Esileht Väikelaps Kas 2a10k sõime- või aiarühma?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas 2a10k sõime- või aiarühma?

Postitas:

Tere,

Küsimus pealkirjas. Minu laps sai lasteaia koha. Sõimerühma.
Saab oktoobris 3a. Infotunnist jäi kõrva, et paljud lapsed antud rühmast on veel mähkmetes. Mõni on veel lutiga jne. See on täiesti okei väikeste puhul.
Aga minu laps on ammuilma mähkmete vaba, sööb ise, saab hakkama enamjaolt kõigega.
Kas võib tekkida taandareng mingis osas? Nimekirja järgi on keskmine vanus 2a. Osad on veel päris pisid. Ehk muretsen asjata ja äkki on sõimerühm hoopis hea.
Kui saaksite valida siis kuhu rühma oma lapse paneksite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduse kohaselt on sõimerühmas lapsed, kes saavad 3aastaseks hiljem kui 30.september.
St sinu laps ongi sõimeealine.

Kooli läheb ta ju koos nendega, kes on koos temaga sõimes (sündinud alates 1.oktooober 2015)

Paljudes lasteaedades on 2 sõime (kuni 2a ja 2-3a). Aga kui ka pole, siis kindlasti pole teised kõik peale sinu lapse 1a6k st luti ja mähkmega vaid u pooled on samuti peaaegu 3aastased

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistlik panna laps sellisesse gruppi kellega ta koos kooli peaks minema. Taandarengut ei usu. Ega ülejäänud lapsed ka mähkmetesse ei jää. Nad ka iga päevaga arenevad edasi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan panna lapse ikkagi vanuseliselt õigesse seltskonda, kellega samaaegselt ka kooli minnakse. Sinu lapse puhul siis sõime.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps läks septembris sõimerühma ja sai detsembri alguses kolmseseks. Oli vanuse poolest üks vanemaid ja oma oskuste poolest enamikest ees (mähkmevaba, oskas süüa, rääkida jne.). Esimese aasta või natuke rohkem võttis natuke nö juhirolli ja aitas teisi, oli mängude algatajaks jne., kuid ajaga võtsid teised järgi ja tänaseks ei ole enamikega võrreldes aru saada, kes vanem ja kes noorem. Muidugi on neid, kes on titemad ja kes käituvad suurema lapse kombel, kuid üldiselt see tase ühtlustub aastate jooksul.
Samuti pooldan seda, et laps oleks samas rühmas nendega, kellega samal aastal kooli läheb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sai novembris 3. Selleks ajaks oli ta juba aasta erahoius käinud. Lastevanematekoosolekul olid ka lutid-mähkmed teemaks. Mul olid täpselt samad mõtted nagu sul.

Aga ei juhtunud mu tütrega midagi ???? Täitsa normaalseks jäi ja pigem teised vanemad imestasid, kui tubli ta on jne (nt nõudsin ise kombe selga panemist) ja ma siis tuletasin meelde, et ta on ju vanimate seas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ega see luti- ja mähkmeteema üksi nüüd mingi eriline näitaja pole.

Minu laps läks lasteaeda ja sai talvel 3 a. Lasteaeda minnes rääkis täiesti vabalt kõik asjad ära, suutis vabalt jutustada ümber raamatute sisu või mitme päeva eest toimunud sündmusi, sõnavara oli meeletu. Riietus pea täiesti ise, ainult jope luku alguse ja paelte sõlmimisega oli vaja abi. Aga kõik sukkpüksid-kombed-botased jne sai ise selga ja seljast ära. Oskas ise minna WCsse, ajada oma asjad, pühkida (pärast pissimist), pesta ja kuivatada käed. Sõi ilusti ja puhtalt, lusikat hoidis juba õigesti. Nuuskas ise nina. Tundis käitumisreegleid, oskas asju jagada, oma korda oodata. Mõtles tohutu fantaasiaga igasugu rollimänge välja, organiseeris teisi lapsi mängima (aga oskas ka koostööd teha ja teiste, üldjuhul küll muidugi suuremate laste antud mängijuhiseid järgida — ta eakaaslased lihtsalt ei rääkinud üldjuhul veel nii palju ega võtnud ühismängude organiseerimise initsiatiivi). Sõitis kaherattalise tõuke- ja jooksurattaga. Ronis väga osavalt.

Aga kui pidevalt taga ei ajanud, siis pissilemineku unustas alalõpmata ära ja üldse tegi kergesti püksi, kuigi muidu ju suutis ennast WCs täiesti ise teenindada. Ning magades kippus piss püksi tulema. Nii et uneajaks ja kodust väljaspool, kus pissiloigud oleksid olnud väga ebamugavad, panin talle ikkagi mähkme.

Ja kodus uinus ta lutiga kuni 3-aastaseni ning vahel pistis ka päevaajal korraks luti suhu. Ma ei pidanud üldse vajalikuks seda harjumust iga hinna eest võõrutada (kodust välja lutte ei viinud pärast 1 a sünnipäeva). Loobus ise vavatahtlikult, kui valmis oli.

Nii et ainult mähkmete või luti järgi ma küll laste arengutaset ei otsustaks, seal on ikka palju muid faktoreid ka. Ja lapsed arenevad eri aspektides erinevalt.

Ma vaatan praegu oma noorema lapse pealt samuti, et muudes asjades on ta oma vanuse kohta kindlasti üle keskmise asjalik, arukas ja oskaja, aga potitamine edeneb selgelt alla keskmise, ehkki ta on alates 8 kuu vanusest järjekindlalt potil käinud. Aga ta lihtsalt ei soovi vajadusest märku anda, omal initsiatiivil potile minna ja märjad püksid teda absoluutselt ei sega — tee siis, mis tahad ja olgugi vanust juba mitu kuud üle kahe. Et kui mingi mähkmejutu järgi otsustada, siis tõesti, ongi nagu mingi totuke või saamatu. Aga igasugustes muudes asjades absoluutselt ei ole.

Ja üldsegi, kui 2-aastastel on mõnekuune vanusevahe veel mingigi tähendusega, siis paari aastaga see tasandub ära. Muidugi jäävad individuaalsed erinevused, üks laps on taiplikum, teine osavam, kolmas musikaalsem jne, aga igatahes määrab juba aasta-paari pärast seda tunduvalt enam geneetika ja keskkond, mitte enam see, et üks on sündinud oktoobris ja teine mais. Kui Su laps just tõesti mingiks geeniuseks ei osutu, siis ega ta eakaaslaste seas lolliks ei jää. 🙂 Need imikute ja paariaastaste laste võrdlemised, et kes juba istub ja kes räägib ja kes potil käib ja kellel mitu hamnast on, on niikuinii rohkem vanemate enesetunde teema, mitte sisuliselt oluline küsimus — normintellekti ja normfüüsisega lapsed hakkavad seda varem või hiljem tegema niikuinii kõik ning 30-aastasena on täiesti suva, kas sa said mähkmevabaks 1,5- või 4-aastasena, ütlesid esimese sõna 8 kuu või 2 a vanuses, oskasid sukkpükse jalga sikutada kahesena või viiesena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pole kunagi varem lasteaias käinud, pannakse alguses sõimerühma. Soovitatakse tungivalt. Ega keegi sinu lapse võimeid ei tea ning kodus võib laps kõik osata, kuid kollektiivis jänni jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane laps sõime. Järgmine aasta läheb aiarühma, käib neli äsja ära ja seitsmeselt läheb koos nendega , kes sõimes alustasid koos temaga kooli. Kui sa ta praegult lasteaeda aiarühma paned võib juhtuda, et ta jääb maha ja peab veel ühe lisa aasta lasteaias käima

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Kas 2a10k sõime- või aiarühma?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.