Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas 1500 eur kuus on suur palk?

Näitan 15 postitust - vahemik 61 kuni 75 (kokku 75 )

Teema: Kas 1500 eur kuus on suur palk?

Postitas:

Üksikvanemate seas võib tõesti olla suurem osakaal rahaliselt raskemas olukorras olijaid, aga see, et peres on kaks sissetulekut ei tähenda automaatselt paremat hakkamasaamist. Vabalt võib olla ühes 2-lapselises peres üksikvanem, kes teenib 1500 kätte ja teises peres kaks miinimumpalga saajat. Ilmselgelt on esimeses peres sissetulek suurem, aga see ei ütle mitte midagi pere igakuiste kulutuste, finantskohustuste ega -harjumuste kohta, niiet kõik on suhteline.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.05 10:26; 03.05 16:08; 07.05 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksikvanemate seas võib tõesti olla suurem osakaal rahaliselt raskemas olukorras olijaid, aga see, et peres on kaks sissetulekut ei tähenda automaatselt paremat hakkamasaamist. Vabalt võib olla ühes 2-lapselises peres üksikvanem, kes teenib 1500 kätte ja teises peres kaks miinimumpalga saajat. Ilmselgelt on esimeses peres sissetulek suurem, aga see ei ütle mitte midagi pere igakuiste kulutuste, finantskohustuste ega -harjumuste kohta, niiet kõik on suhteline.

Igatmoodi võib olla, aga point on selles, et kui selles kahes miinimumpalgalise peres ema üksi lapsi kasvatama jääb, muutub ju tema olukord mitu korda hullemaks. Üksikvanemad on kõige suuremas vaesusriskis.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 03.05 13:07; 06.05 12:01; 06.05 12:50; 06.05 13:21; 07.05 15:26; 07.05 15:54; 07.05 17:21; 07.05 18:53; 07.05 22:31; 11.05 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on 1500 kuus kätte hea palk, aga mitte suur palk. Suur palk oleks alates 2000 neto

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks ei ole 1500€ kätte (neto) suur töötasu, vaid normaalne.

Aga jah – kõik on suhteline: kas on kodulaen või mitte? Kas ja mitu ülalpeetavat? (al 3ndast alaealisest lapsest märkimisväärne riigitugi)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige rohkem vaeseid ongi üksikvanemate hulgas, kes üksi lapsi kasvatavad. Mina pole selle vastu vaielnud. Üks teine inimene väidab, et ikka elatise maksjad on jube vaesed, aga üksinda lapsi kasvatavad naised püstirikkad, sest neile makstakse elatist.

Ma ei ole väitnud, et üksikvanemad on püstirikkad, küll aga vaidlen ma vastu väidetele, et lahuselava vanema tugi on reeglina olematu või marginaalne ja et kõige rohkem vaeseid on üksikvanemate hulgas. Minu väide on, et lahuselavad vanemad toetavad oma lapsi reeglina määral, mis tagab oluliselt suuremale osale üksikvanematest elatustaseme ülalpool vaesuspiiri, kui seda väitega “kõige rohkem vaeseid on üksikvanemate hulgas” arvata lastakse. Oluline osa vaesuses olevatest üksikvanematest oleks vaesuses ka ilma lasteta, sest nende endi panus oma toimetulekusse on väike. Minu väide on, et kuigi statistikaamet otseselt selle kohta statistikat ei näita, on selle andmetest ometi selgelt näha, et umbes 40% lahuselavatest vanematest langeb vaesusesse juba ühele lapsele seadusega määratud elatist makstes. Mitmele lapsele suudab vaesusesse langemata elatist maksta vaid napilt iga kolmas. Üksikud elatist maksvad vanemad pannakse statistikas ühte punti kõigi teiste üksikult elavate inimestega ja nõnda jääb nende märgatavalt suurem vaesusrisk sujuvalt varju.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.05 09:20; 07.05 14:20; 07.05 15:46; 07.05 16:07; 10.05 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui elad üksi või kaksi, kus teine ka teenib, e. norm inimese elu. Keskmise inimese jaoks ok.

Nüüd räägime sellest, kui sul on tohutud laenud kaelas, sest võtsid laenuga villa, samas hambad mädanevad-pooled on puudu, on vaja pidevalt hambaid ravida, uusi istutada, samas oled ka tohutult šopahoolik, iga päev on vaja uusi asju osta, remondimeestele maksta, et nad aina uuendaks su elamist, uuem ja parem auto, igasugune tehnika tipptasemel jne, samuti on vaja reisida maailma avarustes-siis oled kerjus.

Huitav elu sul (või su tuttavatel). Mina ei oleks niisuguse asja pealegi tulnud, aga sina tead kohe detailselt hammastest ja remondimeestest – järelikult oled asjaga kursis.

Teemast ka.

Oleneb, kust nurgast vaadata: elame maal, laenuta majas, anname koha peal 12-le inimesele tööd ehk siis oleme väikeettevõtjad. Meie endi palk abikaasaga on kummalgi ca 1100€ juures.
Ütleks nii, et on piisav ja jääb ülegi.
Samas tuttav kohalik käib teises ettevõttes tööl, elab üksi, teenib ca 1800€ ja on alailma näpud põhjas. Samas nagu ei osta ega tee ka midagi, ma ei kujuta ettegi, kuhu see raha kõik läheb.

Meie (meietan, sest oleme abikaasaga väga sarnased inimesed) lähtume klassikast: rikas pole see, kes palju teenib, vaid kes vähe kulutab, ning teine väga oluline meelespidamine – me pole nii rikkad, et laenuga/järelmaksuga asju osta.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 17:40; 12.05 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas tuttav kohalik käib teises ettevõttes tööl, elab üksi, teenib ca 1800€ ja on alailma näpud põhjas.

Üksi kulubki rohkem raha kui kahekesi teenides. Seda ütlesin juba eespool mitu korda.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 03.05 13:07; 06.05 12:01; 06.05 12:50; 06.05 13:21; 07.05 15:26; 07.05 15:54; 07.05 17:21; 07.05 18:53; 07.05 22:31; 11.05 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas tuttav kohalik käib teises ettevõttes tööl, elab üksi, teenib ca 1800€ ja on alailma näpud põhjas.

Üksi kulubki rohkem raha kui kahekesi teenides. Seda ütlesin juba eespool mitu korda.

Ei lugenud eelnevaid kommentaare (oli see kohustuslik?).

Üksi kulutad eluasemele suurema summa (mitte rohkem!), samas näiteks vee-, elektri-, toidu-, hügieeni- ja olmekaupade kogusele kulub suhtarvuliselt vähem (võrdle näiteks leivapätsi ühele või mitmele või vannivett ühele vs viiele).
See on ikka elustiili küsimus kui inimene ei saa üksinda rohkem teenides hakkama.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 17:40; 12.05 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohutavalt suhteline. Mina koos mehega oleme pensionieelikud. Kummalgi palk hetkel pisut üle Eesti keskmise. Raha jääks elamisest üle, aga hetkel läheb kõik linnalähedasse maakodusse, kuhu ilmselt päriseks läheme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on 1500 kuus kätte hea palk, aga mitte suur palk. Suur palk oleks alates 2000 neto

minu arvates on 1500 neto ok. kindlasti mitte hea. hea palk oleks vast 2000 neto ja suur palk hakkaks alles vast 4000 neto. aga siin oleneb ka kõik tööülesannetest ja vastutusest, sest mininstrite palka ma küll suureks ei pea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas väike, mujal Eestis okei.

Tallinnas maksab liiter piima ja paar sokke kaks korda rohkem kui mujal Eestis?

Pigem vastupidi, aga Tallinnas jälle mingid muud asjad kallimad kui mujal.

Maksin just lapse autokooli arve ära ja minu suureks üllatuseks oli Tln hind u 150 € kõrgem kui nt Pärnus. Teater, kino, söögikohad – see kõik on päälinnas kallim. Olgu, sa ütled, et need pole vajalikud kulutused, aga ka laste huviringid on Tln oluliselt kallimad ja tasuta ei saa üldse midagi.

Mis ajast teater ja kino on Tallinnas kallim kui Tartus??? Restode hinnad on Talinas ja Tartus suht samad.  Üürihinnad on Tallinnas ühed soodsamad, sest Tartus on need väga kõrged ja mujal linnades keegi ei üürigi midagi välja. Toit on teistes linnades oluliselt kallim, sest konkurentsi netu.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 23:14; 13.05 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas tuttav kohalik käib teises ettevõttes tööl, elab üksi, teenib ca 1800€ ja on alailma näpud põhjas.

Üksi kulubki rohkem raha kui kahekesi teenides. Seda ütlesin juba eespool mitu korda.

Ei lugenud eelnevaid kommentaare (oli see kohustuslik?).

Üksi kulutad eluasemele suurema summa (mitte rohkem!), samas näiteks vee-, elektri-, toidu-, hügieeni- ja olmekaupade kogusele kulub suhtarvuliselt vähem (võrdle näiteks leivapätsi ühele või mitmele või vannivett ühele vs viiele).

See on ikka elustiili küsimus kui inimene ei saa üksinda rohkem teenides hakkama.

Heh, ei ole see üldse nii lihtne. Üksi elavad inimesed on üllatavalt kokkuhoidlikud, samas kui kahekesi elavad kipuvad palju rohkem laristama. Käivad restodes ja reisimas ning harrastavad kalleid hobisid, mida üksikud teevad harva. Elatakse ka sageli kahekesi liiga kallites korterites jne. Tekib mingi petlik turvatunne ja teisele inimesele toetumine.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 23:14; 13.05 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie (meietan, sest oleme abikaasaga väga sarnased inimesed) lähtume klassikast: rikas pole see, kes palju teenib, vaid kes vähe kulutab, ning teine väga oluline meelespidamine – me pole nii rikkad, et laenuga/järelmaksuga asju osta.

Ise ettevõtja ja nii rumala mõtteviisiga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie (meietan, sest oleme abikaasaga väga sarnased inimesed) lähtume klassikast: rikas pole see, kes palju teenib, vaid kes vähe kulutab, ning teine väga oluline meelespidamine – me pole nii rikkad, et laenuga/järelmaksuga asju osta.

Ise ettevõtja ja nii rumala mõtteviisiga.

Vaikselt sõuab, kaugele jõuab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas väike, mujal Eestis okei.

Tallinnas maksab liiter piima ja paar sokke kaks korda rohkem kui mujal Eestis?

Pigem vastupidi, aga Tallinnas jälle mingid muud asjad kallimad kui mujal.

Maksin just lapse autokooli arve ära ja minu suureks üllatuseks oli Tln hind u 150 € kõrgem kui nt Pärnus. Teater, kino, söögikohad – see kõik on päälinnas kallim. Olgu, sa ütled, et need pole vajalikud kulutused, aga ka laste huviringid on Tln oluliselt kallimad ja tasuta ei saa üldse midagi.

Mis ajast teater ja kino on Tallinnas kallim kui Tartus??? Restode hinnad on Talinas ja Tartus suht samad. Üürihinnad on Tallinnas ühed soodsamad, sest Tartus on need väga kõrged ja mujal linnades keegi ei üürigi midagi välja. Toit on teistes linnades oluliselt kallim, sest konkurentsi netu.

Mis ajast? Ma ei tea, minu meelest kogu aeg olnud. Vaata kasvõi suvalist Vanemuise lavastust Tartus ja külalisetendust Tallinnas, hinnavahe on märgatav.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.05 23:06; 03.05 19:18; 06.05 11:10; 06.05 12:23; 06.05 13:16; 14.05 08:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 61 kuni 75 (kokku 75 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas 1500 eur kuus on suur palk?