistmel ja turvavöö istub ilusti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps sai 12a ja käib 6. klassis. Ma ausalt öeldes ei mäleta isegi enam, millal tal viimati mingi istumisalus oli. Turvatoolist istumisalusesse läks kindlasti juba ammu enne kooli. Turvatooli sai 8-kuuselt ja välja kasvas mõne aastaga. Pea oli siis üle ääre. Alati pikk laps olnud. Kuskil kooli alguses vast hakkas istuma lihtsalt istmel ja rihm oli õiges kohas (meil saab neid üsna madalale lasta ja pole kõrge auto). Ei ole näinud juba aastaid ühtki tema sõpra ka kuhugi tooli ronimas. Ta on ise pikka kasvu ja sõbrad ka pole keegi lühikesed. Nii et ikka vastavalt pikkusele vaadake seda asja. Kui ikka rihm on normaalse koha peal, siis ei ole mingit alust vaja enam toppida. Kui jääb autos magama pikemal sõidul, on meil alati mingi suurem padi kaasas, mida panna ukse vastu, et pead ära ei lööks.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 19:28; 02.04 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin head näited, millal peab kasutama ja millal mitte. Lõpus 11-aastased- üks peab, teine mitte. Seega vaadata vaja ikka kasvu ja kaalu.

https://carseatblog.com/3966/the-5-step-test/

Selles testis on näha, et auto on sellist tüüpi, kus rihm tuleb üsna kõrgelt ja kaugelt. Seal peaks jah kauem toolil istuma. Meie autol näiteks laskub rihm istme juurest kohe ka vajadusel (saab alla poole lasta) mitte ei alga istmest tunduvalt kõrgemalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 19:28; 02.04 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sõidab juba laps 5 aastaselt ilma turvatoolita ja pole kunagi tagumikualust ostnudki. Tagumiku aluse mõte on last tõsta, et turvavöö jookseks üle õla, mitte üle kaela. Kuna mu laps sõidab minu kõrval ees istmel, siis olen selle kõrgele tõstnud ja rihm jookseb õieti.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb lapse kasvust,  üldidelt ei pea, aga kui inimene eriliselt lühike siis peab olema ka täiskasvanul

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.kindeke.ee/post/turvaliselt_autos?fbclid=IwAR3cNO9jXywBIefxqJyvHNHhjVLVJOssEQotdzCVvZS-yiUeGQBI_VUtHJM

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sõidab juba laps 5 aastaselt ilma turvatoolita ja pole kunagi tagumikualust ostnudki. Tagumiku aluse mõte on last tõsta, et turvavöö jookseks üle õla, mitte üle kaela. Kuna mu laps sõidab minu kõrval ees istmel, siis olen selle kõrgele tõstnud ja rihm jookseb õieti.

Väga hooliv ikka küll. No mille pagana pärast peaks väikelapse eluga niimoodi riskima?!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.03 11:03; 01.04 13:36; 01.04 13:58; 01.04 14:00; 15.04 10:22; 15.04 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.kindeke.ee/post/turvaliselt_autos?fbclid=IwAR3cNO9jXywBIefxqJyvHNHhjVLVJOssEQotdzCVvZS-yiUeGQBI_VUtHJM

Väljavõte:

Kuni 12- aastasete ja kasvult alla 150 cm pikkuste laste kohta kehtib liikluseeskirjade kohaselt kuni nende 12. eluaasta lõpuni järgmine nõue: Sellised lapsed tohivad olla autos kaasas istmetel, millede kohta kehtib kohustusliku turvavöö olemasolu nõue ja vaid juhul, kui kasutatakse ametlikult lubatud ja lapsele sobivaid turvatoole.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.03 11:03; 01.04 13:36; 01.04 13:58; 01.04 14:00; 15.04 10:22; 15.04 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me sõitsime tihti pikki otsi, lapsed said ise ka aru, et peatoega turvatoolis on mitte ainult turvalisem, vaid ka mugavam tukkuda kui pepualusel lössi vajudes.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 20:57; 15.04 11:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Koolilaps Kas 11 aastasel peab olema autos turvaiste