Esileht Pereelu ja suhted Kas 16a saab restoranis…

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Kas 16a saab restoranis…

Postitas:

Ühesõnaga, alkoholiga sul väga kogemusi pole, küll aga jagub “õpetusi”. Arvad, et muudad maailma, kui sa 19-aastasel peo ajal ühe klaasi käest võtad? Ja aitad neil oma tegusid varjata “emme” eest? Miks sa sellist märtrit mängid?

Mis jaurad. Mul on kogemusi, teiste inimeste kogemusi väga palju. Kuna mulle pakuti alkoholi esimest korda, kui sain 15, on mul 46 aasta jagu alkoholikogemust iseendalgi 🙂

Ma ei muuda maailma, kui 19-aastaselt liiga täis inimeselt klaasi käest ära võtan, ma ei taha, et ta kukub ja pea vastu treppi ära lööb. Iga mõistlik täiskasvanu toimetab liiga purjus inimese pikutama, et ta endale häbi ei teeks.

Mis tegusid varjata emme eest? Ega koju kaasa ei lähe ja emme saab, kui vaatab, okselaigust rinna ees niikuinii aru. Minu poolest saavad need noored hommikul tableti aspiriini, kui tahavad, emmega tegelevad nad ikka ise. Nagu me kõik annaksime kolleegile tableti peavalurohtu, kui tal pea valutab ja meil seda on.

Ja ilmselgelt sa ei tea, mis tähendab märter. Ma ei kannata selle all, see on normaalne kaaskodaniku abistamine.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.10 15:04; 26.10 09:54; 26.10 10:37; 26.10 11:06; 26.10 12:35; 26.10 12:55; 26.10 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks laua peal tantsida ei või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean seda mõistlikuks, et enne ei olegi vaja proovida.

Ega siis keegi pole öelnud, et KÕIK kodus lühikese keti otsas peetud lapsed kohe lolliks lähevad. Lihtsalt suurem osa, kelle vanemad pole hoolitsenud võimalike ohtude minimeerimise eest.

Kas sinu laps ka muide arvab, et enne 20. eluastat pole vaja proovidagi? Mitte ainult sõnades. Kas kui keegi pakub talle kooli lõpupeol klaasi veini, siis sirgeselgselt lahkub? Kindel? Ahhsoo. Loodame, et sul on õigus. Tahad sa sellega riskida?

Mina paljulapselise emana ei taha riskida, et mu laps ei tea nii suurest teemast meie ühiskonnas midagi. Muidugi kui ta ei soovi ise täiskarsklane olla (viiest lapsest kaks on, üks alates algusest, teine hakkas ca 25-aastasena). Meie lapsed on kõik saanud kodus turvalises oludes ja turvaliste inimestega teada (ei mingeid svipsis ja kiimalisi klassivend ega kursusevendi ega nende sõpru, näiteks), mis on klaas veini ja mismoodi see mõjub. Sina tee muidugi, nagu sa tahad. Sinu lapsed, ise tead ????

Tegelikult päris kurb lugeda, et suure pere ema on nii rumal ja elukauge.

See pole jutt ega asi, et las 16-17-aastane joob pigem pere ringis kui kuskil nurga taga. Fakt on see, et noor, kes joob pere ringis, teeb seda täiesti kindlasti ka nurga taga. Või oled tõsiselt nii naiivne, et arvad, et kui ta on pereringis ära maitsnud, siis kodust väljas enam ei joo?

Või siis see sinu teine versioon, et kui pereringis on ära proovinud, siis teisel korral juba teab oma piire. Inimene, kes alkoholi hakkab tarbima õpib oma piire tundma mitte ühe proovimise järel, vaid ikka pikema perioodi vältel. Kodus proovib veini, aga see noortepidu, mida sa siin korduvalt näiteks tood, seal proovib ehk kanget alkoholi ja võib-olla veel segamini millegagi. Peomeeleolus ehk joob ka suurema koguse kui kodus. Seega, võib see sinu nn “turvalise kodukeskkonnaga” noor ikka kuskil käpuli olla.

Kuidas teie peres muidu narkootikumidega tehakse? Kas ka enne mekutate turvaliselt pereringis? Fakt on ju see, et ka neid pakutakse noortepidudel?

Müüdid.

“Mida rohkem ma lapsele alkoholi keelan, seda ahvatlemavamaks see talle muutub”

Keelatud vili on magus. See on õige, kuid piirangud peavad olema sellegipoolest.  Isegi, kui piirangud lapse alkoholi tarbimist ära ei hoia, siis uuringud näitavad, et alkoholireeglitega kodude lapsed joovad vähem.

“Ma annan lapsele parem kodus alkoholi proovida, kui et ta teeb seda koos sõpradega” Arvatakse lapsele kodus alkoholi pakkudes võimaldame lapsel tunda end võrdse partnerina ja õpetame sellega mõõdukat alkoholi tarvitamist. Tegelikkus on aga see, et kui laps tohib kodus alkoholi tarvitada, siis on tal ka kodust väljaspool olles tunne, et alkoholi joomises pole midagi erilist. Kodune lubav hoiak ei valmista noori ette sõprade survega silmitsi seismiseks.  Uuringud näitavad, et need lapsed, kellele kodus alkoholi pakutakse, tarvitavad seda ka kodust väljaspool rohkem.

Üldiselt on soovituslik lastele isegi mitte alkoholivaba šampust või teisi alkoholi immiteerivaid jooke pakkuda.

Soovitan sul, kui paljulapselisel lapsevanemal võtta see 5 minutit ja läbi vaadata see klipp ja harida ennast natukene. Ehk ei ole veel hilja. Eriti suurt tähelepanu pööra müüdile nr 3 ja nr 4.

https://www.youtube.com/watch?v=FyhavUrdgSY&feature=youtu.be

Kui aega üle jääb, siis loe siit juurde.  https://tarkvanem.ee/alkohol/12-18-a-laps/

Loodetavasti ei pea sa nende teatmike koostajaid eluvõõrasteks puupeadeks, kes ei tea asjadest midagi?

Samuti, palun teeme nii, et sa enam ei jaga oma eluvõõrast elutarkust teemal, millest midagi ei jaga. Siin loeb palju inimesi, kes võivad olla teiste inimeste vaadetest mõjutatavad. Ja ausalt, ei ole vaja, et üks sel teemal väheharitud inimene teisi inimesi harib.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 07:54; 28.10 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga, alkoholiga sul väga kogemusi pole, küll aga jagub “õpetusi”. Arvad, et muudad maailma, kui sa 19-aastasel peo ajal ühe klaasi käest võtad? Ja aitad neil oma tegusid varjata “emme” eest? Miks sa sellist märtrit mängid?

Mis jaurad. Mul on kogemusi, teiste inimeste kogemusi väga palju. Kuna mulle pakuti alkoholi esimest korda, kui sain 15, on mul 46 aasta jagu alkoholikogemust iseendalgi ????

Ma ei muuda maailma, kui 19-aastaselt liiga täis inimeselt klaasi käest ära võtan, ma ei taha, et ta kukub ja pea vastu treppi ära lööb. Iga mõistlik täiskasvanu toimetab liiga purjus inimese pikutama, et ta endale häbi ei teeks.

Mis tegusid varjata emme eest? Ega koju kaasa ei lähe ja emme saab, kui vaatab, okselaigust rinna ees niikuinii aru. Minu poolest saavad need noored hommikul tableti aspiriini, kui tahavad, emmega tegelevad nad ikka ise. Nagu me kõik annaksime kolleegile tableti peavalurohtu, kui tal pea valutab ja meil seda on.

Ja ilmselgelt sa ei tea, mis tähendab märter. Ma ei kannata selle all, see on normaalne kaaskodaniku abistamine.

Aga teglikult, kes jaurab?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.10 07:54; 28.10 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljuapseline memme jäi järsku nii vait! Loodame, et sai lõpuks aru, kui lollid tema elutarkused (a la 19-aastaste noorte elupäästmisest) on.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 17:43; 30.10 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siis keegi pole öelnud, et KÕIK kodus lühikese keti otsas peetud lapsed kohe lolliks lähevad. Lihtsalt suurem osa, kelle vanemad pole hoolitsenud võimalike ohtude minimeerimise eest. Kas sinu laps ka muide arvab, et enne 20. eluastat pole vaja proovidagi? Mitte ainult sõnades. Kas kui keegi pakub talle kooli lõpupeol klaasi veini, siis sirgeselgselt lahkub? Kindel? Ahhsoo. Loodame, et sul on õigus. Tahad sa sellega riskida? Mina paljulapselise emana ei taha riskida, et mu laps ei tea nii suurest teemast meie ühiskonnas midagi. Muidugi kui ta ei soovi ise täiskarsklane olla (viiest lapsest kaks on, üks alates algusest, teine hakkas ca 25-aastasena). Meie lapsed on kõik saanud kodus turvalises oludes ja turvaliste inimestega teada (ei mingeid svipsis ja kiimalisi klassivend ega kursusevendi ega nende sõpru, näiteks), mis on klaas veini ja mismoodi see mõjub. Sina tee muidugi, nagu sa tahad. Sinu lapsed, ise tead ????

Ja lastele sõnadest/teooriast ei piisa? Sa pead neile ikka kallama ja ka praktikas asja selgeks tegema?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 17:43; 30.10 21:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas 16a saab restoranis…