Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas 1500 eur kuus on suur palk?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 75 )

Teema: Kas 1500 eur kuus on suur palk?

Postitas:

Kas 1500 eur kuus on piisav palk, et ära elada? Minuarust on väga suur.

+20
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 22:58; 02.05 23:04;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

kus elanud oled?

1500 on eesti keskmine palk.

+13
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kus elanud oled?

1500 on eesti keskmine palk.

Kätte? Brutos keskmine kuupalk on vb jah 1500.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 22:58; 02.05 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asjade ostmiseks mida elus vaja ei lähe- liiga suur

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.05 23:06; 02.05 23:14; 02.05 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kus elanud oled?

1500 on eesti keskmine palk.

Kätte? Brutos keskmine kuupalk on vb jah 1500.

Kõiki palganumbreid esitatakse ja võrreldakse brutos. Erandiks vast jah mingid mustad tööotsad, mis suuliselt kokku lepitakse, aga ametlik palganumber on alati bruto. Nii et kui soovid kasvõi näida seaduskuulekas ja intelligentne, siis edaspidi arvesta sellega.

+25
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.05 23:06; 03.05 19:18; 06.05 11:10; 06.05 12:23; 06.05 13:16; 14.05 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui elad üksi või kaksi, kus teine ka teenib, e. norm inimese elu. Keskmise inimese jaoks ok.

Nüüd räägime sellest, kui sul on tohutud laenud kaelas, sest võtsid laenuga villa, samas hambad mädanevad-pooled on puudu, on vaja pidevalt hambaid ravida, uusi istutada, samas oled ka tohutult šopahoolik, iga päev on vaja uusi asju osta, remondimeestele maksta, et nad aina uuendaks su elamist, uuem ja parem auto, igasugune tehnika tipptasemel jne, samuti on vaja reisida maailma avarustes-siis oled kerjus.

 

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Ära elada” saab muidugi, esmasteks vajadusteks piisab täiesti, kui elad üksi. Saad ka säästa korraliku summa.
Kui sul on kaks-kolm kasvuspurti tegevat 13-16-aastast last, kodulaen ja autoliising, kodumasinad ca 15 aastat vanad ja need annavad vaheldumisi  kord aastas otsad, siis ikka oledki pideval säästurežiimil ja midagi väga suurt selles palgas pole.

+19
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 23:10; 02.05 23:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Ära elada” saab muidugi, esmasteks vajadusteks piisab täiesti, kui elad üksi. Saad ka säästa korraliku summa.

Kui sul on kaks-kolm kasvuspurti tegevat 13-16-aastast last, kodulaen ja autoliising, kodumasinad ca 15 aastat vanad ja need annavad vaheldumisi kord aastas otsad, siis ikka oledki pideval säästurežiimil ja midagi väga suurt selles palgas pole.

Kes lapsi käseb teha ja ikalduses seetõttu elada?

+8
-32
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.05 23:06; 02.05 23:14; 02.05 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult oleneb kõik sellest palju sul kohustusi on, kus Eesti otsas elad jne.
Ntks kui meil on abstraktne isik a) kel on laenuvaba isiklik eluase, laene pole, ülalpeetavaid pole
Isik b) kel on laenuga kodu, autoliising, mõned lapsed
Siis ilmselgelt võib isiku a palk oluliselt väiksem olla kui b-l, aga vaba raha jääb talle rohkem kätte.
Nii et suhteline.

Olen ise teinud läbi suure kõikumise, kunagi ei tea, kuidas elu läheb. Mõned aastad tagasi teenisin 1200-1300 neto, praegu ainult Töötukassa hüvitis u 370. Ajad muutuvad. Headel aegadel sai kinnisvaragi (laenuga mõistagi) suurema vastu vahetatud jne.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes lapsi käseb teha ja ikalduses seetõttu elada?

Keegi muidugi ei “käse”, mis küsimus see üldse on? Mis ikaldus?
Ei tahaks iial jõukamat elu laste arvelt. Kui mul peret poleks, oleks elu ikka üsna tühi – ainult oma mugavustele elatud kõik need aastakümned. Mu lapsed on mu parimad kaaslased, kes mind rõõmsana ja  tegusana hoiavad.

+17
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 23:10; 02.05 23:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas 1500 on suur palk? Sõltub, kas elad üksi või on peres mitu tahateenijat; kas sul on lapsi, millised harjumused, kus elad jne. Üksi suures linnas elamiseks täitsa enam-vähem. Väikses linnas on elamiskulud väiksemad ja siis oleks see juba suur palk.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 23:32; 02.05 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes lapsi käseb teha ja ikalduses seetõttu elada?

Keegi muidugi ei “käse”, mis küsimus see üldse on? Mis ikaldus?

Ei tahaks iial jõukamat elu laste arvelt. Kui mul peret poleks, oleks elu ikka üsna tühi – ainult oma mugavustele elatud kõik need aastakümned. Mu lapsed on mu parimad kaaslased, kes mind rõõmsana ja tegusana hoiavad.

Ahah.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.05 23:06; 02.05 23:14; 02.05 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas 1500 eur kuus on piisav palk, et ära elada? Minuarust on väga suur.

Ära elamiseks on kindlasti piisav palk. Oleme abikaasaga eluaeg saanud umbes eesti keskmist või veidi peale ja saanud autosid liisida, elamist renoveerida, lapsed kasvatada ja koolitada. 15-20 aastat vanade kodumasinate väljavahetamine vajadusel pole mingi probleem, pooleks aastaks töötuks jäämine ka mitte, mõningane puhver on pangaarvel alati olemas. Renoveerimislaen ja esimese auto liising olid küll mingite röövellike intressidega 20% umbes.

Võtmesõnadeks on elamine oma võimaluste piires, tarbimine vajaduse põhiselt (teismelisele jah mõnikord raske selgitada, aga siis kogugu-teenigu ise selle mittevajaduspõhise asja jaoks raha).  Väikeseksjäänud riiete või jalatsite asemele parajate ostmine on elementaarne, kiiresti kasvavale lapsele tõesti 100 euroseid teksaseid ei osta, käivad paarikümneeurosed küll. Jalatsite pealt nii suurt allahindlust ei tee, ostan ikka kvaliteetsed, samas kui mul oleks 3 last aastase vahega, siis noorem oleks ilmselt aeg-ajalt sunnitud vanema vähekantud jalatseid kandma või siis kui see ei sobi, siis ostaks neid ka alla 50 euro üheks hooajaks.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väike normaalseks elamiseks. Muidugi oleneb kellel kus see normaalsuse piir asub. Kui olla rahul kahetoalises paneelikas, 10 aastat vana autoga, kord aastas Egiptuse reisiga, siis piisav. Natuke rohkem ambitsoonikama inimese jaoks vähevõitu.

+8
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõiki palganumbreid esitatakse ja võrreldakse brutos. Erandiks vast jah mingid mustad tööotsad, mis suuliselt kokku lepitakse, aga ametlik palganumber on alati bruto. Nii et kui soovid kasvõi näida seaduskuulekas ja intelligentne, siis edaspidi arvesta sellega.

Ma pole küll ühelegi töökohale kandideerides rääkinud brutopalgast – ja vastasistujaid on ka alati huvitanud see summa, mis ma kätte sooviksin saada. Ei ole ka ette heidetud, et pole seaduskuulekas või olen ebaintelligentene, sest tööd olen enamasti ikka saanud, kui juba kandideerinud olen.

+3
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

NII? HALLOO?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõiki palganumbreid esitatakse ja võrreldakse brutos. Erandiks vast jah mingid mustad tööotsad, mis suuliselt kokku lepitakse, aga ametlik palganumber on alati bruto. Nii et kui soovid kasvõi näida seaduskuulekas ja intelligentne, siis edaspidi arvesta sellega.

<p style=”text-align: left;”>Ma pole küll ühelegi töökohale kandideerides rääkinud brutopalgast – ja vastasistujaid on ka alati huvitanud see summa, mis ma kätte sooviksin saada. Ei ole ka ette heidetud, et pole seaduskuulekas või olen ebaintelligentene, sest tööd olen enamasti ikka saanud, kui juba kandideerinud olen.

Mina olen firmadelt konkreetseid mulle tehtud ametlikke pakkumisi küll ainult brutopalgaga saanud. Eriti praegusel ajal on selline mõiste nagu “palk kätte” väga laialivalguv – ise saad ju määrata palgalt arvestatava tulumaksuvaba miinimumi ja enammakstud tulumaksu saad kevadel tagasi.

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 23:32; 02.05 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 1400. Laps suur. No mis ma ütlen  – lõunat süüa kannatab, aga uue auto valik on piiratud. Ongi sihuke keskmine palk.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kus elanud oled?

1500 on eesti keskmine palk.

Kätte? Brutos keskmine kuupalk on vb jah 1500.

Kõiki palganumbreid esitatakse ja võrreldakse brutos. Erandiks vast jah mingid mustad tööotsad, mis suuliselt kokku lepitakse, aga ametlik palganumber on alati bruto. Nii et kui soovid kasvõi näida seaduskuulekas ja intelligentne, siis edaspidi arvesta sellega.

Selle bruto paned leiva peale ka?

0
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on veidi väiksem palk ( kätte 1300) ja kolm last. Kuna mehel on ka u. sama suur palk, on meil maja, kaks autot, kõik riided seljas, ostame vahel poest luksustoitu ka ( mitte iga päev), käime korra aastas perega reisimas. Kogume piisavalt sääste. Laste ülikoolifond on olemas. Maja pole päranduseks saadud, mees ehitas maja ise õhtuti, pärast tööd raamatutest ehitamist õppides, arvutas vaja mineva materjali cm täpsusega välja, et võimalikult väikese rahakuluga ehitada. Mina sel ajal tegelesin kahe beebiga 30 ruutmeetrises kõrvalhoones. Ei ehitanud maja Tallinna, sest rahaliselt poleks jaksanud, õnneks on elu Eestis ka mujal kui Tallinnas. Lisaks maksab riik kolme lapse pealt lisaks 500 eur kuus lastetoetust.

Minu jaoks on veider see kontseptsioon, et inimene peab ilma mingi vaevata saama endale kõike lubada kohe ja praegu. Minu jaoks on täiesti ok periooditi kokkuhoidlikumalt elada, rohkem vaeva näha, et endale need kallimad asjad lubada.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära elab. Aga reisimas iga aasta ei käi.

Mul kodulaen, autoliising, paneelika korter pealinnas ja 2 teismelist last ülal pidada. Lastel ei ole oma tuba.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõiki palganumbreid esitatakse ja võrreldakse brutos. Erandiks vast jah mingid mustad tööotsad, mis suuliselt kokku lepitakse, aga ametlik palganumber on alati bruto. Nii et kui soovid kasvõi näida seaduskuulekas ja intelligentne, siis edaspidi arvesta sellega.

Ma pole küll ühelegi töökohale kandideerides rääkinud brutopalgast – ja vastasistujaid on ka alati huvitanud see summa, mis ma kätte sooviksin saada. Ei ole ka ette heidetud, et pole seaduskuulekas või olen ebaintelligentene, sest tööd olen enamasti ikka saanud, kui juba kandideerinud olen.

Veidrad tööandjad sul siis, kes palkavad inimest, kes teades oma neto palga soovi, ei viitsi natukestki vaeva näha, et seda brutoks teisendada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks küll, sest enda palk 2x väiksem

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks muidugi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on normaalne palk. Suureks ma seda küll ei nimetaks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas 1500 eur kuus on piisav palk, et ära elada? Minuarust on väga suur.

see oleneb, kui palju inimene hetkel teenib ja kui suur on pere. Kui praegu sissetulek on 500 euri, siis 1500 on ikka päris palju.

See on palk millega ära elada aga mitte millega elada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1500€ on niisugune summa, et mõtlen: on lihtsamaid mooduseid sellise summa teenimiseks, kui igapäevaselt tööl käia.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas väike, mujal Eestis okei.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 10:09; 04.05 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui mul oleks 3 last aastase vahega, siis noorem oleks ilmselt aeg-ajalt sunnitud vanema vähekantud jalatseid kandma või siis kui see ei sobi, siis ostaks neid ka alla 50 euro üheks hooajaks.

See, mida sa kirjeldad, on närutamine.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Ei ole suur palk, aga kõige hullem ka ei ole.</p>

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.05 10:26; 03.05 16:08; 07.05 22:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 75 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas 1500 eur kuus on suur palk?