Esileht Pereelu ja suhted kas 16-aastane võib Eestis omavanuse sõbrannaga hotelli bronnida ja minna?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: kas 16-aastane võib Eestis omavanuse sõbrannaga hotelli bronnida ja minna?

Postitas:

kas 16-aastane võib Eestis omavanuse sõbrannaga hotelli bronnida ja minna? tulemas on üks üritus teises linna ja laps soovib 3 sõbrannaga sinna minna. Mina oleksin muidu nõus – tüdrukud on tublid ja nad saavad hakkama.

 

Küsimus on aga, kas nad hotelli võivad sellises vanuses minna või peab seal täiskasvanu ikka ka olema? võin ise hotelli bronnida ja maksta muidugi. Üldse ei tahaks ise sinna teise linna sõita ausalt öeldes. Öid oleks 1-2 ööd ilmset. Bussiga sinna ja tagasi.

Osa lapsed kolivad selles vanuses juba oma elu peale või teise linna kooli, seega mõtlen, et kas hotelli ikka võivad?

Tänud!

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära sa igal juhul hotelli helista ja küsi …

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklikust kogemusest võin öelda, et umbes 10 aastat tagasi, olles 15-16, käisime küll paari sõbrannaga niimoodi näiteks spaas/folgil/muul üritusel teises linnas, et kellegi ema broneeris ja meie ilma täiskasvanuta läksime kohale. Probleeme ei mäleta, et oleks tekkinud. Siiski soovitan konkreetsest hotellist küsida, palju vett on selle aja jooksul merre voolanud ja ehk on eri asutustel eri reeglid ka selles osas. 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksi võib hotellis peatuda vähemalt 16-aastane isik. Ööbimiseks on vajalik eeskostja nõusolek e-kirjaga või muus kirjalikus vormis. Garantiikiri peab sisaldama alaealise nime, sünniaega, saabumis- ja lahkumisaega. Kiri peab olema varustatud eestkostja nime ja kontaktandmetega. Alaealiste isikute majutamine on keeletud ilma eeltoodud nõuete täitmiseta. Broneeringule lisatakse vanemate kontaktandmed. Majutumisel täidab alaealine registreerimiskaardi tavalisel viisil. Hotell ja meeskond ei vastuta alaealise majutuja eest. Alla 16- aastane isik võib meie hotellis peatuda üksnes koos täiskasvanud saatjaga.

Suvalise hotelli tingimustest.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 00:20; 27.07 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Garantiikiri või -kõne/-mail on hea. Pole kordagi jama olnud sellega. Rakvere AqvaSpas küsiti kord ka lapse pilti. Üldiselt probleemi pole, lepi enne kokku.

Elame ajas, kus 12-aastane saab vabalt lennata, küll hotellid oma tingimusi kohandavad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vist on teema selles, et alaealine võib seal tekitada mingil põhjusel kahju ja seda kahju ei saa temalt välja nõuda.

Samuti tema terviseteemad: äkki joob end täis, äkki oksendab jms, tekib eluohtlik seisund ja pole kedagi juures, kes asja adekvaatselt hindaks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas 16-aastane võib Eestis omavanuse sõbrannaga hotelli bronnida ja minna? tulemas on üks üritus teises linna ja laps soovib 3 sõbrannaga sinna minna. Mina oleksin muidu nõus – tüdrukud on tublid ja nad saavad hakkama.

Küsimus on aga, kas nad hotelli võivad sellises vanuses minna või peab seal täiskasvanu ikka ka olema? võin ise hotelli bronnida ja maksta muidugi. Üldse ei tahaks ise sinna teise linna sõita ausalt öeldes. Öid oleks 1-2 ööd ilmset. Bussiga sinna ja tagasi.

Osa lapsed kolivad selles vanuses juba oma elu peale või teise linna kooli, seega mõtlen, et kas hotelli ikka võivad?

Tänud!

Küll nad sinna endale sobivad täiskasvanud leiavad.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain 17-aastaselt kaks korda üksinda kolida, kooli vahetada, perearsti vahetada jne, mitte kedagi ei huvitanud, kus mu vanemad on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhteliselt värske kogemus ühe Tallinna hotelliga. 18- aastaseks saav poeg soovis oma tüdruksõbraga minna oma sünnipäeva puhul hotelli, tema unistus oli SPA, aga kuna SPA-d olid kinni (koroona II laine ajal), tahtis minna ühte hotelli, kus pakuti saunaga tuba. Kinkisin pojale sünnipäevaks selles hotellis ööbimise, vormistasin külastuse enda nimele, aga külastajateks panin oma poja ja tüdruksõbra nimed. Poeg valis ise külastuse kuupäeva ja nende jaoks ilus kuupäev seda paketti kasutada, oli nädal enne tema 18-aastaseks saamist. Poeg läks oma tüdruksõbraga kohale ja neid ei lastud hotelli sisse, sest kumbki polnud veel 18. Ise me Tallinnas ei ela, helistasin sinna hotelli ja küsisin milles asi, sest sellist tingimust ma küll ei näinud kuskil reeglites, et peab 18 täis olema, sealt vastati, et kui on broneerimissüsteemis kirjas, et hind kahele täiskasvanule, siis see seda tähendabki, et alaealisi ilma täiskasvanuta sisse ei lasta, põhjendati ka seda, et võibolla hakkavad alkoholi tarvitama ja hotell ei vastuta. Raha polnud nad ka nõus tagasi maksma, ütlesid, et tühistamise aeg on läbi. Broneerisin siis samaks ööks veel ühe toa ja vormistasime ühe alaealise minuga tuppa, teise mehega (nii lubati) ja tegelikult ööbisime nii, et noored olid omaette toas, meie mehega teises toas, sekeldust ja jamamist oli palju, pigem enne kõik täpselt järele uurida (hotellist meile mitmeid kordi rõhutati, et mõlemas toas peab kindlasti ööbima ka üks täiskasvanu). Kui poeg tahtis check in-i teha oli esimese asjana kohe ta ID kaarti küsitud, ma ei mäleta et minult oleks kunagi varem broneeritud hotellitoa puhul dokumenti küsitud. Küll aga peale seda, kasvõi nüüd suvel, olen palju erinevates kohtades ööbinud ja alati on esimese asjana majutusasutusse saabudes, inimese, kelle nimel on broneering, dokumenti küsitud, kas see ongi mingi uus komme või ma varem ei pööranud dokumendi küsimisele tähelepanu, ei oska öelda.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 17:53; 27.07 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhteliselt värske kogemus ühe Tallinna hotelliga.

Ära sa mingil juhul siia selle ülinõmeda hotelli nime kirja pane, sest sul on vaja nautida omaette olles seda, kuidas inimesed üha veel ja veel seal de-biilses kohas oma närve kaotavad.

Samuti hoia saladuses selle hoterlliteenindaja nime, sest siis ta saab oma lollusega edasi tegeleda.

Sa oled nii tubli!

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 18:18; 27.07 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhteliselt värske kogemus ühe Tallinna hotelliga.

Ära sa mingil juhul siia selle ülinõmeda hotelli nime kirja pane, sest sul on vaja nautida omaette olles seda, kuidas inimesed üha veel ja veel seal de-biilses kohas oma närve kaotavad.

Samuti hoia saladuses selle hoterlliteenindaja nime, sest siis ta saab oma lollusega edasi tegeleda.

Sa oled nii tubli!

Alguses kirjutasin oma jutu detailsemalt ja veel palju pikemalt, aga kustutasin enne postitamist, sest tahan jääda anonüümseks

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 17:53; 27.07 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tundub, et hotellidel on mingi nö topeltmoraal. et kahekesi koos minnes alaealisi ei lubata, aga kui suurem punt koos on, siis võib. olen mina omal ajal lapsena hotellides ööbinud (klassiekskursioonidel ja võistlusreisidel), on seda teinud minu lapsed ja olen ka ise õpetajana  õpilastega koos teises linnas hotellis ööbinud. alati nii et õpetaja(d) omaette eraldi  toas, õpilased 2-3-4-kesi omaette tubades.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära sa mingil juhul siia selle ülinõmeda hotelli nime kirja pane, sest sul on vaja nautida omaette olles seda, kuidas inimesed üha veel ja veel seal de-biilses kohas oma närve kaotavad. Samuti hoia saladuses selle hoterlliteenindaja nime, sest siis ta saab oma lollusega edasi tegeleda. Sa oled nii tubli!

Miks see hotell ülinõme on? Kui kirjutada 2 täiskasvanut, siis nii ongi. Oleks kirjutanud 2 alaealist, poleks bronnida saanud. Kõik õige.

Dokumenti on check in tehes küsitud alati. Loogiline ju. Paljudes kohtades võetakse raha pärast ööbimist, mitte ette.

Sina oled see Tartu nõme mees siin teemas jälle?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 00:20; 27.07 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see hotell ülinõme on? Kui kirjutada 2 täiskasvanut, siis nii ongi. Oleks kirjutanud 2 alaealist, poleks bronnida saanud. Kõik õige.

Ok, tõesti minu viga, ma lähtusin iseendast. Kes ma olen erinevalt perekoolikast ikka ülisuure verbaalse kõhulahtisusega.

EHK siis ma oleks sinna kindlasti ette helistanud, oma loo ära rääkinud, et MINU LAPS tuleb, MINA maksan ja mina vastutan.
Kui ta seal mingi sigaduse korraldabki.
Ja et kes sel kuupäeval tööl on ja et ma tahan selle adminniga ka rääkida.
Et ta ikka seal midagi nämmutama ei hakkaks, kui mu laps tuleb.

Ok, kui hotell sellega nõus siiski poleks olnud, et laps tuleb, siis nägemist. No tõesti, minge per..se.
Ega see Tallinnas ainuke saunaga hotell ei ole ja kindlasti on veel maju, kes siiski raskel ajal tahavad mu raha saada.

Aga jah, sul õigus, perekoolikas saab kirikus ka peksa.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 18:18; 27.07 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvalise hotelli tingimustest.

Minu kogemuse järgi ei ole see suvaline hotell sugugi sama mis enamus hotelle ja tavaline on pigem see, et alaealisi üksi hotelli ei registreerita. Igatahes oli suur kergendus, kui lapsed üksteise järel 18 said. Eeldada ei saa midagi, hotellist tuleb küsida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Pereelu ja suhted kas 16-aastane võib Eestis omavanuse sõbrannaga hotelli bronnida ja minna?